Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lucy..
12. pro 2008

no ja prave uz davala celou skelnicku a pak to zkoncilo zvracenim a totalnim odmitanim prikrmu...ale mohla to byt jen nahoda nevim..takze ted davam take jen pul a zatim dobry

many
12. pro 2008

nebo,že bych mu dala dnes už celou skleničku 😉 co 😉

lucy..
12. pro 2008

ja myslim, ze bys to mohla zkusit 😉 ja mu tu celou dala tenkrat asi po tydnu....

many
12. pro 2008

jooo ☹ tak to raději nikam spěchat nebudu a budu mu dávat jen půlku

lucy..
12. pro 2008

hele, tak mu zkus 3/4 😉

many
12. pro 2008

no tak uvidím,možná to teda zkusím,jestli to pojí nebo ne 😉

many
12. pro 2008

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucy..
12. pro 2008

jasne jen do toho 😎

many
12. pro 2008

a kdy si dala poprvé žloutek co 😉 nebude to brzo po 3 týdnech 😉 četla jsem někde že je lepší ze začátku dát jen půlku

lucy..
12. pro 2008

ja jeste nedavala vzhledem k nasim horsim zacatkum 🙂 dam mu az zacneme i s masem, jak psali holky..6 dnu maso a 7. den zloutek do zeleniny....
Jinak Ladik je krasnej, pekny kukadla - skoro jak holcicka 😅

many
12. pro 2008

no já ho teď nakrmila a odsála trošku mlíčka na kašičku 🙂 protože zaráz toho moc neodsaju,takže musím odsávat během dne po kojení,abych na tu kaši měla mlíko 🙂 no půjdu se dát do žehlení než půjdeme ven 😉 jinak díky a taky mrknu na Lukáška 🙂 jééé to je krásný jméno,jestli budu mít druhýho kluka tak to taky bude asi Lukášek 😉

many
12. pro 2008

no teda máte nádherný fotečky a je taky nádherňoučkej,no aby nebyl,když má tak šikovnou maminku a tatínka,jste pěkný páreček 😉 moc vám to sluší 🙂 a vidím,že už chodíte do bazénka,chodíte na plavání nebo jste byli jen tak 😉

many
12. pro 2008

tak zatím pa pa a díky za pokec 😉 se tu snad ještě ukážu,jdu na to žehlení 😀

lucy..
12. pro 2008

dekujeme za pochavlu 😅 jo,jo chodili jsme 6 tydnu do vanicek a ted jsme zacli i do bazenu, takze uz jsme pokrocili plavci 🙂 hodne ho to bavi - vsude kolem sebe caka vodu a je hrozne divokej. Mam co delat, aby se mi neutopil 😀 Jinak chodime take obcas jen tak do bazenu, virivky.....

many
12. pro 2008

šikulka 😉 Ladík zná zatím jen svoji vaničku 🙂 ale řádí v ní taky pěkně 😀

kacka.va
12. pro 2008

Lucy: třeba se fakt přejedl, že to vyzvracel, ale děti si umí říct, kdy mají dost, prostě už sami neotevřou papulu, tak pak je nemá cenu nutit.

lucy..
12. pro 2008

kacka: je to mozny ze mu to nejak nesedlo noo. Ted uz tyden basti pul sklenicky a je to OK, tak budeme pozvolna zvysovat mnostvi 😉

iira
12. pro 2008

ahojky holky, mala mi už vesele baštila přikrmy a ted posledni 3 dny vubec nchce,u jidla breči dokud nedostane flašku s mlekem, co s tim?

lucy..
12. pro 2008

Irco, a neroste ji zoubek? Pry se to nekdy stava, ze nechteji moc bastit.Kazdopadne bych ji nenutila a treba dala chvili pauzu - nam se to osvedcilo 🙂

iira
12. pro 2008

nevypada to , ja ji nenutim , ale štve mě to , protože tak hezky papala a ted najednou nechce a navic ma ted i tu blbou rymu...

motylek
12. pro 2008

Holky, potřebuju radu. Dr. řekla, že už mám zavést lepek, ale já jsem se zapomněla zeptat, jak často ho dávat, jednou týdně, jednou za měsíc nebo jak???

lucy..
12. pro 2008

no jo, oni jsou potvurky vevyzpytatelny 🙂 me uz taky bastil pekne celou sklenicku a ted zhruba po dvou tydnech absence a jednom tydnu prikrmu sni sotva pul sklenicky...

kacka.va
12. pro 2008

holky, nám když lezl první zoubek, tak sice baštila pěkně, ale snědla toho méně a většinou chvíli plakala.
motylek: já teda nikde neslyšela, že by se měla lepek "dávkovat", prostě jen nehlídám věci, které už lepek obsahují a je to 🙂

motylek
12. pro 2008

Mudra říkala, že nepřehánět, tak nevím co to znamená 😀

andy80
12. pro 2008

Motylek: lepek, pokud ho zavedeš do stravy můžeš dávát denně, ale nepřehánět znamená to, že nebudeš dávat k snídani rohlík, k obědu knedlík, k večeři chleba.

pavlina05
12. pro 2008

ahoj holky!!!
Já včera začala s příkrmy. Vařím doma. Včera to byla mrkvička. A celkem to šlo. Přepasírovala jsem ji a myslím, že ok. ZA 4 dny dám brambůrku. Ale co pak??Chci zatím vařit. Skleničky mám také v zásobě, třeba špenát. Ale jinak co můžu koupit bio?

andy80
12. pro 2008

pavlino: taky vařím doma, občas koupím bio, občas obyč. Jako další zkus brokolici, u nás měla úspěch, pak můžeš květák, kedlubnu, pak můžeš zeleninu různě míchat. Občas taky vařím z mražené zeleniny, prodává se taky bio. Můžeš taky do zeleniny přidat rýži.

pavlina05
13. pro 2008

andy díky. musím zajet do nějakého supermark.kde mají bio... 😉

kopcik
15. pro 2008

jaké množství příkrmů dáváte svým dětem v 5 měsících? skleničky mu moc nešmakují, tak vařím a pak to zmrazím do tvořítek na led. takže mu dám třeba 2 kostky mrkve, 2 petržele a 2 kuřete. není to hodně? a jaké množství masa má dítě dostávat? jestli třeba můžu dát 3 kostky masa a 2-3 zeleniny. jestli to není hodně masa... připadá mi, že ho přecpávám. k tomu mi vypije 30ml vody, čaje atd. ale vyžaduje i trošku mlíka. přikrmujeme asi 3 týdny. ale pokud nemá alespoň 30 ml mlíka, tak úplně zoufale a smutně pláče...

anke
15. pro 2008

pavli: nedoporucuju bio z Kauflandu ve Vyskove - premrzly pytel brokolice za 80 Kc, ktery jsem musela vyhodit