Už nemůžu kojit, dcera odmítá příkrmy

monisek7x
28. čer 2017

Dobrý den, kojím 8měsíců(bez použití UM), od 6. Měsíce příkrmy(zavedená zelenina, maso, částečně ovoce), ale malá mi to nechce jíst, zkoušela jsem dva druhy UM a to v žádném případě nespolkne okamžitě to vyflusne(lahev ji nevadí, pije z ní čaje+vodu a úplně v klidu). Reálně to vypadá tak, že na oběd sní 3 pidi lžičky odpo na svačinu 2 a VŽDY se dožaduje prsa. Ovšem pro mě už je kojení neúnostné(do 5 měsíce mi to nevadilo), pak se začala malá už hodně cukat, zkoušet zuby, škrábat a já to prostě nedávám. Měla jsem pozvanou i LP a drobné chyby tam byly, ovšem nic zásadního a verdikt ten, že mám citlivá prsa a že buď se musím hecnout, nebo se na to vyprdnout a netrápit se, že 8m je na dnešní dobu dost. Mám hodně citlivou kůži a kojení je těď pro mě fakt šílená věc. Takže jak na to, abych malou odnaučila prsu, začala mi jíst příkrmy nebo alespoň pila UM. Kojení zachraňovat za žádnou cenu nechci

lusynkova
29. čer 2017

Pro nás tedy byla vždycky priorita psychická pohoda dítěte. Tím bych se řídila při výběru dalšího postupu. V osmi měsících je dítě ještě velmi zranitelné a různé pro nás "maličkosti a blbosti" pro něj mohou mít obrovský význam.

naste
29. čer 2017

@luciehutt A vy ano? Ono dva dny řvát nebude, pokud nebude máma v dosahu, tak si ani nevzpomene. Když ho nakrmí tatínek nebo babička a máma nebude v dohledu, tak papat určitě bude. Ono čím bude starší, tím hůř se bude odstavovat , to určitě víte. Vy si to dělejte, jak chcete, paní ať si to udělá také jak bude chtít. Dítě z odstavení žádné doživotní trauma mít nebude. To je můj názor i zkušenosti a už o tom končím debatu.

luciehutt
29. čer 2017

@naste Vsak na nakrmeni ano, ale urcite ne na dva cely dny 😒. Ano, ukonceni debaty bude lepsi, sviraji se mi vnitrnosti a je mi ouzko, kdyz nekdo udela tohle.
Jak jsem taky uz psala, kazdyho vec.

blahova_andrea
29. čer 2017

taky mám velmi citlivá prsa a patřím teda k těm co hecly 😅 do osmi měsíců pro mě bylo kojení vyloženě utrpením, pak se to tak nějak zklidnilo a kojení bylo v pohodě. utla jsem to ve dvou letech s tím, že už mi to vadilo z jiných důvodů než že by mě bolela prsa. každopádně dcera byla vždy nejedlík a zůstala i po odstavení. odstavit ji v těch 8m vůbec nehrozilo. odmítala um, odmítala i jiné tekutiny z lahviček. příkrmům nikdy moc nedala. nehecnout se, tak mi snad umře hlady. ona je i tvrdá palice a prostě se umí hecnout taky. rozhodně na ni neplatí, že ji nechám "vyhladovět" a ona pak pojede dle mého. i teď prostě buď jíst chce nebo nechce a pokud nechce, tak nezabere nic. jsou dny, kdy nesní víc jak tři sousta pořádného jídla a kraviny jí tedy odmítám dávat. pak jsou dny, kdy třeba jí lépe než starší pětiletý. závisí to na moc věcech. fakt si nedovedu představit nedat dítěti mléko, když ho mám a ono je ještě poměrně malé. nezkoušela jsi změnu příkrmů? jiné značky nebo vařit domácí, jiné kombinace? určitě jí něco chutná víc a něco méně. dceři se třeba líbilo, když jsem to zamrazila na kostičky a ona si vybírala barevné kostičky podle svého uvážení. s troškou másla mi pak snědla aspoň nějakou tu porcičku.

panickatlamicka
29. čer 2017

@naste no a kdybys spravne chapala psany text, tak to ji presne radime: pozvolna ubirat kojeni, kontakt u prsu nahradit jinym druhem kontaktu, padl pouze NAVRH na kojeni 2 krat behem 24 h. Pokud ty bys odstavovala osmimesicni kontaktni dite (ktere je mozna zrovna v obdobi separacni krize) tak, ze bys od nej na 2 dny „utekla", tak je opravdu zbytecne v diskuzi pokraxovat.

panickatlamicka
29. čer 2017

@luciehutt naprosto s tebou souhlasim.

blahova_andrea
29. čer 2017

@kamino dcera bude mít tři roky a do teď sní max. půlku banánu 😉

blahova_andrea
29. čer 2017

@luciehutt ty bradavky do krve mohou být také špatnou technikou kojení 😉

blahova_andrea
29. čer 2017

@panickatlamicka je fakt, že u nás pozvolné ukončování kojení taky nezabralo a nikam nevedlo. až ve chvíli, kdy jsem se rozhodla to utnout úplně, tak byl během dvou týdnů klid. bohužel na jídlo nebo spánku se to opravdu neodrazilo

luciehutt
29. čer 2017

@blahova_andrea Spis tim, ze si ze me dela kousatko a mlekobar najednou 😃. Nez narostl prvni zub tak kojeni bylo v pohode 🙂.
Jinak nas nema rad mrkev, tu jen minimalne. Nejlip je na tom batat s cuketou 🙂

panickatlamicka
29. čer 2017

@blahova_andrea tak jasny, ono nemusi v podstate vyjit nic. V tech detskych makovickach se mnihdy odehravaji veci, ze ja uz se „neplneni nasich ocekavani" kolikrat ani nedivim. 😀

blahova_andrea
29. čer 2017

@luciehutt my jeli s mužem v 8m syna na víkend pryč a trauma z toho rozhodně neměl. já tedy nekojila, tím to bylo jednodušší. hlídala ho babička u nás doma, aby neměl šok, že nemá rodiče a ještě je někde v cizím prostředí a on um miloval, bylo mu jedno, kdo mu tu flašku dá, hlavně, že dá 😀 víkend jsme si užili všichni. je fakt, že s kojenou dcerou to bylo nemyslitelné. ale asi i díky tomu, že bych v 8m kojení ukončit nechtěla, takže dva dny bez sebe bychom nedala ani jedna 😅

blahova_andrea
29. čer 2017

@luciehutt já se vzhledem ke stavu mých bradavek zubů taky děsně bála a bohužel teda u nás rostou zuby brzy 😅 hrát si nebo kousknout zkusila jen párkrát. následovalo odebrání prsu a přísný ton hlasu. pak jsem samozřejmě nakrmila. pokud opakovala kousnutí, tak já opět odebrání. fakt to nebylo mockrát, kdy to zkusila. pochopila velmi rychle 🙂

kamste
29. čer 2017

Způsob, jakým je dítě odstaveno, je skutečně důležitý pro vybudování vztahu k jídlu
https://psychologie.cz/vyhra-na-cely-zivot/
U nás pomohlo, když jsme jedli z jednoho talíře - dítě vidí, že to rodič jí, tak si taky vezme. A krmit dřív, než má dítě velký hlad - pak už se "nechce zdržovat" a chce rovnou kojit.
Přeji mnoho úspěchů
PS: někde jsem četla: když se v noci malé dítě vzbudí a volá mámu a dostane za to pozornost a kojení..., tak to vnímá jako odměnu - a celou akci rádo zopakuje. Jak z toho ven? Pokud se dítě budí pravidelně např. o půlnoci, tak ho vzbudit na kojení o 10 min dřív. Nemám vyzkoušeno, ale přijde mi to jako dobrý nápad

luciehutt
29. čer 2017

@blahova_andrea To ja se nebala a pak to prislo. Bohuzel ten to pochopit nejspis nechce 😃. A to jsem delala a delam to same co vy. Trauma mit nejspis nebude, kdyz se nekoji z prsa a neni na nem zavisla 🙂. Treba synovec nejspis trauma mel, kdyz rodice jeli na tyden k mori a hlidala ho babicka. Sice uz bhl na UM, ale od ty doby se boji i kdyz mama zajde za roh🙂. Kazde mimco je jine 🙂

blahova_andrea
29. čer 2017

@luciehutt záleží v jakém věku odjeli a taky týden je přeci jen dlouhá doba. a fakt je každé dítko jinak fixované.

luciehutt
29. čer 2017

@blahova_andrea 9 mesicu mu bylo. Po prijezdu samy uznali, ze to byla blbost

naste
29. čer 2017

@panickatlamicka Jenže ona nechce radu, jak má postupně ubírat. Alespoň já to tam nečetla.

normalnimatka
29. čer 2017

taky mám kamarádku, která odjela na tejden (dokonce víckrát) pryč z určitejch důvodů, pro ni vážnejch, a to bylo synoj cca rok a půl a dlouho se z toho vzpamatovával a čekoval mámu jen zašla za roh, jak se bál, že mu zas odjede...:/

panickatlamicka
29. čer 2017

@naste ne to fakt nema cenu. Postupne ubirat do ukonceni kojeni. Cely proces trva tyden az mesic zhruba, dle narocnosti a povahy ditete. Takze znova a polopate: mamince radime ukoncit kojeni postupnym ubiranim, coz je sice casove delsi, ale je to k diteti rozhodne setrnejsi.

luciehutt
29. čer 2017

😢 Jsem citlivka a tohle je fakt hardcore pro me.

@naste Zakladatelka se pta jak.. A nepise zda postupne nebo tak drasticky. Kazdy at si radi co chce. Od toho se prece pta 😃

panickatlamicka
29. čer 2017

@luciehutt uz jen cekam, kdy se to prekrouti v kojofasismus a ve zname „kojte si treba do puberty"😂

luciehutt
29. čer 2017

@panickatlamicka 😃 Tak z prsa matky sup na prsa pritelkyne.. Akorat se bude chudak divit, ze ji nic nepotece 😃.

monisek7x
autor
29. čer 2017

Přečetla jsem důkladně všechny vaše rady, děkuji, že se mi snažíte pomoct. Já se rozhodla, že to zkusím postupně odbourávat, dnes se povedl první úspěch- vypila mi 20ml UM s rozmixovaným banánem. No každopádně zkusím upravit malinko harmonogram dne, aby mohl dát jídlo táta, nebo moje mamka a já půjdu pryč. Po jídle se vrátím a uvidíme, kdyžtak zkusím příkrm opakovat. Hlady ji nechat nechci, odcházet na více jak 3 hodiny taky ne, pokud nebude jíst. Když začne aspoň trochu, zkusila bych půl den bez ní, jak to půjde, ale to až budu vědět, že něco sní a nezůstane hlady.
Jinak někdo se ptal, jestli jsem zkoušela nějaké masti na prsa, ano zkoušela, zaplatila jsem za to snad dva tisíce a efekt to bohužel nemělo žádný.
Dnes jsem vytáhla opět odsávačku, že zkusím odsát a dát do příkrmů, ale moje prsa se spouští pouze na popud dítěte, nevytáhla jsem ani kapku.
takže ještě jednou všem děkuji a doufám, že tak do dvou měsíců to postupně odbouráme. Což si myslím, že je adekvátní čas pro dítě si zvyknout, aby to pro něj nebyla stresová záležitost. No a já budu doufat, že to zvládnu a nezblázním se

chris_n
29. čer 2017

@kamste clanek zajimavy... ale bobuzel u nas neproveditelny. Nesedici dite s vicero potravinovymi alergiemi proste nemuze jist s nama

kamste
29. čer 2017

@chris_n a nemůžeš Ty jíst s ním? Vím, že je takové vaření složitější a dražší... Ale než se rozjí...
To, že je "nesedící", není důvod, aby nebylo s Vámi u jídla:
- lze dát do polohovatelný židličky
- lze na židli přivázat autosedačku (vystlat látkovkou, aby nebyla špinavá po jídle) a krmit v ní
- lze vzít na klín a krmit sebe i dítě
- lze uvázat na bok do šátku a opět krmit Vás oba (pak dávám kolem krku mimča a na mou hruď látkovku, abychom nebyli zamazaný)

chris_n
29. čer 2017

@kamste bez vajec, bez mleka bez orechu a bez typickych alergenu jako korenova zelenina ci rajcata... mno to uz jsrm zazila behem kojeni a proto jsem prestala..... takze nemuzu jist jako ona

kamste
29. čer 2017

@chris_n a bylo by možné alespoň část jídla sníst společně? Pak si vezmete svůj talíř a sníte si svoje jídlo
Jde o to, aby viděla, že to taky jíte
Tady jsou hezký recepty: http://www.potravinova-alergie.info/

chris_n
29. čer 2017

@kamste mno nic jednoducheho... trrba bramboru zahodila po oliznuti, batat ani do pusy nestrci. Jediny co ji jsou jablka a okurka

monisek7x
autor
1. črc 2017

Včera a dnes jsme zkoušeli dva druhy kupovaného příkrmu. To si nevezme ani lžičku, krmil táta. (domácí snědla aspoň pár lžiček). Poté jsem zkoušela i já. Bez úspěchu, vydržela 4,5 hodiny nejíst, jen pila čaj, příkrm si prostě nevzala. Po té době začal hysterický řev, příkrm za boha ne. Zkusila jsem ji dát kaši rozmixovanou s ovocem do lahve, nic. Lahev zahodila a chtěla prso, řvala tak že se téměř dusila.
Tak já nevím, co s tím. Zkoušet po troškách ty domácí? ale přece ji nemůže na téměř 5 hodin stačit š lžičky příkrmu...