• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
je nekd elink na toho pana Forta neznam ho
6. únor 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
apon, ta knížka se jmenuje: "aby dětem chutnalo", Fořt. Jinak jsem taky pro zavádění masa až tak od roku...železo je v: brokolici, zelené paprice, sušených meruňkách a hrozinkách...ale nevím, co z toho se dá použít pro malé kojence. Snad zatím jen ta brokolice. Jo a ještě jsem se dočetla, že hodně železa obsahuje obilnina Quinoa - mají ji v DM drogerii nebo ve zdravé výživě (v DM je o dost levnější :wink:
6. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
apon, v receptech je téma o Fořtovi a téhle knížce, jinak taky se mi to moc nezdá a slovo extrem je v jeho případě slabý výraz...
6. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
co to je ta obilnina?jako ted leze a sedi takze spotreba u ni bud emnohem vetsi si myslim nez kdyby lezela a bud epotrebovat mnoho energie vyuzitelne samozrejme.
6. únor 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dik kuknu v pondeli u kaufu maji vetsi vyber jak ve mest esem zjistila
6. únor 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, zkus a jestli ne tam, tak v DM to mají 100% a to je hned vedle :wink:
6. únor 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja myslela DM u kaufu prave :sunglasses:
6. únor 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aponchie, já jsem dala poprvé jogurt tento týden (máme 7 měsíců a 2 týdny). Dala jsem activii, ale byla jsem sama překvapená jejím složením. Žádné přidatné látky, škroby nic, prostě mléko, bifidokultury. Ty přidatné látky jsou asi jen v těch ochucených :wink:
6. únor 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja hodlam davat vylozene sklenickove jogurty chocensky smetanovy nebo hollandiu prave :sunglasses: activie doma nejime sami ,ale dik ..jinak jaky to ma teda prinos pro dite at vim co ji zatim nedavam??
6. únor 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, jo Fořt je děsný extremista :angry: jako jenom kojit dítě do roka mu nemůže prospět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak železa je hodně v zelené zelenině-brokolice, špenát atd. ale tam je zase problém s dusičnany, takže já jsem rozhodně pro zavedení masa a jogurtů před prvním rokem.
6. únor 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
a proc by mel mit zrovna ten fort pravdu?
6. únor 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ve špenátu je železa minimum a v mase ho taky není moc - akorát v játrech :astonished:
6. únor 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apo, jaký to má přínos, netuším :sweat_smile: . A není v tom skleničkovém smetana? To nevím, jestli ještě můžou. I když ona je možná jen v té horní vrstvě, která je z toho jogurtu nejlepší :grinning: .
Navíc, já jsem byla ráda, že jsem u nás sehnala aspoň takhle čistý jogurt. V supermarketu bych koupila ten skleničkový, taky ho mám ráda, ale u nás teda nejsou.
6. únor 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
petko leda kachni jatirka :grinning:

blka vidis ja prave chchi vedet k cemu a jak moc to je nez neco dam :sunglasses:
6. únor 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apo - když už nic jiného, tak jogurty mohou příznivě působit na trávicí trakt (probio bakterie) :wink: Kromě toho vápník a taky je to ten nejšetrnější způsob zvykání na KM. Jasně, všechno se dá dodat i jinak, ale nevidím důvod, proč jogurty nedávat. Leda že by někdo Fořtovi věřil doslova :grinning: Abych ho moc neshazovala - on má v základních věcech pravdu - že strava v prvních letech zásadně ovlivňuje zdraví v pozdějším věku apod. Jen jeho způsob mi přijde příliš drsný a taky nereálný :wink:
6. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apo, jasně, já jsem zase byla zvědavá, jestli mu to bude chutnat :sweat_smile:
6. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky my taky začínáme zelenina nám taky nejede a doktor říkal at zkusim přisladit ale stejně nechce mrkvičku a ani banánek ale vidí přesnídávku a je celá natěšená je dobrej ten Hamánek řekla bych,že neni tak kyselej jako ty ostatní.copak naše štěstíčka ty nás rádi trénujou co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
pipos - doktor řekl přisladit?? :angry:

my přikrmujeme druhý týden, první 3 dny nechtěla ani ťuk, ale pak se rozmyslela a asi jí zachutnalo a teď už několik lžiček spapá. Zatím papáme pouze zeleninku v poledne a večer rýžovou kašičku před spaním, pomáhá jí to na lepší spaní. Ovoce zkusíme až tak za 2 týdny.
Pipos zatím zkoušej jen zeleninku, ovoce nech na pozděj, až si zvykne na chuť zeleninky.
6. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.a ako robite zeleninku-na pare ci v malom mnozstve vody?My tiez zacianame uz o par dni,tak sa pripravujeme... :D
6. únor 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vařím v malém množství vody s kapkou oleje a pak to všechno pomixuju...ale chci zkusit i v páře kvůli vitamínům...
6. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved prave...tie vitaminy...no nic,asi tiez skusime najprv vo vode a neskor aj na pare :slight_smile:
6. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kolik vam normalne sni mimca zeleniny k obedu? Danny slupne 160-180g a za hodinu ma hlad :confused:
6. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
šak zkus hned na páře...prý je dobrý ten ohřívač na knedle na to položit zeleninu a dát do hrnce s vodou vařit
6. únor 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
polet - nevím neměřím nevážím, prostě dám trošku do misečky a malá pár lžiček spapá a jak vidím že točí hlavičkou do boku tak už jí nenutím
6. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pipos - Hamánek není tak kyselý, protože je přislazovaný. Ten bych nedávala. Já jsem kupovala Sunárky nebo z Rossmanna Babydream. Rozhodně nepřislazuj. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Máš zvláštního doktora :astonished: :rolling_eyes:

Bianca7 - já vařila ve vodě. Už jsem to tu dřív psala - proč by mělo být vaření v páře šetrnější k vitamínům? Jestli se ničí teplem, tak se stejně tak zničí ve vodě jako na páře. A jestli se "vyvaří" do té vody, tak přece stačí vodu použít :wink: Vařila jsem v menším množství vody, takže jsem ji téměř celou použila.
Ale jestli chceš vařit v páře, tak zkus ten ohřívač na knedlíky, jak píše Paulla, akorát bych nepoužívala hliníkový.
6. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja keď som začinala s prikrmami, tak mi doktorka povedala, že ak nebude chcieť, mam trošku prisladiť. Ale môjmu drobcovi chutilo nesladené :slight_smile:
Prečo sa vlastne nema prisladzovať? Ja sladím akurata čaj, davam doň citrón a štvrť lyžičky cukru do 250 ml čaju.
6. únor 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
janetty - protože za prvé to jsou prázdné kalorie a za druhé zatěžováním organismu cukrem v tak nízkém věku se může podporovat sklon k obezitě a cukrovce.
6. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a citron byl ještě taky dávat neměla :confounded: Citrusové plody nejdříve po roce.
6. únor 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula, ja mu ho tam veľa nevymačkam :slight_smile:
6. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek