Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lily1983
14. led 2010

Ahojte, ja som kupila cervenu repu tiež, ale dostala som ju vakuovo zabalenu a aj šťavu to ma. som asi blba, ale je to to iste ako cvikla? asi kupim cerstvu repu, tato sa mi nejako nezda. onedlho ideme uz papat masko, tak musime vymysliet nejake chutne recepty 😉 dakujem

dm1
14. led 2010

lily ano je to to iste ako cvikla 😉 . No ja som tiez radsej za surovu ale zase sak kukni na sacok na zlozenie a ak tam nic ine okrem repy nie je tak by si aj mohla dat

lily1983
14. led 2010

oki, dakujem ti 😉

misulda
15. led 2010

Aj ja dnes prvykrat varim malemu repu - cviklu. Surovu repu som osupala, nakrajala a varim ju na pare. Trva to naozaj dlho. Potom ju planujem rozmixovat a podat so zemiakom. Dufam, ze mu bude chutit. Trvalo nam tyzden a pol, kym sa naucil, co s tym jedlom v ustach robit. Vcera som prvykrat podala ryzovu kasu a velmi mu chutila. Tak sa tesim. 🙂

luthien.k
15. led 2010

Holky, včera jsem se tu ptala, jestli jste ovoce začaly dávat současně se zeleninou nebo jestli jste počkaly, až začne prcek papat celou dávku zeleninky a odpověď se vyskytla jen jedna, tak se ptám znova 🙂

mauska
15. led 2010

luthien: my jsme začaly s ovocem asi po 14dnech. Až jsme zařadily maso, tak pak 🙂

rimmel
15. led 2010

ja som zacala naraz s ovocim aj zeleninkou.

evitkamalicka
15. led 2010

aj my sme zacali naraz

luthien.k
15. led 2010

rimmel, jo jo, vím, Tvoje odpověď byla právě ta jediná 😀

ksivcova
15. led 2010

ja som začala mrkvičkou davala som ju asi tyžden potom do mrkvičky som pridala jablčko a tak postupne ale tiež som davala raz ovocie raz zeleninku..

erinbrock
15. led 2010

luthien
vcera se tu ty prispevky v tom mnozstvi nejak ztracely... 😀 😀 😀 😝 😝 😝
ja pockam az po zelenine - od zacatku 7. mesice jen zeleninu plus maso pridat a pak od 8. mesice az ovoce a zloutek.. 😉 mozna o tyden driv 😎 😎 😎

brisalek
15. led 2010

Ahoj chtela bych se zeptat, kdy jste zacaly pridavat brambor a dalsi zeleninu, mala papa u 6 den mrkvicku, ale mnozstvi porad stejne(odhadem tak 2 -3 lzicky). Mam pridat brambor nrbo pockat az spapa vic?

rimmel
15. led 2010

brisalek kludne mozes pridat zemiak 😉 a aj inu zeleninku

shaula
15. led 2010

Tak my postupně - ovoce měsíc po zelenině. Není kam spěchat 😉

Brisalek, klidně přidej, kdybys měla čekat, až sní víc, to by taky mohla jíst mrkev třeba 2 měsíce 😀 Každý nový druh stačí zkoušet 3 - 4 dny.

erinbrock
15. led 2010

my taky 3 dny mrkev, pak 3 dny brambor, ted 1. den brokolici - ten brambor jsem teda dala s mrkvi, brokolici uz samotnou - jime tak 1/3 te 125g sklenicky denne, taky toho vic nesni...jdeme na to pomalu... 🙂

brisalek
15. led 2010

to ja vim, ze 3-4 dny staci na zkouseni...jen jsem si rikala, ze na zacatku bych mozna mela pockat az zvladne ztrosku lip to samotne papani-otvirani, polykani...

brisalek
15. led 2010

Ale dnes uz papala hezky, to mnozstvi je tak okolo 30ml. Zitra zkusime bramburek.

brisalek
15. led 2010

Jo a v zadnem pripade!!! NECHCI zacinat diskuzi o sklenickach a doma varenem!!! Jen jsem se chtela zeptat, jestli nekdo nemate nejaky odkaz na nejake testy techto prikrmu. Jak uz jsme psala v nasi diskuzi racku a lvicku nejak mne od toho porad odrazuje to, ze to vsem detem tak chutna. Rikam si, ze to nemuze byt jen tak, ze kazde mimi, ktere nechce varene tak zblajzne kupovane????
Ale zase urcite nastane chvile, kdy bude rychlejsi dat kupovane, tak se chci zeptat, treba to nekdo zjistoval...

rimmel
15. led 2010

brisalek tiez niekedy kupim sklenicku ak dakam ideme nech nemusim svoje vlacit....kupujem bez pridanych cukrov a soli, davam si pozor presne nato, co moje dieta moze a co nie, lebo na sklenicke pre 7mesacne najdes aj rajciny takze asi tak 😒 a tiez si pozorne precitaj co presne tam je, niekedy napiu ze zemiak a mrkva, a najdes tam aj inu zeleninu 😕 odkaza na testy alenemam.

shaula
15. led 2010

Kluci taky dostávali občas kupované (ještě i dnes, když nestihnu uvařit 😀 ), dělala jsem to stejně jako Rimmel - kupovala zásadně podle složení a bez soli.

Testy např. zde:
http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...
Jinak celkem rozsáhlý test příkrmů mám v mailu, kdysi mi to taky poslal někdo tady z koně - kdybyste chtěly, napište si do IP e-mail a přepošlu. Ale je to v němčině☹

Tohle sice není test, ale je to k tématu:
http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

misellll
15. led 2010

holky malá má snížený imunitní systém(prý díky tomu,že se narodila moc brzy)dnes jsem byla v lékárně se kouknout na čaje na zvýšení imunity jsou sice čaje,ale až od ukončenýho 6 měsíce.Malé sice bude uk. 6. už za týden,ale já chci počkat nechci jí ho dávat,když jí ještě opravdu uk. 6 není.No a před chvílí u mne byla kámoška co má 4. měsíční holčičku a ta jí prý do čaje přidává med a citron.Prý ať to taky zkusim,ale já mám pocit,že med se smí dávat až od roka,kvuli tomu,že je to velký alergen a citron mi příjde taky moc brzo.Co si o tom myslíte.V tomhle počasí nechci aby něco chytla a kord když má tu sníženou imunitu,ale ten med a citron mi příjde opravdu brzy co vy na to? 😕

shaula
15. led 2010

miselll - souhlas, ve vašem věku bych med ani citron nedávala.

misellll
15. led 2010

shaula:tak to radši zavolám kamarádce,aby to malé taky nedávala,vždyť jí jsou jen uk. 4.měsíce 🙄 A med tedy od roka?

shaula
15. led 2010

Obvykle se doporučuje od roka.

misellll
15. led 2010

shaula:Díky ještě bych jí tim víc ublížila než pomohla 😅

brisalek
15. led 2010

ja jsem to s medem taky slysela a proto me hrozne prekvapilo, ze spoustu kasi od 6m je s medem tak nevim??

misellll
15. led 2010

brisalek:No já mám takovej pocit,že jsem někde četla,že med až od roka právě kvůli tomu,že je to velký alergen,proto mne kámoška překvapila,že už ho dává malé teĎ ve čtrech měsících a radila to i mě 😅

erinbrock
15. led 2010

my jsme byli pres vanoce nemocni - z duvodu dehydratace zdravotni sestricka mne poradila ze muzu klidne uvarit velky hrnek caje cerneho, nechat ho vyluhovat jen chvililicku, dat tam pul lzicky cukru a par kapek citronu cerstveho az schladne...ze v tom velkem hrnku se to ztrati a maly stejne nevypije cely hrnek kdyz neni zvykly... taky ze jo behem dne si cucl max 40-50ml...meli jsme strevni chripku a trochu prujem - takze ten cukr byl trosku na dosyceni - glukoza a ten citron jako vitamin v mensi davce - a nic nam z toho nebylo...a maly je zdravy...med bych ale nedavala teda taky.... 🙂 proste jsem se ridila svym selskym rozumem - zkusim a uvidim...ted uz zase pijeme jen mlicko... 🙂

brisalek
15. led 2010

Ja teda alergie nastesti zatim moc neresim, protoze v rodine siroko daleko nikdo alergicky neni a myslim si, ze hlavnim vinikem je spousta chemikalii v prirode....

Ale o medu rikaji, ze alergen je 100%. Tak nevim proc ho dvaji do kasi. I kdyz tam mozna bude jen aroma, ktere nikdy med nevidelo ani z ponorky🙂, tak asi proto🙂???

misellll
15. led 2010

erinbrok:No tak citron kapičku jak říkáš do velkýho hrnku ano,ale kámoška říkala čaj do koj. láhve a lžičku medu a lžičku citronu.No říkala jsem si,že je to nějak moc proto se radši ptam....Ale radši na to kašlu