Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

julie123
27. srp 2009

Ahoj holky 🙂 prisla jsem k Vam pro radu 🙂

Malymu je 5 mesicu, je pouze kojeny, ale uz od narozeni papa hodne casto! Nejdriv to bylo co hodinu, pak co hodinu a pul, no a ted jsme na 2 hodinach ... ale i v noci! Je to silene vycerpavajici a tak uvazuju o prikrmech. Jsme s manzelem uz chronicky nevyspaly..

Takze muzeme:
1. davat vecet davku nutrilonu?
2. davat vecer kasi?
3. zacit uz ted s prikrmy?
4. nebo vse naraz?
5. nebo pockat jeste mesic dokud nebude mit 6 mesicu???

Ja fakt nevim...
Pediatricka mi rekla ze klidne uz muzem zacit prikrmovat i davat vecer nemlecnou kasi (ryzovou). A pokud zacnem davat UM tak pry jedine Nutrilon Allergy Care. Malej ma atopicky ekzem. Ale zas nechci maleho zbytecne zatezovat! Nevim zda neni jeste moc maly na kasi apod. 😕

No jenze je tu jeste jedna vec... vsude ctu jak deti s atopem se maji plnne kojit co mozna nejdele. No takze fakt nevim no 😅

Jo a jeste asi stoji za zminku ze malej prospiva az az - v 5m ma 8,7kg - tak aby nepribiral po prikrmech jeste rychleji .... no je to veda no 😒 😉

majka79
27. srp 2009

Ahoj jdu pro radu a nebo Vaše zkušenosti. Můj malý byl plně kojený 5,5 měsíce od té doby má na noc UM. Nespinkal a byl v noci neklidný po UM zase spinká. Od 6 měsíců přikrmuju zeleninka na oběd chutná mu sní asi 125-150g a kojit už pak nechce. Teď už ale tři dny nechce kojit ani jindy přes den jen ráno, celou noc spinká a ráno se ode mě napije, ale pak mě celý den odmítá. 😠 Nevíte čím to může být? Nestalo se Vám to také? Teď nevím co dál mám mu dát UM, na které je zvyklý večer vypije 160-180ml a nebo zavést po 14 dnech od zeleniny ovocný příkrm.? Poradíte mi někdo prosím? Luky má 8,66kg a 70cm. 🙂

hava77
27. srp 2009

ahojte, chcem sa spytat kolko gramov masa by mal maly zjest na prvy krat? zeleniny zje v pohode 150gramov
a este si vymlaskuva ze mnam mnam 🙂
a masko varite spolu zo zeleninou, alebo zvlast?

zuzana030
27. srp 2009

hava..s maskom počkaj ešte aspon 2 mesiace, aj príkrmy si začala skoro podla mňa, netreba sa ponáhlať, aby si babatku neuškodila, zbytočne zaťažuješ bruško a môže mať problémiky, ktoré môžu sa objaviť neskôr, tak pokial to fakt nie je nutrné, tak pomaličky s tým prikrmovaním,
masko najskôr variť, a potom ku koncu zeleninku a mixnuť... 🙂
každopádne nechávam na teba 😉

hava77
27. srp 2009

zuzi mne dr. odporucila zacat prikrmovat kvoli tomu ze maly je velky a vraj mlieko mu uz nestaci lebo rychlo rastie....
ma 77cm a vyse 8kg.....a ona mi kazala uz po 10 dnoch prikrmovania dat maso len ja som sa bala...tak som radsej pockala

hava77
27. srp 2009

pravdupovediac pre mna bolo dost pohodlne dat mu nutrilon a hotovo....nemusela som spekulovat ani varit a ani sa bat ci mu neuskodim

monika77
27. srp 2009

maminy ja som už zúfalá ... tomu môjmu drobcovi nič nechutí zeleninka, mäsko nula bodov ... stále len to ovocko baští to zje 200G ... čo mám robiť? čo ak mi stále bude odmietať papať, je to normálne? ☹

jituskak
27. srp 2009

poraďte prosím. malej bude mít 7. září 4 měsíce a doktor dneska říkal, že mám začít se zeleninkou. šíma ne obr, váží 8,5 kg, tak asi proto. mám počkat do těch 4 měsíců, nebo už můžu...

monika77
27. srp 2009

jituskak záleží podľa toho či ho kojíš ... ja som kojila ale od 4. mesiaca už aj prikrmovala UM ... zeleninkou som začala dávať keď mal 5 mesiacov a od pol roka aj ovocko ... júj a to je riadny valibuk ... náš drobec má 6 mesiacov a má 8300g ... chutí mu papkať a to je dobre jituska ... my máme opačný problém, nechce mi vôbec zeleninku ani mäsko, trápenie

jituskak
27. srp 2009

to jsem zapomněla napsat. nekojím. kojila jsem tak do 6. týdne. papá mlíčko po 2,5 až 3 hodiny. a to dávám nutrilon extra... měsíčně sní 7,5 krabic 😀

monika77
27. srp 2009

tak vtedy sa tušim môže začať od 4. mesiaca, nie som si však na 100% istá

moda08
27. srp 2009

monika77 - ahoj a malej vůbec ještě nejedl zeleninku? Mě se totiž stalo, že jsme asi 1,5 měsíce papali zeleninku celkem v pohodě a pak najednou ze dne na den mi ji přestal jíst. Tak jsem mu dala skoro 2 týdny pauzu a vůbec mu zeleninu nenabízela a pak jsem to zase zkusila a už ji opět pěkně papá. Tak to můžeš vyzkoušet🙂

monika77
27. srp 2009

jediné čo papal je mrkva a jeden krát za tri dni zjedol cuketu a to je všetko ... prestávku som nedávala žiadnu bo som mu dávala už kombinované s mäskom ... a keď si ty dávala pauzu, znamená to, že si dala na obed len mliečko?

moda08
27. srp 2009

ano, jen jsem ho nakojila, ptala jsem se na to i dr. a ten mi řekl že tu přestávku mu mám dát, že mu zeleninka zase zachutná
ještě mě napadlo, dáváš mu třeba kaši? do té by bylo možné taky trochu zeleninky přimíchat a postupně třeba přidávat až to zase změnit jen na zeleninu

zuzana030
27. srp 2009

hava,
no to mi je divne vyjadrenie lekárky teda 😒 ako ona môže vedieť, či mu stači mliečko? veď vôbec nezáleží na váhe, ale na tom ako prospieva a bábo si to vlastne podla mňa samo vypýta..
pozri, ak ti po mliečku vydrži tie 3hodky spokojný, tak vôbec nemusíš prikrmovať, len preto, že je veľký a možno mu nestačí mliečko,
ja mám malinkú tiež takú veľku inak, a v pohodičke sme začali prikrmovať v 5 mesiaci, sama uvidíš na mimču, či je spokojné,
a s tým maskom radšej počkaj, ja si myslím, veď oni sa tie naše deťúrence napakajú v živote dosť všeličoho ešte 😉

jituskak,
kludne počkaj s príkrmami, najskôr od 5mesiaca kľudne, uvidíš ,a ký bude spokojný resp. nespokojný-hladný,
sama zbadáš,

my sme zbadali tak, že malinká nám špekulovala s fľaškou a jednoducho mliečko odmiatala v určitú hodinu, tak sme v 5 mesiaci začali zeleninkou, a baští všetko jedna radosť 😀 😀 😀

monika77
27. srp 2009

moda08 kašu dávam pred spaním ... zatiaľ len dva krát sa nám podarilo ju dať lyžičkou, väčšinou protestoval tak potom už len cez flašku ... čiže do kašičky sa môže dať zeleninka? to som ešte neskúšala

moda08
27. srp 2009

pokud to máš třeba nějakou obilnou (ne ovocnou),tak bych to zkusila,akorát by to chtělo dávat lžičkou, přes flašku by mu to asi špatně šlo a nebo dát tu pauzu, však mu to zase přijde k chuti 😉

monika77
27. srp 2009

kašičku mám ryžovú tak do toho by sa celkom tá zeleninka hodila

sloto
28. srp 2009

ahojte - včera som kúpila v bioobchode pohánku - kašu. je to najemno zomletá pohánka. rozmýšlam, že by som ju dala malej, keďze to môže, len mi poradte s čím? a ako? len ju zaliať horúcou vodou?

majka79
28. srp 2009

Ahoj tak do večera se Mii Lukášek nepřisál ani jednou už to trvá 4. den dnes v šest ráno se vzbudit a mlíčko ode mě si dal. Psala jsem sem už včera, ale zatím se asi nikdyo s podobným problémem a radou nenašel. ☹ Dám jsem znovu i ten včerejší příspěvek pro ty co diskusi nedočítají.
Ahoj jdu pro radu a nebo Vaše zkušenosti. Můj malý byl plně kojený 5,5 měsíce od té doby má na noc UM. Nespinkal a byl v noci neklidný po UM zase spinká. Od 6 měsíců přikrmuju zeleninka na oběd chutná mu sní asi 125-150g a kojit už pak nechce. Teď už ale tři dny nechce kojit ani jindy přes den jen ráno, celou noc spinká a ráno se ode mě napije, ale pak mě celý den odmítá. Nevíte čím to může být? Nestalo se Vám to také? Teď nevím co dál mám mu dát UM, na které je zvyklý večer vypije 160-180ml a nebo zavést po 14 dnech od zeleniny ovocný příkrm.? Poradíte mi někdo prosím? Luky má 8,66kg a 70cm.

monika77
28. srp 2009

majka v tomto ti ja neviem vôbec poradiť ... keďže aj ja mám prvé dieťa, zväčša sem chodím len pre rady ... snáď sa ti nejaká mamina s podobným problémom ozve a pomôže ti to vyriešiť

blesk44
28. srp 2009

majka, ja by som v pohode zaviedla ovocie na tvojom mieste, ma na to vek a doplnia sa mu vitaminy...
vecer mu skus dat viac mliecka, ale ak vypije medzi 160-180ml, predpokladam, ze viac nechce.
myslim si, ze uz proste nema chut na mlieko, asi mu pripada vodove a zvykol si na UM, bohuzial a tvoje pije rano od smadu. skus mu dat UM pocas dna 1x, ak mas pocit, ze by mal pit viac mlieka...

morgan
28. srp 2009

sloto - pohanku jsem zkoušela taky, vařila jsem jí asi 20 minut a potom jsem jí ještě rozemlela na kaši, přidala jsem cuketu a maso, ale musím říct, že pohanka vojtovi nechutnala.

monika77 - koukala jsem, že třeba sunar dělá zeleninové kaše a to by přes flašku určitě šlo, ale nezkoušela jsem jí...jinak já kaši dávám taky flaškou, protože mořit ho na noc lžičkama, to by bylo něco... 😀

nany100
28. srp 2009

majka, skús napísať do témy Ďakujeme Annag, určite Ti poradí 😉

denisa31
28. srp 2009

ahoj, chtěla bych se taky zeptat na jednu věc, přikrmujeme od 6 měs, plně kojím, kupuju skleničky určené od 4. měsíce, jak dlouho bych měla ty dva měsíce odečítat? Děkuju

pebi
28. srp 2009

ahoj, no podle mého názoru jsou skleničky od 4.měs. "jednodruhové", popř. +jedna další potravina kvůli příp. alergickým reakcím a pokud je Jolanka baští bez problémů, klidně bych jí nabídla novou chuť 😉

kremrolka01
28. srp 2009

ahoj holky, chci se zeptat od kdy se může dávat syrová zelenina a ovoce?
Kubovi je 7 a 1/2 měsíce, myslíte že už by mohl třeba strouhanou mrkev s jablíčkem?
zatím jsem mu to teda vždycky povařila

shaula
28. srp 2009

Denisa, neřiď se skleničkami podle měsíců, ale podle složení a bude po problému 😉

morgan
28. srp 2009

denisa - přesně jak píše shaula, podle složení...skleničky od 4. měsíce jsou i s masem, mému je 7 měsíců a klidně jí i tyhle skleničky, zkrátka to střídám, aby to měl pestrý 🙂

lu777
28. srp 2009

Kremrolka: určitě můžeš dát něco syrovýho, jen to najemno nastrouhat... nebo nakrájet, záleží jak má malej zájem žužlat a zkoušet kousat...

Denisa: přesně jak píšou holky - měsíci se neřiď, to co tam píšou je minimální hranice, ale jsou ohromný rozdíly mezi výrobci, občas jsou ve skleničkách pro úplný drobky věci, který třeba do roka ani nejsou vhodný!
lepší je přečíst si co není vhodný a to pak v těch skleničkách vyselektovat, občas mi nad tím zůstával rozum stát...

my už jedeme dospělácký jídlo, ale když třeba někam jedeme, tak mi klidně sní skleničku označenou od 4 měsíců, jde jen o to co mu chutná a taky jakej má hlad