Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
19. led 2010

ted tlaci a napina se po brokolici sakra takze musim pockat az se uklidni ve strevech a zkusim ji malickato starsiho dat

emanka
19. led 2010

aponchie, viem, čítala som to....ale myslela som, že tú kašu, čo si dávala, bola bez lepku...ja som dávala obilnú kašu ryžovú-bez lepku a teraz dávam obilnú kašu piškótovú-s lepkom...keď je kaša obilná, neznamená to, že obsahuje aj lepok, tomu tvojmu miminku mohlo uškodiť obilie a nie lepok...alebo mu proste nesadla kaša na večer, skúšala si mu ju dať cez deň?

aponchie
19. led 2010

ne mela jsem problem s obilnou kasi tenkrat coz je lepek ne?byla to tato:¨¨

http://www.hipp.cz/produkty/instantni-kase/mlec...

prvni kase pro kojence od 4m

emanka
19. led 2010

aponchie, ale táto kaša neobsahuje lepok, máš to tam napísané 😉
obilná kaša, ktorá je bez lepku, obsahuje ryžovú múku...potom je obilná kaša s lepkom, ale tá obsahuje pšeničnú múku...takže neurobil zle lepok, ale kaša...

aponchie
19. led 2010

fakt jo cumim na to az ted tak tim hur co ji to zpusobilo 😲 no a co z te kase urobilo spatne teda nechapu

emanka
19. led 2010

môžeš byť rada, že to nebol lepok, ten začni teraz dávať a uvidíš, že to bude v pohode 😉 neviem ani ja, čo mohlo urobiť "zlobu", veď to, čo obsahujú tie kaše, býva neškodné...idem si prečítať tú etiketu...

aponchie
19. led 2010

ja to ctu a nevim co zeby mleko?to susene?me picne teda ja celou dobu myslela,ze to bude to obili jakesi ja mela sakra za to,ze napisou ryzova kase a obilna kase jako ze ryzova je ryzova a obilna je z psenice atd 😀 no vidis jaka su blbka

tak ja ji to zkusim davat mam toho zasobu jak pro vojaky meli v akci v kaufu za 35kc jednu tak sem jich nabrala mrak zatim to jedla teda T

emanka
19. led 2010

nič tam také nie je, možno kukurica? Alebo mu to proste zle sadlo na noc...neviem...skús dať teda inú kašu ako hipp... 🙂

misule82
19. led 2010

Holky chtěla bych se zeptat, v DM mají kaši s vanilkou od 4. měsíce a v obsahu je napsáno, že tam je 55% plnotučného mléka. Koupily byste to? Toho mléka se bojím.... a v Tescu byla akce na skleničky a byla hrůza z toho něco vybrat, všude celer, rajčatový protlak, bílý pepř, sůl.... malá má AE, tak se bojím něco takového kupovat. Ale nevím, jak dalece může pár g rajčatového protlaku vadit. Jaký na to máte názor?

emanka
19. led 2010

no tak keď ich máš veľa, skús ešte túto, ak by bolo zle, skús inú značku...alebo by si mohla kúpiť nejakú s lepkom, stačí, keď tam bude napísané, že obsahuje pšeničnú múku 😉
ani ja by som o tých kašiach a múkach nevedela, ale ja mám od nutrilonu a tá sa volá obilná kaša ryžová, tak som to potom pochopila 😲
Všetko, čo obsahuje pšeničnú múku, obsahuje lepok...

aponchie
19. led 2010

jo jednou sem mela tu od nutrilonu 4m ryzova ta byla mnam sem to snedla sama a je draha jak hrom

emanka
19. led 2010

misule, neviem, moja kaša obsahuje sušené odtučnené mlieko...

emanka
19. led 2010

aponchie, je drahá, ale malá by ma asi zabila, kebyže ju vymením za inú 😀 strašne jej chutí a aj mne...keď sme prešli na lepkovú, tak priateľ sa už vytešoval, že aspoň tú bez lepku môžme zjesť my 😀 no ale nechali sme jej ju, pre istotu, veď nemusí mať každý deň s lepkom, nie?
inak, asi by si mala nakúpiť aj s lepkom už a tiež ako ja môžeš občas dať zo zásob, ale najskôr vyskúšaj, či jej neurobí zle, nie, že zas nakúpiš ako pre armádu a bude mu/jej z toho zle 😝

aponchie
19. led 2010

no vidis a ted sem byla v Dm drogerii a ve snaze mit doma zasobu kdyby nahodou pac jinak varim nakoupila sem sklenicky s jidlem pro malou hipp a pak sem na to koukal asame testoviny s rajcatem a nejake polevky zeleninove a teleci a pak dovetek zahustene krupici ci cim to je bomba a pritom ja tak ctu jako ctu poctive pokud ji to davam zejo ,ale jinak nakupuju jak magor abych mela kdyby nahodou se neco stalo a manzel potreboval doma mit 😀 chtela jsem koupit teda nejake UM kdyby nahodou aspon ty vzorky nutrose asi kdyby neco

baca
19. led 2010

Tak jsme se i my dočkali!!!!! Po 14 dnech bojkotu lžičky včera naše Bára začala lžičku akceptovata trochu už otvírá pusu. Sní 50 ml mrkve s bramborem. Vím, žádné množství, ale oproti 3x na špičku lžičky je to úspěch. Asi to bude tím,že jsme jí to faááákt hodně naředila, je tam převážná část vody, takže o nějaké výživové hodnotě nemůže být řeč... Ale lžička byla v puse bez špónování 😀 😀 Já mám takovou radost!

Mně dr. řekla, že jí ten lepek klidně můžu začít dávat, že od půl roku se může žaludek zatěžovat vším. No beru to s rezervou...Dávám jí akorát občas na žmoulání kukuřičnou křupku, to jí taky jde. Akorát je z toho celá upatlaná.

Tu kaši rýžovou od Nutrilonu máme taky doma. Zatím jsme nejedli.

misule82
19. led 2010

Naše malá snědla po týdnu příkrmů celou malou skleničku mrkve s bramborem. Ale včera jsme dala do mrkve brokolici a to jí moc nejelo 🙂 teda já si jen čuchla k té brokolici a fuj hnus.... 😀
a první kaše od nutrilonu u nás měla velký úspěch 🙂 ještě mám vzorek té rýžové, ale určitě si taky šmákne 🙂

emanka
19. led 2010

ja jej dávam tiež hipp a aj hamé, ale stále jej dávam tie, čo sú od uk. 4 alebo od uk. 6. mesiaca, tie pre staršie deti obsahujú veľa humusu...mám doma aj sunárek, ale čítala som si to a je tam biele korenie a citronová šťava, tak jej to nedávam...
baca, super, vidíš, trpezlivosť ruže prináša 😀 to je jedno, že to nemá žiadnu výživovú hodnotu, aspoň zatiaľ, dôležité je, že akceptuje lyžičku a tuhšiu stravu 🙂

baca
19. led 2010

Já jsem koupila od Hami první lžičku brokolici a to je teda pěknej hnus! Já bych to nejedla ani za prase.Leží to v ledničce...

baarca
19. led 2010

Misule, každá mléčná kaše bude obsahovat mléko, z něj se dělá UM, které v té kaši je. Takže toho se neboj, je to upravené pro mimča.
U nás už přišel Mates na chuť už i ovoci, takže fajn. Jen ale chce po každém jídle pořád kojit. Jen po večerní kaši nekojím hned, ale až asi po hodině a půl až dvou, když jde spát.

lily1983
20. led 2010

ahojte, dávate deťom piškoty? a myslíte že môžem dať už broskyňu, mango, slivku a sušené marhule /meruňky/? dávate to už deťom v siedmom mesiaci? dakujem

emanka
20. led 2010

lily, ja som malej dala asi 2 piškóty, tie detské...a dávam jej broskyňu, slivku a marhulovú výživu

lily1983
20. led 2010

emanka, a davas čerstve, či varíš? lebo mne uz nechce jablko, tak musim variť výživky..ale budem skúšať dik

luthien.k
21. led 2010

Piškoty bych nedávala, obsahují bílý cukr a celá vejce, což obojí mi přijde minimálně do roka pro děti nevhodné. Zkuste místo piškotů rýžové nebo kukuřičné křupky (nesolené, neochucené), prodávají se ve zdravé výživě a jejich jedení je pro prcka i super zábava 🙂

mata1976
21. led 2010

ahojte, tie piskoty by som asi este nedavala, citam tu ze koli obsahu vajec. neviem ci existuju nejake specialne kt. sa mozu skor. nasa pediatricka mi vsak povedala ze sa mozu aj skor ako 1rok-tu s nou nesuhlasim (aspon zatial)

baby, chcem zacat s kasou na veceru, staci ked ju dam malej okolo 18-ej cize tak 2 hodiny pred spanim???

sunea
21. led 2010

Mata, skus to. My s kasou este cakame, lebo nasho z toho este boli brusko (aj ked som ju dala omnho viac hodin pred spankom a iba par lyziciek). Neponahlame sa, pekne postupne, vsetko pomaly 🙂

lea132
21. led 2010

Ahoj my sme museli zacar prikromovat skor, dnes je to 4 den, kvoli refluxu a mala ma problemy so zelezom ( v porodnici dostavala aj transfuziu )...No ale k veci, je normalne, aby zjedla cely poharik prikrmu ( tusim 125 ml )???? Keby jej dam, tak by tusim zjedla aj stehno z prasata...Sa mi to zda vela, neviem, ci je taky papkos, alebo co 😅

lily1983
21. led 2010

ahojte 🙂
dakujem za prispevky ohladom piskot, presne pre tie vajcia som sa pytala.
ale žltok na tvrdo môžem dat každy tyžden raz, že?namiesto mäska..inak dva dni davame masko, kuracie prsia a prespi mi odvtedy celu noc, minulu 12hod, a tuto 13 hod, normalne som sa zlakla, bol to sok, sice sa budila raz za noc, ale ako švajčiarske hodinky..tak teraz dufam, ze to masko je v pohode, ked tak hned zacala kôli tomu spat celu noc. 😖 😅

lea132, aj moja spapa kolko jej dam, aj obed aj vecera, az sa bojim, ci to nieje vela, ked mi vecer spapa kašičky okolo 220ml, co je 8 polievkovych lyzic suchej kase 😕 ..problemy nemame s bruskom zatial, tak snad ani nebudeme mat, samozrejme ma vybrate, ktore jej chutia 😀

achina
21. led 2010

Ahoj, diky, ze jste to nacali, muj maly je taky pekny jedlik, asi 14 davam prikrm a nestacim se divit. Myslela jsem, ze ho to zasyti a mleka na obed ubyde. Ale on sni (zatim) cca 80g prikrmu a na to placne 250 ml mleka. Mne se to zda strasne moc !?. Na noc zvladne 140 ml kase a 60 ml mleka. Tak vam nevim... 😲 Ale ja mu to nemuzu zredukovat, to by hrozne jecel...Jinak jsme ho dlouho nevazili, ale ja myslim, ze muze mit k 9kg. Neni tlusty, spis velky...

lily1983
21. led 2010

achina, tak asi preto, chlapisko potrebuje papat poriadne 😀
moja mala je taky maly chrustik, takze ja neviem, kam to do nej ide, ajked mlieka nevypije velmi vela, ona skôr miluje papt lyžičkou, takže mlieko mame len rano, desiata, a po olovrante..v noci uz nic, ale staci jej to..akurat tej kase sa velmi naladuje na noc, a to este kukučkuje, ci nemame viac 😀 ale kasu by si dala, ale mlieko nechce už potom..

lily1983
21. led 2010

a mohli by ste mi poradit, kolko davate maska detom?dakujem