Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
26. kvě 2010

@bubelko fakt? 😕 no kokso, aby som aj pangasa kusala najprv ja a potom maly?? 😀 😀

brusi, joooo 😀 moje ruky su jemne neohrabane 😀

bubelko
26. kvě 2010

leelo: kedze on ma take stastie, tak som musela kupovat tie pohare, lebo povedal, ze kosti v krku a pohotovost riskovat nebudeme 😉

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Hat dělám na sladko nudle s ovocem , kaše s ovocem nebo třeba buchtičky s krémem vanilkovým,rýži na sladko jen tak nebo s ovocem Kaše pohankové nebo jáhlové ochucené, placičky z pohankové mouky na zbůsob lívanečku do těsta dávám nastrouhané jablíčko a podobné dobroty 😉

lososa na páře s brambůrkem a brokolici nebo s mrkví a zahuštěného rýžovou kaší, nebo s těstovinou a sýrem (dětský sýr od apetita) 😉

leelo
26. kvě 2010

@bubelko len ci je to naozaj stastie 😀

bubelko
26. kvě 2010

latvia: fakt. robila som ho nedavno. pre nas troch, a hovorim, je to bez kosti. kajo na to, ako bez kosti a toto je co? a fakt ti mal kost. ci bola z pangasiusa alebo mozno sa tam dostala pri vykladani na lad, to netusim, ale bola tam.

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Latvi nonono paní doktor 😀 😀 😀 😀 však já dělám s mašinami a memá obhroublé ručky 😀
No nevím ale z mojí zkušenosti pokud dítěti nedávjí rybku většinou ji odmítá i v pozdějším věku bo jim pak nechutná. Ale to je jen můj názor a moje zkušenost 😉

latvia
26. kvě 2010

no pekne, tak budem musiet davat bacha, aj ked ja ho jem pomerne casto, az zatial ani jedna kost. ale clovek nikdy nevie 😒

hathor1231
26. kvě 2010

@brusinka.pusinka teeda, vy mate jedaaalnicek 😀 tak to moja si este pocka na take dobrotky 😀
toho lososa skusim 😉 ale syrik nemozeme,mame alergiu 😒 a taaak to chyba... syr doda perfekt chute a takto niiic 😝

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Hat škoda bo malé to chutná nejvíc ale je dobrý místo sýra třeba červenou čočku 😉

hathor1231
26. kvě 2010

@brusinka.pusinka jj, cocku papame so zltkom. tak nieco skusim. ak nie,tak to zjem ja 😀

latvia
26. kvě 2010

brusi, ale ty v tom mas dlhorocnu prax 😉

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

zkuz a červenou čočku můžeš kombinovat skoro se vším já z ní dělám i placičky jen tak na chuť protože malá jí až moc 😉

hathor1231
26. kvě 2010

@brusinka.pusinka teda,ty mas jedaaalnicek 😀 necudo,ze uz chodi 😀 taketo mnamky 😀 daj nejake recepty 😀

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Zlatko vařím jak pro dospělé ale bez koření soli a cukru 😉 dneska jsem udělala vývar z uzeného neslaného, ale když není stačí hoďku povařit a druhý vývar je už bez soli pro děti 😉 a se zeleninkou a brambůrkem a těstovinovou rýži a nahustou polévku a trochu toho uzeného maska a malá snědla 2 talíře 😉

hathor1231
26. kvě 2010

@brusinka.pusinka neches si nas adoptovat 😵
uz sa tesim domov,ked bude mamina kuchyna 😀
hold,mala bude musiet prezit kuchynu prvorodicky 😀 pri druhom uz bude prax,ze jo 😀

hathor1231
26. kvě 2010

babeny, krpciak sa mi zobudil,idem sa jej venovat 😉
zatiiiim 😉

brusinka.pusinka
26. kvě 2010

Hat jasně adoptuji vás všechny 😀 jasně che to praxi 😉

salma22
26. kvě 2010

ahoj doktorka nam povedala ze malej mozem pomali davat aj privarky mate nejake recepty?

latvia
26. kvě 2010

ak mi hodis mail do ip, mozem ti poslat recepty, poslala mi ich kamoska, mozes si ich prelistovat

salma22
26. kvě 2010

@latvia adelatkacova@azet.sk

salma22
26. kvě 2010

dakujem krasne

beruska24.9.
27. kvě 2010

Dnes jsem koupila pohankové vločky, že bych je malé občas přidala do zeleniny místo těstovin (rýži nemůžeme, bramboru plive). Jak je mám připravit?? Stačí jen povařit se zeleninou (vařím ve vodě) nebo je musím předem namočit??
Co ještě mohu použít místo těstovin??

latvia
27. kvě 2010

vacsinou je nalepeny aj sposob pripravy na sacku, nieje tam? brusi ich robi, ale neviem ako, tusim len zalieva vriacou vodou 😕 a mozes skusit este jahly a kukuricne vlocky

latvia
27. kvě 2010

@brusinka.pusinka haloooo, pod poradit 🙂

brusinka.pusinka
27. kvě 2010

Latvi přesně tak stačí buď chvilku povařit pokud děláme v jednom hrnci nebo zvlášť zalít horkou vodou a nechat pusobit 2-3 minutky 😉

latvia
27. kvě 2010

skvela funkcia, ze kto ta spomina 😀 mozeme privolat kohokolvek 😉 😉

brusinka.pusinka
27. kvě 2010

😀 😀 😀 😀 😀 zrovna jsem tady a malá my žužle dukátové buchtičky co byli k obědu 😀 😀 😀

latvia
27. kvě 2010

a vsetko naj karamelke v 10mesiacikom 😲 😲 😲 😲 😲 cmukaci 😉

brusinka.pusinka
27. kvě 2010

beruška a nezkusila jsi batát? stejná konzistence jako brambor ale sladká 😉 😉 😉 moje malá miluje jen tak uvařené je z toho uplně hotová 😀 😀 😀

latvia
27. kvě 2010

@brusinka.pusinka a co tvoja mala nezje??? 😀 😀