Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

suziad
25. dub 2009

ja od kedy prikrmujem mala kaka 1x za 2-3 dni dnes ju mala taku tvrdu ze ked som ju prebalovala zacala tlacit tvrde kako vykuklo von chvilku na mna kukalo mala bola cela cervena, po chvilke sa chovalo a nic. Neviem co mam robit ako jej pomoct aby sa vykakala, chudinka ☹ ☹

shaula
25. dub 2009

Suziad, na květák je u vás ještě brzo, nadýmá, doporučuje se až po 7. - 8. měsíci. Já ho našim klukům dala taky omylem dříve a hodně po něm plakali a měli prdíky.

shaula
25. dub 2009

Kluci měli při zavádění příkrmů stolici napřed tak co 2 - 3 dny (občas i méně). Ale jak snědli už více, tak se jim to upravilo a teď mi kakají 2x - 3x denně, někdy 4x. A je toho vždycky víc, není to jen "ušpiněná plenka".

bereninka
26. dub 2009

janzi, malá by ti mohla sníst tak 150 ml zeleninky. Buď ráda, že ti tak hezky papá, je to výhoda. 😉
Po 14 dnech, třech týdnech bys to mohla zvýšit na 200, pak už bys nemusela nabízet mlíčko.

suziad
26. dub 2009

ja som myslela za ho dat mozem, ale nevadi, dam len trosku a potom ho uz nebudem davat. Dnes som jej po obede dala espumisan aby sa s toho karfiolu - kvetaku 😉 nenafukla.

suziad
26. dub 2009

Ja zaradujem prikrmi podla tohoto http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
az na cuketu tu som zatial nezohnala.

shaula
26. dub 2009

Suziad, to je zvláštní, u nás mají cukety pořád... A s tím květákem jsem to myslela spíš tak, ať jí ho příště třeba už nedáváš, ne tak, že jí máš něco dát proti nadýmání🙂)) Je možné, že by na to třeba žádnou reakci ani neměla🙂))

shaula
26. dub 2009

Jo a ohledně příkrmů já se zase řídím http://www.kojeni.net/prikrmy.php, je to tam nádherně rozepsané.

pa.juska
26. dub 2009

Jak jsem dnes pročítala témata tak v Říjnovkách 2008 v Praze,jsem narazila na odkaz, cituji, ...od fim • 1d • Včera v 10:14 Takže docela frčíme v Hippu, kterýho ale v obchodech taky není moc velkej výběr. Ale jukněte, co jsem objevila: podle mě dost dobrá nabídka a nejen v papání, ale i v kosmetice a tak....
http://www.promimino.cz/kategorie/hipp-jarni-sl....
Třeba by se to někomu kdo pořád nevaří mohlo hodit.

holly1
27. dub 2009

ahoj, prosím poraďte mi - s příkrmy začneme za pár dní; vycházím z kojeni.net - píše se zde, že se začíná 1-2 lžičkami příkrmu, postupně se množství navyšuje. Pokud bude dcera papat hezky (hrozně se na jídlo třese, úplně ji fascinuje, což sice neznamená, že to půjde dobře, ale kdyby), tak jí nemůžu dát víc než 2 lžičky? Zdá se mi to hrozně málo, i připravit tak malé množství snad nebudu ani umět... Jak jste to dělaly? Pak bych se chtěla zeptat, z čeho příkrm dáváte - v mističce takové miniaturní množství hned vychladne, ne?

andyalukasek2008
27. dub 2009

My jsme také začali rovnou s větší dávkou, malému chutnalo. Předpokládám, že začnete s mrkvičkou, udělala jsem napoprvé jednu menší a stačilo to. Napoprvé snědl asi 7 lžiček. Jinak nejsprve jsem jídelko dávala do malých skleněných skleniček (od pesta, lososa apod.), tak rychle to nevychladlo... Myslím, že pokud bude malá papat i více lžiček, není problém, jen bych to do ní napoprvé nenarvala asi celé 😉 ... Ať ji třeba nebolí bříško. Luky byl tenkrát z těch 7 lžiček v poho (no lžiček, to byly spíše pidi porce na lžičce 🙂 ) a další den jich snědl už tuším 10 🙂... Hodně zdaru!

holly1
27. dub 2009

jo? takže dáváte víc než ty dvě lžičky?

andyalukasek2008
27. dub 2009

😅 Teď už máme 10měs, takže malý papá už mnohem více 😎 ... Ale začali jsme tenkráte s více než 2 šupy do pusiny, když mu to chutnalo 😅 ...

holly1
28. dub 2009

😉 andy, tak jo, pokud jí to bude chutnat, dám trošku víc než dvě lžičky, možná to řeším zbytečně, třeba to nebude chtít vůbec

garfie
28. dub 2009

Holly: uvidíš kolik ti toho sní napoprvé, zbytečně ji necpi, ale taky myslím že se nemusíš bát. Jinak já zamražovala uvařenou zeleninu do tvořítek na led, to je super, pak můžeš snadno rozmrazit malou porci.

eva299
28. dub 2009

Ahoj maminy, chcem sa spytat ake mate skusenosti s mrazenim maska na prikrmy. Pomaly by sma mali zacat s masovo zeleninovym prikrmom.Ja som kupila bio kura a teraz neviem co s tym. Mam to uvarit a urobit tak ako zeleninku zamrazit na porcie alebo musim robit vzdy novu porciu. A hlavne ako to mixovat, tak ako zeleninku?

north66
28. dub 2009

ahojte potrebujem poradit. mam 4 mesacnu babiku. pravdepodobne mi redne moje mlieko, pretoze jej to nestaci, snazim sa prikrmovat umelym mliekom no to mi odmieta je to strasny boj, vela krat sa stane ze mi to vyvracia...
uz si neviem rady. z flasky mi absolutne nepije nadrapuje ju z toho. aj ked davam umele m. tak ju krmim lyzickou. a tak rozmyslam, ci je moc skoro zacat s prikrmovanim zeleniky. dakujem za rady 😔

andy80
28. dub 2009

north66: měla by ses poradit se svou pediatričkou. Podle mě je to na kojené dítě moc brzo. A když ti nechce UM, tak asi jí tvoje mlíčko stačí. Možná, že chce pít častěji, protože se jedná o růstový spurt. Pokud ti prospívá a přibírá, tak si myslím, že je to zbytečné.

eva299: já si maso naporcovala do kousků velikosti asi polévkové lžíce, dala do pytlíku. Dávala jsem to tak, že jsem dala maso, zamotala, dala maso, zamotala... atd. Když jsem potřebovala maso na vaření pro malou, tak jsem si odtrhla tu jednu porci i s kouskem pytlíku, rozmrazila a uvařila.

grenadinka
28. dub 2009

kedy ste dali mimi, prvy prikrm?
ale prosim uprimne, neverim ze kazda jedna ste zacali s prikrmom az okolo piateho mesiaca.
poznam kocky co dvoj mes. mimcu tlacili pribinacik a tak podobne a nepride mi to moc zdrave 😒

many
28. dub 2009

grenadinka - já začala s příkrmy tak týden před 6.měsícem 😉 a včera poprvé měl lipánka 😉

many
28. dub 2009

north66 - jo,jo,andy má pravdu 😉 já taky jednu dobu myslela,že mu mlíčko na noc nestačí a zkusila jsem UM a vždy to nechtěl,rvala sem mu flašenku do pusy a nechtěl jí,tak do sebe dostal vždy tak 10 ml a večer mi blil,zkusila jsem to 2x a konec,pak prostě jen kojila 😉

many
28. dub 2009

jo a bylo mi řečeno,že kojení třeba každý 2 hoďky a někdy i po hoďce a půl je normální 😉 přímo mi to řekla doktorka,takže jsem se pak těšíla na 6.měsíc až začnu s příkrmy 😀 je to zápřah tak často kojit,ale zvládla jsem to a ty to zvládneš taky 😉

many
28. dub 2009

jo a akorát to bylo horší s procházkama,ven a zachvili rychle domů nakojit 😉 tak jsem pak moc často ven nechodila 🙂

many
28. dub 2009

jsem se rozkecala 😀 😀 😀 😀 😀

shaula
28. dub 2009

grenadinka - naši dostali první příkrm, když měli 6 měsíců a týden. Pribináčka jim nedávám ještě ani teď (9 měsíců), jsou v tom samé "špatné" věci, nechápu ty maminy, které ho dají tak brzo, jak píšeš. Buď nemají žádné informace nebo je jim jedno, že dítěti ničí žaludek 😢

kacka.va
28. dub 2009

grenadinka: malá začala oblizovat asi týden před tím, než ji bylo půl roku, od půl roku jsme najeli klasicky na příkrmy. jáí nikoho, kdo by dával příkrmy od dvou měsíců neznám, všechny okolo mě začínaly až okolo toho 6. měsíce. jinak pribináček jsem taky zatím nedala a ani zatím dávat nebudu.
my chodili ven normálně, kojení nekojení. taky jsem kojila co dvě hodiny.

many
28. dub 2009

kacka - já teda v říjnu a v listopadu už venku prso nevytahovala 😉 😀 😀 takže se muselo kojit doma 😀

garfie
28. dub 2009

grenadinka: Já začala taky až tak týden po šestém měsíci, po třech týdnech jsem se pak dokonce vrátila na týden k plnému kojení když se malá z něčeho osypala. Kolem mě všichni-i s dětmi na UM začínají nejdřív po ukončeném pátém, pár holek až po sedmém, dokonce kamarádka plně kojila do 11 měsíců.

andy80
28. dub 2009

Tak já začala s prvním příkrmem ve 4 měsících a 1 týdnu, ale byli jsme na UM a 1000ml denně nám nestačilo, tak jsme dostali příkaz od pediatra začít s příkrmy.

ededik
28. dub 2009

Ahojte kočky...
Pridám sa k Vám...Dnes sme boli na poradni a bolo mi doporučené začať s príkrmami....Síce vypijeme maximálne 850 MM za deň....chcem sa spýtať....Teraz nám rastie v skleníku špenát, môžem začať mrkva + špenát, napríklad ?????
Holly a tie 2 lyžičky sa mi nezdajú...Mojej malej ak nááááááhodou bude chutiť, tak jej dám toľko, koľko bude chcieť...
hehehehe...už vidím, nedostanem do nej ani tú jednu lyžičku.....Mimochodom aj na mňa sa dosť fascinovane díva, keď jem ja.