• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
@cicimon ja som tiez tie instantne kupila ale nie tam pri detskych veciach ale tam pri mukach...
13. pro 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 Zuzi v Dm ku maju super kaše od Alnatury-čiste obilne bez cukru a inych primesi.Stači dat do vody alebo ,mlieka či ovocia.VYborene chutia v ryžovom mlieku-ked nechceš dat kravske.Aj to dostat v DM.Vhodne je to natur-to už tvoja mala može.Pšenova-prosova ta je bez lepku a potom maju ovsene,ale aj ine.
13. pro 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 my máme olovrant taky o 4 hod, zatím samotné pyré. 6x? No my dnes taky 6x :unamused: Jinak tak 2-3x, takže dneska jsem celkem KO. Ale musím si zvykat - až přijdou zoubky....
13. pro 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka zubkom sa zbytocne pripisuju zasluhy ktore nie vzdy maju... moja ma 6 zubov a vobec neviem ako sa nam podarili... netusim kedy vysli , vobec ju to nebolelo... no moja dnes len 3x ale o 5tej sme uz mali rano:slight_smile: ale 6 je taky bezny priemer... su noci ked sa zobudi aj kazdu hodinu...
13. pro 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaja73 podla mna je prave zbytocne kupovat tie drahe kase akoze vyslovene pre deti...ved obsahuju to iste co tieto z kauflandu co mam... a ja take ze ryzove mlieko nie:slight_smile: to mi pride dost blee:slight_smile: ani sojove a podobne hovadinky:slight_smile: to dam radsej vodu... ved soja a ryza sa podojit neda..tak ake mlieko? to len tak nazvu a bohvie co to je:slight_smile:
13. pro 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 ano, tie myslim... pri cukre ci vlockach su.. ja tiez nejdem podporovat komerciu typu nestle - hlavne ked tam je susene mlieko a mojej na MM to netreba.. o cukre a spol ani nehovorim... a kedze jej tie kase nedavam kazdy den, zdaju sa mi aj drahe, kedze ich treba do 3t spotrebovat... a tieto naozajstne obilninove nie

tvoja je podobny papkac ako moja, co som si vsimla.. kedy si zacala davat 3ti prikrm? ja zatial obed a olovrant
13. pro 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 ja tie kase robim s vodou a oridavam bud postruhane ovocie alebo trochu vyzivy a mala sa nevie dojest :slight_smile: ale nedavam kazdy den
13. pro 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon moja posledne dni na obed ani pusu neotvori a jogurt co bolo doteraz jedine co zjedla polku kelimku tak zje 3 lyzicky... este mi akotak spapa banan... a ovocie trosku aj ine... tak som zvedava na tie kase:slight_smile:
13. pro 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 V podtate mas pravdu,ale mne prave Alnatura velmi vyhovuje,inak aj v zdravej vyžive maju velky vyber instantnych kaši fakt rozne-spaldova,psenova,ryžova,kukurična,ovsena atd.Tam kupujem spaldovu.To ryžove obsahuje vodu a ryžu-akysi vyvar z nej.Vo vode tie kaše bohvieaku chut nemaju.v tom ryžaku je to mnamka aj ked samotne ryžove mlieko my moc nechuti,tu je fajn.Moj nemože to kravske mlieko a neocate už neviem kolko budeme mat a toto krpatemu chuti.Maju aj s calciom ,to može od roku.Ved niečo pit treba-myslim okrem vody,take podobne mlieku.Hlavne v noci a skoro rano .
13. pro 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 syr môžeš v pohode...nastrúhať do jedla, na omáčku, do cestovín..alebo len tak do ruky tvrdý tučný syr....
zapekané áno..ja som robila tak že som rozmiešala aj žltko a poliala......
a áno kravské mlieko na tepelnú úpravu teda do varenia, zahusťovanie a podobne môžeš:slight_smile:
no a kaše, ja som ju raz robila z KM ale som tú kašu nezalievala horúcou ale rovno varila ako krupicu na plameni...chvíľku povarila a tak.....nechcela som dávať také surové mlieko ešte, až po roku......
13. pro 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon no par dni je tomu co davam aj treti... 17ho bude mat 11 mesiacov tak som si povedala ze je nacase:slight_smile:
13. pro 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maryanna no ale ked prevaris to mlieko to sa rata ako surove? a este prosim ta:slight_smile: mozem jej uz na oleji varit? napr masko oprazit na oleji a tak....alebo porik na oleji a na to masko... nech to uz ma nejaku chut... a uz je dost stara a vsade pisu ze od roka ma jest to co my a ona stale len take o nicom jedla, lebo moc ani papat nechce tak sa bojim experimentovat
13. pro 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 moja obed zje kedy ako ale olovrant celkom aj hej...asi aj preto, ze ma MM 13.30 a olovrant az okolo 17tej a medzitym sme von, tak vyhladne :slight_smile:)
13. pro 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaja73 ked musis tak musis... to je ina situacia...keby nemohla aj ja hladam alternativy...
13. pro 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon moja sa koji kazdu hodinu a ja ju musim kojit pred jedlom asi 10 minut inak nezje vobec nic:frowning2:
13. pro 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 no ja ju naschval pred jedlom nekojim, lebo to zas kvoli tomu by nic nezjedla :slight_smile:)
len neviem ako bude davat desiatu, ked ju kojim pred spanim cca 10.00 a pritom zaspi..
13. pro 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 áno , na oleji orestovať trochu cibuľky m na to nejakú zeleninku opražiť, zaliať dusiť, protom napr zahustiť mliekom so škrobom, a máš napr cuketový prívarok, alebo čokoľvek......
ja napr na oleji opražím cibuľku , pridám mrazenú zeleninu s opláchnutou ryžou a mesom, opražím zalejem vodou a necháv uvariťm dám bazalku a mám rizoto pr emalého.....
no veď vravím že preto kravské len do varenia dávam..že nie priamo z krabice na pitie a tak
13. pro 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 a pokojne aj bylinky môžeš ako bazalka, vňať, rasca, tymián, majoránka tuším......
13. pro 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maryanna a restovat na cibulke sa odkedy moze?
13. pro 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maryanna no hej nie priamo z krabice ale tak myslim ze ked prevarim a takym prevarenym zalem tu instantnu kasu:slight_smile: to sa da? alebo este radsej nie? super tak jej zacnem take varit... uz mala rascu aj petrzlenovu vnat..ale to ostatne este nie....
13. pro 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon cibula neviem tusim az po roku ale na poriku po 10tom mesiaci... ja som por dala ked mala 8 ale to len uvareny vo vode...
13. pro 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon no ja ked dojdeme z vychadzky tak ona by nic nezjedla len mm... to ju nakojim a ked nezaspi tak po takej 15minutach dam aj jest... ak zaspi tak je az potom ked sa zobudi...
13. pro 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 no to bych byla ráda, kdybychom ani nevěděli o zoubkách - ale nepředpokládám to :sweat_smile:
Jinak rýžové mléko jsem nezkoušela, ale sojové piju já - čokoládové z DM a to mi chutná. Mám i ovesné v prášku - měla jsem jednu dobu podezření na alergii na mléko (u mě), tak jsem hledala alternativy a jako zpestření mi zůstaly, i když alergii se nepotvrdila. Ale i tak jsem opatrná u malého, protože ji v rodině máme.
Já jsem zas slyšela/četla že na začátek jsou lepší kaše pro děti (krupičky), později se můžou dávat jakékoliv obyčejné.
13. pro 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 hej tak som myslela ako píšeš že uvariť a zaliať...
na cibuľke môžeš od 10teho, je to ako pór...
@cicimon od 10teho, ale ja som začala trošku neskôr
13. pro 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja mám zasa iný problém.. Môj miláčik by stále len papal. Každú chvílu si pýta mňam.... Mne sa zdá, že to je vela- na to, že má 8. mesiacov. A váži 10, 45 kg !!! Dávam aj viac čajíku, no aj tak len mňam, mňam...
13. pro 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankajurkova :slight_smile: to musi byt zlate:slight_smile: to ja nepoznam:slight_smile: moja ma 11 mesiacov a ma 8,5 kila:grinning:
13. pro 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maryanna ja som v tej tabulke na kojeni.net nasla ze por od 8meho a cibula od roka.. tak preto som tak pisala aj tak davala a malej chuti por... to je asi jedine co mozem povedat ze ma rada zo zeleniny:slight_smile:

@andelka tak moja ma uz 11 mesiacov tak snad moze aj takuto kasu uz:slight_smile: ja som skor nedavala ... donedavna papala len 2x:slight_smile:
13. pro 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 tak to jo, to už může. Já právě teď řeším, že nevím, kdy mám zařadit další příkrm. Druhý, ovocné pyré, jsem dala po 4 týdnech od zařazení zeleniny na oběd. Musím znovu prostudovat kojeni.net :sweat_smile:
13. pro 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 kolko kg mala tvoja ked mala 8 mes?
13. pro 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankajurkova tak to si možeme ruky podat.Moj ja taky isty.Spapa uplne všetko,s obrovskym nadšenim. :slight_smile: meria 86 cm a važi 12300g. :grinning: je to užasne po prvom dietati ,čo mi všetko vypluvalo a dodnes je prieberčive.
13. pro 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek