Vyplatí se pro dítě příkrmy vařit?

arwen_arina
27. čer 2017

Pořád nevím a tápu. Krmím holku na střídačku doma vařeným jídlem a příkrmy ze skleniček. Poslední dobou mám ale dojem,že se to nevyplatí, když jde o "lepší" jídlo, jako je např.krůtí či hovězí maso, že skleničky ve finále vyjdou líp než vařit,když se koupí v akci. Zase nevím, jestli nejsou pro dítě jalové, mám dojem,že po nich má hlad, a když dám dvě na oběd,tak už se to nevyplatí vůbec.
Kupuju Hamánky. Jak to děláte,mamči?

sisstin
27. čer 2017

Hotove kase plny cukru, "detske" susenky a podobny lahudky nekupuju vubec. Max obcas nesirene susene plody z Mixitu. U syna jsem byla typicky konzument - krasna barevna krabicka s napisem "detske, pro detske zoubky" apod, syn fakt zil jen na tom. Ted bych si nejradsi nafackovala....

sdu
27. čer 2017

Lepší je vařit, vyplatí se to na jeho budoucí zdraví i schopnost zdravě jíst...

fudzisan
27. čer 2017

doporucuju tento rozhovor o detske vyzive
https://video.aktualne.cz/dvtv/umirame-na-nemoc...

hanka_333
27. čer 2017

Vařím na více dní a mrazim. Skleničky beru jen na cesty nebo když je doma časová krize.

Skleničky jsou prostě konzervy, na jejich bedlive hlídání moc nevěřím, občas ziram, kolik soli a smakulad obsahují.

I z mrazení mám trochu výčitky, ničí se živiny a sama bych taky nechtěla 5x týdne mražený. Jenže varit denně miniporce mě moc neláká.

Btw: Skladujete příkrm třeba do večera nebo do druhého dne v lednici? Já vše hned mrazim, ale možná je to přehnané.

sisstin
27. čer 2017

@hanka_333 ja do druhyho dne v lednici, kdyz zbyde, pak uz vyhazuju.

msimankova
27. čer 2017

Právě ta škála příchutíu skleniček mi tak široká nepřijde - jako chápu, že to ani není možné, ale všude je mrkev, brambory apod. Občas kupuji skleničky s něčím, co nevařím často normálně, třeba ryby, ale jinak se dá vařit mnohem pestřeji a že je to dražší si nemyslím, ale zrovna mimino je to poslední, na čem chci šetřit. Vyloženě se u vaření bavím, co bych do toho hrnce šoupla, provozuji to tak jednou za 4 dny - něco do lednice a něco do mrazáku. Ale ovoce většinou kupuji, hlavně z DM.

anaema
27. čer 2017

Osvedcily se mi tez polevky. Vyvary i huste kremove. Vetsina hustych uvarena do 15 minut. Lepsi vařit než kupovat. Autor jídla má přesný přehled, z čeho vařil, a je to čerstvý, ne konzerva zavareneho jídla. U prvního dítěte jsem kupovala příkrmy plus využila imunologickeho okénka. To dítě dnes jí tak nezdrave... v podstatě všechno odmítá. Druhému dítěti vařím odjakživa a jí zeleninu, ovoce, naopak nepreferuje maso, moje zkušenost.

sisstin
27. čer 2017

@anaema uplne stejne, syn strasne dlouho nejedl NIC (na kupovany se mi v 18m vyprd) a prestal jist uplne. Zvykly na sladka piticka atd, des. Dcera ji slusne, ma rada ovozel a jidlo ji zajima. Od zacatku mela moznost jidlo zkoumat, videt, jak fakt vypada (zadny rozmixovany kejdy) a je to 100 a 1 🙂

sisstin
27. čer 2017

Plus u dcery jsem nikdy neresila mnozstvi... proste co sni, sni... nekdy si pridava, nekdy nesni nic a ma jenom kojeni. Je to uzasna svoboda bez reseni gramu a zda neco jedla. U syna to bylo o porcich a neustalem stresu....

anaema
27. čer 2017

@sisstin přesně..., no hlavně že jsme se poučily 😀 (aspoň trochu)

makronka222
27. čer 2017

Nasi od roka varim to same co nam k obedu. Jen pro ni maso opekam prvni, aby to nemela koreneny. Prilohy mame stejne. Polivky neresim a ji i ty nase. Kazdopadne dny, kdy jist nechce ji zaplacnu ovocem a zeleninou a jeji obed snim. Jindy zase sni dospelackou porci. Prikrmy mi neji vubec, to musi mit mega hlad a stejne da pulku. Chce proste kusy jidla a svoji vidlicku :D

barchen
27. čer 2017

@victress
Vlastní zahrádka, to Vám asi 3/4 maminek v ČR, které žijí ve městech, tiše závidí 🙂. Je fajn, že máte zahrádku a nemusíte stříkat proti plevelu, plísním, mšicím, molicím nebo škůdcům ale většina to nemá. Naše babička má, ale na zahradě dřeme jako koně, abychom měly cuketu bez pesticidů, brambory bez fungicidů nebo hrozny bez herbicidů. Ale ne vždy se to povede a sežere vám to první nájezd škůdců ☹. K těm skleničkám, kontrolované jsou, ale není bio jako bio. Třeba bio z EU má jiné normy než bio z ČR nebo SR (a překvapivě v ČR jsou přísnější normy na bio vypěstované tady než bio z EU). Zelenina v běžné obchodné síti je chem. ošetřená, všechna bez výjimky. Třeba při takovém hroznovém vínu zaplesá srdce chemika, takový to je koktejl látek. Osobně to nekupuji ale jinak se to kupuje běžně a maminky to dávají třeba 7-8 měsíčním dětem jako zdravé ovoce.

alkuska
27. čer 2017

@blahova_andrea Každé dítě je jiné, naše druhé může jíst taky uplně jinak.

barchen
27. čer 2017

@hanka_333
Do druhého dne určitě, některé jídla pro dítě i 72 hodin. Pro nás dospělé i déle. Ale mám lednici nastavenou na 4 stupně.

msimankova
27. čer 2017

@barchen poznámka mimo k hroznovému vínu - já na ten koktejl chemie mám moc pěkné alergické reakce, podobné, jako na léky 😅 Dcerce se kuličky moc líbily, ale holt si musí pohrát s kousky mrkve.

magdalenax
27. čer 2017

Skleničku jsem koupila snad dvakrát, v té době Hipp. Děs. Malej udělal pfrr, já to měla po sobě i po zdi. Víc už ne. Uvařila jsem mu, horké zarexovala, nechala vychladnout a do lednice s tím.
Kamarádka si mi stěžovala, jak jí malá jiný puding, než ten kupovaný nejí. Fuj. Jen se na tu sklovitou hmotu podívám.....
Jak si jí naučila, tak to měla.... .
Když nedávno můj chlap ten hotový, chlazený puding vzal v obchodě do ruky, tak jsem řvala, jak tarzan a ona ho dávala dvouleté holce. strašný

kacakkv
27. čer 2017

Jestli nejsi v časovém presu - vař doma - víš, co v tom je - můžeš vymýšlet spoustu různých variací a ne jen to, co nabízejí v obchodě. Zjistíš např. že se dají dělat svačiny z granátového jablka, liči, kaki, melounu, avokáda, černého kořene, jedlých kaštanů,...

m.e.l
28. čer 2017

Mě osobně je teda ukradený nějaký bio nebio, důležité pro mě je, aby zelenina či ovoce, ze kterého vařím nebylo plesnivé. Synátor sní všechno, je to docela slušnej jedlík. Doufám, že druhé bude stejné. . . . Hlavně bude muset být rychlé nebo mu brácha všechno sní. 😀 A taky jak je synátor zdravej. . . Nemoci minimálně, max. nějaká rýma 2x do roka, občas ji doprovodí nějaká ta teplota.

kajalka
28. čer 2017

@fudzisan Super video, díky moc!