Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jandaj
21. říj 2008

Ahoj holky, dnes vařím malýmu mrkvičku a bramboru, v neděli jsem dala první lžičku mrkev a moc mu to teda nejelo, tak jsem zvědavá jak to dopadne dnes. Chtěla jsem se zeptat, malej má 5 a půl měsíce, zatím je plně kojený, ale poslední týden se mi v noci budí každou hodinu a chce prso. Myslím, že má hlad a moje mlíčko už mu nestačí, můžu mu na noc dát nějakou kašičku, když teprve začínáme s příkrmy?

matru
21. říj 2008

jandaj: všude se píše, že kojené dítě má mít příkrmy až od 6 měsíce, ale já si myslím, že pokud má hlad, mělo by dostat dřívem, proč ho trápit? Já mám koupenou kaši od Hami, jmenuje se První kaše a má mít příchut MM,tak prý i kojeným chutná, ale my jí ještě nezkusili...já dnes chystám poprvé mrkev, tak jsem zvědavá, taky čekám spíš neúspěch, moje dítě je hrozný savec 😀 😀

petka80
21. říj 2008

jandaj, jasně, zkus večer kaši a uvidíš, jestli to pomůže a bude spát dýl. Nechci tě totiž strašit, ale některé děti se budí i po kaši ☹ Ale třeba zrovna vám to pomůže. 🙂
Spíš bych ještě počkala s tou zeleninou, tam není kam spěchat, stačí na 6 měsících. 😉

jandaj
21. říj 2008

holky moc děkuji za rady, taky jsem slyšela, že některé děti se budí i po kaši 😒 , ale proč to nevyzkoušet. On je totiž náš malej takovej cvalda, byl velikej už když se narodil a i teď je větší než ostatní děti v jeho věku, proto ho začínám přikrmovat o něco dříve, fakt mám pocit, že už mu jenom to mlíčko nestačí

jandaj
21. říj 2008

Matru: Tak co, jak jste dopadli s mrkvičkou? Mi docela dobře, nejdřív se malej ksichtil, ale nakonec zbaštil asi tak 100 ml 🙂 Tak jsem zvědavá jak to jeho bříško zvládne

matru
21. říj 2008

jandaj: no bezva, snědla čtvrt té malé lahvičky(první lžička od Hami) a ještě by si dala, ale na poprvé to je myslím až dost, zase zítra 🙂 pak se ještě s chutí přicucla ke mě 🙂 a co ty jsi dávala?

zdenkaradek
21. říj 2008

janaj: my jsme začlali s příkrmy přesně v šesti měsících, pěkně napřed zeleninu - mrkev, květák, brokolici a tak, pak jsme byli u doktorky na 6ti měsíční prohlídce a když jsme se bavily, jak malý spí, tak mi doporučila přidat večer kaši. Jak jsem mu jí zavedla, tak mi začal bojkotovat tu polední zeleninku a to předtím zvládnul celou skleničku mrkve, teď do něj dostanu max. 5 lžiček ☹ Takže zeleninu teď na chvíli vypustíme, jen doufám že jí potom bude baštit.

jandaj
21. říj 2008

matru: souhlasím, napoprvé to určitě stačí. Já jsem malýmu uvařila mrkev a bramboru, dostal příkrm podruhý, poprvé jsem mu dala v neděli mrkev a pak jsem čekala ty dva dny, jestli se bude něco dít (jako třeba alergie) a nic se nedělo tak jsem to dnes zkoušela znovu, teď zase dva dny počkám a pak to zkusím zas.

Zdenkaradek: díky za informace, dnes jsem malýmu ještě kašičku nedávala, ale zítra naklušu nějakou koupit a asi mu ji zkusím dát, jen doufám, že ho toliko nových chutí nějak nerozhodí. Mám trošku strach, aby mě nezvracel, před 14 dni prodělal nějakou virózu a zvracel tak moc, že jsme skončili v nemocnici na JIP, napojeni na kapačku ☹ Tak snad to bude OK 😉

harvyova
21. říj 2008

Andy 80: Hroznove vino jsem rozpulila, vyndala z toho pecicky a oloupala. Hrozna prace. Pak jsem to rozmixovala.

Matru: Pokud chces hodne pouzivat kupovany sklenicky, tak doporucuji ohrivacku lahvi. Ja ji mam pujcenou a nemuzu si ji vynachvalit. Sice varim doma a kupovany pouzivam, jen kdyz nekam jdeme, ale protoze varim na dva dny, tak na ten druhy den to dam do skelnicky a pak to hodim do ohrivacky a nemusim to hlidat, samo to vypne, proste parada.

alterna
21. říj 2008

můžete mi poradit kdy začít s ovocem?A jak ho dělate?
🙂

daluri
21. říj 2008

Jelikož jsme kojeni, tak se zeleninou jsem začala v 6 měs. a s ovocem o měsíc později. Ze začátku jsem to dělala jak se zeleninou, 1 druh tak dva tři dny, jestli nebude nějaká alergie a pak další druh. Teď už to střídám. Nastrouhané jabko na jemno, hrušku, rozmačkaný banán se šťávou, sem tam skleničku- přesnídávku..ale ty si nechám na zimu, až jak dojdou zásoby jablek a hrušek.. 😉

alterna
21. říj 2008

a jaké jsou dobré ovocné přesnídávky, nechci aby vnichbyl moc cukr a nake konzevarční laátky atd...

daluri
21. říj 2008

Abych pravdu řekla, měli jsme jen asi tři, co jsme dostali, od hamii, hippu a právě to mě zarazilo, že tam je cukr, tudíž jsem si řekla, že budu dávat syrové ovoce a skleničky nechám jen, jak někam půjdeme. Zatím jsem nestudovala, v kterých cukr je a není. Jo a dostali jsme i jabko s medem od 5 měs. a to mě zarazilo, že do toho dávají med, když píšou, že do roka by se med dávat neměl, že může způsobit alergii. Určitě je ho tam málo, ale i tak....

alterna
21. říj 2008

ja prave take chci dávat syrové ovoce a v lahvičkách jen mimo domov atd...
mas pravdu med se nedoporučuje
mě přijde že těm firmám nejde o zdraví ale o kšefty 😒

jjaanca
22. říj 2008

alterna, my s ovocem začínaly brzy, protože malá málo břibývá. Hned nějak v 6 měs. Doktorka mi řekla že mám dávat syrové sezóní ovoce přirozeně uzrálé. Na banán a skleničky že je čas v zimě. Takže dávám jabka, hrušky, švestky.... - syrové nastrouhám najemno. To mi ale malá nejí, tak jsem to začala míchat s vařenou mrkví, to jí taky moc nejede, tak jsem dneska zkusila přidat MM a slupla to 😉

atreides
22. říj 2008

ahojky, taky za chvilku začneme papkat a chtěla jsem se zeptat, když chystáte dítkům jídlo doma jestli ty suroviny kupujete BIO

jjaanca
22. říj 2008

Pokud je seženu bio tak ano, pokud je neseženu, tak ne 😉

lenkaha
22. říj 2008

alterna: Já občas kupuju ovocné přesnídávky od Sunárku. Nejsou přislazované a jsou bez konzervantů. Prodávají je po 4ks v takových uměloh. kelímkách. Je to dobrý i na cesty. To balení vyjde cca na 50 kč.

matru
22. říj 2008

Atreides: já pro malou pokud budu vařit určitě koupím bio, ale ne vždy je vše k sehnání...už jsem to psala, ale v supermarketech je běžná zelenina 2-3 jakost, aby byla levná cena ☹ český národ totiž dbá hlavně na cenu a kvalita ho téměř nezajímá 😒

matru
22. říj 2008

nedávno o tom byl článek v Reflexu....

poup
22. říj 2008

Holky, jsme na příkrmech cca týden a něco....Poslední dva dny malá snědla půl skleničky (té 125g)...včera si ještě dala mlíčko, ale dneska už né....Jak jste to dělaly? Nemám jí už dávat mlíčko nebo mám pořád zkoušet jestli si ještě nedá (jsme na UM)....Uvažovala jsem, že bych jí dala už jen třeba čajík nebo šťavičku na zapití....Mléčnou dávku bychom měly splněnou i bez té polední.

Jo a jak poznáte, že tam je přidaný cukr a není to ten obsažený v tom ovoci?....

Ještě mě napadlo, dávaly jste ovoce hned po těch 3-4 týdnech od zavedení příkrmů nebo podle toho jak byli prcci hladoví?....

Dííky

andy80
22. říj 2008

poup, pokud Markétce zeleninka stačí, tak už mlíčko nedávat. Zeleninka má plně nahradit jednu dávku mlíčka. A ovoce začni dávat cca 4 týdny po zelenince. Taky po těch 4 týdnech začni dávat masíčko 5x - 6x týdně a 1x týdně žloutek.

matru
23. říj 2008

Tak holky, chutná nám mrkvička i brambůrka, zítra zkusíme květák 🙂
Ještě mám dotaz, jestli vaříte zeleninu v balené vodě? A pak jestli někdo máte zkušenost, že při přikrmování vám mimi méně kaká? Mně do teď kakala 5x za den a včera byla ráno a od té doby nic, asi to déle zpracovává....

lollaj
23. říj 2008

matru, od doby co jsme na příkrmu (zatím oběd),tak kakáme 1x za den.
A vařím ve vodě z vodovodu,páč v Anglii se voda pro kojence ani neprodává. 🙄

matru
23. říj 2008

lollaj dík 🙂 to teda koukám, že v Anglii není kojenecká voda 😉

jandaj
23. říj 2008

Ahoj já zatím používám balenou kojeneckou vodu, zeleninka nám taky chutná
Matru: dáváš po zelenci zapít čajíčkem? nebo jenom kojíš?
a jak ti mimi spinká v noci?

matru
23. říj 2008

já kojím, čaj moc nechce... v noci spí jak kdy, dříve spávala celou noc, čím je větší je to horší, ale hlad nemá, chce si dudlat a nechce být ve své posteli, je to potvůrka 😉

jandaj
23. říj 2008

aha, tak to u nás je to jiný. Taky spával krásně budil se jen 2 x za noc, ale teď se budí každou hodinu a fakt jí, normálně hltá, tak nevím jestli má takovej hlad a nebo jí, aby se mohl pomazlit. Ale je fakt, že když dobaští, tak ho šupnu zpátky do postýlky a on spinká. 🙂

andy80
23. říj 2008

Já teda vařím v kohoutkové vodě. Na UM jí dávám balenou, ale na vaření zeleninky obyč. Stejně se vaří.

Po tuhé stravě mimi rozhodně méně kaká.

Ovoce se začíná dávat cca 3-4 týdny po zavedení zeleninového přikrmu.

alishia
26. říj 2008

Ahoj,
potrebuju poradit, muj kluk sni sklenicku mrkve a pak zacne hystericky rvat, ze nema dost a chce jeste mliko.....co s tim????