Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

monika77
30. srp 2009

petreva keď si dáš do nejakého internetového vyhliadača jedálniček pre deti nájdeš tam pár receptov ... ale už tu písali maminky rôzne kombinácie ... ja som zatiaľ skúšala mrkva, ryža, kuracie mäsko (ak ešte nedávaš mäsko tak bez mäsko tieto dve môžeš skombinovať) špenát a zemiak ... viac ti poradiť neviem, väčšinou som to kupovala v pohárikoch rôzna zelenina kombinovaná s ryžou atd.

monika77
30. srp 2009

joj maminy myslíte že som mohla nejak maličkému pokafrať niečo, som si až potom všimla, čo som mu dávala kašičku na obed , že tam nie je značka že BL (bez lepku) moc to vadí?
tie potravinky všetky sa môžu do roka len bez lepku?

moda08
30. srp 2009

monika - to vůbec nevadí, naopak lepek se má zavádět již od 6M (pokud teda nejste nějací alergici)

monika77
30. srp 2009

díky moda, to mi odlahlo ... ale už som aj tak vyňúrila, vraj od toho 7. mesiaca sa môže lepok, aj tak radšej počkám ešte dva týždne .... či sme neni alegrici si myslela ako mňa a manžela? či malý či nemá alergiu?

moda08
30. srp 2009

spíš jestli malej nemá třeba atop. ekzém nebo tak, ale asi ne, to se bát nemusíš a klidně občas lepek dát, aby si zvykal postupně

monika77
30. srp 2009

nemá atop. ekzém a o žiadnej alergii zatiaľ nič nevieme a dúfam, že nás ani nepostihne 🙂

shaula
31. srp 2009

Petreva - přílohy zaváděj hned od začátku stejně jako zeleninu. Přílohu jsem dávala ke každému obědu- ze začátku rýži, pohanka, jáhly (brambory jsem dávala jen ve skleničkách, protože jsme zaváděli příkrmy v zimě a tehdy jsou staré brambory už nekvalitní a pro miminka nevhodné). Později těstoviny.

petreva
31. srp 2009

Holky Ď za postřehy 😉

germik
31. srp 2009

Holky,zachvílku začneme s príkrmami a počula som,že existuje tanierik s dvojitým dnom,ktorý udržuje teplotu. Máte s tým skusenost? A ešte jedna otázočka: dost často cestujeme za rodičmi na Slovensko - ako to riešite vy v prípade cestovania? Ohrejete stravu doma a dáte do termosky? Alebo sa stavíte niekde na benzinke,aby vám jedlo zohriali? 😒 Diky

eviska83
31. srp 2009

ahojte- aj mna by zaujimalo nieco o tom tanieriku- zacali sme prikrmovat pred 3 d. a pokial ich obe nakrmim tak to maju studene 😒

jituskak
31. srp 2009

holky tak mě napadlo, že bezlepkový bezvaječný těštoviny se můžou ještě před rokem, ne?

lyongirl
31. srp 2009

niečo o lepku 😉

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=374998

jituskak - áno môžu, dr. mi na poslednej poradni hovorila, že po novom od ukončeného 7 mesiaca 😉

lyongirl
31. srp 2009

recepty od. 5. mesiaca - dojčené deti od 7. mesiaca

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=29130

lyongirl
31. srp 2009
monika77
31. srp 2009

germik, eviska ja mám ten tanierik ...je to super vec ... konkrétne máme tento

http://www.canpol.sk/product.php?lp=71&gr=623&p...

eviska83
31. srp 2009

monika- dakujem 😉

petreva
31. srp 2009

Lyongirl, moc děkuju, pěkný odkazy 😉

germik
31. srp 2009

moni - díky moc 🙂 vidím,že si z Topolčian...aj ja 😎 ale žijem v Prahe

veruska007
1. zář 2009

Holky, mozna to tu uz nekde zaznelo... ale jak uchovavate jidlo pro deti, kdyz ho uvarite do zasoby? Zamrazit? Zavarit? Jen tak v lednicce? Diky za radu.

dzina
1. zář 2009

babeny je normalne ze mi mala vcera do obeda zjedla len 2x160ml mlieka potom po 14 mala takych 200gr.zeleniny a potom pytala jest az vecer o 19/lebo dovtedy len spala alebo bola chvilami hore ale papat nechcela a 200ml mlieka, cajiku mi vypila len 10ml za cely den,......dufam ze dnes to bude so vsetkym lepsie,......

poradte co dalej malej davat nejake receptiky,dakujem

germik
1. zář 2009

dzina,my sme papavali ešte menej ako vy,nedostala som do nej skoro nič... Bolo to teplom a potom som zistila,že nám idú zúbky... A ked pozerám na vek tvojej malej,možno by to tiež tými zúbkami mohlo byt 😅

dzina
1. zář 2009

germik, so zubkami sa morime uz dlho, aj zacina byt viac mrzutejsia cez den , vsetko zvachta v pusinke,a slinta az az ale to uz od 2,5mesiaca a stale ani jeden zub,...ale moze to byt tym ze sa to uz "chysta" len sa bojim ze ak nebude dobre papat aby nas dr.neposlala nakoniec po poradni do nemocky 😒

evinkaa
1. zář 2009

dzina: Neboj, to bude dobrý. Malá mi teď taky nechtěla moc jíst a v neděli jsem našla první zub! 😀 Věřím taky, že horko dělá své. Byly dny, kdy jsem do malé dostala při každé dávce maximálně 90 ml mléka a není to tak dlouho. Tak před 14-ti dny. Zeleniny mi víc jak 100 g taky nesní... Ale je drobounká, takže asi tak. 😉

lotris
1. zář 2009

dzina: mne mala niekedy zje este menej ako si pisala ty. Su dni ked viac pije ako je. Ale ked pribera tak je vsetko ok. Tu to funguje tak ze chodime k zdravotnej sestre a ona sa ma spytala ci sa mne chce vzdy jest. Tak ja to neberiem tak tragicky ak to je jednodnova alebo dvojdnova zalezitost.

lotris
1. zář 2009

veruska007: ja davam malej jedlo do teglikov so srobovacim vieckom a este to dam do sacku na mrazenie aby to nenapachlo a zmrazujem. Ale nenechavam dlhsie ako mesiac.

jituskak
1. zář 2009

tak jsem tu zase s nějakým dotazem🙂 dneska byl na pořadu brambor, tak jsem to uvařila a pomixovala s UM a ani jsme se mu nedivila, že to nechtěl. pak to snědl leda s mlíkem v lahvi. můžu to rovnou pomíchat s tou mrkví, když tu už měl a zná ji?

wsmoulinkaa
1. zář 2009

ahoj...stane se něco s miminkem, kdyby někdo začal s příkrmama už od 3měs??? ne že bych já to zkoušela, ale jsem tak nedočkavá a teším se!! kamarádka už od 3měs dávala kašičky a mrkvičky a přesnídávky a dobrý-já bych se bála!!

jituskak
1. zář 2009

my budeme mít 4 měsíce za týden a doktor řekl, že už můžu, tak nevím..

wsmoulinkaa
1. zář 2009

tak to jo to je super!! nám bude teprve 3měs 😒 🙂