Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andy80
1. pro 2008

berundo, Bio mraženou zeleninu mají v Plusu, ale já kupuju obyč. baby mix mochovskou a je fakt super.

many
2. pro 2008

holky díky za rady,ale ještě se zeptám,když budu dělat tu kaši s mateřským mlékem,to mlíko musím nějak hodně ohřát,většinou vodu se nechává vařit,u toho mlíčka je to jak 😉 to by se asi vařit nemělo ne 😒 dík za rady 🙂

many
2. pro 2008

jinak já zatím doma vařit nebudu,našla jsem si na netu článek jak testovali ty příkrmy ze skleniček,... a zkoušeli i uvařit z bio zeleniny a i přesto tam bylo moc dusičnanů,takže raději mu zatím budu dávat ze skleniček a až bude větší tak začnu vařit doma

radka.m.
2. pro 2008

many-mm jak jsi správně napsala,nesmí projít varem,takže jenom ve vodní lázni zahřát na takovou teplotu,na jakou je zvyklý tvůj prcek.

andy80
2. pro 2008

nj, kupované má sice míň dusičnanů (by mě zajímalo, jak je vyženou), ale mají taky míň vitamínů, takže ve skleničce je vlastně něco, co dítě zasytí, ale nic z toho nemá. A stejně jednou to dítě ty dusičnany bude jíst, nebo snad bude celý život na skleničkách? Já myslím, že v dnešní době se všechno moc zkoumá, počítá, kontroluje. No snad abysme zavřeli naše děti do skleníku, kde bude vyčištěný vzduch a dávali jim pít jen vodu z horského pramene a jíst klíčky a kořínky, ty snad neobsahují nic. Copak dřív byli nějaké skleničky? Vyrostli jsme na skleničkách? Ne, od tří měsíců do nás cpaly krupicovou kaši, svíčkovou a chleba se sádlem a žijem? Žijem.

many
2. pro 2008

radka - díky a ta kaše se rozpustí i v takovým teplejším ju 😉
andy - no každý má na to jiný názor 😉 a nebudeme ho nikomu brát 🙂

radka.m.
2. pro 2008

many-at máš jakkoukoliv teplotu mlíčka,která vám vyhovuje,tak kaše se rozpustí dobře.mimochodem-do 10měsíců jsme byli živy také jenom ze slkeniček 🙂 🙂 🙂

many
2. pro 2008

díky moc 🙂 🙂 🙂

many
2. pro 2008

já jsem se jen bála,jestli to nemusí projít varem 🙂 ale jestli to může být jaká koliv teplota,tak fíine 🙂

sisstin
2. pro 2008

andy: se ti dovolím trošku oponovat..nevím sice, jaký jsi ročník..já 84..a rozhodně jsem skleničky jedla..a rozhodně do mě rodiče necpali knedlík s gulášem a krupicovku 😕

jinak to, že je ve skleničkách málo vítamínů, to jsem vůbec nevěděla..páč my žijeme taky jenom ze skleniček, jiné jídlo odmítá 😕

jinak též si myslim, že se to až moc přehání..ale to už jsem psala jinde....fakt extremy: jedna dá pětiměsíčnímu fakt ten guláš..a druhá se bojí dát v roce maso 😕

many
2. pro 2008

sisstin - moje známá cpe 4 měsíčnímu chlapečkovi do mrkvičky cukr,že mu to jinak neleze 😒 no síla

many
2. pro 2008

no ale každá matka si to stejně udělá podle sebe 😉

sisstin
2. pro 2008

many: nj...ono je to každého věc, co dá svému dítěti k jídlu že 😕 a asi to dělá v té nejlepší víře 😕 jako já mu třeba dávám fakt jenom skleničky, kaše a jogurty..nic jiného jíst nechce 😕 a zas někdo by nedal skleničku ani ve snu 😕 radši vaří doma...a věří, že domácí suroviny jsou nejlepší 😉 já bych tohle zas až tak neřešila...ale fakt ty děti, co po roce žijí na MM a ovoci..v životě nepoznaly lepek, maso nic 😕 tak mně to přijde úplně stejný, jako dát ten guláš..prostě obojí je extrem..a podle mě to není dobrý 😒

many
2. pro 2008

já jsem taky toho názoru,že sklenička je lepší jak vařit, aspoň zezačátku,co jsem teda hodně četla 😉 vždycky jsem říkala,že budu vařit,ale teď jsem změnila názor a myslím,že toto je pro něho nej a vařit budu až později

sisstin
2. pro 2008

many: tak já vždycky říkala, že vařit nebudu..a taky nevařim 😅 😅 😅 jemu stejně teprve ted leze první zub..takže chleba a podobně...to vůbec neexistuje 😕

many
2. pro 2008

my ještě taky nemáme ani jeden 😀 jééé a vidím,že malej už má rok a roste mu první 😉

sisstin
2. pro 2008

many: jsem myslela, že už mu žádný nevyrostou ani 😅 😅 tak jeden už teda leze 😅 jako u nás vůbec nepřichází v úvahu, že by třeba něco držel a jedl to... 😅 prostě, co do něj nenacpeš..tak nesní..kdyby nemusel, tak asi nejí vůbec... 😅

many
2. pro 2008

a dala jsi mu už nějaký ty sušenky 😉 slyšela jsem,že se jim hned na jazyku rozpustí 🙂 teďka je těch věcí,no pěkně vydělávají na dětech 😉 teda to Laďouš by zase jedl furt,no teda zatím začínáme s příkrmy tak jen na oběd,ale jinak kojím každý 2 hoďky a někdy i po hoďce a půl,Otesánek 😀 😀

many
2. pro 2008

no už se těším až dáme ovocný příkrm,co bude dělat,ten se asi neohřívá,že,to bude asi jako přesnídávka,co 😉 ještě jsem to nestudovala a žádný nekoupila zatím 🙂

sisstin
2. pro 2008

many: sušenky ee..dusí se tim..a plive to ven 😅 ona jako sní, co mu dám..ale kdyby si mohl vybrat..tak by asi spíš nejedl 😅 😅 😅 😅

many
2. pro 2008

to neva,však on se časem do všeho s chutí dá 🙂

many
2. pro 2008

a jak říkal můj manžel včera,naco tak malýmu kouskovou stravu když ani nemá zuby 😀 by ty kusy musel hned polykat a nebo dásněma požmoulat 😀 😀 😀

sisstin
2. pro 2008

many: tak ono hodně dětí ty kousky fakt žmoulaj 😉 jak ty kousky ve skleničkách mu neva...ale jako opravdu větší kusy něčeho nedá ani omylem, to se bud dusí, nebo si to elegantně vytáhne z pusy ven 😅

kacka.va
2. pro 2008

many: no právě, oni se to začínají učit drtit dásněma, proto se mají zavádět i jídla s kousíčkama 🙂

many
2. pro 2008

on kdy tak sou ty kousky v té skleničce,nevím jestli to tu někdo psal 😉 tak od 8 nebo později 😉 ale to budou asi malý že,stejně,no uvidíme jak mu to pak poleze,zatím mu chutná 🙂 musím zaklepat, 😉

sisstin
2. pro 2008

kacka.va: on to polyká tu menší kousky..nežmoulá to 😉 já právě četla, že dokud děti nemají zuby, má se podávat kašovitá strava..že kousání není něco, co se učí bez zubů..ale přichází přirozeně s zuby 😕

sisstin
2. pro 2008

many: no kousky jsou už od 6.měsíce..a třeba Hami od 10.měsíce..tak některý..tam jsou fakt kusy velký 😕

many
2. pro 2008

no já slyšela,že mu pak v 7.měsíci můžu dát kurku chleba,tak uvidíme jak bude žmoulat a jestli se nebude nadavovat

sisstin
2. pro 2008

many: tak dát mu kůrku chleba..tak asi letíme na pohotovost 😅