Dítě odmítá jíst. Jak jste řešili vy?

martinalal
11. bře 2024

Ahojte, rda bych vaše zkušenosti, pokud se s tím některá setkala. Syn 3 roky začal odmítat veškeré omáčky, polévky, stavy k jídlu apod... Vím že je to normální a chutě se dětem mění. Dřív jedl vše a pak začala různá období, zeleninu a ovoce mi nejí do teď v žádném podání, ale vždy měl rád omáčky i Polívky. Prvně to začalo právě u nich, tak jsem je přestala dělat a byla ráda alespoň za ty omáčky, ale teď když udělám vždy s ní jen suchou rýži nebo suche těstoviny.Nemluve o tom, že brambory nechce vůbec, max hranolky 🤦‍♀️Takže vlastně nevím co vařit 😅🤦‍♀️ sekanou třeba sní nebo Holanďany, to je snad jedině maso které do něj dostanu. začal nové odmítat i omelety, salám i sýr 😏 sladkosti nekupujeme, max nějakou buchticku občas, ale spíše upecu, svačiny jsou vždy jen o kapsičkach nebo tyčinkach, protože nechce ovoce ani zeleninu. Jediné na veceri co mi ji je krupicova kaše, to už ji snad půl roku, občas se mi povede do něj dostat něco jiného, ale zřídka. Jak jste řešili vy? Děkuji

pampeliska1313
11. bře 2024

Nenabizim alternativy. Syn taky prosel různý období ale teď když mi něco odmítne, začne loudit, proste ne, má na stole. Chvíli vyvadi, ale třeba za půl hodiny si sám vezme a v pohodě. Ale chtělo to chvíli vydržet. Třeba na návštěvách ji všechno, to jen u mě zkouší.:D jinak už rok a půl vedou těstoviny ve vyvaru, aspoň něco se do nej dostane a ten je spoko, ze tam nemá omáčku. Hodně tady pomohlo mu jídlo dělit. Omacka jinde, těstoviny jinde atd, protože dohromady mi to nesní.

nat
11. bře 2024

Oba kluci to take delaly,a zkousely,ale vim,ze jidlo co jsem varila,vzdy jedly,takze to bylo jen nejake obdobi a taky jsem jim dala na stul a co je, a to se ji 🙂 Treba nechtely maso,ale to delaji asi vsechn deti,ale nikdy jsem jim nevarila extra neco....A jak pisete ze chce max hranolky,to je jen nejaky vzdor,protoze kdyby nejedl brambory nebude jist z nic nic 😀

pilzzee
11. bře 2024

@martinalal Jako byste popisovala toho myho 😀 Stezovala jsem si tady https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/vase-deti-a-zelenina-jak-na-tom-jsou/ Brambory taky neji, syry taky ne. Ji jenom (z tech zdravejsich veci) ovesny vlocky s mlikem, vajicka (jenom natvrdo, vetsinou jen bilek), nudle s makem (malo cukru), upeceny hermelin, lososa, kure, krutu, krupicovou kasi bez cukru a termixy. Uz jsem to vzdala, vyroste z toho 🙂

alpakovo
11. bře 2024

@martinalal vítej období suchého pečiva a těstovin 🤣🤣 tři synové, každý měl tohle období v jiném věku, nejmladší ho má teď 🤭😁 přeji pevné nervy, pokud se aspoň něčeho najedli,neřešila sem, samo to zas přešlo. Nejmladší by teď třeba ke všemu chtěl knedlík. Ten celý sní,zbytek nechá

klokanka31
11. bře 2024

@martinalal Naše taky měla dlouhý období kdy jedla dost omezeně, všechno suchý...Teď to začíná být lepší (budou jí 4 roky). Na ní ale funguje když jí říkám jak to jídlo má strašně vitamínků 😃

merope
11. bře 2024

Říkám, že mám dítě na dělené stravě - šťávu zvlášť, suchý těstoviny zvlášť. Hlídám si výživově, co tak zhruba sní a neřeším, že to není v "tradiční" formě.