Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

arianka
25. lis 2011

@teress : hodně trpělivosti 🙂 nic víc 🙂 a když bude vyhráno, neznamená, že je vyhráno 😀 u nás se jelo na lžičce v pohodě a po 3 měsících super jídla (i bez bryndáku, prostě vzorňáci), přestali chtít jakékoli příkrmy a chtěli by jet od rána do večera na mlíku .. 🙂 prostě děťátka, no, chce to trpělivost stále a pořád 🙂

anoli85
25. lis 2011

Ahoj, my začali s příkrmama asi před deseti dny a zatím nám docela chutná, už spapá i 200g rozmixované zeleniny. Jenom vždycky bojujeme s pořádným otvíráním pusinky (nějak to Sofi ještě neumí) a hlavně vždycky když má v pusince lžičku, po ní chňapne a saje ji (asi myslí, že že když z ní bude sát, poteče papání neustále) a když lžičku vyndám z pusinky a nabírám další papání, strčí si ruku do pusinky, loví v ní a pak si to otírá si do oblečení. Nevím, co s tím. Musím ji přidržovat ručičky, aby to nedělala, jinak je od hlavy k patě špinavá. Zažila to také některá z vás?

kachen
25. lis 2011

@arianka No bezva, tak hura do toho a pul je hotovo. Nemyslela jsem to z toho duvodu, ze avokado u nas neroste (banan taky ne a vsichni ho do decek cpou), spis me to vubec nenapadlo, i kdyz ho mam moc rada.

lukr
25. lis 2011

@anoli85 Ahoj,zažila jsem něco podobného.Než jsem vždycky stačila nabrat jídlo a dát do pusy,tak si tam malá strčila nožky a cucala prsty. 😀 Všichni kolem se mohly potrhat smíchy. Musely jsme jíst bez ponožek,nebo dupaček,naštěstí bylo léto,časem to vymizelo.Teď jíme většinou s něčím v ruce,víčko,lžička atd.

arianka
26. lis 2011

@kachen : já to nemyslela na tebe, spíš všeobecně, že jsem s tímhle názorem potkala u maminek a tak .. , tak přeju prckovi dobrou chuť 😉

hlavinka
26. lis 2011

Zdar holky! my jsme teda taky zacli - mrkev. netvarila se, co jsem do ni dala, to taky hezky vratila🙂 Jak vyherni automat😀 Dneska uz to bylo lepsi, snedla asi 2 lzicky mrkve.

hlavinka
27. lis 2011

holky - taky vam deti jakoby "zvracely nebo se jakoby dusily? majda to poprevali v pusine, kdyz se ji to dostane dozadu, tak se davi, navaluje se ji a vrati mi to ven☹ Pokusu bylo uz asi 5 a jen jednou jsem do nic vpravila 2 lzicky, jinak to vraci☹ Slo teda o prvni mrkev...Myslite, ze kdybych zkusila jiny prikrm, ze by to treba bylo lepsi? anebo treba zacit mlecnou kasi, coz by bylo jakoby blizsi jeji strave? (skoro ukonc. 5 mesicu). Diky.

erinbrock
27. lis 2011

@hlavinka ahojky davas kupovanou nebo domaci?? mas to hodne rozmixovane? ono to tem malym detem opravdu trva i 14 dnu...pokud prospiva tak klidne jeste tyden pockej a za tyden zkus znova...ta mrkvicka na zacatek je v poradku... 😉

vonkacka
27. lis 2011

@hlavinka malej mi to dělal,když jsem tam nechala větší kousíčky.Pak jsem to začala mixovat tyčovým mixérem a začal krásně papat a nedáví ho to 🙂 držím palce,je to zábava a i trochu náročná práce.Nejraději bych ho krmila ve vaně 😀

andrealisy
27. lis 2011

@hlavinka
skus pridat materske mlieko ja som davala do vsetkeho prvy mesiac

hlavinka
28. lis 2011

@erinbrock @vonkacka diky, ale je to uplne rozmixovane, fakt uplne uplne🙂 davam kupovanou :-/
@andrealisy a joo, to zni dobre, to zkusim. diky za typ! 😉

erinbrock
28. lis 2011

@hlavinka jj kupovana je ok..presne tak zkus to mleko...je cas...mozna zkus jinou zeleninu treba cuketu je taky sladka... 😉

hlavinka
28. lis 2011

tak ani mlicko do toho nepomohlo.-(

versko
28. lis 2011

@hlavinka ahoj 🙂 mám 6 měs. chlapečka a cca před 14 dny jsem ho začala přikrmovat a stále kojím. Mám stejnou zkušenost s dávením jako ty....Nejprve jsem byla odpůrce kupovaných příkrmů a snažila se mu dělat domácí pyré z mrkve, ale vůbec to nechtěl a dávil se. Pak jsme koupili ,,Moje první mrkev,,od Hipp a maličko jsem ji ohřála ve vodní lázni a zachutnalo mu to. Teď už baští bez problémů 🙂

hlavinka
28. lis 2011

@versko no jo, u nas se stale davi☹ je to kupovany, jemnounky, dobry...uvidim, chce to cas, jenze ze zdravotnich duvodu bych potrebovala, aby se naucila bud prikrm nebo aspon pit z flasky. U prvni to bylo v pohode, prikrm ji zachutnal v podstate hned, daveni jsem neznala....

versko
28. lis 2011

@hlavinka a stále kojíš?

versko
28. lis 2011

@hlavinka já jsem před tím broučka nechala trošku vyhladovět a pak jsem ho dokojila když si trošku příkrmu ochutnal

katkamarek
28. lis 2011

@hlavinka mozno je na malu este skoro, ja som zacinala tiez od stvrteho mesiaca prikrmovat, ale kasickou, kedze pijeme Nutrilon, tak nutrilonovu. Mozno je to na nu este skoro a prilis velky skok od mliecka ku tuhej strave. Skus najskor kasicku, neponahlaj sa, aj ked vravis, ze zo zdravotnych dovodov musite. Ale prave to uponahlanie moze viac ublizit, ked ju to skor odradi. A potom by som skusila prave domace pyre. Je pravda, ze doma to tak nevies rozmixovat, ale ja som to pasirovala cez sitko a bolo to fajn, a vodickou, v ktorej si to varila to rozriedis ako chces, pripadne aj mlieckom. Podla mna sa ta chut kupovanej a domacej mrkvicky neda porovnat, mne tie vsetky kupovane prikrmy pridu chutovo rovnake, bez ohladu na znacku. Ale neberiem, niektorym detickam to chuti, mojej malej velmi nie. Drzim palce, hlavne to chce asi trpezlivost.

hlavinka
29. lis 2011

@versko
@katkamarek Kojim, ale potrebuju kvuli praskum jednu davku kojeni nahradit bud UM nebo prikrmem.
asi zkusim tu kasicku. Se starsi to bylo v pohode, jenze to jsem zacinala v pul roce, mladsi bude ted 5 mesicu ukoncenych. Kdyby o nic neslo, tak klidne pockam tyden, dva, jenze ja fakt musim☹

hlavinka
29. lis 2011

@katkamarek no, ja jsem u Adelky delala hodne domaci - bio, ze zahradky (bylo leto), a nebyl v tom rozdil. Ty prvni myslim - mrkev, brambory, cuketa. Pak uz ty kupovany pro starsi deti byly "hnusny"....Jenze ted prave nestiham delat domaci a taky se mi nechce to delat z nebio veci z obchodu☹ Takze treba z DMka ty prvni prikrmy jsou dobry.

katkamarek
29. lis 2011

@hlavinka No ja si to zvyknem robit tak, ze si dopredu navarim, a bud sterilizujem do poharov, alebo zamrazim, a kupujem bio potraviny pre dcerku. Teda snazim sa, ale urcite uz mala i nebio, tiez som v lete mala z domacej zahradky. To bol iba navrh, skusit skor doma pripravovane, ked nechce papat, ty musis vediet co je pre tvoje dieta najlepsie 😉 Ako hovorim, prikrmy hotove sem tam dam, ked nemam inu moznost, uz som mala i z DMka, mne osobne to vsetko chuti rovnako, bez ohladu na zlozenie a znacku. Ja v tych prikrmoch citim nejaku zvlastnu nedefinovanu prichut, nieco ako ked si uvaris sackovu polievku, tak to proste citis, ze je sackova 😅 A dcerka tiez pozera, ze co jej to davam 😀 Vyskusaj tu kasicku, a uvidis.

hlavinka
29. lis 2011

@katkamarek jojo, taky, kdyz varim, tak delam do zasoby a zamrazuju.-) vyvarovat kazdy den je blbost a nestihala bych to uz vubec.
Ja vim, co myslis, tou chuti, ale to je vazne az pro ty o neco malo starsi deti. ty mrkvicky a brambor ci dyne, ty jsou jeste v pohode. Tamty mi taky nechutnaji a nedala bych to, od prvni dcerky mam zkusenost, jak to chutna a co presne myslis. Treba Hami mi prijde nejhorsi. Hipp je dobra znacka, nebo to Babylove nektery.
kasicku mela dneska rano a prd, to stejne, davila se.

katkamarek
29. lis 2011

@hlavinka Hmm, a davala si jej to na lyzicke alebo z flase? Asi potrebuje cas, kym sa nauci papat z lyzicky. Skus jej to dat z flase. A vypluva to vsetko, alebo to nejako prehltne nakoniec?

versko
29. lis 2011

a jak u příkrmů odhadnete poměr zeleniny a masa? Já zatím kupuji Hipp, protože je bio, ale chci začít vařit příkrm doma, ale nevím jak odhadnout kolik čeho.......

kaja73
29. lis 2011

@versko Vo veku tvojho maleho som chystala na davku cca 150ml prikrmu,z toho bola mixovaneho maska cca jedna polievkova lyžicka.Ja som masko davala 6 krat do tyždna,pre anemiu maleho a raz zltko.
Alebo som nachysatala len zeleninku a pridala som tam babylove hovadzie masko z vyživky-hovadzie mi moc nevarime,tak som to riesila takto.V nom je vela zeleza.

hlavinka
29. lis 2011

@katkamarek onanechce vubec flasku, o neco lepsi je to lzickou

katkamarek
29. lis 2011

@hlavinka No tak to mas teda stazene este viac, tak to uz fakt neviem co viac poradit 😒 Asi len treba skusat a vytrvat, kazdy den hoc len po lyzicke a mozno si na tu chut nakoniec zvykne.

katkamarek
29. lis 2011

@versko No ja som sa docitala, ze by mala davka obsahovat cca 50g maska, po uvareni je to asi ta jedna lyzica. Tiez davam 6krat maso a raz zltok. Ten by sa mal varit minimalne 20 min. Zo zaciatku som varila vajko osobitne, teraz pridam priamo k zeleninke v rukach "ocisteny" zltok od bielka.

erinbrock
29. lis 2011

@hlavinka jeste tu holky kdysi radili zkouset davat na dudlik....ze si to bude olizovat nebo prstem 😀 jj kazdy je jiny my s druhym taky vic bojovali...a kdyz tak zkus tu kasi ta je ok...akorat kdyz nechce flasku tak te stejne ceka lzicka...drzim palecky...

hlavinka
29. lis 2011

@erinbrock diky, zo jeste zkusim na prst🙂

tezko rict, zda ji jde o chut nebo o co...mozna je proste jeste mala a nevi, co s tim..