Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lendych
10. lis 2008

holky dáváte do přesnídávky i třeba sušenku?

kijonkova.k
10. lis 2008

lendych:občas dám dětskou sušenku Sunarku,třeba do kyselejšího jablíčka nebo jogurtu.Ale ne každý den 🙂

daluri
10. lis 2008

Já taky začala sem tam přidávat tu sušenku Sunarku, nastrouhala jsem i piškot, ale sušenka mi příjde lepší - jsou přidané i vitamíny a minerály

radka.m.
10. lis 2008

my jsme dávali na svačinu sušenky i do odsátého mm,moc nám to chutnalo. 😝

kopcik
10. lis 2008

kupujete mléčnou kaši od stejného výrobce jako UM? my jsme na hippu, můžu malému dát mléčnou kaši třeba od sunaru nebo hami? nebude mu to v bříšku dělat paseku?

petka80
10. lis 2008

Mobina, pokud kaši večer nepotřebuješ dávat z toho důvodu, že by se ti malý budil hlady, tak můžeš klidně jenom kojit. Mně doktorka říkala, že děti pořebují zeleninu a ovoce, ale kaši ke zdravému vývoji rozhodně nepotřebují. Můžeš ji třeba dát někdy přes den místo ovoce nebo jogurtu pro zpestření, ale nutné to není.

andy80
10. lis 2008

kopcik, já zatím kupuju nemléčnou kaši. Jednou jsme měli mléčnou od stejného výrobce, ale nechutnala jí, tak zase dávám rýžovou nemléčnou a přidávám mléko, na které je zvyklá.

kijonkova.k
10. lis 2008

kopcik:já bycvh taky raději koupila nemléčnou,nemusí to být ani dětská značka,jsou ve zdravé výživě i instantní,ve kterých není cukr,ani aromata(kukuřičné,rýžové,pohankové,jáhlové) a tu smícháš s mlíčkem,které používáte.Já to tak dělám se sunarem,jinak kojím. 🙂

mobina
10. lis 2008

Petko díky. Já včera študovala kojeni.net a píšou tam v podstatě to samý. Takže jsem kaši začala dávat ráno a večer jogurt, tak uvidíme. Jinak ale píšou, že kaše by se dávat měla, aby si dítě zvykalo na kravské mléko pozvolna.
Lendych já dávám Sunarku do podušeného jablka, protože je kyselejší a nebo to zjemním banánem.

anke
11. lis 2008

ahojte, muzete mi prosim poradit?
mam par dotazu na prikrmy a cajik:
- kdo davate cajik i v noci, ohrivate ho vzdycky kdyz se mrne v noci probudi a zada, nebo to davate pokojove teploty?
- jaky pouzivate cajik?
- zitra nebo pozitri se chystam dat Davidkovi prvni ovoce - asi jablicko ... to se asi neprihriva ne, kdyz mam presnidavku? a kolik se toho asi dava? a to se pak uplne vynecha kojeni na svacinu nebo se
dokoji? a jak se dela cerstve jablko - to se oloupe, podusi, rozmacka a dava se teple?

... jsem zase dokonale zmatena

a jeste ke kasi na vecer - kdyz do toho budu pridavat svoje mliko, tak muzu to sbirat cely den do sklednicky do lednice? ja najednou 150ml asi neodstrikam, ale bojim se, aby to moje uz pak vecer nebylo zkazene .... a davali byste kasi vecer? Davidek pije kolem 6h, pak vydrzi nekdy 3, ale vcera i 4 hodiny ... a pak jedem po 2 hodinach kojeni az do rana 😅

kijonkova.k
11. lis 2008

anke:s čajem neporadím,ale myslím,že netřeba ohřívat.Přesnídavku taky nemusíš ohřívat,stačí pokojová teplota.Postupně by měla svačina taky nahradit jedno kojení,ale nejdříve klidně dokojuj,dělej to jak s obědem.Pokud budeš jablíčko dusit,tak nech vychladnout,můžeš pomačkat vidličkou nebo rozmixovat.Dusit oloupané,takhle se dělá všechno ovoce.Mlíčko můžeš uchovávat v ledničce 24h,takže klidně odstříkávej celý den,já to dělal stejně,když ještě bylo dost mlíčka.Skleničku vyvař,nebo odstříkej do dětske lahve,vyvařené 🙂 🙂 🙂

anke
11. lis 2008

kij: diky 🙂

petronilla
11. lis 2008

anke,já dávám malé v noci koj.vodu z hrníčku a neohřívám 🙂

radka.m.
11. lis 2008

anke-odstříkané mm můžeš v lednici uchovávat 24hod,pokud odstříkáš třeba 20ml,tak ho nech vychladnout na pokojovou teplotu a pak se teprve dává do chladničky.pokud třeba za další dvě hodky odstříkáš dalších 20ml,tak zase nechat vychladnout,pak zchladit v chladničce a pak teprve slít k té první vrstvě,jinak by se ti mohlo zkazit.

jjaanca
11. lis 2008

anke: Já ovoce (na radu lékařky) nikdy nedusila, dávám od začátku syrové nastrouhané najemno (je tam určitě víc vitamínů).

anke
11. lis 2008

dik holky

many
11. lis 2008

ahoj holky 🙂 chtěla bych vás poprosit o radu 😉 zatím plně kojím a malej se mi začal v noci budit a to dost často,spí třeba dvě hoďky v kuse a pak chce každou půl hoďku prso,někdy mám pocit,že možná ani nechce pít jak spíš cítit mě,ale taky mu začínají růst zoubky,tak furt přemýšlím čím to může být,jestli i není hladový 😒 ale zase si říkám,že by chtěl furt a nevydržel by třeba první 4 hoďky v noci v kuse spát 😒 jinak přes den kojím každou hoďku a půl ale chtěla jsem se zeptat,s jakým mlíčkem byste mi poradily začít 😉 kdybych mu náhodou teda večer chtěla něco dát,má 5 měsíců a 14 dní,takže zachvíli budeme začínat s příkrmy 😉 díky za rady

svoma
11. lis 2008

Many ahojky,a co zkusit dát na noc kaši? 😉

many
11. lis 2008

svoma - no mám doma jednu krabici co mi dala kamarádka,které to zbylo,ale tam je na talířek,když ještě nejedl ze lžičky nebo mu to můžu dát do flašenky 😉 koupila jsem si dudlíky 2 na flašenky od nuku a všimla jsem si až doma,že je to rozdělený a na jedné mám napsaný,že na je na kaši 😉 myslíš,že na tady tu 😉 a je to od Hama - První kaše - Obilno - mléčná kaše 😉 já teď někde četla,že pokud se plně kojí tak by se měla nemléčná 😒 no ještě projedu Hami knížečku co je tam a mysíš,že to můžu dát,když plně kojím,že to nevadí a nemám raději koupit nějaké mlíko 😉 díky 🙂

many
11. lis 2008

od Hami 🙂 oprava 😀

lendych
11. lis 2008

holky malymu je přes 7 měsícu
kojím dopol dávám přesnídavku v poledne normálně sní cxelej příkrm a po koupání večer kaši
stači to?
kdy davat i odpol přesnídávku???
kolik má sníst přesnídávky?díky

kijonkova.k
11. lis 2008

many:já bych to zkusila lžičkou,z flašky bych nedávala.Ale ona ta kaše stejně většinou nezabere a mimčo se budí pořád stejně(jsme ten případ a je nás takových více) 😀

many
11. lis 2008

kijonkova.k - tak díky,to jí teda zatím dávat nebudu a počkám až začnu s příkrmy 😉 a máte někdo zkušenosti s tím Hami - hajaja 😉

radka.m.
11. lis 2008

lendych-odpolední přesnídávku bych nedávala,za chvíli budete smět jogurty,takže bych odpoledne pak dávala jogurty a celkové množství každého příkrmu je 150-250ml,záleží na tom,jakého máš jedlíka.my sníme tak tu velkou přesnídávku,ta má asi 190ml.

kijonkova.k
11. lis 2008

Lendych,my jsme o měsíc starší a já ještě odpoledne nedávám nic.Dopo dávám bílý jogurt s ovocem,na oběd klasika.Ale my nemáme moc jedlíka,takže kdybych dala odpo ovoce,tak pak nechce vůbec mlíčko a já ještě kojit aspoň 3x denně,což mi teď vychází.Takže svačinku odpoledne budý dávat až před 9 měsícem. 🙂

kacka.va
11. lis 2008

tak my zatím jíme oběd a večeři, sníme celou malou přesnídávku a trochu dokojíme, ale už se chystáme začít dávat ovocné svačinky.

svoma
11. lis 2008

Many tu kaši bys zkusit mohla,zkus jí lžičkou a když to nepůjde,tak jí udělej do flašky,uvidíš,třeba zrovna u vás zabere. 😉

many
11. lis 2008

svoma - no uvidím 😉 když bude nejhůř tak jí dám 😉 zatím nic koupenýho nemám

marfushenka
11. lis 2008

Tak už máme za sebou lepek. papáme celkem pěkně, jen kousky vůbec nechceme ☹ Zkoušeli jsme různé fígle, ale bez úspěchu. Musíme kupovat příkrmy od 4. max. 6 měsíce.. Každopádně bychom rádi zkusili jogurt. Poradí mi někdo jaký a jak podávat? 🙂

radka.m.
11. lis 2008

marfushenka-nejlepší je začít bílým jogurtem,dobré jsou hollandia,chocenský,jihočeský a pokud vám nebudou dělat problémy,tak pak můžeš klidně začít dávat s příchutěma,nebo do nich přidávat ovoce.