• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

4. října 2016 
@sussanah tak uz teda nemam davat ziadny druh zeleniny? Stale len toto dookola? Spapa mi tak 5-6 lyziciek zatial...

@iv123 to naozaj? a preco? ved dostat aj v obchode polotovar, kde su mrazene zemiaky... :confused:
19. pro 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv123 z jakeho duvodu krome toho, ze jsou potom pekne hnusne?
@victoriad pokus sni 5-6lzicek, tak tim tuplem bych uz nic jineho nedavala. A neboj, detem je vcelku jedno (vetsinou) , ze maji porad to same dokola.
19. pro 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimca20 ahoj, mozes mi prosim poslat tie recepty? Mail Ti hodim do IP. Dakujem.
19. pro 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte prrosim mam takuto skusenost.mali sme tri dni mrkvicku potom tri zemiak a dr povedala ze na tento 7mi den masko.tak ja veri neviem co s tym :/ prosim mate niekto s tymto skusenost???dakijem
19. pro 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smazja ahooj, zacinate v 4 alebo 6.mesiaci so zeleninovymi prikrmami, ked odskusate prvu zeleninku korenovu ako je mrkva, petrzlen a pod. pridate napr. ten spominany zemiak, lepsie smakuje kombinacia mrkva + zemiak, neskor mozete skusit brokolicu a dalsie postupne. :wink: Ak ked sa naucite na zeleninku, potom mozete pridat masko (hydina - kuracie, morcacie, kralicie) a tak kombinovat masovo-zeleninovy prikrm. :wink:

Precitaj si tu:

Príkrmy podávajte dieťaťu zásadne lyžičkou. Najvhodnejšie pre začiatok sú jemné pyré z jedného druhu zeleniny (ako je mrkva, zemiak, brokolica alebo karfiol), ktoré sú podávané obvykle na obed. V priebehu jedného mesiaca môžete začať aj s viaczložkovými príkrmami, zeleninovými a mäsovo- zeleninovými. Po zavedení mäsovo- zeleninových príkrmov sa odporúča začať s ovocím (napr. jablkom alebo hruškou), ktoré nahradí dopoludňajšie a popoludňajšie porcie mlieka. Nové druhy zeleniny a ovocia by sa mali do jedálnička pridávať vždy po niekoľkých dňoch. Dieťa si tak lepšie zvyká na nový spôsob podávania jedla a Vám to umožní lepšie rozpoznať prípadnú neznášanlivosť niektorých potravín.
20. pro 2011 v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@victoriad
@sussanah Tady to máte napsané, že se nesmí brambory mrazit!
http://www.maminkam.cz/bramborova-kase
http://www.maminkam.cz/bramborova-kase-s-mrkvi
Je toho na netu na více stránkách.
20. pro 2011 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, poradíte, co dávat na snídani 11ti měsíčnímu dítěti? Napadá mě jogurt s banánem a vločkovami nebo nějaká obilninová kaše a dál moje fantazie končí. Ke svačině pak dávám přesnídávku a k obědu zeleninu. Co se snídá u vás?
20. pro 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv123 takze sa nemaju mrazit...ale dovod tam tiez nepisu :slight_smile: ale to nie je bohvieco, pretoze vacsina prikrmov je zo zemiakov a myslela som si ze si ich narobim aspon na tyzden a namrazim...
20. pro 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@careamell Díky moc za komentář ! Nakonec se to snad vyřešilo - vynechala jsem dopolední svačinu a ejhle - snědla relativně snadno cca 120g...asi prostě neměla hlad...
20. pro 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@victoriad jde o to, ze ztrati svou texturu, pusti hodne vody a chutove jsou potom otresny.
20. pro 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,potřebovala bych poradit.Malá bude mít za chvilku rok a chtěla bych pomalu začít odstavovat od kojení.Malá je ale velká cucalka a v noci kojíme i 6x.A přes den taky ještě hodně kojíme hlavne při uspávání po o a i po svačince se musí napít.
A chci se zeptat od kdy se muže dávat kravské mlíko?Děkuji
21. pro 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, potřebovala bych radu...Š je 7,5m...od 4,5m papá zeleninku, nyní už i ovoce, masíčko, kaši na večer...většinou dávám dopoledne jablíčko nebo banán, k tomu trošku šťávičky, protože se mu blbě kaká a odpo trošku přesnídávky...co jiného můžu místo ovoce dát? Zkusit bílý jogurt? Případně, co jste v tomhle čase dávaly dětičkám? Přijde mi, že to má dost jednostranné..jablíčko moc nechce, takže končíme u toho banánu...maso-zeleninu k obědu střídáme, přesnídávky taky různé druhy...
21. pro 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ked blbo kaka, tak by som banan vynechala. je kopec ovocia ktore moze - jablko, jablko+mrkva, hrusky, slivky, hrozno...
jogurt by som este nedavala
21. pro 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@victoriad Ja som si vzdy robila mix roznych zelenin a zmrazila to -bez zemiakov- a tie som pridavala vzdy cerstve-ale nie vzdy-aj bez zemiakov papal-zeleninku s maskom.
21. pro 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaja73 dakujem za radu...este sa opytam...ked rozmixujem napr. mrkvu so zemiacikom, ma to taku divnu konzistenciu, ako lepidlo...je to normalne? :fearful:
21. pro 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@victoriad To robi zemiak. :wink: Lepsie je vymixovat len ostatnu zeleninku a zemiak pupucit vidlickou.
Alebo zemiak zarob s UM ci svojim mliekom a sprav take pyre a az potom pridaj vymixovanu zeleninku.
21. pro 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Ahoj, jogurt az tak od 8-9 mesice :slight_smile:
21. pro 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@victoriad Ten brambor lepí díky škrobu.Než začneš bramboru vařit tak ji nakrájej na kostky a potom propláchni.Pak to tak nelepí. :slight_smile:
21. pro 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasminet No měl problémy asi před 2 měsíci, tak jsme začli se šťávama a od té doby je to v pořádku, tak snad by banán nemusel být problém, ne? On totiž jablíčko chce jenom někdy...jinak hrozno jsem zkusila dnes a prskal, zkusím ještě nastrouhat tu hrušku :slight_smile:

@jankadudova Ok, jogurtem ho zatím zatěžovat nebudu.
21. pro 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Ahoj, v tomto veku to majú deti ešte obmedzené, ale určite mu nič neujde. :slight_smile: To, čo zatiaľ papáte mu postačí tak do 8. mesiaca, potom skúste ten jogurt. Od 9. mesiaca aj syry, ako Lučina napríklad. :slight_smile:
21. pro 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@careamell :slight_smile: Těm dětem to asi nevadí, že se to pořád opakuje :wink:
21. pro 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte maminy ako ste zavadzali lepok?dali ste ozuzlavat rohlik alebo davali krupicovu kasu ci detske piskoty?mam z toho trochu obavy....
22. pro 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abika26 Teraz čo som čítala, sa má lepok zaviesť počas dojčenia najlepšie a od 4. a najneskôr do 7. mesiaca. :wink: Skús pridať trocha ovsených vločiek do príkrmu. Piškoty obsahujú vajcia a krupicovú kašu až po roku. Mohla by si aj ten rohlík. :slight_smile:
22. pro 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
O tom lepku jsem to cetla taky. Ptala jsem se na to sve dr. a ta, ze v zadnym pripade pred 8.mesicem. Ha, tak si vyberte. Ja si vybrala variantu, ze pockam do toho 8.mesice.
22. pro 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abika26 lepek jsem zacla zavadet kolem 8. mesice maleho a to tak, ze jsem pridala obcas do ovocne presnidavky trochu ovesnych vlocek a pak kdyz jsem v 10ti mesicich zavedla kasi na noc, tak jsem stridala lepkovou a bezlepkovou. Piskot muj maly mel dosud vsehovsudy tak 2x a to jeste az po roce (ja mu totiz moc sladke nedavam).
22. pro 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abika26 Zavádzanie lepku je pekne rozpísané v novej knihe Návod na prežitie pre baby, kde je uvedené, že nebolo dokázané, že by neskoršie zavádzanie lepku viedlo k zníženiu rizika výskytu alergie. Pokiaľ majú rodičia alergiu, odporúča sa samozrejme neskôr. Kniha vyšla tento rok a je naozaj skvelá. Môj malý mal 2 mesiace problémy so zeleninkovými obedmi. Začala som mu variť podľa receptov z knihy a krásne sa mi rozpapal. Určite ju odporúčam. :slight_smile:
Čo sa týka detských lekárov, nie sú odborníci na výživu, naviac ti každý lekár odporučí inak.
22. pro 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@careamell a od akeho autora je?da sa kupit v beznom knihkupectve?
23. pro 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abika26 Napísal to Dr. Igor Bukovský. Sú to dve knihy. Jedna s receptami a druhá o deťoch, chorobách, výchove atď. Lacnejšie vyjde na internete, ale majú aj v knihkupectve.
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=786
23. pro 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ja davam jogurt uz od 6teho mesiaca,ale to nam povolila dr.kvoli tomu,ze odmieta mlieko
23. pro 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mery83 ahoj kravske mlieko sa moze davat uz od 1roka a poznam mamicky co ho davaju uz od 6teho mesiaca a zase poznam aj take co davaju umele az do 2rokov podla mna je zbytocnost davat umele az do takeho veku myslim,si,ze je to len marketingovy tah aby firmy viac zarobili
23. pro 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek