• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

4. října 2016 
Díky za napády na sladká jídla. :grinning:
10. kvě 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenam jo někdy dávám cuketu jen s bramborem a maskem jindy přidám jablíčko nebo hrušku :wink: a jblíčko dávám i do červené čočky chutná to pak lépe :wink:
10. kvě 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak vies robit take tie obycajne klasicke rozky??? dala by si receptiiiik? dufam ale ze nato nepotr.domacu pekaren lebo nemam :grinning:
10. kvě 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak nemas dom.pekaren tak pouzijes domace ruky na hnetenie a klasicku trubu :wink: :grinning:
10. kvě 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brusinko, ještě jednou díky. Chtěla bych se ještě zeptat, od kdy jste začali dávat potraviny s lepkem? V pohance není nebo jo?
10. kvě 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenam nemáš zač a v pohance není lepek je to bezlepková potravina jinak lepek jsem poprvé dala asi 7 měsících :wink: teď už baští normálně :wink:

Rim můžeš dělat v rukách já nechávám jen těsto vyhnět a vykynout ale kdysi jen dělala jen v rukách také se dá :wink:

*

1 balíček
instantní droždí

6 šálků
hladká mouka

1,75 šálku
teplá voda 40°C

2 lžičky
cukr

1 lžička
sůl

příprava:

Smícháme droždí s cukrem a teplou vodou a začneme hnětat těsto, přidáme sůl. Dále přisypáváme pomalu mouku a hněteme, dokud nám nevznikne tuhé těsto.

Těsto vyndáme na pomoučený vál a ještě chvíli hněteme. Prohnětené těsto vložíme do vymaštěné mísy, povrch těsta přemázneme tukem, přikryjeme utěrkou a dáme do teplého místa vykynout. Těsto přibližně zdvojnásobí svůj objem. Takto vykynuté těsto zmáčkneme a dáme znovu kynout, dokud těsto opět zdvojnásobí objem.

Z vykynutého těsta začneme dělat dlouhé tenké rohlíky, u kterých zkroutíme oba jejich konce. Rohlíky trochu zploštíme a klademe asi 5cm od sebe na pomoučený plech. Do každého rohlíku ještě uděláme ostrým nožem 3 nehluboké zářezy. Připravený plech přikryjeme utěrkou a necháme chvíli kynout. Zapneme troubu na 200°C.

Když rohlíky povyrostou (opět skoro zdvojnásobí svou velikost), pomažeme je tukem a pečeme v předehřáté troubě 30 až 40 minut. Upečené rohlíky poznáme podle nahnědlého povrchu.
10. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee dik brusinka! :slight_smile:
není zač :wink:
A tyto milujeme můžete zkusit :wink:

Babiččiny houstičky
Ingredience

300 g hladké mouky, 200 g polohrubé mouky, 1 vejce, 1 žloutek, 1 lžička soli, 1 lžíce cukru, 3 lžíce rozpuštěného sádla, 250 ml mléka, 30 g čerstvého droždí
olej na potření a semínka na posypání
Postup

Z mírně teplého mléka, cukru a kvasnic připravíme kvásek. Všechno ostatní dáme do mísy, přilijeme kvásek a vypracujeme hladké těsto. Je-li třeba, můžeme přidat hrst mouky. Kdo má domácí pekárnu, může těsto nechat udělat v ní.
Vykynuté těsto rozdělíme na 12 stejných kousků, každý pak na tři menší a upleteme pletýnky. Na plechu vyloženém papírem na pečení je necháme ještě chvíli kynout, potřeme je olejem a posypeme (sezamem, mákem, kmínem, ...). Upečeme dozlatova (190°C, 20 minut).
10. kvě 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
co tak zalozit novu temu peceme a varime s brusinkou??? :grinning: myslim ze by mala velku navstevnost :sunglasses:
10. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Začla jsem malému dávat jogurt Activia, moc mu chutná. Chtlěa jsem se optat, jak často jogurt dáváte?
Vím, že nemá ještě dokončený 8.měsíc. Ale zkrátka byly nějaké důvody, kvůli kterým jsem musela vymyslet dopolední svačinku.
Díky!
10. kvě 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja vobec :grinning:
10. kvě 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja kazdy den jeden jogurt...maly ma 10m, ale davala som uz cca od 8,5m
latvia no ja by som taku temu uvitala! milujem varenie a rada sa necham inspirovat :slight_smile:
Latvi že by :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Jogurtek bych ze začátku dal maximálně 2x týdně a pak postupně přidávala po týdnu :wink: :grinning: moje praxe tak byla :wink:
dik latvia. :wink:
10. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
brusi, zakladaj temu :sunglasses:
rimmel, ja som uz od nej natahala tolko receptov :grinning: a to ma vraj niekolko zositov a kniziek :sweat_smile: ze brusi? :slight_smile:
10. kvě 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
brusi nooo zaloz zaloz :grinning:
10. kvě 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Latvi mám a mnoho knih i po babince a mamince a spoustu vlastních receptíku :grinning: :grinning: :grinning: nu rozmyslím si :grinning: :grinning: :grinning: víš jak s časem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a léto se blížkááááááá budem chalupkovat a dovolenkovat a pracovat na tvrdo .Takže nechám až po létě :wink:
10. kvě 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
brusi a nedavas nic na mimibazar? ja velakrat odtial cerpam
10. kvě 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rim nedávám
10. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
skoda :slight_smile:
10. kvě 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj založím tému ale teď budu muset bít hodně pracovně pryč nebude tolik času :wink:
10. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
oki tesim tesim :slight_smile:
10. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievky este by ma zaujimalo,mojmu malemu musim robit zatial vsetko na kasicku lebo z prepuceneho vidlickou ho napina.tak ako pasirovat?zatial to robim cez umele sitko ale to kym urobim zo 5 porcii tak sa ale namakam ... :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejaky lahsi sposob neviete poradit?mam len ponorny mixer zatial a tym to nie je dobre mixovat.
10. kvě 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja ponorným mixujem,a prečo to tým není dobré myslíš?
10. kvě 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja mam len taky od ETY a s tym mi to nerozmixovalo na kasicku ,ostavaju tam kusocky..
10. kvě 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne ponornym rozmixovalo uplne do hladka
10. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mixujem tiez Etou a v pohode, ked je hustejsie, tak zriedim a zatial bolo vsetko na pyre.
10. kvě 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek