Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

editah222
13. kvě 2010

Brusinko a ještě díky za tip s polenou. Mám ji doma, všem kolem radim jak je bezva a svoji malé jsem ji ještě neuvařila. Dnes ji bude mít k obědu. 🙂

editah222
13. kvě 2010

Latvia - co já vim kdo to pro SK překladal 😀

latvia
13. kvě 2010

😀 asi nejaky hotentot

latvia
13. kvě 2010

ja rozmyslam co uvarit....mam cervenu cocku, mrkvu, cestoviny, ryzu 😀 vymysli mi niekto chutnu kombinaciooo?? 😀

pia22
13. kvě 2010

Kocky ste zlate.My sme trosku komplikovani s tym mnozstvom 😒 Maly sa narodil s nizkou porodnou hmotnostou, 3 tyzdne bol sondovany, tak zacinal na 30 ml a teraz pije 165 ml x 7 a 2 x denne prikrm cca 120 ml. Je to na 7 mesiacov dost?

shaula
13. kvě 2010

A nemůže ta pšenice být jak v celozrnné, tak "běžné" variantě?
Není to bohužel první případ, už hodněkrát jsem si všimla na různých výrobcích, že český a slovenský překlad se celkem významně liší 😠

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

holky celozrné těstoviny nebo mouka jsou fajn pro mrňata dobře čistí střívka 😉
Edit není zač 😉
Latvi vždy překladaj ti co tomu nerozumějí a nejí to 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

My máme dneska těstovinky se špenátkem a králika 😀 a špenátek zahustím jáhlamy a přidávám 23 odměrky mlíčka Hami 😉
a my máme to samé jen dospěláckou verzi se smetankou 😀

shaula
13. kvě 2010

Brusinko - na to bohužel existují různé názory - podle jiných celozrnná mouka není pro malé děti vhodná, protože je obtížněji stravitelná.

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

Jinak moje malá je vysazená na Cizrnu- římský hrách ,včera snědla dvě přesnídávkové skleničky dělala jsem jen s mrkví a rybkou a jablkem 😉 myslela jsem že bude mít i na dnes a houby 😀 zpráskala to všechno 😀

latvia
13. kvě 2010

ja to viem tak, ze celozrne veci obsahuju vela vlakniny a rychlo sa preklzu traviacim traktom, tympadom sa nestihnu vsetky ziviny resorbovat...

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

Shaula no je plno názoru ale já vím své můj syn to měl i doporučené když byl malý od dietoložky byl nenasytný a než abychom mu roztáhly žaludek ta nám vypsala co mu dávat 😉 Takže pro hladové děti je vhodná a navíc nedává se ji moc 😉

latvia
13. kvě 2010

pia, mas doma maleho zruta 😀 moj ani tolko nezje a nevypije a to sme uz 10m

latvia
13. kvě 2010

a pokial sa to strieda, celozrne veci s bieou mukou, nemoze to uskodit 🙂

shaula
13. kvě 2010

Brusinko, jasně, tvůj názor ti neberu, ona ta pravda stejně bude někde uprostřed, jen jsem chtěla, aby maminky, které o tom nemají žádné informace, slyšely i názor jiný 😉

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

shaula jasně nikdo ti to nebere 😉
Latvi přesně tak 😉

latvia
13. kvě 2010

ono ked sa na to ide s rozumom tak je vesetko ok...obcasne podanie celozrneho nesposobi ziadne tazkosti 😉

shaula
13. kvě 2010

Jasně, zdravý rozum a zlatá střední cesta a je všechno OK, v tom souhlasím 😉

latvia
13. kvě 2010

taaaaaaaaaaaaaaak, zlata stredna cesta 😀 jj, to som mala namysli 😉

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

a tak se u nás docpáváme po obědě 😀

https://www.youtube.com/watch?v=AuUfCJuxIzQ
rimmel
13. kvě 2010

😀 super video moj sa tiez tak cpe, hlavne ovocim, jedno hrozno strci do pusy a dalsie do ruky pripraveny ho tam hned strcit ako sa uvolni nejake miesto 😀

sussanah
13. kvě 2010

brusinka: a odkdy jsi davala cizrnu? Ja na ni uplne zapomnela, ze jeste timhe bych mohla spestrit jidelnicek 🙂 Jak dlouho se vari?

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

Susa my dáváme od 7 měsíce a nejdřív naložím do vody přes noc a pak se vaří asi jako fazole 😉

latvia
13. kvě 2010

ja som cicer este ani neskusala 😕 ani na sebe 🙂

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

Latvi miluji cizrnu jen tak s olivovým olejem a česnekem a bagetku mňammmmmm 😝 😀

sussanah
13. kvě 2010

jej, ja fazole snad nikdy ani nevarila 😅 Pro sebe jsem cizrnu vzdycky brala jen z plechovky, coz by asi nebylo idealni pro maleho.. No nic, bude maturita 🙂 alekdyz mu zvladnu uvarit i maso, ktere sama nejim, tak cizrnu snad taky zvladnu 😎

brusinka.pusinka
13. kvě 2010

Susa uvidíš dáš vařit a po hodince ochutnej zda měkké když tak dovaříš 😉

beruska24.9.
13. kvě 2010

Tak asi budu muset malé zavést 3.příkrm, jen nevím co.
Ráno a dopoledne má UM, na oběd zelenina + maso (začala jsem dávat každý den, po zelenině byla hned hladová), na sváču ovocná přesnídávka s nadrobeným rohlíkem nebo strouhaným jablkem nebo namačkaným banánem, na 2.sváču a večer po koupání UM, v noci UM.
Zeleniny s masem sní tak 100 g, víc do ní nedostanu a za 1,5 h. má hlad. Přesnídávky sní 150 - 200 g a to samé, za 2h. zase hlad.
Tak nevím, dopolední sváču nebo odpoledne něco jako 2.sváču nebo brzkou večeři?? Ale co??
Máme ha mlíčko, takže mléčné výrobky nemůžeme.
Celé dny, kromě spánku (1h.dopoledne a 1h. odpoledne leze po bytě a asi potřebuje více doplnit energii. UM jsme průměrem v limitu (někdy více, někdy méně).

ivkaivka
13. kvě 2010

beruška, ja rano davam ovocnu vyzivu, pred obednajsim spankom mlieko,
ked vstane mame obed-zelenina, maso, potom opat mlieko,
vecer kasicku - Hipp, Hame... a pred spanim znova mlieko

pralinkaaa
13. kvě 2010

ahojte, chcem sa opýtať - možo to tu bolo spomínané, ale pozerám že je to tu dlháááá debata, akú zeleninu používate na prvé príkrmy? teda kde ju kupujete, tie čo nemáte možnosť z vlastnej záhradky?
zatiaľ sme začali iba s obedom, varím ju na pare, kupujem na trhu/supermarkete...nič špeci.