Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzkat1
13. pro 2010

@andelka ked kojis tak mas este kopec casu... staci ked bude mat 10 mesiacov🙂

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon 7,4 kg🙂

cicimon
13. pro 2010

@zuzkat1 no krasne... moja ma 6,5 🙂)

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon a kolko mala ked sa narodila?

cicimon
13. pro 2010

@zuzkat1 3050

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon moja mala o 700 viac🙂

kaja73
13. pro 2010

@cicimon Dieta by malo vraj do pol roka zdvojnasobit svoju porodnu hmotnost,potom to už ide pomalšie.Takže to nemate až tak malo. 😉

zuzkat1
13. pro 2010

@kaja73 moja zdvojnasobila az ked mala 8 mesiacov🙂 pri porode ma 3760g... ale nevadi je zdrava a to je hlavne... tak je to krpec a to predsa nevadi🙂

kaja73
13. pro 2010

@zuzkat1 🙂

cicimon
13. pro 2010

@kaja73 ona nezdvojnasobila svoju por. hmot... na pol roka mala 5780g...ale cisto kojena, tak dr. v tom nevidela problem..

andelka
13. pro 2010

@zuzkat1 takže můžu do toho 9/10. měsíce zůstat u oběda a svačinky jedné, jo? Já jsem ráda že kojím, je to bez práce a zadarmo 🙂
Dany měl při narození 3,2 kg a dvojnásobku dosáhl ve 3 měsících, 6,4 kg. 😅 V půlroce 8 kg. Ale též kojený, takže OK 🙂 Většina kamarádek co má holčičky, tak jsou drobné, těch 8kg měly možná tak v 10 měs - roce 😉

kaja73
13. pro 2010

@cicimon To ste boli len tesne pod hranicou 🙂 A vidiš odvtedy ti pribrala za 2 mesiace cca 700 gramov-to je krasne.

zuzkat1
13. pro 2010

@andelka jasne mozes... moja bude mat o 4 dni 11 mes. a len necely tyzden davam 3x papat🙂

zuzkat1
13. pro 2010

baby a paradajky? alebo aspon pretlak kedy moze? napriklad paradajkovu omacku na spagety? alebo par. polievku? to asi este nie vsak?

bubelko
13. pro 2010

@zuzkat1 my sme paradajkovy pretlak dali v 10 mesiaci - ale bol len z paradajok a bez cukru. klasicke paradajky tiez. 😉

zuzkat1
13. pro 2010

@bubelko dakujem ... no teraz skusim asi to mlieko do jedla a potom syr a potom aj tie paradajky nech neskusam vsetko naraz🙂

maryanna
13. pro 2010

@zuzkat1 no ja by som s paradajkami opatrne....aj tak teraz sú umelé, takže radšej žiadne ako také ...a aj to radšej po roku...a pretlak no.......kupovaný nie, ale ak je v ňom paradajka a tak ako píše bubelko tak fajn alle tiež až po roku..ale je to na tebe...

zuzkat1
14. pro 2010

@maryanna no asi nedam,ale nazory sa roznia na vela veci... napr. ty si pisala ze mlieko varit uz hej a vcera som sa docitala ze urcite nie... alebo ze syr nie kvoli soli atd... kto sa v tom ma vyznat...vsade pisu ine.... a sama sa citim ako mimozemstan vsetky moje kamosky na mna pozeraju ze ci mi sibe ze ich deti uz davno jedlo to co ony ked mali tolko co hanka.... a to vsetky bez vynimky... to ja som ta vynimka ta cierna ovca😀

andelka
14. pro 2010

@zuzkat1 nejsi černá ovce, já jsem taky opatrná a většina mojích kamarádek taky - asi jsme nějaké alternativní nebo co 😅 Dělej jak cítíš že je to správné. Sem tam se sekne každý. Ony i ty naše děti naši péči přežijí 😅

zuzkat1
14. pro 2010

@andelka 🙂 no mama sa s tym uz zmierila,ale od kamosky co ma 4 rocne dieta stale pocuvam ze ako malo moja papa a ze ona mu uz v tomto veku davala vsetko a ze preco nedavam a ze by mala pit aj ine ako mm...ale uz aj ona zistuje ze zbytocne a teda len povie co si o tom mysli a usmeje sa a skonstatuje ze ja mam na to iste iny nazor🙂

luciferova
14. pro 2010

@zuzkat1 urcite su aj opatrnejsie od teba, napr. my sme s mliekom zacali az po roku, prv mi to ani nenapadlo...😅

zuzkat1
14. pro 2010

@luciferova no ja som este tiez nedala, ale myslim ze na varenie to nie je take hrozne ked uz ma 11 mesiacov🙂

luciferova
14. pro 2010

@zuzkat1 "uz"? 😅

sussanah
14. pro 2010

@zuzkat1 ja bych teda osobne dala nejdriv syr nez mleko do vareni. Precejen kdyz zavadet mleko, tak postupne, tj jogurty (zakysane vyrobky), mlecne vyrobky, potom mleko do vareni a pak na piti. Jakoze ano, tvoje mala uz zacina byt docela velka, tak postupne zavadej i ostatni veci, ale radeji tak nejak postupne 😉 Pokud si dobre vzpoinam, tak tvoje neni moc velky jedlik, ze? Jen asi bych zavedla nejprve veci, ktere se ji bezne do toho roku a pak pokracovala dal

andelka
14. pro 2010

@sussanah já teď uvažuju, co dát jako třetí příkrm po 8 měsíci a vidím to na jogurt na svačinku. Kaše bude asi výživnější a lepší mléčná a to chci až nakonec, i když by to bylo UM, ne klasické kravské. Durhá možnost je nemléčná kaše do vody jako večeře, třeba s ovocem, ale jak jsem to zkoušela, tak to efekt nemělo, tak se mi do toho moc nechce, aby to na něj nebylo na večer těžké. No zatím nejsem rozhodnutá, jak postupovat dál. 😒

sussanah
14. pro 2010

@andelka vsak mas jeste mesic na rozmyslenou 🙂 Ja osobne bych sla asi do toho jogurtu, ale jsem ovlivnena tim, ze maly jogurty zboznuje, muze se po nich utlouct 😅 A taky to bylo pro me lepsi, ze jsem zase ubrala dalsi kojo a pres den jsme byli vice mobilnejsi a ja treba mohla i nekam vypadnout na odpoledne 😉

zuzkat1
14. pro 2010

@luciferova hej uz😀 hrozne ten cas leti..

zuzkat1
14. pro 2010

@sussanah jogurty papa a dnes som dala do spenatu jednu PL mlieka a zatial je to OK...syrom moc nefandim lebo obsahuju vela soli

gijar
14. pro 2010

@zuzkat1 ja zasa az tak opatrna nie som a nebudem,takze my v 11 mes.urcite mlieko prevarene vyskusame 🙂 samozrejme,ak by si spozorovala reakciu,tak skoncit,to je ale jasne. podla mna 11 mesiacov alebo rok je uz uplne jedno-teda pre mna samozrejme 😉

baby inak mam otazocku,ked uz sa bavite o 3.prikrme...ako mam postupovat ja ked sme na UM a yacali sme v ukoncenom 4mes., teraz mame 5 mesiacov a uz sme pridali aj ovocie na desiatu. dalsi prikrm-teda olovrant mam zavadzat v 6 mesiacoch? no len otazka nastava,ze aky,ked jogurt este nemozme...asi kasu ovocnu,nie?

bubelko
14. pro 2010

@gijar my sme zacali prikrmovat tiez v 4.mesiaci a ako treti prikrm bola kasa na veceru. kedze sme boli kojeni, tak taka do vody 🙂