Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

petka80
29. črc 2008

Kukuřice se určo může dávat.

K tomu masu - já to taky četla tak jako gilotek - první týden 1x, druhý týden 2x atd až se přejde na 6x týdně a 1x týdně žloutek.
Taky jsem ale četla názor, že pokud se ještě vedle příkrmů i kojí, má mimi všechny důležité vitamíny a živiny z MM a maso není třeba vůbec, klidně až do roka.
Já budu volit zlatou střední cestu, maso dám až tak za 2 měsíce a budu dávat tak 2x týdně, teda aspoň si to tak teď plánuju.... 😉

svoma
29. črc 2008

Já nekojím a taky nedávám maso 6 krát týdně,přijde mi to moc.

petka80
29. črc 2008

Holky, chci se zeptat, kolik Vám toho tak děti snědí? My přikrmujeme třetí týden a malá mi sní tak 100 g a víc nechce. Mně by to bylo jedno, ale doktorka teď na kontrole říkala, že už mám najet na plnou dávku, prý na cca 200 g. Ale jak, to už mi neporadila 😅

lenkazdenek
29. črc 2008

petka,ono to jde postupně,ale příjde to,mě jí normálně okolo 180-200 někdy i víc a dnes třeba nesnědla oběd vůbec 😲

svoma
29. črc 2008

Kašli na dr.,malá sní tolik,kolik sama bude chtít.Nemá smysl jí přecpávat.

petka80
29. črc 2008

Díky moc, holky, taky si myslím, sama si řekne. Přeci jen je to pro ni ještě nové a proč to uspěchávat....... Holt mlíčko jí ještě chutná líp a asi žádný velký jedlík nebude 😀
Uklidnily jste mě 😉

petka80
29. črc 2008

Ještě jsem chtěla - před časem jsme se tu bavily o batátech (sladké brambory). Tak jsem je taky zkusila a jsou fakt super. Chutná to podobně jako mrkev, hezky slaďoučké, malé to moc chutnalo.

svoma
29. črc 2008

Já se podle dr. neřídím od té doby,co mi u malé pár věcí zanedbala.Třeba to na té hlavičce,co mám v albíčku. Stejně si myslím,že my jsme matky a poznáme líp,co je pro naše mimi nejlepší. 🙂

flufla
29. črc 2008

ahoj, tak mi pokračujem, už známe mrkvičku , brambor (ten sem jednou dala samotný s MM a eee), brokolici. Celkem mu jede mrkev a brokolice, ale nechci nic zakřiknout. Jo určo zkusím tu cuketu, ale batáty u nás skoro na vsi asi neseženu 😒

petka80
29. črc 2008

Svoma, mrkla jsem, co to má, chudáček? ☹
No já mám dr. docela dobrou, no ale snad na žádnou věc není ani mezi odborníky jednotný názor (např. dávat lepek /nedávat lepek, dávat maso 6x týdně /nedávat atd....stejně se nedohodnou.....), takže se každá maminka stejně musí rozhodnout sama.....

svoma
29. črc 2008

dr. neřekla,co to je,ale holky tady na koníkovi mi řekly,že je to proleženina,nejlepší je,že to má odmala a dr. to nikdy neřešila,a teď,když to viděla naposledy,tak se zděsila,jsem jí řekla,že jsem jí to říkala a ona mi oznámila,že to neměla tak hrozné,já teda nevím,ale podle mého to měla řešit hned a ne to nechat zajít až sem.

petka80
29. črc 2008

Flufla, Nymburk je "skoro ves"? 😀 No ale fakt je asi nemají všude. Mají je ale třeba v Albertu, tak třeba i u vás 😉
My měly mrkev, brambor, brokolici (ovšem bez úspěchu.....), ty batáty a teď asi zkusím taky cuketu. Pak mám koupenou mrkev s kukuřicí a dýni, tak dám asi to..... No ale co pak?

fru
29. črc 2008

ahojky, tak mám podobnej "problém" jako petka80 s tím rozdílem, že mě malá sní max.60g..ale většinou ani to ne..ve čtvrtek to bude 3 týdny co přikrmuju..zkoušela jsem všechno možný, kupovaný, dělaný a úspěch se zatím nedostavil..
mám ještě navíc jeden problém, Veru dost trpěla na prdy a teď se zavedenímzeleniny se to zase zhoršilo a to dost, navíc jí to dost ucpává..měl někdo tenhle problém?? budí jí to i ze spaní.. ☹
chci zkusit probian mimi a ovocný šťávy, snad něco zabere..

petka80
29. črc 2008

Svoma, myslíš ale ten stroupek nebo co to je ne? Protože takový červený flek vzadu na hlavičce má moje Anička taky a prý je to normální, to prý miminka můžou mít..... 😕 Má to od porodu.

svoma
29. črc 2008

M+ě to říkala taky,jenže to měla čím dál horší a horší.

gilotek
29. črc 2008

lenkazdenek: mě malej dnes taky oběd nechtěl, sněd asi 75g, jinak sní kolem 150g. Ale prostě jak kdy. Dnes jak byly ty hicy tak se mu ani nedivím, taky jsem toho moc nesnědla.....

Cuketu mi malej baští ale pěkně. Už máme za sebou mrkve, brokolici, květák a cuketu a přemýšlím co dál.
Dávali jste třeba kořen petržele? Já zatím vše dávám s bramborou a mixuju. Četla jsem že dávat třeba i zelenou okurku. Tu taky rozmixovat s bramborem? Maso jsem ještě nedávala..

petka80
29. črc 2008

Fru, mně malá taky snědla dost dlouho tak těch 60g a pak se to zlepšilo, když jsem jí to začala dělat opravdu hodně tekutý, to jí jede víc. Takže to chce asi jedině zkoušet, si myslím.....

mishulle
29. črc 2008

ahoj, tak já dávám malýmu zatím půlku malé skleničky - zkoušíme 14 dní a ani tu mi nesní, jinak červený flek vzadu na hlavičce má od narození taky, dr se nad tím nepozastavila, ani když sem se ptala, tak nevím
jinak mi moc nekadil, zkoušela jsem švestkovou šťávu a dnes poprvé Probian a úspěch, děkuju Fru

petka80
29. črc 2008

Tak to jsem ráda, že nás je víc s červeným flekem 😕 Tak snad je to o.k. 😉

Holt některá miminka jsou opravdoví jedlíci, co sní hned druhý den celou skleničku, no a některá si dávají na čas......

svoma
29. črc 2008

Nám to taky trvalo,než začala jíst víc.

lenkazdenek
29. črc 2008

gilotek,někdo říká,že by se měla zelenina pro menší děti vždycky povařit,ale já jí dala nedávno salátovkju jen oloupanou a umytou 😉 jinka můžeš i petrželku,já zkoušela včera červenou řepu,ale úspěch moc nebyl 😒 jinak můžeš kedlubnu,trošku hrášku,kukuřici,porek možná i fazolový lusky,ale vše dost nadýmá,i když u nás teda nebyl v tomhle směru problém.
U nás to bylo naopak,dokud sme neměly příkrmy měla zácpu po příkrmech pohodička,jinak skleničky od Allnatury maj njákou složku co změkčuje stolici 😉 jinak na prohnání výborná švestkojablečná přesnídávka od frutapury

lenkazdenek
29. črc 2008

jinak příkrmy nám chutily od začátku,za to mlíčko problém 😒

svoma
29. črc 2008

nám chutí vše kromě kaší

flufla
29. črc 2008

svoma, taky mame vzadu na hlavičce takovy rozlezlý flek, není všude plnš vybarven, ale mamka říkala že bráche to měl taky, tak to sna nic není (brácha je normální-v mezích možností 🙂
Mě teda Vinci zatím kaká pěkně (přikrmuji 10dní)dá mu to tedy větší práci, ale vžy tak 2x denně a požehnaně (pár lžiček dospěláké stravy a už to není míchaný vejce!!!)
fru, s tou zácpou, co na to dr?

svoma
29. črc 2008

nevím no,malé to nakonec začalo hnisat a bylo to krvavé,na té fotce to až tak není vidět,ale dostala mastičku a už je to mnohem lepší,mizí to.

fru
29. črc 2008

flufla, zatím jsem to dr neříkala, je to horší až poslední týden(už sní víc než pár lžiček)..předtím kakala třeba 3x,4x denně..
lenkazdenek, dík za tip, ale ovoce Verče zatím dávat nechci, bojím se, že by už pak nechtěla zeleninu vůbec..

flufla
29. črc 2008

až ted sem viděla fotku, chudinka, mi to máme vklídku, nemá to třeba jak točí hlavičku, že si to tře?

svoma
29. črc 2008

třela si to,až když to měla takhle hnusné,protože jí to svědilo,před tím ne.

flufla
29. črc 2008

tak hl, že se to lepší, určo to bude v pořádku

svoma
29. črc 2008

asi jo,zatím to tak vypadá.