Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Syn nechce jíst. Máte radu, jak na něj vyzrát?

lukase
16. bře 2012

Máme problém s naším synem. Budou mu 4 roky, váží 13 kg a měří cca 1 m. Všude mu hádají o rok méně.
Bohužel má alergii na mléko, nemůže tedy sýry, jogurty, pribiňáky, omáčky smetanové, máslo, cokoli co má stopy syrovátky apod.
Ten problém je dostat do něj jídlo, zvlášť zeleninu. Maso nejí vůbec, prostě mu smrdí. Maximálně párek a salám. Jí perfektně různé kaše, ale posypané buď strouhanou čokoládou nebo kakaovou sušenkou. Vybírá si čím dál víc a jí čím dál méně.
Nemáte někdo radu jak na něho vyzrát?

lacherka
26. srp 2012

Dobrý den, také bych zde ráda našla odpověd, mám doma to samé, syn odmítá jídlo, vyžaduje čokoládové jogurty, kakao, to sní bez problémů, ale když dostane např. rohlík se sýrem nebo šunkou, řekne, že nemá hlad a když chci aby něco snědl, musím ho krmit. Kdeždo na návštěvách jí většinou pěkně, i když to není žádný jedlík, ale doma jsou s jídlem šílené problémy.

helabella
26. srp 2012

@lukase -- naše prostřední má taky 13kg. Jíst teda může všechno a víceméně není vybíravá, jen jí jako vrabec. Jediné, co pomáhá, aby se fakt najedla, je nechat "vyhladovět" 😅 Taky samozřejmě dostane čas od času sladkosti, ale ne když předtím nechce jíst oběd, apod. Máme pravidlo, že buď jídlo sní nebo ho jíst nemusí, ale další dostane až když je čas na svačinu, oběd, apod. Prostě opravdu nic mezi tím. Vím, že je to těžký, my maminky máme nastavený, že musíme svý dítě pořádně nakrmit 🙂 Ale myslím, že pomůže opravdu jen důslednost. U vás je blbý, že syn nemůže hodně věcí, takže když si bude vybírat, tak chudák nebude za chvíli jíst nic 😒 Držím palce, je to boj!

Sem začni psát odpověď...

Odešli