• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
berundo, Bio mraženou zeleninu mají v Plusu, ale já kupuju obyč. baby mix mochovskou a je fakt super.
1. pro 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky za rady,ale ještě se zeptám,když budu dělat tu kaši s mateřským mlékem,to mlíko musím nějak hodně ohřát,většinou vodu se nechává vařit,u toho mlíčka je to jak :wink: to by se asi vařit nemělo ne :unamused: dík za rady :slight_smile:
2. pro 2008 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak já zatím doma vařit nebudu,našla jsem si na netu článek jak testovali ty příkrmy ze skleniček,... a zkoušeli i uvařit z bio zeleniny a i přesto tam bylo moc dusičnanů,takže raději mu zatím budu dávat ze skleniček a až bude větší tak začnu vařit doma
2. pro 2008 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
many-mm jak jsi správně napsala,nesmí projít varem,takže jenom ve vodní lázni zahřát na takovou teplotu,na jakou je zvyklý tvůj prcek.
2. pro 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nj, kupované má sice míň dusičnanů (by mě zajímalo, jak je vyženou), ale mají taky míň vitamínů, takže ve skleničce je vlastně něco, co dítě zasytí, ale nic z toho nemá. A stejně jednou to dítě ty dusičnany bude jíst, nebo snad bude celý život na skleničkách? Já myslím, že v dnešní době se všechno moc zkoumá, počítá, kontroluje. No snad abysme zavřeli naše děti do skleníku, kde bude vyčištěný vzduch a dávali jim pít jen vodu z horského pramene a jíst klíčky a kořínky, ty snad neobsahují nic. Copak dřív byli nějaké skleničky? Vyrostli jsme na skleničkách? Ne, od tří měsíců do nás cpaly krupicovou kaši, svíčkovou a chleba se sádlem a žijem? Žijem.
2. pro 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
radka - díky a ta kaše se rozpustí i v takovým teplejším ju :wink:
andy - no každý má na to jiný názor :wink: a nebudeme ho nikomu brát :slight_smile:
2. pro 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
many-at máš jakkoukoliv teplotu mlíčka,která vám vyhovuje,tak kaše se rozpustí dobře.mimochodem-do 10měsíců jsme byli živy také jenom ze slkeniček :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. pro 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. pro 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem se jen bála,jestli to nemusí projít varem :slight_smile: ale jestli to může být jaká koliv teplota,tak fíine :slight_smile:
2. pro 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy: se ti dovolím trošku oponovat..nevím sice, jaký jsi ročník..já 84..a rozhodně jsem skleničky jedla..a rozhodně do mě rodiče necpali knedlík s gulášem a krupicovku :confused:

jinak to, že je ve skleničkách málo vítamínů, to jsem vůbec nevěděla..páč my žijeme taky jenom ze skleniček, jiné jídlo odmítá :confused:

jinak též si myslim, že se to až moc přehání..ale to už jsem psala jinde....fakt extremy: jedna dá pětiměsíčnímu fakt ten guláš..a druhá se bojí dát v roce maso :confused:
2. pro 2008 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisstin - moje známá cpe 4 měsíčnímu chlapečkovi do mrkvičky cukr,že mu to jinak neleze :unamused: no síla
2. pro 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale každá matka si to stejně udělá podle sebe :wink:
2. pro 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
many: nj...ono je to každého věc, co dá svému dítěti k jídlu že :confused: a asi to dělá v té nejlepší víře :confused: jako já mu třeba dávám fakt jenom skleničky, kaše a jogurty..nic jiného jíst nechce :confused: a zas někdo by nedal skleničku ani ve snu :confused: radši vaří doma...a věří, že domácí suroviny jsou nejlepší :wink: já bych tohle zas až tak neřešila...ale fakt ty děti, co po roce žijí na MM a ovoci..v životě nepoznaly lepek, maso nic :confused: tak mně to přijde úplně stejný, jako dát ten guláš..prostě obojí je extrem..a podle mě to není dobrý :unamused:
2. pro 2008 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem taky toho názoru,že sklenička je lepší jak vařit, aspoň zezačátku,co jsem teda hodně četla :wink: vždycky jsem říkala,že budu vařit,ale teď jsem změnila názor a myslím,že toto je pro něho nej a vařit budu až později
2. pro 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
many: tak já vždycky říkala, že vařit nebudu..a taky nevařim :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: jemu stejně teprve ted leze první zub..takže chleba a podobně...to vůbec neexistuje :confused:
2. pro 2008 ve 12:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ještě taky nemáme ani jeden :grinning: jééé a vidím,že malej už má rok a roste mu první :wink:
2. pro 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
many: jsem myslela, že už mu žádný nevyrostou ani :sweat_smile: :sweat_smile: tak jeden už teda leze :sweat_smile: jako u nás vůbec nepřichází v úvahu, že by třeba něco držel a jedl to... :sweat_smile: prostě, co do něj nenacpeš..tak nesní..kdyby nemusel, tak asi nejí vůbec... :sweat_smile:
2. pro 2008 ve 13:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dala jsi mu už nějaký ty sušenky :wink: slyšela jsem,že se jim hned na jazyku rozpustí :slight_smile: teďka je těch věcí,no pěkně vydělávají na dětech :wink: teda to Laďouš by zase jedl furt,no teda zatím začínáme s příkrmy tak jen na oběd,ale jinak kojím každý 2 hoďky a někdy i po hoďce a půl,Otesánek :grinning: :grinning:
2. pro 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no už se těším až dáme ovocný příkrm,co bude dělat,ten se asi neohřívá,že,to bude asi jako přesnídávka,co :wink: ještě jsem to nestudovala a žádný nekoupila zatím :slight_smile:
2. pro 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
many: sušenky ee..dusí se tim..a plive to ven :sweat_smile: ona jako sní, co mu dám..ale kdyby si mohl vybrat..tak by asi spíš nejedl :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
2. pro 2008 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
to neva,však on se časem do všeho s chutí dá :slight_smile:
2. pro 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak říkal můj manžel včera,naco tak malýmu kouskovou stravu když ani nemá zuby :grinning: by ty kusy musel hned polykat a nebo dásněma požmoulat :grinning: :grinning: :grinning:
2. pro 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
many: tak ono hodně dětí ty kousky fakt žmoulaj :wink: jak ty kousky ve skleničkách mu neva...ale jako opravdu větší kusy něčeho nedá ani omylem, to se bud dusí, nebo si to elegantně vytáhne z pusy ven :sweat_smile:
2. pro 2008 ve 13:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
many: no právě, oni se to začínají učit drtit dásněma, proto se mají zavádět i jídla s kousíčkama :slight_smile:
2. pro 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
on kdy tak sou ty kousky v té skleničce,nevím jestli to tu někdo psal :wink: tak od 8 nebo později :wink: ale to budou asi malý že,stejně,no uvidíme jak mu to pak poleze,zatím mu chutná :slight_smile: musím zaklepat, :wink:
2. pro 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va: on to polyká tu menší kousky..nežmoulá to :wink: já právě četla, že dokud děti nemají zuby, má se podávat kašovitá strava..že kousání není něco, co se učí bez zubů..ale přichází přirozeně s zuby :confused:
2. pro 2008 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
many: no kousky jsou už od 6.měsíce..a třeba Hami od 10.měsíce..tak některý..tam jsou fakt kusy velký :confused:
2. pro 2008 ve 13:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já slyšela,že mu pak v 7.měsíci můžu dát kurku chleba,tak uvidíme jak bude žmoulat a jestli se nebude nadavovat
2. pro 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
many: tak dát mu kůrku chleba..tak asi letíme na pohotovost :sweat_smile:
2. pro 2008 ve 13:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek