Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

girll
13. bře 2009

Many dávám hamánka 🙂 malýmu moc chutnaj dávám mu merunku,jablko+banán....a právě i ty co jsem psala 😒

many
13. bře 2009

a tam už je přece masíčko,ne 😉 mám zato teda 😉 už si to nepamatuju,já kupuju pořád Hami 😉 jako od mámy 😀 😀 😀

girll
13. bře 2009

no já kupuju jen přesnídávky jinak vařim 🙂

many
13. bře 2009

no já hamánka začala až teď v 9.měsících ale podle toho složení jsem se rozhodla,že budu dávat až od roka,kupuju jinak Hami nebo Sunárek,tam nejsou éčka,..

many
13. bře 2009

ale je fakt,že tam je napsaná 4 tak se to určo může,to by tam jinak nemohli psát 😉 tak záleží na tobě 😉

many
13. bře 2009

takže můžeš dávat masíčko 😉 mrkni na to 😉

girll
13. bře 2009

tak sem se na ně šla podívat a v tom hamánkovi je ečko,nějaký kukuřičný škrob 😒 tak že je to špatný vid???Sem teda fakt hrozná,myslela sem jak mu vyvařuju tak mu tím pádem dávám něco lepšího než skleničky tak že vařim špatně a ted dávám i špatný přesnídávky 😒

many
13. bře 2009

néééééééééééééééééé proč,je tam taky od 4.měsíce a kdyby to bylo škodlivý,tak by to tam určo nepsali,ale v hami nemáš žádný éčka,..... no mrkni na ty stránky 😉 ale je to jen na tobě,tvoje věc 😉

girll
13. bře 2009

díky tak já to proštuduju.Tak že když budu třeba vařit podle toho co je ve skleničkách tak se nic stát nemůže,ne??Ale koukala sem rychle i na přesnídávky a tam maj jahodu od 6 proč se ty výrobci neschodnou a nedělaj je všichni od stejného měsíce jeden napíše od 4 druhej od 6 😒

many
13. bře 2009

já jdu žehlit,zatím pa pa 😉 a jinak na netu je hodně receptů pro dětičky 😉 určo nevaříš špatně 😉

girll
13. bře 2009

dík moc tak pa 🙂

many
13. bře 2009

např. 😉

many
13. bře 2009

tak zatím pa pa už fakt jdu 😀 😀 😀

girll
13. bře 2009

díky tak já jdu študovat 😉

andy80
13. bře 2009

grill: maso se zavádí měsíc po zavedení příkrmů, takže když si začala v 4. měsících, tak od 5. měsíce maso. Kamarádka si kojí, tak to má posunuté. A jahodovou a borůvkovou přesnídávku klidně dej, pokud na ní neměla malé alergickou reakci.

pavlina05
13. bře 2009

martimarti 😉 asi jo, asi bych také počkala 😉

pavlina05
13. bře 2009

Myny ty jseš všude 😅

girll
13. bře 2009

Andy:děkuju tak že můžu?A co si myslíš o tom hrášku a kukuřici může nebo mu to mám utnout??Jako snáší to dobře nebolí ho bříško krásně prdánkuje.Sem si myslela jak to mám naštudované a ted si myslim že sem ta nejhorší máma a že jsem malýmu zruinovala žaludek to ☹ Je to fakt hrozná věda,bych na to potřebovala školu a aby mi někdo řekl co je doopravdy správně každá knížka píše něco jinýho a každej něco jinýho řekne a o netu ani nemluvim
😒

andy80
13. bře 2009

girll: klidně dávej, kukuřici i hrášek jsem dávala mezi prvními, když to malej snáší dobře, tak není co řešit. A knížky neřeš, řiď se mateřským citem a dávej malému co mu chutná

girll
13. bře 2009

Andy: tak díky 🙂 byla sem totiž ráda že malýmu tak chutná musela sem násilím přestat kojit tak sem z toho byla hodně špatná a ted abych dělala ještě tohle špatně tak bych byla fakt už ta nejhorší.A co bych mu už tak mohla pomalu začít dávat???A oc si myslíš o bílim jogurtu(holandia..) dr.nám řekla že můžem začít od 6 měsíce 😒

many
13. bře 2009

girll - to říká hodně doktorek od 6 měsíce,já to třeba nevědala a začala dávat až v 8 měsíci 😉 ale nevadí,nechtěla jsem zase tak spěchat a hned mu všechno dávat 🙂 pomalu postupně 🙂

millist
13. bře 2009

Ahoj, já mám taky jednu takovou známou, když se dozvěděla, že už dávám příkrmy, děsně na mě vyjela. Jenže ona kojí ještě teď a to je malý rok, takže tohle nemůže vůbec srovnávat.
Maso nám doktorka řekla dávat po měsíci, ovoce taky. Já s tím ovocem opravdu vydržela, aby si nezvykla na lepší chuť, ale jí stejně nic vyloženě nechutná, jen možná jogurt. Ten mi doktorka řekla, že můžu dávat od 5. měsíce, ale bylo to dřív kvůli tomu, že nechtěla mlíko. Od 6. se myslím může. Já dávám Activii, Holandii, ale nejradší Choceňský. Pomalu začínáme i s lepkem. U toho mi doktorka teda řekla od 8. měsíce, ale já jsem četla, že se teď doporučuje ho zavést mezi 4. a 6., že později to taky není dobrý. Začala jsem tento týden, protože jsem omylem koupila kaši od 5. měsíce a v té už byl. Když se má lepek zavádět až později, tak proč ve spoustě těch kaší je od 5. a 6. měsíce???
Každý tvrdí něco jiného a i ti výrobci každý uvádí něco jiného. 🙂

many
13. bře 2009

http://www.hami.nutricia.cz/cs/vy-a-vase-dite/4...
tady si můžeš přepínat měsíce a taky se dozvíš 😉

many
13. bře 2009

no je toho na netu dost 🙂 🙂 🙂 🙂 už končím 🙂 🙂 🙂 🙂

andy80
13. bře 2009

girll: bílé jogurty klidně můžeš od 6. měsíce. Ono u dětí na UM je to trošku jiné než u kojených dětí. My měli povolený jogurt od ukončeného 6. měsíce, ale začala jsem ho dávat od 7. měsíce. Nebylo třeba dřív dávat. A co se ovoce a zeleniny týče, tak můžeš téměř všechno, jen se snaž dávat pozor na alergeny (citrusové plody, celer apod.) To co by se nemělo, je tady už někde vypsané. A super recepty pro mimča jsou na www.varime-detem.cz

shaula
13. bře 2009

Ahoj, holky, já se při zavádění příkrmů řídím pravidlem, že není kam spěchat. Takže třeba zrovna s masem bych i u nekojených dětí ještě chvíli počkala, aspoň do 6. měsíce, ono to přece jenom není nejlehčí na strávení. Hodně mi pomohl návod na www.kojeni.net.