Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

beruska24.9.
5. kvě 2010

latvia - však stačí pokrájet na plátky a pak se to dá i bez zubů

beruska24.9.
5. kvě 2010

tedy myslím ty babičky a dědečky. Mrňousci by se mohli udusit.

latvia
5. kvě 2010

berus, pokrajane ano, ale odkusit kalerab bez zubov je teda vykon do guinessky 😀
slo mi len o to, ze zelenina by musela byt nastruhana fakt na jemnulilinko, lebo nakrajanu zeleninu surovu by dieta nerzzulo len omielanim medzi dasienkami a velkymi kuskami by sa dusilo

beruska24.9.
5. kvě 2010

Však to mě zajímá, jestli někdo dává i syrovou strouhanou zeleninu, příp. od jakého věku.
Když se může syrové ovoce..........

latvia
5. kvě 2010

ked postruhas cerstvu zeleninu uplne na jemno, tak ako tvrdy syr na chlebicky, tak to mozes dat aj hned, pokial ti to spapa

veselazu
6. kvě 2010

ahojte holky, prosím o radu. Začali jsme před týdnem papat mrkvičku - výživu - a od té doby se malý v noci budí co hodinu, pláče, prdí - myslíte že to může být těma příkrmama? Zoubky mu zatím nerostou, aspoň jsem v pusince nic neobjevila tak nevím.... Máte taky někdo takovou zkušenost? Do teď spával krásně, budil se jen ve 4 na kojo a pak až 6:30 vstával.

latvia
6. kvě 2010

ako kaka? mrkvicku prvy lzicku si mu davala? ci ho nezapeka...inc prechod na prikrmy je zataz na crievka, ale pomaly by sa to malo upravovat. mozno probiotika skusit ak to bude trvt aj dalej.lebo skus na par dni vynechat prikrm a uvidis.
a zubky bolia obcas j pr tyzdnov predtym nez sa objavia tak to moze byt aj z toho...

lenuska101
6. kvě 2010

nemam taku skusenost, ale urcite je to z tej mrkvy. Skus davat najprv novy uvareny zemiacik, rozmixovany, pridaj do toho extra panensky olivovy olej a nemal by byt ziadny problem

latvia
6. kvě 2010

🙂 nemas skusenost ale vravis ze je to urcite z mrkvy? 😅

latvia
6. kvě 2010

ja by som s olejom v 6m nezacinala

maryanna
6. kvě 2010

podľa mňa to z mrkvy určite je, poznám ešte jeden taký prípad tak isto ako píšeš vesela, tak ja by som zaradila viac tekutín, resp by som dala od hipp slivkovú šťavu rozriedenú alebo probiotiká, a lenuska - neviem samotný zemiak deti veľmi nechcú, lepšie je zmiešať ho s niečím, a olej sa dáva do zeleninky odkedy sa s ňou začína pre lepšie vstrebanie vitamínov....

maryanna
6. kvě 2010

ja keď varím malému tak dám do varenia kvapôčku oleja, lebo keď už dieťa nepapá za zeleninkou mlieko tak podľa mňa to takto má byť ale zas oleje lisované za studena ako panenský napríklad s amajú dávať až do hotového jedla teda neprevárať, a ostatné oleje napríklad olivový do varenia, nie do hotového

latvia
6. kvě 2010

potrava sa udrzi v crievkach dost dlho na to aby sa premiesala, a telo je dokonale vymyslene aby si dokazalo vela veci vycucnut samo 😉 ale nevravim, ze sa olej nesmie.len ja by som s nim pockala

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Latvi já dávám olej však víš a raději ale máselko. ale od 8 měsíce jinak to bylo sporadicky hlavně do brambůrek 😉 Záleží opravdu na každé z nás jak bude mimiskovi vařit 😉 ale když je to poprvé nedala bych až když bude baštit víc věcí, aby malé dítko zvyklo na jednotlivé chutě pokrmů 😉

rimmel
6. kvě 2010

ja suhlasim s latviou ohladom oleja. 😔

latvia
6. kvě 2010

no neeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 rimmel so mnou suhlasi, ja odpadneeeem 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

😀 😀 😀 😀

rimmel
6. kvě 2010

latvia aky je svet nevyspytatelny coooo? 😝 😀 😀 😀

latvia
6. kvě 2010

😀 prekvapko takto po raaaaanu 😀 😉 si tu uz dlho nebola, normalne si mi chybala 😀

rimmel
6. kvě 2010

nebodaaaj 😀 si jedna z mala 😉 inak trochu mimo temy, maly troska dokaze sam stat, ze sa pusti nabytku a stoji 🙂 aaaa!! niekedy ked je oprety o sedacku zide dole a je chvilku na kolenach a rukach..cize kto vie, vsetci mi vravia ze on zacne chodit a nebude lozit ale mozno bude 😅

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Rimelko nemusí můj synek také nelozil po4 hned stál a chodil , a malá zase lozí každé dítko má své 😉

rimmel
6. kvě 2010

brusnika hej uvidime co bude, len som si tak pomyslela ze kto vie mozno nakoniec poleze, i ked mne je to jedno ale asi by to dost ludi, rodinu,prekvapilo, ti uz nic ine nehovoria iba ze bude rovno chodit 🙂

latvia
6. kvě 2010

moj maly sa vcera zacal pretacat z brucha na chrbat 😀 lozit vie uz davno, stoji sam a chodi za ruky, ale toto este nevedel, tak to teraz dohnal 😉 ono jak to dieta je uz ohybne a vie udrzat rovnovahu a zacina sa poriadne hybat tak sa vsetko douci 😉

rimmel
6. kvě 2010

asi hej 🙂 inak nezabi ma, ale nemalo by sa dieta vodit za ruky 😀 😔

rimmel
6. kvě 2010

napisem ti neskor ip , aby som ti presne napisala preco, mam to od jednej baby tu na mk a ona to ma od neurologicky 😉

latvia
6. kvě 2010

😀 hej, viem, ani hopsadlo ani choditko, vsetko mame 😀 jaky je rozdiel ked sa drzi mojich ruka a ked sa drzi niecoho ineho? 😅

latvia
6. kvě 2010

ok 🙂 som zvedava

rimmel
6. kvě 2010

napisem ti presne, ide tam o klby ramenne tusim a tiez mozes naucit nespravny styl chodenia predsa len ked drzis za ruky, tvoje ruky niesu pevne ako skala, pohybuju sa tiez su vysoko nez kebyze sa dieta drzi niecoho same..no ale nejdem viac pisat nech netrepem, ona mi to vtedy super vysvetlila 😉

brusinka.pusinka
6. kvě 2010

Rimelko to co zas za novinu já vodila syna za ruce a je to zdravý 15 letý chlap který má 176 cm a ruce záda i nohy má ok 😉 Když dítko nechce nenechá se vodit pokud k tomu nemá sílu 😉 Jsme asi podle mnohých hrozná a špatná matka ale někdy my přijde dost vyšinuté co některé píšou( neuraž se)všeobecně, držím se zdravého rozumu a opravdu my někdy přijdou typi nemělo by se vodit za ruce absurdní 😒