• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
@latvia ja uz si tiez zacinam mysliet, ze veta "vsetko je alergen" nie je az taka paranoja :wink:
najlepsie na tom je, ze ked aj teraz nepride reakcia, vyhrate nemame nikto, kedze sa moze prejavit po rokoch. uz to tu niekto pisal - najprv nieco tolerujes a potom zo dna na den prestanes.
8. črc 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leelo presne tak, mozes zit 70 rokov bez jedinej alergii a v 70tke ta chyti, aj to sa uz dnes deje....takze nejake depky ohladne alergenov uz nemam, samozrejme tie naj sledujem, testujem, ale nebran9im sa im
8. črc 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj.chtěla jsem se zeptat,co dáváte na dopolední svačinky a odpolední svačinky.Podotýkám,že ještě kojím.
8. črc 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je dobre ze este kojis :wink: ja davam ovocne pyre, alebo jogurt, alebo rozok s maslom
8. črc 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
rožok s maslom eště nebudu dávat.....
8. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaska, nemusis, ale mozes uz pomalicky zacat s lepkom, po troskach
8. črc 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Dr. radí lepek (starší rohlík) od 6m. U nás vedl a stále vede na plné čáře. :grinning: Jen tak suchý do ručky.
8. črc 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas je kazdodennou sucastou pri kocikovani :slight_smile: az kym nedorazime k zmrzline a dostane suchy kornutok :grinning:
8. črc 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
latvia - u nás ráno po mlíčku, odpoledne po mlíčku (um dávám 3x denně, aby měla alespoň 0,5l, máme ha mlíčko a nemůžeme jogurty). A pak jak kdy přes den, někdy na dojedení po obědě (i když část oběda nechá, ale sama se krmit rohlíkem je záživnější :grinning: ), někdy po ovocné svačince a nebo, když vidí někoho jíst (mě nebo tatínka).
U nás teď v kočárku kukuřičné a pohankové křupky. Rohlík jen když jdeme pěšky vedle do vesnice na nákup, tak musím min. 1 rohlík koupit :wink:
8. črc 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruska24.9. :grinning: vy ste rohlikoviiiiiii :grinning: nezapeka ho tolke pecivo? :sweat_smile: moj strasne po rozkoch prdi :slight_smile:
8. črc 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
latvia - tak zkus den starý rohlík (čerstvý malou nadýmá pořádně, tak ho má jen vyjímečně na cestě z nákupu).
Já mám pocit, že jí snad zacpává všechno :angry: Ale výborně pomáhá hruškovo-jablečná přesnídávka od hami. A navíc to bude asi i tím, že málo pije (vody).
8. črc 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronelas to zaujima aj mna, tiez kojim a drobec ma 7,5m. rano o takej 8-9 ma MM, okolo 11tej cerstve ovocie - pyre, nema este zuby (raz za tyzden kupovane, napr. hami. ked niekam ideme). potom spi, po zobudeni okolo 15tej MM, ideme von, okolo 19tej papa zeleninove pyre s maskom/zltkom a pred spanim okolo 22tej zase MM. v noci kojim aj 3-4x :slight_smile: neviem, ci mu to staci, ci je to ok, mne sa to zda malo. co myslite? vonku mu dam estechrumku dlhu nesolenu do ruky...
8. črc 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruska24.9. tak moj maly vypije denne cca 200ml tekutin :unamused: viac donho nenarvem....dnes zblajzol dost vela zlteho melonu tak snad sa rozkadi :wink:
hruskovo jablkovu som dnes kupila, ale od hippu :slight_smile:
rozok sa moze od siesteho mesiaca?no to som nevedela.... :slight_smile:
@luciferova mne sa to nezda ani vela ani malo, tak akurat. pokial ti neplace hladom tak je dobre :slight_smile:
8. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ketkous - jak jsem psala, nám ho Dr. doporučila. A bylo to jediné jídlo, které baštila bez problému od začátku :grinning:
Příkrmy (od 5m.) vzala na milost až po 2 měsících.
8. črc 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
latvia - u nás přesnídávky jen hruškovo-jablečná od hami a jablečno-banánová od sunárku.
8. črc 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
luciferova - pokud je spokojený a prospívá, tak to nech na prckovi :wink: Kdyby měl hlad, dá ti vědět.
8. črc 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidim vela babatiek,co maju v kocikoch rohliky :grinning: :grinning: alebo chrumky...je to dobra zabavka pre deti :grinning:
8. črc 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ketkous a potom aj pre mamicky, ked to kazdu chvilu peru :grinning:
8. črc 2010 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rohlíky se můžou dávat dětem až když sami sedí a jen pod kontrolou rodičů, ale stejně se doporučují až po roce, místo rohlíku kukuřičné křupky nebo takový ten křehký chléb.
9. črc 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andy80 kto doporucuje po roku? a preco rohliky nie a krehky chlieb ano?
9. črc 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@latvia kvůlí lepku, křehký kukuřičný chléb lepek neobsahuje
9. črc 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby aky ma byt zlty melon vo vnutri?ja ho neznasam ale kupujem teraz pre maleho ale co sa pamatam,mal by byt syto zlty?uz dva krat som kupila a po rpzkrojeni bol vo vnutri zeleny :angry: .
9. črc 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andy80 lenže zavádzať lepok až po roku sa neodporučuje......je to neskoro príliš....
@ewana73 hm neviem, ale sú rôzne odordy a myslím že zelený je v poho...pokiaľ je sladký keď ho ochutnáš tak áno
9. črc 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andy80 preto sa pytam kto to doporucuje, lebo najnovsie doporucenia uvadzaju zacat v 7.mesiaci a neoddalovat to
9. črc 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maryanna no neviem ci by som riskovala dat dietatu nezrely melon :sweat_smile:
9. črc 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ewana73 na farbe asi az tak nezalezi ako na chuti a konzistencii.ma byt makky a sladko stavnaty
9. črc 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ewana73 lenže ja som nepovedala že zelený je nezrelý......sú rôzne odrody aj čo sa týka vonkajšieho vzhľadu aj vnútorného....ja ten melón zbožňujem a jedla som že bol zelenší a bol sladký.....ale to mmusíš ochutnať a aj podľa toho či je vnútri mekký alebo taký tvrdší......
9. črc 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som raz kupila jeden melon, co bol dnu mierne zelenkavy a bol tvrdy aj pre mna, tak som malemu nedala
9. črc 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek