Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
18. led 2010

Holky, dneska byly zajímavé Černé ovce - o kvalitě a vhodnosti některých potravin pro děti a taky o biopotravinách. Pro zájemce zde: http://www.ceskatelevize.cz/program/10252561405...

blazka24
18. led 2010

tak s príkrmami sa trápime tiež a stolica začala byť tvrdá, krpec sa trápi pri kakaní - pohli sme sa od mrkvičky, zemiaku, brokolice ku kalerábu ale ten mu až tak nešmakoval 😝

dm1
18. led 2010

shaula dobry link

achina
18. led 2010

shaula, diky za odkaz 😵

prosim vas, poradte, jak ohrivate prikrmy? Mate napr. z minuleho dne hotove jidlo nebo vyndate porcicku z mrazaku, jak ho ohrejete? Je nejak prokazano, ze mikrovlnka neni vhodna?

a jeste jeden dotaz: pokud si nekdo varite vice porci a date do mrazaku, mrazite vsechnu zeleninu bez rozdilu? slysela jsem, ze neni treba vhodne mrazit brambory. Ja kdyz je vyndam, tak se mi to zda takovy "žvejkavy"....
Mozna uz to se to tu nekde probiralo, tak se omlouvam...

lily1983
18. led 2010

ahojte,

achina, ja ohrievam tak, ze dam do maleho hrnčeka trochu vody, a vložim prikrm vybraty z mrazaka, a dam na najmenši ohen, resp na 1.
a kym vstane, je to ready 😉
neviem, ci je nieco dokazane o mikrovlnke, ale nedala by som jej to tam, ani v jej blizkosti nedovolim aby bola, ked je zapnuta.možno som šiši, ale čo už...

a s tym mrazenim, ja použivam sladke zemiaky, normalny zemiak som jej este ani nedavala, lebo, tiez to bolo aku žuvačka, ani ja by som to nejdla, takže sweet potato, su velmi dobre, chutne, jemne a vôbec nie mazlave, skus sa po takych popozerat..
bru nocku

veronika81
19. led 2010

lily, zase ponocuješ? 😅 😀

Ale aby som bola aj k téme.. ja tiež ohrievam tak, že dám do hrnčeka ohrievať vodu a do toho vložím príkrm z chladničky. Mraziť nemrazím, nejako som tomu neprišla na chuť. Varím stále na dva dni.
A v mikrovlnke som ohriala jediný raz, to som sa veeeeeeľmi ponáhľala 😝 Inak nie.

jeej shaula, to som zvedavá na tú kvalitu potravín, pozriem už zajtra 🙂

aponchie
19. led 2010

mikro nemame vubec ohrivam v rendliku trochu vody do toho postavim misku s jidlem od druheho dne nebo sklenicku no problem

erinbrock
19. led 2010

mam ohrivacku na lahve kde se da ohrat i jidlo ve sklenicce nebo kelimku 🙂 navic ma adapter do auta...takze dobre i na cesty...mam Babymoov...stal kolem 600...u nas vec ktera se vyplatila... 😉

luthien.k
19. led 2010

shaula, pěkné reportáže, jen té o bipotravinách podle mě chyběl ten rozměr o zátěži půdy z dob intenzivního komunistického "hospodaření", kdy v potravinových řetězcích kolují ty dříve používané chemikálie stále, takže 100% biopotravinu dle mého názoru nelze vypěstovat, i když se zemědělec drží všech regulí (což se, jak tu už kdosi psal o svých příbuzných ekologických zemědělcích, často neděje).
Blazka, co je to kaleráb? My jsme zatím papali mrkev, brambor, brokolici, cuketu a přemýšlím, co dál...? Co špenát (skleničkový) nebo květák nebo máte jiný tip? Dala bych dýni, ale kde ji sehnat 😒

rimmel
19. led 2010

luthien so spenatom pockaj aspon do 9-10m.
kvetak kludne daj, hrasok, zelenu fazulku, cervenu cocku hadam uz tiez mozete, tekvicu

luthien.k
19. led 2010

rimmel, díky, tekvica je asi dýně, že? A co taková cukrová kukuřice, dáváte někdo?

rimmel
19. led 2010

kukurica sa tusim moze az od 8m no niesom si ista..jasom ju este nedala..ani neviem preco 😀 mozno dnes dam na veceru k rizotku 🙂

a ano dyne je to 😉

erinbrock
19. led 2010

sklenickovy spenat se pry muze driv ...klidne od 7.-8. mesice...ten neobsahuje tolik ted nevim "dusicnanu" ???...je vic hlidany... 🙂

aponchie
19. led 2010

dyni ted sehnat je nemozne krom prahy teda tam je francouzske zelinarstvi a tam maji vsechno 😀 takze zbejva bud narazit v bille treba na dyni nebo od nekoho kdo ma zasoby od podzimu dyne by se mela zpracovat do vanoc pokud je urvana na zakrade takze je realna moznost,ze ji nekdo ma v mrazaku treba..zavarena je z obchodu dl eme nevhodna ikdyz ji mam zavarenou doma tak jen ve vode a lzicce cukru coz na 0,7flaksu neni takove drama kdyz to otevres proplachnes a pridas par kostek do jidla kdyz i jine jidla jsou s cukrem vyjimecne ..a potom leda cekat na dalsi urodu coz je za dlouho 😲

achina
19. led 2010

Hm, vim, ze mikrovnlka asi nic moc, ale maly toho zatim moc nesni a ja kdyz to dam do rendliku, tak to ani nezamicham, a spis to pripalim jak je toho malo ☹ Tak resenim asi bude vodni lazen.
Jinak prosim vas, malemu je 5,5 mesice, jsem bezradna, co mu ted po bramborach a mrkvi dat? na spenat je moc brzy, nevim, co hrasek a kvetak, to se taky jeste bojim dat. Tak asi zvolim brokolici. Ale to je jen na par dni. Jakou kupujete cuketu?

lily1983
19. led 2010

achina, kvetak môzes, aj brokolicu, ja davam a v pohode, len postupne, najprv len malinko a potom na dalsi den viac, a vyrež stopky uplne, lebo tie naduvaju..aj ked sa ti to uplne rozpadne, to neva.a potom skus ochutit postupne, jednym petržlenom ne cele množstvo, ked davas do mrazaka, tak toho asi varis viac, ako ja. ..potom davam aj cuketu, ten stred vyrežem, ale niekto to nerobi, zostane z toho malo, ale to staci..
od dnes dame masko, takze toto už mame za sebou..viac už ani ja neviem, teraz hladam co varit dalej..
a este pridame o nedhlo aj cviklu..tak pa

aponchie
19. led 2010

achina jim to nevadi ta jednostranost 😎 pokracuj tak mesic dal v tomto jestli to tobe teda nevadi

luthien.k
19. led 2010

apon, tak dýni asi u někoho v mrazáku hledat nebudu, leda bych si udělala nějakou noční loupeživou výpravu 😀 😀 😀 Měli jí v Bille na dušičky, ale pak už ne, škoda, že jsem si jí nezamrazila sama, hlava dubová 😠
Jinak jsem šťastná, že po počátečním odmítání čehokoliv se docela rozpapal, i když kdybych to vážila, asi to ta plná dávka nahrazující kojení nebude, ale to fakt nehrotím...

aponchie
19. led 2010

ja myslela u znamejch treba ne u cizich lidi 😀 hele na dusicky meli vsude co sem videla a prevazne z mexika u nas 😝 😝 😝 nechapu nac kdyz mame dost u nas jeee u nas kojime porad stejne moc a do toho 190ml ovo 190ml zel a ted zkusim ryzovou kasi teda esti to s ni nesvihne opet 😝

renatica
19. led 2010

Ahojky maminky,všude možně koukám čtu a píšu a hledám inspiraci na nějaké obídky pro půl ročního synáčka!!! šup sem s nějakým receptíkem a dobrým nápadem. Co jste dneska broučkům vařili??? 😵

renatica
19. led 2010

první příkrmy máme za sebou,už dávám skleničky maso zelinový příkrm od Hami ale raději bych vařila sama-aby tam měl nejaké kousky a je i ta chut určitě lepší

luthien.k
19. led 2010

apon, já vím 😉 😀 Taky kojíme prakticky pořád stejně, vynecháno máme jen kojení večer, které nahrazujeme tou rýžovou kaší. Tak držím palce, ať to u vás s kaší dobře dopadne, zkusíš napoprvé jen trošku, ne...?
renatica, určitě tu jsou povolanější na pokročilejší recepty, tak určo něco napíšou 😉 Něco je tady:
http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/
http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=23&evt=c...

aponchie
19. led 2010

toz kolik tak polinu davky?treba 70ml vody?

luthien.k
19. led 2010

Já bych začala tak jako se začíná s příkrmy, tj. pár lžiček napoprvé, co říkáš?

aponchie
19. led 2010

to by slo hele me jedna radila,ze ten lepek bych fakt mela zavadet ostatne pristi ut zaciname 9m a prej ji mam do ryzove kase davat po lzickach ovesnou aby si zvykla?

luthien.k
19. led 2010

Říká se, že dokonce podle posledních výzkumů se má lepek zavádět už kolem 6m, když je dítě kojením víc chráněno, tak proč ne? 😉

aponchie
19. led 2010

no jasan ja bych zacala uz pred mesicem klidne ,ale ta obilna kase ji peknou paseku udelala..ted jim rohlik a normalne mlaska a vykulene hledi.chlap rikal at ji pidizdibicek zkusim dat ale nejsem si jista nebo mam?vseci cpou kolem vsim a ja si pripadam jak exot

emanka
19. led 2010

aponchie, už by si fakt mala začať s tým lepkom, ja som kašu z jedného dňa na druhý vymenila za lepkovú a v pohode, ale je pravda, že predtým som jej dávala kôrku a potom aj rožok do ruky...už by si nemala čakať... 😉

luthien.k
19. led 2010

Já se toho lepku trochu bojím, jsou u manžela jisté signály, že by mohl mít celiakii (ale k doktorovi ho samozřejmě nedostanu), tak i u malého mám obavy, takže já raději počkám. Ale pokud v rodině taková zátěž není, tak já bych jí i trochu toho rohlíku dala na žužlání 😉

aponchie
19. led 2010

emanka ty ,al enevis co se nam po lepku neboli po obili stalo takze mam strach