Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andyalukasek2008
2. bře 2009

20 - 30g masa, což odpovídá zhruba 1 polévkové lžíci...

many
2. bře 2009

aspoň něco na počtení 😀 😀 😀

scharfinka
2. bře 2009

many:dekuju moc...tez se mi ty vnitrnosti nezdaly.... 😉

many
2. bře 2009

není zač 😉 já jen předávám co jsem slyšela a nebo četla 😀

andy80
2. bře 2009

Tak mě mudra řekla, že kuřecí játra ano. Ještě jsem je teda nedávala, ale prý už můžeme. Opět jedna věc a 1000 názorů.

many
2. bře 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jo jo,jako vždy 😀 😀 😀 😀 😀 no prostě to musíme brát někdy samy podle sebe no 🙂

jitrulka
3. bře 2009

Holčiny, kolik vám drobci sní? my krmíme už 14 dní a jak zeleninky tak ovoce sní max 60-90g. Vím kolik mají jíst podle tabulek ale jak je to ve skutečnosti? Po jídle na radu mudry nedokojuju, aby si to malá neslučovala dohromady. Kaše sní víc, ale taky to nědky stojí za prd.

alinah
3. bře 2009

Jitrulka, me po 2,5 tydnech prikrmu sni jak kdy - zeleninky nekdy 80g a nekdy 150, ovoce tak do tech 100g. Ja uz pres den nekojim a malokdy si UM vezme.. kdyz toho sni min, tak mu nabidnu, ale dvakrat si cucne a stejne to nechce.. a taky zalezi co mu uvarim.. takovy brambory s mrkvi a fenyklem, to mu jede.. brokolice ne 😉

andy80
3. bře 2009

Tak mě malá po týdnu snědla celou malou skleničku, tudíž 100g (ale ona je velký jedlík)

many
3. bře 2009

já ho krmila podle rad z knížečky hami,podle toho postupu a vždy dokrmila mlíkem 😉

many
3. bře 2009

kvůli těm alergiím 😉 ....... 🙂

scharfinka
3. bře 2009

tak maly jak kdy a jak co mu chutna, tak podle toho sni-treba kureci polevku s ryzi zbastil i velkou sklenicku cili 190 ml, jinak treba brokolice s bramborem max. 100 ml ale jinak je to v prumeru tak kolem tech 150 ml. Ovoce by zdlabnul klidne treba i 250, protoze je to sladke a chutna mu to, ale mam strach to do nej rvat, jelikoz prikrmujeme teprve mesic a tyden.....

andy80
3. bře 2009

Já postupovala taky tak, že jsem 3 dny dávala stejné jídlo, ale pak jsem k mrvičce přidala brokoličku a 100g do ní padlo ani nevěděla jak. Mléko jsem dávala až tak za 2 hoďky.

kate77
3. bře 2009

my jsme dlooouho jedli 50g-asi 2 měsíce a potom 100g a ted asi 3týdny 200g..Jsem pořád dokrmovala mlíkem UM..
Prosím vás kdy jste dali mimču kůrku chleba nebo rohlík..rohlík asi později ale..naše malá se už 2x vrhla manželovi po chlebu...my máme už 8 zubů,ale věk asi moc na chleba ne cooo?Jen nám 7,5měs.

andy80
4. bře 2009

kate77: kůrku chleba klidně dej, s rohlíkem počkej. Teď jsme byli na desetiměsíční a doktorka nám rohlík "zakázala". Ne, že by nebyl dobrý, ale prý už se s ním hodně děti dusilo. Tak říkala radši dát kůrku chleba do ruky. Já dávám křehké kukuřičné chlebíčky. Oni se úplně rozpustí, jak to děti žužlají.

kate77
4. bře 2009

Díky Andy..to bude radosti,že může a má co žužlat...a ty kukuřičné chlebíky,to myslíš takové ty desky,žluté?Nebo ten polystirén,vlastně ten polystirén to jsou rýžové a pšeničné...

andy80
4. bře 2009

jj takové ty desky, ty rýžové bych neriskovala, tam by hrozilo, že to zaskočí.

kate77
4. bře 2009

OKI,tak vyzkoušíme 😉

many
4. bře 2009

ahoj holky,no já ty kukuříčné,... furt u nás nemůžu sehnat,jen ty se solí 😒 tady v těch obchodech mají prd ani ty krřupky pro děti,budu to muset objednat z netu asi 🙂

martimarti
4. bře 2009

Ahoj many, nemáte u vás nějakou prodejnu zdravé výživy? U nás je mají ve všech, kupuji: kukuřičné, jáhlové, rýžové a malá je miluje a i my je občas zobeme. Jsou to takové nudličky akorát prckům do ruky. 🙂, krásně se v papulce rozpustí, takže nehrozí zádný malér 😉

many
4. bře 2009

ahoj martimarti - normálně nemáme 😒 jen obchůdek s čajema :-/ jinak normální obchody,tesko,albert,penny,hruška a tam jsem to nikde nenašla 😒 ať hledám jak hledám :-/

jitrulka
4. bře 2009

many... v tescu je mají... u pečiva 🙂

many
4. bře 2009

jitrulka ty bez soli jo 😉 já tam vidím vždy jen se solí 😉

many
4. bře 2009

to teda mrknu až tam zase půjdeme

jitrulka
4. bře 2009

aha, v tescu mají takové ty klasické chlebíky, slažení nevím. ale mám doma kukuřičné tyčky bez soli a ty byli kupované v Intersparu... takže asi neboradím. ale jsou od stejné firmy jako ty chlebíky...

kamanka
4. bře 2009

Ahojky holky, jdu si k vám pro radu☹ Jsem zralá tak na psychinu a říkám to opravdu smutně☹ Malej mi začal dělat hrozný věci u oběda, už mu dávám asi týden 200g Hami, ale nikdy nesní celou skleničku, max. půlku a to někdy s bídou. Když jsme jedli ty menší skleničky, padalo to do něj jako blázen a já byla hrozně ráda, jak nám to krásně jde🙂 Bohužel...zase se to pokazilo, je to tak vždycky, když se z něčeho raduju☹ Dnes snědl pár lžiček a začal se vztekat, tak jsem chvíli čekala, utěšovala ho, za chvíli na novo! Nakonec se mi začal dusit při tom vztekání, zřejmě mu zaskočilo a nemohl to ze sebe dostat ven, bušila jsem do něj jako o život, moje srdíčko nestíhalo☹ Nakonec jsem jídlo vzdala a dokojila ho. Poraďte, co mám dělat, mám mu dávat jen těch pár lžiček, a pak ho vždy dokojit? Náš den je takovýto...v 8 ráno kojím, v 10 kojím (už bych mu mohla dávat jiného i v těch 10?), ve 12 oběd, ve 3 přesnídávka (mezi tím mu dám někdy prso, když je moc protivnej) a v 6 večeře (co zbyde z oběda nebo kašička, kterou nám doktorka zakázala!) a kol půl 8 prso a jde spinkat. Někdy vydrží do půlnoci spát, ale pak už se po 2 hodinách budí zase na jídlo! Ale čert vem to noční vstávání, vydržela jsem to 7 měsíců, vydržím dál, ale co ty obědy. Včera mi trochu vyváděl i u večeře, no, víc jak trochu, ale nakonec snědl těch 150ml kašičky.

jitrulka
4. bře 2009

tak to si počkám co ti holky poradí, pač jsme na tom úúplně stejně ☹

kamanka
4. bře 2009

tak vítej v klubu🙂