Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

gilotek
30. črc 2008

my máme taky červenej flek vzadu na hlavičce - od narození. 😉 Velkej asi jako dvacetikoruna

melliska
30. črc 2008

ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jak postupujete při přípravě příkrmů, speciálně masa, kupujete celý např. kuřecí řízek, kousek odkrojíte pro dítě a zbytek je pro vás? nebo kupujete zmražčené maso, u nás mají kuřecí prsa pouze po třech kusech, a já nevím jak to udělat, aby to bylo výhodné, pro mě a manžela nevařím 😔 ,

mircka
30. črc 2008

Melliska: já to dělám tak, že buď koupím malej kuřecí řízeček (u nás prodávají chlazený v pultovém prodeji). No a když není, tak koupím větší. Zatím jsem udělala vždy celou porci masa, nakrájela na velmi drobné kousíčky a dala zamrazit. Pak před ohřátím jídla jsem si odloupla dle potřeby.
Mražené maso bych nekupovala - nikdy nevíš, v jakém bylo stavu.

maarie
31. črc 2008

Ahojky,
začínáme s příkrmy,tak mám otázečku.Nejdříve dáme mrkvev-3dny,pak zkusíme brambor-3dny a když budu zkoušet další a další zeleninu(brokolici,květák,cuketa),tak se vždycky ten nový druh začíná jen pár lžičkami?Nebo jste postupovali jinak-třeba vyzkoušená mrkev a brambor,tak se to pak dalo dohromady a pak další zelenina?
Mám v tom trošku zmatek,jakže máme vlastně postupovat. ☹ Poraďtě,díky. 😉

svoma
31. črc 2008

Ahojky Maarie,u každé nové zeleninky musíš dát jen pár lžiček,aby jsi zjistila,jak na to malý bude reagovat,až budeš kombinovat,tak mu můžeš dát,kolik bude chtít.Oni ze začátku většinou stejně moc nespapají. 😉

lenkazdenek
31. črc 2008

Melliska,já si kupuju většinou maso po kilech,pro malou zamrazím po malých kostkách a zbytek pro nás,krom kuřecího a krůtího nic nejíme 😅

melliska
31. črc 2008

lenkazdenek, a zamrazis to jiz uvarene maso nebo syrove? a do ceho to davas, do nejake folie nebo kelimku?
mircka, diky

lenkazdenek
31. črc 2008

dávám syrový do folie 😉

ivulinda
31. črc 2008

leni prosim tě jakou zeleninu mužu už přidávat??

lenkazdenek
31. črc 2008

Ivi,mlžeš klasiku jako je mrkev,brambor,petržel,kedlubnu,kukuřici,hrášek,fazolové lusky,cuketu.lilek,dýni,opatrně možná i spařené rajče,květák,sladké brambory,já zkusila i červenou řepu,ale moc jí to nejelo 😉

iivusja
1. srp 2008

Ahoj holky, doufám, že mi poradíte: malýmu je 4,5 měsíce a je od začátku na UM. Pije cca 5x160ml denně, normálně přibírá.
Dneska mi dneska řekla, že už bych měla začít přikrmovat... (že by to bylo škoda nevyužít, když je všechno teď v létě čerstvý) ... Rovnou brambor s mrkví, po 14 dnech brokolici, salát nebo kapustu ( 😕 ) a po měsíci přidávat kuřecí maso nebo půlku žloutku!!! Já nevím, ale mně se zdá brzo... Obzvlášť teda na to maso!
Já nevim, jsem z toho nějaká rozpačitá .... Můžu poprosit o vaše názory? Předem dík 🙂

petronilla
1. srp 2008

My jsme teda kojený,ale i na UM mi to přijde brzo,pokud nestrádá a přibírá,ale každý má asi jiný názor 😉 .

klouzavka
1. srp 2008

iivusja: Davídek je také od začátku na UM. Už taky přikrmuji. Poradili mi to, tak to zkouším, chutná mu. měl domácí mrkev s bramborem, a pak i s rýží. Můžu se zeptat, z jakého důvodu nekojíš? Já jsem po císaři a nerozkojila jsem se, od počátku měl příkrmy. Obrečela jsem to.

iivusja
1. srp 2008

Klouzavko, mně se prostě neudělalo mlíko... Malej se narodil o měsíc dřív, takže v porodnici v inkubátoru, pak pod světýlkem... nevím, čím to bylo, ale ani kolostrum se mi nedělalo... ☹

Jinak díky za názory 🙂

klouzavka
1. srp 2008

iivusja : mleziva jsem měla dost ale pak nebylo dostatek mlíka, ach jo. Zkoušela jsem so kupovanýskleničky, Hipp atd..., ještě dřív o týden, než měl 4 měsíce a chutnalo. Jinak na 4 měsících Dáda váží 6 260g a měří 66cm, za měsíc vyrostl o 5 cm.

iivusja
1. srp 2008

Klouzavko, Matoušek teď ve 4,5m váží 6,81 a měří asi jen 62cm... 😅 Jako UM máme Nutrilon 1 Extra a četla jsem, že s příkrmama se má přejít na Nutrilon 2? Nevíš? A jaký Um máte vy? 🙂

Já jsem plánovala teda přikrmovat pozdějc, až tak za měsíc, ale teď právě nevím, po tom, co mi řekla dr... A říkala jsem si, že tu a tam kupovaný, jinak budu vařit doma....

svoma
1. srp 2008

Iivusja,jj se začátkem příkrmů se přechází na dvojku. 🙂

flufla
1. srp 2008

Ahoj holky, tak dnes zkusím květák. Nevíte co s porkem, dává se to bílé nebo zelene, asi to bílý.........

iivusja
1. srp 2008

Svom dík... 🙂
A ještě, holky, jsem někde teď četla, že je dobrý přidat třeba do mrkve trošku oleje... Je to pravda? A jakýho, olivovej, slunečnicovej nebo jakej? ... to je děsná věda, ty příkrmy... 😀

gilotek
1. srp 2008

holky poraďte, když vaříte pro mimi masíčko do příkrmu, vaříte ho ve vodě v mikrovlnce? Může se to? Protože kousek masa vařit na plotýnce........ Já teda vařím v mikrovlnce i brambory a zeleninu a pak mixuju. Je to do 7 minut uvařený. To bych na sporáku neměla....

lenkazdenek
1. srp 2008

Gilotek,jáí maso vařím s tou zeleninou 😕
Olej se dává aby udržel vitamíny-někdo říká slunečnicový,jinej olivový

leninn
1. srp 2008

Flufla: já jsem dávala normálně tu zelenou část pórku a v pohodě 😲

Iivusja: také jsem se ptala na olej a ozvaly se mi maminy, které dávají i slunečnicový i olivový, takže já dávám panenský olivový. Sobě si také do salátů přidávám na uvolnění vitamínů, tak dávám i Barče...😀

Gilotek: já dělám vše na sporáku, vařím všechno v jednom hrnci, maso i zeleninu, brambory nebo rýži, všechno najednou... 😝

iivusja
1. srp 2008

Holky dík! 🙂

minea
1. srp 2008

Taky to vařím dohromady, maso na malý kousky a k tomu zeleninu. Vařím na indukční plotýnce, skvělej vynález - vaří se to za pár sekund a nemá to skoro žádnou spotřebu.

gilotek
1. srp 2008

A myslíte, že vaření v mikrovlnce nevadí? 😉

luckahr
1. srp 2008

Holky, jak často vám mimča kakaly, když jste začínaly s příkrmama? My jsme začaly s mrkví a brokolicí a malej už 4 dny nekakal, tak začínám být nervozní. Že by ho bolelo bříško vůbec nevypadá, prdí 😅 . Děkuju za rady

gilotek
1. srp 2008

nám se vykadila si po 5 dnech a hrozně tlačil. Nemoh to vykadit 😝

ivulinda
2. srp 2008

Leni díííky móóóc 😀 Jsi hodnáááá 🙂 😉

melliska
2. srp 2008

já teda vařím ve třech hrních 😒 V jednom je jedna brambora ve šlupce, ve druhém mražená zelenina a ve třetím kousek masa. I když to maso někdy uvařím večer, dám do lednice a pak ho druhý den takhle studené hodím do mixéru společně s uvařenou zeleninou. Na nic lepšího sem zatím nepřišla.

Jinak malá taky trpí zácpou co sme zavedly příkrmy. Ale já dávám současně už i ovoce protože je nám 8 měsíců a teď teprve se malá rozjedla, tak snad se to zlepší.

nara
2. srp 2008

Ahoj holky, mám dotaz...
Jakou zeleninu pro své drobečky používáte? Z vlastních zdrojů, bio a nebo úplně normální ze supermarketu???
Díky moc!