Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

luckahr
10. srp 2008

tak náš malej nekadil týden 😕 a pak 6 dní.............konzultovala jsem to s mudr a říkala, že teda ten týden je fakt maximum, pokud je jinak mimi v pohodě, prdí a očividně ho bříško nebolí..........ale abych mu uvařila jabko. Tak jsme dali dopoledne jablíčko a odpoledne 2x nadílka 🙂 teď ten druhý týden jsem mu jablíčko vařila už dvakrát a až šestý den...............snad se to zlepší, koupila jsem i švestkovou přesnídávku. Nás asi strašně staví ta mrkev.........ta brokolice by snad měla stolici normalizovat.......píšou na hippce

zusma
10. srp 2008

Luckahr, s tou brokolicí je to možný, ted si nemůžu přesně vzpomenout, co způsobuje zácpu.

kacamar no mně nekadila, at jsem jí dávala cokoliv. Bylo to vážně nepříjemný.každý den jsem čekala na bobky jak na smilování. Dr.nám dala nějakej sirup a ten jsem jí občas dala do mlíka a to asi pomohlo. No aj inak já ji vařila brambor, cuketu,květák,lilek,kedlubnu, nebo v DM mají dýni... a různě to pak kobinovala

kacamar
10. srp 2008

Takze myslis, ze mam v prikrmech pokracovat i pres ty kakaci problemy?

lenkazdenek
10. srp 2008

Zus,my taky dostaly njáký sirup,teda před příkrmama a to fakt zabíralo perfektně
Možná bych zkusila třeba skleničky od Allnatury ty by měly stolici změkčovat(teda aspoň to píšou na obalu 😅 )
Kacamar,já bych pár dní počkala a zkusila to znova

zusma
10. srp 2008

Jestli si myslíš že je na to zralá a mlíko nestačí, tak jo 😉 Kdybych já čekala,až se jí kakací problémy vyřeší, tak jsme nezačali asi nikdy. my začínali na zač. 7 měsíce.
Já si myslím, že ti nekakala proto,že se s tím organismus nevyrovnal a bude to trvat asi dýl jako nám. Ale jako nejsem odborník na výživu...píšu jen to,co jsem vyčetla jinde 🙂 😉

zusma
10. srp 2008

to je fakt...když mi nekakala, tak dr doporučila vysadit na pár dnů příkrm a kojit. no ale ono se to stejně tím nesrovnalo, pomohl až sirup

kacamar
10. srp 2008

Tak holky diky za rady, pockame a zacneme znova v 6.mesicich, ono se nic nestane 😉

petka80
11. srp 2008

Někdo se tu ptal na přidávání oleje do příkrmů, nevím, jestli už někdo odpovídal, tak budu aktivní 😉
Přidává se kapka oleje k zeleninovým přikrmům kvůli vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích. Může být olivový nebo slunečnicový nebo taky kousíček másla.

Jinak já taky dodržuju ty měsíce, co jsou na skleničkách. Navíc jsem někde četla, že ty měsíce platí pro nekojené děti. U kojených se dva měsíce přičítají, protože tyhle děti začínají přibližně o ty dva měsíce později. Takže pro šestiměsíční by se měly pak dávat ty příkrmy, které jsou oficiálně od 4 měsíců.........

maarie
12. srp 2008

Ahojte,
nevím si rady,za jak dlouho jste se dopracovali k tomu,že jste dali polední zeleninový příkrm už bez mléka?Malej je od mala na UM,je to druhý týden,co jsme začli s příkrmy(zvládli jsme mrkev,brokolici,brambor,květák).Myslela jsem,že když mu dát brambor třeba s mrkví,takže mu to bude stačit,ale přijde mi,že pořád čeká na to mléko. 😒 Jak jste na to šli vy?Poraďte,díky.

sisstin
12. srp 2008

maarie: no..třeba u nás..my jsme velký nejedlíci mlíka...a po mrkvi měl mlíko až za 3hodiny 😉 ale třeba kamarádka má stejně starou holčičku a ta mlíko vyžaduje i ted...takže ono fakt záleží na určitým dítěti..my zblajzneme 250gpříkrmu a ještě otvírá..a mlíka už mááááálo...někdy za den vůbec ani ml 😉

petka80
12. srp 2008

maarie, plná dávka přikrmu je zhruba 150-200 g (vetší jedlíci až těch 200 g, to bude případ sisstin 😉 ). Až se na to dostanete, mlíko už by nemělo být teoreticky potřeba.
Já přikrmuju v poledne už měsíc, ale sní tak max 100 g a pak chce stejně nakojit, sice ne hned ale do hodiny určitě. Takže tak. Každé mimčo je holt jiné....... Ale doufám, že se na plnou dávku taky někdy dopracujeme 😅

lenkazdenek
12. srp 2008

já když snědla njákých 170 g už dávala jen čaj na zapití ,jinak jsem dala příkrm a pak mlíčko ,trvalo nám to asi měsíc 😅

lu777
12. srp 2008

ahojky

holky jak je to s ovocem.. maly ji jablka, hrusky, banany a svestky... nevim co muzu dat dalsiho.. .jednou najdu ze merunky moc ne, jindy ze zase cekat s broskema.. nemohli by se ti chytraci dohodnout? 🙂 fakt nekdy nevim cim se ridit, nechci mu neco dat zbytecne brzy, na druhou stranu banan se pry nema davat casto tak to mam tocit tri druhy ovoce? 🙂

od kdy jste davali broskve nebo merunky? co nektarinky, to je krizene jablko s broskvi ne? to by mohl?
nebo meloun me napada...

a jeste se zeptam ze zeleniny na chrest a repu... davate nekdo??

diky moc, hledam nejake obmeny, mladik dostal ovoce a ted uz nesni kdeco jako pred dvema mesici 🙂

johanka13
12. srp 2008

Ahojky Lu,hele mala mi sni uplne vsechno,zacala jsem s mrkvi,pak mrkev barambora a nez dostala dalsi,nekdy kolem 5mes tak si dala boruvky co jsme vlastnorucne nasbirali a jak ji to smakovalo! 😝 byla uplne vyrizena z nove chuti,..jinak davame vse na co pridem,hruska,jahoda,merunka,broskev,svestka,banan+jablko- zatim vse bio a kupovane,ale uz i cerstvy banan sem tam,dnes mela napr nakrouhane jablko s bananem- je fakt,ze ma 8 zubu,tak se ji to dlabe 😀 ,ale boruvky u ni zatim vedou- mrkni na album 😅

johanka13
12. srp 2008

..jo a podotykam,ze stale kojime,takze u nas by to melo byt jeste pozdeji nez u vas...pokud si dobre vzpominam,vy nekojujete...nebo ano? uz nevim 😖

johanka13
12. srp 2008

..a zadne problemy s tim nikdy nemela,fakt je,ze takove to ridke hovinko nemela uz pekne dlouho 😕 taky kadi jak velbloudek 😀 bane,ma uplne normalni stolici rikala mudra- te jsem se teda zas az takhle otevrene nepriznala,ale chvalila vyvoj i vahu,takze to snad delame dobre. 😉

lenkazdenek
13. srp 2008

Tak my jsme odvážný dávala jsem jak meruňky tak broskve,potom taky ty borůvky,banán,jahody,maliny všechno jen jako přesnídávku

lu777
13. srp 2008

Johanko, diky... nekojim, ale jsem radsi opatrna, malej ma slabsi zaludek, porad jedeme Sab v maximalni davce a i probiotika atp...
no rano jsem podusila merunky, ale asi mu je nebudu moct dat.. ono zjistuju, ze plno ovoce je pro me sladky, ale jak to povarim tak to chutna jinak a treba ty merunky byly fakt zraly a jsou stejne kysely.. tu samou story jsem mela s hruskou, domaci vubec nechtel, musela jsem to "dosladit" Frutapurou

jj, my nemame zadny zubiska, takze krouhani nehrozi.. a syrovy kvuli zaludku chvli taky jeste ne

boruvky super 🙂 a to jsi davala vickrat? ty by byly asi supr, jenze kde je vzit??

nektarinky mi taky pripadaji sladky, ale je mi jasny, ze na nej budou taky kysely... asi pujdu do DM koupit nejaky bio presnidavky od ty Alnatury a budu to nejak kombinovat... ono kdyz to doma uvarim, tak to stejne levneji nevyjde, ovoce holt neni zelenina, ze, u ty se to vcelku vyplati, ale u ovoce nevim... mimoto ty sklenicky jsou bio a z toho supermarketu to je normal ovoce, tak si z toho nebudu delat hlavu a nejak mu to namicham treba napul s domacim, at zavedeme neco novyho...

johanka13
13. srp 2008

Ahoj Lu,
hele ja se s tim vubec nejak nemazlim.Kdyz je cas,,neco vzdy vymyslim,uvarim bramboru,mrkev,kvetak...cokoli,ale pokud neni cas,vzdy mam v zaloze nejakou tu ''konzervu'' jak ja tomu rikam 😀 ale myslim tim samozrejme neco jako Hami,Hipp...podle toho co zrovna maj v akci v HN nebo v Tescu 😉 ono je to presne jak rikas- skoro vsichni novodobi pediatri se shodnou na jendom- ze surovin a cestou jakou se to papu pro mrnatka vyrabi za finalni castku cc 25kc se ti to nemuze vyplatit co se casu tyce ani kvality,takze mne bylo doporuceno ze zacatku frknout nejakou tu kupovanou,po sleze zacit normalne varit.Je to jak rikam,kdyz je cas,uvarim,kdyz neni,30 vterin v mikro a je to! 😎 mala je stastna,ze ji hned a ja ze to mam bez prace, 😀
Jinak,ovoce- hele mame chalupu v jiznich cechach a tady je v lese uplne modro od cervence,do ted zatim,akorat ted uz pocituji,ze boruvky ubejvaj na krase a na velikosti,ale stale jich je dost.Mela je tehda a mela jich hodne a nemela zadnej rpoblem,akorat mela hovinko jako cep 😀 pak je mela jeste jednou,dokonce tam snad byla michla i smetana,uz nevim a pohodicka 😅 no a ted ma plno tech Frutapur,koupili jsme ji od kazdeho jedno baleni a zkousime...jenze v pripade naseho otesanka si nemyslim,ze to bude resit,pac ta sni uplne vse!
jeste jedna vec,kdysi jsme koupili nejakou konzervu od Sunaru a bylo to od 6mes,nejake kure,zelenina,brambora...tak zrovna dnes jsem ji to dala,ale kdyz jsem to otevrela a pricichla,tak jsem si rikala,kterej borec tohle namichal- melo ti to cece vuni jak koprovka od babicky 😀 ja teda kopr miluju a chtela bych aby ho taky jednou jedla,ale prece jen je to mimi...no dala jsem ji to se smisenymi pocity,ale nez jsem se nadala,bylo po! snedla to a ani nemrkla! 😅

johanka13
13. srp 2008

...jo a jinak s tema boruvkama...pokud mas moznost,vyjed za Prahu,treba na Strakonickou a na prvnim odpocivadle narazis urcite na nejake toho domaciho prodejce boruvek.O to,ze to bude chem opecovavane se bat nemusis,chtej za to par korun a mas toho spoustu,muzes dat na mrazak na priste.... 😎

gilotek
14. srp 2008

johanko, taky jsme koupili konzervu od sunaru od 6. měsíce a přesně jak říkáš - KOPR. Akorát že já ho nesnáším. Malému ale očividně chutnal a hned byla v něm 😀

sisstin
14. srp 2008

no z kopru taky bliju právě..ale Tygr ho jí 😅 😅 😅

jinak my dneska měli mlíko po dvou dnech 😖

svoma
14. srp 2008

Ahojky,my měli nedávno něco s koprem,děsně to smrdělo a malé to strašně chutnalo.

svoma
14. srp 2008

Sis no vidíš,asi si od něj potřeboval odpočinout. 😉 Jakou dáváš značku mlíka?

monik76
14. srp 2008

Ahojky, tak my jsme teda moc nepokročili. Malá pořád nic nechce!! Darebačka, tak pořád kojíme. Jen nevím jestli to mlíčko je pro ni dostačující, jestli už nepotřebuje i něco jiného. Všechno komplet stráví, skoro 14 dní nekakala.

sisstin
14. srp 2008

monika:14dní 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 a to je u kojených normální?Já se v tom nevyznám, my kakáme každej den několikrát 😕

sisstin
14. srp 2008

monika: nemusí to teda bejt stejnej případ..ale kamarádky holka taky nekakala 5a více dní..a pak se zjistilo, že ji chybí nějakej hormon..a má mlíko bez živin..malá vůbec nepřibírala ani nekakala 😕

monik76
14. srp 2008

No ona tak kaká od mala, teda zhruba tak po týdnu, teď to bylo dýl, tak snad bude vše v pořádku. No mně mudr říkala, že u kojených je to normální. Prý někdy i dýl než 14 dní. No ale to se ji teda zeptám až tam půjdu.

sisstin
14. srp 2008

monik: tak když ti to řekla Dr. tak to je asi v poho...já bych šílela, i kdyby nekakal jeden den 😅

monik76
14. srp 2008

No ale stejně se jí na ten hormon zeptám. Já o tom slyším poprvé.