Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zlobidlo
3. pro 2008

to my už papáme zeleninku, spenat brambor mrkev dyne nam chutna...to uz papa krasne 🙂 a kojíme furt, ani kaši nedáváme, nechtěla ji a pak měla rýmu takže stejně nemohla...

andy80
3. pro 2008

berenika39: naprostý souhlas. Vše co se točí kolem dětí je komerce.

kijonkova.k
3. pro 2008

sisstin:A Ty nevaříš ani pro vás?A jak to budeš dělat potom,až bude malý větší?Asi blbá otázka,ale zajímá mě to 😉 Já jsem ještě před rokem a něco uměla ohřát max.párek a uvařit kafe,ale teď mě to baví,teda jak kdy.Hlavně,když vidím,že chutná. 🙂

marmazel
3. pro 2008

je tady teda někdo kdo vaří? já dneska uvařila poprvé, manžel nestihl přijet se skleničkama 🙂 dala jsem tam mrkev, brambor a rýži, všeho přiměřeně, a pak rozmixovala. Malá toho snědla míň, tak nevím, jestli jí to nechutnalo nebo víc zasytilo.

sisstin
3. pro 2008

kijonkova: no..nad tím taky jako přemejšlim 😅 páč MPtady není...a já se chodim najíst bud ven, nebo si vystačim s pečivem+něco 😅 😅 jako naučit se to budu muset, aspon ty dětský patly 😝 jinak MP si vaří sám 😅

sisstin
3. pro 2008

marmazel: tak to je štastný krok, že to jedla 😉 tak u vás nebude domácí stava asi moc problém 😉

kijonkova.k
3. pro 2008

marmazel:já vařím od začátku 🙂 Skleničky mám taky nakoupené,ale jen,když nechce moje(třeba když udělám velké kousky) nebo když někam jedeme.

zlobidlo
3. pro 2008

ahoj, já vařím, teda střídám někdy moje někdy sklínka. rýži teda ještě nedávám jen zeleninu

sisstin
3. pro 2008

holky..a máte nějakej jednoduchej až debilní recept (pro mě 😅 😅 )na nějaký ovocný zákusek? Já nevim..třeba banán+něco 😝

kijonkova.k
3. pro 2008

A co třeba dort ze zakysané smetany?

Do dortové formy(nebo nějaké mísy) dáš na dno piškoty,pak na to zakys.smetanu s cukrem(připravíš si předem 4 zakys.sm s cukrem,podle toho,jak máš ráda sladké) a pak na to ovoce,třeba ten banán.A zase piškoty,smetana ovoce a zakončíš to tou smetanou.Necháš ztuhnout v lednici,nejlépe přes noc.Je to moc dobré.My to máme rádi z jahod. 🙂

zlobidlo
3. pro 2008

tak ten dort dělám podobný jen dám poiškoty, ovoce, piškoty. v hrci uvaříš želatinu dle návodu (cukr, voda minuta vařit) pak tam naleješ smetanu na šlehání pak zakysanou, zaleješ to tím pak vrstva ovoce a zaleš další nejlépe barevnou želatinou 🙂

andy80
3. pro 2008

marmazel: já vařím i pro malou i pro nás

mobina
3. pro 2008

Já taky vařím občas. Prostě to kombinuju. Ale fakt mě teda neba vařit lžičku rýže, pidi kousek masa. Takže jsem to začala dělat jinak. Nakoupila jsem tunu mrkve, povařila, mixla, naskleničkovala a zamrazila. To samý pak s brokolicí, květákem, cuketou. Kuřecí jsem si naporcovala taky na pidi kousky a zamrazila, takže to pak jen vytáhnu z mrazáku a maso povařím a zeleninu nechám roztát. Totéž jsem udělala s jablkem a hruškou do jogurtu. Pro sebe taky moc nevařím. Rozhodně ne každý den.
Marmazel já bych asi dala ´mrkev a buď jen rýži nebo jen brambor 😉

marmazel
3. pro 2008

a když vaříte, tak jaký dáváte poměr? a když toho uděláte víc tak to můžu nechat vychladnout a pak ondat do ledničky na druhý den? a kolik dáváte masa? vážíte to?

zlobidlo
3. pro 2008

mobi přesně tak, taky vařím ve větším a namrazuju, pro malou kupuju bio zeleninu, jediné co nejde namrazit jsou brambory tak to pak tu jednu uvařím a dva dny dávám...
pro náš vařím normálně když manža není doma tak z mrazáku polotovary nebo s kámoškou v hospodě nebo někdy toho uvařím víc a namrazím a rozmrazím...potřebuju ale každý den teplé jídlo jinak mě bolí žaludek..

mobina
3. pro 2008

Marmazel já to tedy odhaduju, nic nevážím. To bych se z toho asi opupínkovala 😀 Jj když je toho víc, tak to dám ještě teplé do ledničky a dostane to druhý den.

mobina
3. pro 2008

Zlobi já když si vařím, tak taky víc porcí. Mě to hlavně nebaví vymýšlet 🙄 A ten teplý oběd je znát. Večer pak tolik nebuřtuju 😀

marmazel
3. pro 2008

ještšě teplé dát do ledničky? myslela sem nejdřív nechat vychladnout.

kijonkova.k
3. pro 2008

Já vážím maso,dávám asi 30g,jinak zeleninu ne.To dám,jak se mi povede.Dneska jsem uvařila rýži,mrkev,hovězí,kuřecí,brambor,petržel a kedlubnu.Dneska dostala kuřecí+mrkev+petržel+rýži a zítra bude hovězí,brambor a kedlubna,už to je v ledničce ve skleničce. 🙂

zlobidlo
3. pro 2008

já to nechávám vychladnout a až pak do lednice...

kijonkova.k
3. pro 2008

Taky nechám vychladnout a pak teprve do lednice

andy80
3. pro 2008

marmazel, já vůbec nevážím. Dělám tak 2-3 porce a už to nějak odhadnu. Masíčko mám taky na malé kousky v mrazáku. Uvařím, rozmačkám vidličkou a 1 porci hned zbaštíme a další jednu nebo dvě dám do mrazáku. Když se mi nechce nebo nestíhám vařit, tak vytáhnu skleničku z mrazáku, dám to do vodní lázně a prohřeju a baštíme. Dneska jsem ale dělala zeleninovou polévku, udělala jsem dvě porce a jednu jsem dala do misky do lednice, tu zbaštíme zítra.

Jinak manžel jí v práci, Jiřík ve školce, tak já si vždycky uvařím kotel polívky a jím polívky. Pak dávám i Jiříkovi k večeři. Občas si udělám brambory a k tomu třeba smažák, ale málo kdy. Spíš vařím o víkendu, když jsme všichni doma.

marmazel
3. pro 2008

někde jsem četla, že jídlo vyndaný z mrazáku se má nechat projít varem

kijonkova.k
3. pro 2008

Taky jsem to slyšela,ale nedělám 😅

zlobidlo
3. pro 2008

tyjo tak to jsem neslyšela a nedělám, já i když vařím malé tak to nevařím ve vodě ale na pářel, ať se zachovají vitamíny

muminek
3. pro 2008

Já to taty neslyšela a nedělám to malej to jídlo jí skoro studený tak bych ho musela pak zase chladit 🙂 a to mě příjde divný

marmazel
3. pro 2008

prý aby se spálili případný patogeny. hodně toho píšou na : http://www.kojeni.net/databaze.php

andy80
3. pro 2008

marmazel: asi by to mělo projít varem, ale já to vždycky vyndám pozdě a pak to jen tak, tak ohřeju

marmazel
3. pro 2008

a asi děti žádnej problém nemaj, i když to neprojde varem. tak to asi tak řešit nebudu. chci pro malou to nejlepší, ale pak to zas ochlazovat 😒

andy80
3. pro 2008

no já si právě myslím, že když už to je jednou ohřívané a pak to zase chladit, chudák jídlo