Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

katka22r
7. črc 2010

kocky a tie co kojite davate svoje mliecko???ked sa mi nechce odstrekovat cim mam nahradit svoje mliecko? 😕

andy80
7. črc 2010

@maryanna údaje na krabici jsou pouze orientační

andy80
7. črc 2010

@katka22r a proč bys nahrazovala svoje mléko, normálně můžeš kojit dál

klara.t
7. črc 2010

@momin já právě nevím kolik může sníst, nechtěla jsem to přehnat. Kamarádky co mají zhruba stejně starý mimča tu malou skleničku dávají ze začátku natřikrát, i když děti ještě chtějí. Tak jsem myslela, že to tak má být. Ale jsou to taky maminy, co mají první mimčo. Takže myslíte, že jí mám nechat dokud jí? Nechci aby to pak vyzvracela.

andy80
7. črc 2010

@klara.t mě malá druhý den po zavedení příkrmu taky snědla tu malou skleničku Hipp mrkvičky, jde jen o to dávat tři dny jeden druh zeleniny, aby se odhalila případná alergie

sussanah
7. črc 2010

@klara.t pokud ma chut, klidne bych ji dala celou. Bud rada, ze ti ji, ono to nekdy byva boj, nez se ta mimca poradne rozpapaji. Klidne dej celou, treba za takovych 14 dni uz bude chtit i vic. Me dr rikala, ze pokud ma maly chut, at mu dat klidne vic nez je treba prumer, ale to jsme se bavily jen o zelenina atd. U kase bych se drzela tech 150-200ml max. Maly mi zacal zeleninu jist opravdu po lzickach a behem 3 tydnu jsme byli na 200g (nekdy i 300g) zeleno-obiloviny a neresim to. Neboj, ona si mala rekne, az nebude chtit 😉

klara.t
7. črc 2010

kaši nedávám. jsme jen u zeleninky, pak za měsíc přidám maso, žloutek a na sváču ovocný příkrm. zatím spí dobře, tak o kaši neuvažuju.

klara.t
7. črc 2010

a díky!

katka22r
7. črc 2010

kocky ale ja viem ze mam dalej kojit ale ak ide do niejakeho prikrmu mliecko musim odstreekovat svoje???

maryanna
7. črc 2010

@klara.t kľudne daj koľko zje hoc aj celú dávku......
no údaje sú orientačné ale na niečo sa predsa len zakladajú do 8meho mesiaca má byť min 800 ml mlieka....
a podľa najnovšieho deti na UM by mohli kľudne začínať s príkrmom až po 6 mesiaci..čiže mlieko potrebné je....

sussanah
7. črc 2010

@katka22r jestli tomu dobre, jde ti o to, ze mas strach, ze budes mit moc mleka, kdyz bude jist prikrm a proto ho chces odstrikat? Pokud ano, tak s tim si vubec nelam hlavu 🙂 Mnozstvi prikrmu se bude postupne zvysovat a tvoje mleko prave zase snizovat. Pokud ji dokojujes po jidle, tak prave ze bude pit cim dal mene tvojeho mlicka a tvorba se prirozene snizi. Pokud odstrikat, tak jen pokud opravdu citis tlak v prsou a odstrikat jen do ulevy, at si zase tvorbu odstrikavanim nezvysujes 🙂

sussanah
7. črc 2010

@katka22r ted to ctu, ze se ptas na uplne neco jineho 😀 😀 Ja uz asi spatne vidim nebo co... Promin 😀 Ne, pokud chces pridat do pokrmu mliku, tak muzes bud svoje nebo um, ale doporucuju svoje, bude to mit pro mimco znamou chut a je to i jednodussi 😉

exupery
7. črc 2010

Ahojte,ak ste davali ,ze ryzu s maskom a zeleninku,aj ste ryzu mixovali,alebo klasika celu?Alebo nejak ste ju pasirovali?

maryanna
7. črc 2010

@katka22r súhlasím si so susanah, lebo mlieko sa dáva do príkrmov vtedy keď deti nechcú papať preto aby keĎ im nechutí zeleninka aby pocítili niečo známe v jedle a tak to zjedli...a tvoja laura v podstate UM nepozná....kati inak tým sa netráp veď uvidíš laura ti bude pekne papať aj bez mlieka a keď tak do kaše jej dáš UM.....neboj)

maryanna
7. črc 2010

@exupery mixovala som..

sussanah
7. črc 2010

@exupery my mixujeme doted (ne uplne na jemno), ty zrnka ryze neni schopen pokousat a natahujou ho 😔 I kdyz jinak u kouse docela obstojne, s ryzi bojuje

grenadinka
7. črc 2010

chcem sa opytat, ked mi moja sest mesacna dcerka odmieta lyzicku, myslite ze ju mozem krmit prstom? 😖
je to sice divne ale celkom pekne sa naje ked ju krmim prstom, starsia zo zaciatku tiez odmietala lyzicku a krmila som ju tiez z prsta. ale ked mala pol roka tak uz papala lyzickou. trochu sa bojim ci jej to neovplyvni rast zubkov a tak 😲

sussanah
7. črc 2010

@grenadinka to bych se opravdu nebala, vsak nema ten tvuj prst v puse cely den, ne? 😀 Ja malemu taky davala sem tam z prstu, hlavne jako ochutnavani. Zacni prstem a sem tam podsun lzicku, vsak ona se to nauci, kazde dite ma jine tempo 😉 KOukam, ze mas teda holcicky hodne tesne po sobe, to teda klobouk dolu 😲

luciferova
7. črc 2010

kocky prosim vas, kedy dat cerstvu marhulu a broskynu? citala som ze od 7 mesiaca, ale vsetky mamicky mi vravia, ze je to tazke...

latvia
7. črc 2010

ja sa hlasim ako prva mamicka, ktora tvrdi ze tazka nieje 😀

maryanna
7. črc 2010

@latvia ja sa hlásim ako druhá ktorá si myslí že ťažká nieje..

latvia
7. črc 2010

@maryanna 😀 vitaj v klube lahkych marhul 😀

maryanna
7. črc 2010

😀 😝

petronelas
7. črc 2010

ja sem se chtěla zeptat to samé o těch marhulích....ještě jsme nedávalui žádné ovoce,první bych měla zkusit asi jablíčko,ale máme čerstvé merunky a chtěla bych zkusit mu to dát.Je to blbý nápad?

luciferova
7. črc 2010

klub lahkych marhul 😀 ok, lebo mu davam uz asi 3x ju mal aj s broskynou bez supky obe a len dnes mal prehanky...

krpcek ma 7,5 mesiaca... 🙂 co este mu mozem v takomto veku cerstve davat? mam este maliny, ribezle...

latvia
7. črc 2010

@petronelas nieje blby, nikde nieje napisane ze jablko musi byt prve 😉 ono sa uvadza ako prve, lebo je najbeznejsie a najlepsie stravitelne, dava sa aj pri hnackach

@luciferova prehanky robit moze, nas prehanaju nektarinky, ono tie broskynoidne ovocia maju casto prehanavy ucinok, ak dieta prehanaju, tak treba dat len obcas

sussanah
7. črc 2010

@luciferova ja takydavam, ale moc mu merunky nejedou, broskev ma rad, vsechno samoze bez slupky. Z dalsiho ovoce bych rybiz asi nedavala, to se mi zda dost ostre. Mozna povarit na marmeladu? Maliny nevim ☹ Ja jeste davam meloun (cerveny mu nechutna, ale zluty galia primo zboznuje), boruvky, banan a hrusky.

latvia
7. črc 2010

ribezle a maliny by som tiez este nedavala,skor od 10.m jednak kvoli kyslosti a jednak kvoli jadierkam

luciferova
7. črc 2010

myslela som stavu bez jadierok samozrejme 🙂
@sussanah len tvoj je predsa len vacsi ako moj 😉

suzane91622
7. črc 2010

no dievčatá mi papáme takto o 9 ráno mliečko 170 ml viac nevipije,o 12 dávam polievočky alebo kašičky, o 15,00 mliečko zas iba 170ml,18,00 presnidávku,alebo kašičku ako nám to vychádza lebo to striedame a ide spat o 20,30 a to vypije ešte mliečko 170ml,v noci sa mi zobudí iba raz okolo 4-5 a to pije mlieko ale iba 100ml,lebo vždy pri nom zaspí ani odgrcnút ju nedávam a spí do tej 9,cez den pije ešte čajík,malinká ma 5 mesiacov ale nechce viacej mliečka pit,druhé deti vypijú aj 200ml,ale asi jej to stačí....
dnes sme skúšali brkolicu so zemiakom rozmixovanú a 30ml mliieka,celkom jej to chutilo,ale brokolicová polievka bola všade 😀