• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

4. října 2016 
no tak to mi je luto. to uz hadam aj riesite so svojim pediatrom.
pocula som o jednom babetku, nechcel ziadne mliecko, objednavaju mu az volaco z ameriky.. ale on odmietal od narodenia.
15. kvě 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak reflux nevím či máme,to nám nikdo nikdy nezistil.Moje mamka mi pořád říkala,že je to normální a miminka ublinkávají.
no a tu mrkvičku sme dostali protože už přibíral jenom 200g za měsíc a proto nám to doktorka už doporučila.
No a pořád přemýšlím jestli ji teda zavolat,nebo ještě počkat jak tvrdí sussanah
15. kvě 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý je 1,5 hod po papání a pořád ublinkává dost mrkvičky.všechno je z toho špinavé.JAk vůbec perete oblečení od mrkvičky?ide to vyprat?
no mám z toho strach,doufám,že se to zlepší. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
15. kvě 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě ta kamoarátka neublinkala za celou dobu co je na světě a má 7 měsíců to co mi po jednom jídle.Tak asi blinkáme hodně. :cry:
Neumím to porovnat co je normálně a co ne.
15. kvě 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mlieko uz malemu nedavam, nahradzam to mliecnymi vyrobkami.po roku skusim davat kravske.

petra, nuz, miminka ublinkavaju, to ano, ale pokial to blinka vela a casto a nepribera, tak to normalne nieje. ja by som sa poradila s pediatrom, za to nic nedas, mozno ti povie ako dalej.alebo namiesto mrkvy davaj nieco ine.neskusala si nejake ryzove kase?
15. kvě 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tusim som niekde citala, ze je normalne, ak vyblinka jednu cajovu lyzicku. rozlej 1 cajovu lyzicku vody na latku a budes vidiet aky velky flek to urobi...toto je este normalne...pripadne 2. ale viac uz nie.
15. kvě 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mi eště zakázala.Rýžové kaše.Ja mám práve svojeho mlíka dost a nechci to úplně zrušit.
15. kvě 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrkva ide vyprat, len si uz nepamatam cim :confused:
15. kvě 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
latvia: zkusím to,ale už teď mi je jasné,že blinká mnohem víc.
zakazala ti ryzove kase a mrkvu povolila? tak to sa uz nemiesam do tychto veci :slight_smile:
musím už jít ....taťka je na procházce tak jdu uklízet.Zatím papapa a moc děkuji za rady.Ještě sem příduuuu :grinning:
15. kvě 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som tiez za kojenie, ale pokial je prospesne...ak dieta po kojeni hladuje, tak neni o com...prikrmy su tiez ok, pokial ich chce...ale na ryzovej kasi nevidim nic zle
15. kvě 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
petronelas, jednoznacne to preber so svojim detskym lekarom. nasi blinkali aj po jedle typu mrkvicka, tiez to bolo zle, ano, este aj 2 hodiny po jedle. existuje aj nejaky liek na to, mali sme ho brat ,ale moji mali maju 8 mesiacov, uz sedia a tym padom reflux prirodzene ustupuje. po jedle skus ASPON 20 minut drzat babetko zvisle teda nie polozit na brusko. nasi ak piju mliecko , stale do neho pridavame nutriTOn (je to aj na recept, vypytaj si od pediatra). aj po mliecku s nutritonom volaco uslo, ale iba ak sa hrali na brusku, ale bolo to neporovnatelne menej ako bez nutritonu.
netrap sa a ries to. pre babetko to musi byt vemi neprijemne, necuduj sa ze nepribera. taktiez never lekarovi ,ktory ti povie ze je to normalne a nic s tym neurobi.
15. kvě 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
petronelas, az teraz som si vsimla tych 200 gr. za mesiac, viem ze kojene babetka priberaju ovela pomalsie a menej ako nekojene. nezalezi na tom ako dlho kojis ( teda kolko mesiacov) ale ako sa pri tom stravujes. To , ake kvalitne (alebo vyzivovo hodnotne) a kolko papas sa potom odzrkadluje na prospievani babetka.
mrkva namiesto kase, nie celkom chapem, mozno by si mala zvazit ci mas tu spravnu detsku doktorku..
15. kvě 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
petra, skus napisat aj annag, ona ti poradi aj ohladom kojenia aj blinkania
15. kvě 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja v pondělí zavolám doktorke a uvidím co vymyslíme.Myslela jsem si,že to samo zmyzne až bude větší,ale zatím teda nic.
Bude lepší když se poradím s pediatrem.Ona mi už chtěla dát něco,takže asi špatná nebude,věřm ji,maximálně.To je spíš chyba ve mně.Měla jsem to říct už dávno.
Nevím na co jsem čekala. :confounded:
15. kvě 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
bombula: ja si práve myslím,že jem kvalitně a dost.Aj malý teho sní dost,ale jak říkám spoustu vyblinká.No a pasení koníčků,to vyblinká úplně všechno.....
15. kvě 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
nuz, reflux sa velmi ani liiecit neda, z toho dieta proste musi vyrast. ale aspon budes vediet , ze to je tym, a nejake rezimove opatrenia ti dr.odporuci, aby grckal co najmenej :wink: alebo mrkni do temy reflux, co tam baby odporucaju a uvidis ci sa to zlepsi. pokial aspon trochu pribera, tak je to relativne ok, keby stracal hmotnost, uz by bolo horsie.
15. kvě 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
petronelas - kojila jsem 4m. a malá pořád blinkala, pak jsme přešli na sunar a po něm byla spokojená. S příkrmy jsem začala od 5m., takže to už neblinkala.
Jinak všude tvrdili, že jakmile začne dítko sedět (prostě se dostane do vertikální polohy) zlepší nebo dokonce ztratí se i to blinkání. Kdo ví?!
15. kvě 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
petronelas - tuším, že malýprcek (jen si nejsem přesně jistá, zda to byla ona) psala někde o nějakém mýdle, kterým se dají vyprat fleky na látkovkách. Zkus jí poslat ip, třeba tím půjde vyprat i ta mrkev.
15. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žlučové mýdlo, dá se koupit třeba v DMku, je na skrvny fakt skvělé (a je přírodní), doporučuju :wink:
15. kvě 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten nazov je zaujimavy :grinning:
16. kvě 2010 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ono se to skutečně vyrábí ze žluče krav, resp. volů, co píšou na tom mém :sweat_smile: (já mám z ekologického zemědělství, zn. Ulrich, je to tekuté, naliješ to na skvrnu, necháš působit a pak normálně vypereš).
16. kvě 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, na zlcove mydlo nedam dopustit, uzasne vec, vyperiem s nim od kakanicky az po nevypratelnu mrkvu.
ja mam znacku sonnet, luthien iste poznas.
este existuje sol na skvrny zn.ulrych, do tej to len namocim a je - nemusim "prepierat" v rukach ako pri zlc.mydle. tu sol predavaju aj v DM, je tam lacnejsie ako ulrych.

luthien, konecne mas tu klavesnicu ok. ale ajtak bol obsah tvojich prispevkov prijemny, aj ked sa to tazko citalo :wink:
16. kvě 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
leelo, díky :wink: Trochu si tu připadám díky svým názorům jako vyvrhel :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. kvě 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kolik vám toho sní vaše dětičky? My špatně přibíráme, naše malá je nejedlík :frowning2: nikdy nesní úplně celý masozel. příkrm (200g), většinou tak půl až 3/4. To stejné ovocný, ani mlíčko od mamky už moc nechce, jenom v noci. Teda mě to až tak netrápí, protože vím, že jí to stačí, je strašně divoká a všechno vysportuje, ale doktorka se na mě dívá, jako bych ji nekrmila :frowning2:
16. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
na doktorku sa vyser
16. kvě 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaronka latvia ma pravdu.... :slight_smile:
Me ji maly 200g ted. A nekdy nesni ani to.. A to neni zadny prcek,ma 11 kg... :slight_smile: :wink:
Ja bych doktorce rekla ze to mala sni at od ni mam klid... :grinning: :sunglasses:
16. kvě 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin, vy jíte taky tak málo? Tak to bude asi normální, hlavně že všude píšou že od 6. měsíce by mělo sníst 200 ovoc. a 200 masozel. :unamused: No ale přibírat by fakt měla, jednou za měsíc nepřibrala vůbec a teď jen 150g :frowning2:
16. kvě 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
má v 7mi měsících jen 6,5 kg
16. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek