Večeře miminka 9 měsíců

nonfood
2. črc 2019

Krásný večer milé maminky, prosím vás, co dáváte mimi 9 měsíců na večeri?? Já jenom kaše.. Nevím jestli jo to zasytí pořádně, kojím v noci co dvě, tři hodiny 😅

sudylichozrout
2. črc 2019

@nonfood davala jsem mlecne kase s pridanym ovocem. Banan, jablko, hruska. V lete pak treba jahody, boruvky, maliny... Nekasove vecere jsem zacala davat az po roce. Co jsem zacala kase davat, tedy cca od ukonceneho 4. mesice, spaly obe deti dobre. Ta starsi celou noc, ta mladsi se budila cca ve 3 rano na kojeni.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
cleer00
2. črc 2019

udělám hustší polevecku zeleninovou a podobně. Po kaši malou bolelo v noci bříško a pořád se budila. Tak dávám kaši až na snídani a to v pohodě 😉

olga_
2. črc 2019

Zelenina, masozelenina, hustá polévka, případně s nějakou obilovinou. Kaše, případně kaše s ovocem je lepší na ráno - spousta sacharidů, v horším případě to zabetonuje žaludek. Je fajn ty stravovací návyky budovat už od začátku.

taspy
3. črc 2019

Já v devíti měsících dávala taky jenom kaše. Já teda dávám Kozí kaše, které jsou dobře stravitelné a nebolí z nich bříško. Michala jsem s domácími přesnídávkami s ovocem. Nebo měla ráda husté polévky,ale klasické jídlo jsem dávala myslím až kolem roku.

michaelllas
5. črc 2019

@nonfood kaše zasytí dobře. Můžeš jak na sladko, tak naslano(se zeleninou, vývarem). Doporučuji instantní - pro děti jsou lépe stravitelné, díky hydrolizovanym bílkovina a sacharidům. Navíc tyto kaše se vyrábí tzv. extruzi a díky tomu, si zachovají více cenných látek, než kdybys vařila doma. To, že jsou bohatým zdrojem sacharidů vůbec nevadí, právě naopak. Děti mají daleko vyšší potřebu, než dospělí.

sudylichozrout
5. črc 2019

@michaelllas Do kamene tesat, Miso! 🙂

puhelin
5. črc 2019

Zelenina, masozelenina, plus kojeni. Kase jsem nedavala, jsou tezke na noc, zbytecne zaplacnou a nic z toho prcek nema. Poprve mela dcerka kasi az po 1. narozeninach.

michaelllas
5. črc 2019

@sudylichozrout 🙂👍 mám to v plánu😉😀

ajronka
5. črc 2019

Já teda pořád dávám jako poslední "jídlo" UM. Jídlo předtím (odpolední svačina) jogurt nebo chleba s lučinou.