• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
kdy podavat ovocne stavy??? treba z mrkve???? nebo koupene od hami ?
26. říj 2008 v 11:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
alishia:tak mu to mlíčko dej,některým dětem trvá až 2 měsíce,než jim bude stačit jen zeleninka.Já jsem ovoce dávala až za měsíc po zelenině a šťávy nedávám,jen čajík-neslazený,ale jestli chceš,tak to zkusit můžeš,uvidíš podle malého,jak mu bude chutnat :slight_smile:
26. říj 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky potřebuju poradit
:wink:

Kdy mam zkusit rýži a s čím jste jí dělali
přikrmujeme už měsíc, zkusili jsme všechny druh y zeleniny a k svaše ovoce jablko a hrušku, tak jsem chtěla udělat rýži

A Kdy jste začli davat maso? Kuzpuju občas skleničky ale chci uvařit radši sama, kdo vařite masičko sami paradte:ja nevim zda si do zasoby uvarit a zamrazit, nebo vařite to maso každej den? Kolik ho naráz koupíte,

díky za rady :wink:
27. říj 2008 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky bych potřebovala radu. S příkrmy jsme začali před dvěma měsíci. Malý papal ukázkově jen jsme měli problémy s pitím. Odmítal pít z lahve i z netekoucího hrníčku. Zkoušela jsem mu dávat bylinkový čaj, ovocný čaj či je vodičku, ale vždycky vypil max 5 ml. Teď jsem koupila šťávičky od Hippu a ředím mu je vodou 1:1 a najednou pije jak divý. Vím, že je to sladké a moc mu je dávat nechci, ale on mi prostě vodu ani čaj nechce.
A ještě :slight_smile: Včera jsme byli celý den venku a zapomněli obídek doma, tak jsme koupili skleniku od Hami (od ukon. 6 měsíce) a koukala jsem, protože tam byly celkem velké kousky. Malý samozřejmě nic nesnědl, protože si s tím neuměl poradit. Tak bych chtěla vědět, zda by už měl umět jíst i takovéhle konzistence a jak mu s tím nějak pomoci, protože on se tím akorát dusil. Většinou spíše koupíme Hipp a ten tam kousky nemá, tak nevím..
27. říj 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
barunko81 já dávala v poledne rýži s masem a večer s ovocem.
Já začala dávat maso asi 14 dní po zavedení příkrmů protože malá pomalu přibývá. Maso jsem uvařila společně s bramborem (rýží) a zeleninou a pak všechno rozmixovala a dala do kelímků zamrazit. :wink:
27. říj 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
barunka81:Já jsem taky začala dávat maso asi 14 dní po zelenince,koupila jsem kuř.prso,nakrájela na kousky(asi 30g) a dala do sáčků,vařím většinou každý den,ale mám i něco zamraženého,když se mi nechce.Teď už jíme všechno maso.

marfushenka:naše malá má skoro 8 měsíců a kousky papá jak kdy,nemůžou být moc velké,ale raději má ůplně dohladka. :slight_smile:
27. říj 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
safron • 1d • Dnes ve 12:53
Ahoj,
mam 5mesicni holcicku, ktera byla do 3 mesicu plne kojena, pak presla na Nutrilon pepti. Ma alergii na kravskou bilkovinu a asi i atopicky ekzem, zacal pred tydnem, dnes jdeme k dr.. :cry:
Pribira ale strasne moc - dnes rano 8,3 kg - a to vypije tak 800 ml mlika a nic k tomu, zadny caje ani kase. Mam uz ji zacit prikrmovat? Jde mi o to, jestli ma dostatek vsech latek, kdyz tolik vazi a je jen na mliku. Ptala jsem se na emiminu, tam to bylo pul na pul. S pediatrem se radit nebudu, ten mi rekl, ze uz od 4 mesicu muze (coz vim taky) a ze ji mam dat jako prvni jogurt nebo tvaroh, jsem myslela, ze me omejou. Zacnu normal v poledne prvni lzickou zelenina, ale nevim jestli uz mam, nemam...
29. říj 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
safron:váhu sice máte velkou :grinning: (my dnes v poradně na 8m měly 8,5 kg :grinning: ),ale já bych ještě asi počkala,když tolik přibírá,zřejmě ji to stačí :slight_smile: A ten tvaroh,to je teda nářez :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak se taky pridavame do klubu zacinajicich jedliku.Planuju koncem tydnu zacit maleho prikrmovat a zajimalo by me, cim zacinate?Co jsem cetla, tak vetsina dava zeleninu.Ja uvazuji o varene brambore, do ktere odstrikam trochu mlicka.Od kdy udete podavat detem kase a jake?Ja koupenou bezlepkovou ryzovou krupicku, sama jsem ji zkousela, je mo dobra.Jen nevim, od kdy bych ji mela zacit pridavat... :unamused:
29. říj 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
safron: to je docela divný, všude se píše a všude doporučujou tvaroh až po prvním roce.
29. říj 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tvaroh určitě až po prvním roce a to ještě tak jednou týdně,je s vysokým obsahem bílkovin a je to dost velká zátěž na ledviny!
29. říj 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
emenems:jestli začneš zeleninkou v poledne,tak je jedno jakou.Kaše by se pak správně měly dávat jako 3.příkrm(až po ovoci),tzn.kolem 8 měsíce.Ale my už dáváme kaši od začátku,jsem si naivně myslela,že ji zasytí :wink:
29. říj 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijonkova.k.: diky za tip.A ta kase ji nezasiti?Ja jsem si rikala, ze mi po kasi mozna bude v noci lepe spinkat :fearful:
29. říj 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla bych vás poprosit o radu - jaké ovoce je nejméně alergizující? Já přikrmuji teprve týden, nejprve dostal mrkev, ale má po ní hroznou zácpu, pak bramboru a dobrý, ale měl špatnou reakci na hexu a prevenar a odmítal jíst cokoliv, tak jsem zkusila skleničku d Hipp hrušky williams a naskákaly mu po ní takové červené skvrny a pupeny, zase asi po hodině zmizely, ale je mi jasné, že to byla reakce na tu hrušku. Víte o nějakém jiném vhodném ovoci?
A taky mě zajímá, jestli některé z vás mají miminka s bolavým bříškem? Malý už umí několik měsíců prdět sám, ale hrozně se bojím mu dát brokolici nebo květák (skleničky). Stejně tak míchané skleničky zelenina a rýže nebo maso, jsou hlavně z mrkve, hrášku a brokolice :confounded: bojím se, že se malej protrhne :frowning2: ale mrkev ho staví a nemůžu mu dávat jen cuketu a bramboru :unamused:
29. říj 2008 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
emenems:nás teda kaše nezasytí a myslím,že je tady více miminek.Teda ona možná zasytí,ale stejně chce ta naše mrška milovaná v noci prso :grinning:

ygreen: a co zkusit třeba červenou řepu?Ta je taky dobrá :slight_smile: Hrušky se doporučují,tak nevím.jedině jablko,banán,broskev...Chce to zkoušet,co malý snese.Stejně tak s tou zeleninkou,zkus dát brokolice jen trošku,třeba k tomu bramboru a uvidíš,jestli bude mít Tobi problémy :grinning: :grinning: :grinning:
My jíme i květák,kedlubnu,hrášek,kukuřici,růž.kapustu,petržel...A v DM mají dýni ve skleničce :slight_smile:
29. říj 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kijonkova: děkuju - ta dýně je zajímavá, ta asi nadýmavá není, že? Našla jsem i skleničku Brambor, králík a fenykl, tak snad mu bude šmakovat. Ještě mám problémy s trávením - buď průjem nebo zácpa :confounded:
29. říj 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

nemam cas vsechno cist, chci se zeptat, jak uschovavate jidlo napr. (brambor, mrkev, kure= mix), kdyz toho udelate vic, ze zbyde i na dalsi den??? Ja nevim, jestli to mam dat do sklenicky a do lednice, nebo do sklenicky a do mrazaku. Potrebovala bych podrobny popis.)) Jo, a pak to ohrivate normalne v mikrovlnce? a kdyz to vyndate z mrazaku tak nechate normalne rozmrznou nebo co s tim?.)

dekuji:slight_smile:
2. lis 2008 ve 12:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak je to s masem?Ktere můžou a kdy a co rýže, napište díky :wink:
3. lis 2008 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
alishia:Můžeš nechat do druhého dne ve skleničce,pak normálně ohřát.Pokud nechceš dávat druhý den,tak dej do skleničky nebo kelímku a zamrazit.Pak jen vytáhneš,já nechávám rozmrazit normálně v pok.teplotě a ohřeju v mikrovlnce :slight_smile:
3. lis 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
alterna:maso už můžeš,pokud už papá zeleninku.Já začala kuřecím a krůtím.Pak hovězí,telecí,králík...teď dám občas i vepřové libové.Rýže by se měla dávat,když vyzkoušíš 10 druhů zeleniny a 4 druhy masa :slight_smile: Vychází to kolem 8 měsíce,ale holky tady dávaly dřív a v pohodě,záleží na Tobě.Já jsem si počkala,není kam spěchat. :slight_smile:
3. lis 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja uz davala brakoloci s ryzi a v poho, a to bylo jeste pred masem.) jiank dekuji za odpoved.)
3. lis 2008 v 09:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
alterna - s masem jsme začínali krůtím, pak jehněčí, telecí a králičí, kuře prý zas tak super není :confounded: tak nevím :sweat_smile:
3. lis 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tak kaše určitě zasytí,maminy se mylně domnívají,že ne,protože jejich dítko se pak dožaduje většinou prsa,nebo i um a to je jenom zlozvyk,nic víc,nic mín.
3. lis 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alisha, já si třeba uvařila mrkev, rozmixovala, dala do tvořítek na led a zmrazila, tak samo třeba s brokolicí atd.Anebo rovnou mix zeleniny. I maso jsem si tak namrazila, jak teď vařím, dám vařit brambor a pak k tomu přidám jen ty kostky zeleniny,masa, prohřeju a je to. Buď vařím denně nebo na dva dny, dám do misky z tuperware a na druhý den tu misku dám do hrnce z vodou a prohřeju to. Mikrovlnku máme taky, ale kdysi jsem slyšela, že pro tak malé děti by se mikrovlnka používat neměla.
3. lis 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jabber: kuřecí maso je pro mimča nejlepší, jen se musí dávat bacha při jeho přípravě. Syn měl v 8 měsících salmonelozu. Špekulovalo se, jestli to je z kuřecího masa nebo Lipánka. Prokázal se Lipánek, ale i tak jsem v nemocnici dostala info, že kuřecí maso se musí připravovat opatrně. Mít na to spešl prkýnko a nůž a maso vařit nejméně 40 minut.
3. lis 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy - no já jsem si to taky vždycky myslela, že kuře......ale mudra mě vyvedla z omylu. To bude jako se vším, co člověk, to názor :sweat_smile: . On bude taky rozdíl v tom, jestli máš kuře svoje ze dvorku anebo to, co vyroste do téhle velikosti za 2 měsíce v drůbežárně
Ale s tou salmonelozou a prkýnkem, to je pravda, no
3. lis 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fakt ? ja to varila asi 20min, to me teda desite.
3. lis 2008 v 09:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím časem souhlasím, to maso raději vařit déle než míně, ikdyž je měkké po chvilce!!!
3. lis 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj ono to svádí, že je to brzo měkké, ale fakt vařit dlouho
4. lis 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky od kdy můžu dávat obyč piškoty? Ofiko až od 3 let, ale neznám nikoho, kdo by to dodržel :sweat_smile: . A ještě jsem se chtěla zeptat, od kdy rybu?
4. lis 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek