Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bombula
15. kvě 2010

no tak to mi je luto. to uz hadam aj riesite so svojim pediatrom.
pocula som o jednom babetku, nechcel ziadne mliecko, objednavaju mu az volaco z ameriky.. ale on odmietal od narodenia.

petronelas
15. kvě 2010

Tak reflux nevím či máme,to nám nikdo nikdy nezistil.Moje mamka mi pořád říkala,že je to normální a miminka ublinkávají.
no a tu mrkvičku sme dostali protože už přibíral jenom 200g za měsíc a proto nám to doktorka už doporučila.
No a pořád přemýšlím jestli ji teda zavolat,nebo ještě počkat jak tvrdí sussanah

petronelas
15. kvě 2010

malý je 1,5 hod po papání a pořád ublinkává dost mrkvičky.všechno je z toho špinavé.JAk vůbec perete oblečení od mrkvičky?ide to vyprat?
no mám z toho strach,doufám,že se to zlepší. ☹ ☹ ☹ ☹

petronelas
15. kvě 2010

Právě ta kamoarátka neublinkala za celou dobu co je na světě a má 7 měsíců to co mi po jednom jídle.Tak asi blinkáme hodně. 😢
Neumím to porovnat co je normálně a co ne.

latvia
15. kvě 2010

mlieko uz malemu nedavam, nahradzam to mliecnymi vyrobkami.po roku skusim davat kravske.

petra, nuz, miminka ublinkavaju, to ano, ale pokial to blinka vela a casto a nepribera, tak to normalne nieje. ja by som sa poradila s pediatrom, za to nic nedas, mozno ti povie ako dalej.alebo namiesto mrkvy davaj nieco ine.neskusala si nejake ryzove kase?

latvia
15. kvě 2010

tusim som niekde citala, ze je normalne, ak vyblinka jednu cajovu lyzicku. rozlej 1 cajovu lyzicku vody na latku a budes vidiet aky velky flek to urobi...toto je este normalne...pripadne 2. ale viac uz nie.

petronelas
15. kvě 2010

To mi eště zakázala.Rýžové kaše.Ja mám práve svojeho mlíka dost a nechci to úplně zrušit.

latvia
15. kvě 2010

mrkva ide vyprat, len si uz nepamatam cim 😕

petronelas
15. kvě 2010

latvia: zkusím to,ale už teď mi je jasné,že blinká mnohem víc.

latvia
15. kvě 2010

zakazala ti ryzove kase a mrkvu povolila? tak to sa uz nemiesam do tychto veci 🙂

petronelas
15. kvě 2010

musím už jít ....taťka je na procházce tak jdu uklízet.Zatím papapa a moc děkuji za rady.Ještě sem příduuuu 😀

latvia
15. kvě 2010

ja som tiez za kojenie, ale pokial je prospesne...ak dieta po kojeni hladuje, tak neni o com...prikrmy su tiez ok, pokial ich chce...ale na ryzovej kasi nevidim nic zle

bombula
15. kvě 2010

petronelas, jednoznacne to preber so svojim detskym lekarom. nasi blinkali aj po jedle typu mrkvicka, tiez to bolo zle, ano, este aj 2 hodiny po jedle. existuje aj nejaky liek na to, mali sme ho brat ,ale moji mali maju 8 mesiacov, uz sedia a tym padom reflux prirodzene ustupuje. po jedle skus ASPON 20 minut drzat babetko zvisle teda nie polozit na brusko. nasi ak piju mliecko , stale do neho pridavame nutriTOn (je to aj na recept, vypytaj si od pediatra). aj po mliecku s nutritonom volaco uslo, ale iba ak sa hrali na brusku, ale bolo to neporovnatelne menej ako bez nutritonu.
netrap sa a ries to. pre babetko to musi byt vemi neprijemne, necuduj sa ze nepribera. taktiez never lekarovi ,ktory ti povie ze je to normalne a nic s tym neurobi.

bombula
15. kvě 2010

petronelas, az teraz som si vsimla tych 200 gr. za mesiac, viem ze kojene babetka priberaju ovela pomalsie a menej ako nekojene. nezalezi na tom ako dlho kojis ( teda kolko mesiacov) ale ako sa pri tom stravujes. To , ake kvalitne (alebo vyzivovo hodnotne) a kolko papas sa potom odzrkadluje na prospievani babetka.
mrkva namiesto kase, nie celkom chapem, mozno by si mala zvazit ci mas tu spravnu detsku doktorku..

latvia
15. kvě 2010

petra, skus napisat aj annag, ona ti poradi aj ohladom kojenia aj blinkania

petronelas
15. kvě 2010

Ja v pondělí zavolám doktorke a uvidím co vymyslíme.Myslela jsem si,že to samo zmyzne až bude větší,ale zatím teda nic.
Bude lepší když se poradím s pediatrem.Ona mi už chtěla dát něco,takže asi špatná nebude,věřm ji,maximálně.To je spíš chyba ve mně.Měla jsem to říct už dávno.
Nevím na co jsem čekala. 😖

petronelas
15. kvě 2010

bombula: ja si práve myslím,že jem kvalitně a dost.Aj malý teho sní dost,ale jak říkám spoustu vyblinká.No a pasení koníčků,to vyblinká úplně všechno.....

latvia
15. kvě 2010

nuz, reflux sa velmi ani liiecit neda, z toho dieta proste musi vyrast. ale aspon budes vediet , ze to je tym, a nejake rezimove opatrenia ti dr.odporuci, aby grckal co najmenej 😉 alebo mrkni do temy reflux, co tam baby odporucaju a uvidis ci sa to zlepsi. pokial aspon trochu pribera, tak je to relativne ok, keby stracal hmotnost, uz by bolo horsie.

beruska24.9.
15. kvě 2010

petronelas - kojila jsem 4m. a malá pořád blinkala, pak jsme přešli na sunar a po něm byla spokojená. S příkrmy jsem začala od 5m., takže to už neblinkala.
Jinak všude tvrdili, že jakmile začne dítko sedět (prostě se dostane do vertikální polohy) zlepší nebo dokonce ztratí se i to blinkání. Kdo ví?!

beruska24.9.
15. kvě 2010

petronelas - tuším, že malýprcek (jen si nejsem přesně jistá, zda to byla ona) psala někde o nějakém mýdle, kterým se dají vyprat fleky na látkovkách. Zkus jí poslat ip, třeba tím půjde vyprat i ta mrkev.

luthien.k
15. kvě 2010

Žlučové mýdlo, dá se koupit třeba v DMku, je na skrvny fakt skvělé (a je přírodní), doporučuju 😉

latvia
16. kvě 2010

ten nazov je zaujimavy 😀

luthien.k
16. kvě 2010

No ono se to skutečně vyrábí ze žluče krav, resp. volů, co píšou na tom mém 😅 (já mám z ekologického zemědělství, zn. Ulrich, je to tekuté, naliješ to na skvrnu, necháš působit a pak normálně vypereš).

leelo
16. kvě 2010

caute, na zlcove mydlo nedam dopustit, uzasne vec, vyperiem s nim od kakanicky az po nevypratelnu mrkvu.
ja mam znacku sonnet, luthien iste poznas.
este existuje sol na skvrny zn.ulrych, do tej to len namocim a je - nemusim "prepierat" v rukach ako pri zlc.mydle. tu sol predavaju aj v DM, je tam lacnejsie ako ulrych.

luthien, konecne mas tu klavesnicu ok. ale ajtak bol obsah tvojich prispevkov prijemny, aj ked sa to tazko citalo 😉

luthien.k
16. kvě 2010

leelo, díky 😉 Trochu si tu připadám díky svým názorům jako vyvrhel 😝 😀

aaronka
16. kvě 2010

Holky, kolik vám toho sní vaše dětičky? My špatně přibíráme, naše malá je nejedlík ☹ nikdy nesní úplně celý masozel. příkrm (200g), většinou tak půl až 3/4. To stejné ovocný, ani mlíčko od mamky už moc nechce, jenom v noci. Teda mě to až tak netrápí, protože vím, že jí to stačí, je strašně divoká a všechno vysportuje, ale doktorka se na mě dívá, jako bych ji nekrmila ☹

latvia
16. kvě 2010

na doktorku sa vyser

momin
16. kvě 2010

aaronka latvia ma pravdu.... 🙂
Me ji maly 200g ted. A nekdy nesni ani to.. A to neni zadny prcek,ma 11 kg... 🙂 😉
Ja bych doktorce rekla ze to mala sni at od ni mam klid... 😀 😎

aaronka
16. kvě 2010

momin, vy jíte taky tak málo? Tak to bude asi normální, hlavně že všude píšou že od 6. měsíce by mělo sníst 200 ovoc. a 200 masozel. 😒 No ale přibírat by fakt měla, jednou za měsíc nepřibrala vůbec a teď jen 150g ☹

aaronka
16. kvě 2010

má v 7mi měsících jen 6,5 kg