Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jaannaa
13. únor 2009

pavlina05: diky snad se tentokrat podari 😠 jenak fakt nevim, to by muselat jist jen kasi 😀 to ji nestiham davat do pusy (dam do pusy a nez naberu dalsi ona uz ceka s otevrenou pusou, vypada to fakt smesne) 😅

jaannaa
13. únor 2009

bolk - ja varila mrkev domáci, mela jsem ji nastroukanou z mrazaku ... a i kdybych mela celou, tak bych ty stredy nevykrajovala, u kupovane ale asi jo 😉

pavlina05
13. únor 2009

jaannaa
Lucinka se to naučí 😵 😵 😵 Hlavně že jí alespo%n kaši 😉

bolk
kaše také u nás nepomohly ☹ , kojím co 2 hod!!!
No u té kořenové zeleniny je určitě dobré vykrajovat středy 😉
Já z počátku vykrajovala i u té bio. Jsem pako 😅

jaannaa
13. únor 2009

pavlina05 to doufam ze se nauci 😀 kojeni je sice dobrá vec, ale všeho moc skodi...a hlavne ... chceme si poritit co nevidet druhe mimco... tak bych rada co nevidet prestala brat prasky a kojit...no uvidime 😉

pavlina05
13. únor 2009

jaannaa ...jak dloho chceš kojit?? já chci tak do 1,5 roku. No druhé bychom také chtěli, ale Ája nám dává celkem zabrat...tak ase nejdříve za rok 😅

jaannaa
13. únor 2009

no chtela bych za mesic vysadit prasky, kojit tak do konce 9 mes., mase Lucka je taky živel 😅 neumí si moc hrat sama tak ji u vseho asistuji 😢

pavlina05
13. únor 2009

teda ta má ale nádherný kukadla jaan 😵

jaannaa
13. únor 2009

tak tedko k obidku mi snedla cca40 prvni lzička od Hami ... brokolice, a tedko ji jeste dokojuji
😀

jaannaa
13. únor 2009

pavlina05 diky, prý celá maminka, z tatínka prý nemá vůbec nic 😉

pavlina05
13. únor 2009

jaannaa
supeeer!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
U nás je to naopak, celej táta 🙂

jaannaa
13. únor 2009

pavlina05 😀

jaannaa
13. únor 2009

pavlina zitra do te kupovane brokolice přimícham aj část te me, přeba si toho nevsimne 😅

jaannaa
13. únor 2009

dívala jsem se na slozeni co tam je a mimo te brokolice je tam i jabklo.......... 😨

andy80
13. únor 2009

holky, proč se má vykrajovat střed kořenové zeleniny? mě přijde ten prostředek nejlepší

andyalukasek2008
13. únor 2009

Andy, protože ten prostředek kořenové zeleniny obsahuje prý nejvíce dusičnanů... Teda pokud nepoužíváš bio...

pavlina05
13. únor 2009

jaannaa jablko asi dávají všude, aby to mrňatům chutnalo 😅

andy, mě taky ten střed chutná nejvíc 😀
Já pakouš vykrajuju i té bio...a pak z toho nezbyde nic 😎

Tak já dnes už navařila a mladý pán vyspává 🙂

andy80
13. únor 2009

fakt jo? Tak to jsem nevěděla. Bio používám občas, když je, tak koupím, když není, koupím obyč. Teď ale nejvíc používám mraženou Baby Mix Mochovskou.

jaannaa
13. únor 2009

pavlina05 - tak že bych dávala do všeho trochu jablička (mám udelaných asi tak 40 přesnídávek...jsem se v prosinci nudila) .... 🙂

andy80
13. únor 2009

jaannaa: ty si blázen jako já. Taky mám nadělané jablečné a hruškové přesnídávky.

jaannaa
13. únor 2009

andy... jen doufam ze to bude jist 😉 a nebude mlsná

jaannaa
13. únor 2009

andy...ja udelala asi tak presnídavky z 9 kg jablek (čístého, vykrájeno) do nekdterých jsem pridala aj maliny (převařená a přez cedník protlačené aby v tom nebyly jadýrka - všechny jsou bez cukru a jsou krásne přesnídávky sladdky...sama bych se do toho pusitila :---)

andy80
13. únor 2009

já ani nevím, kolik těch jablek a hrušek bylo. Taky mám čistý bez cukru, s cukrem jsem nedělala nikdy. Letos už budu zavařovat s pudinkem. To jsem ještě nedělala, protože mi to přišlo na malou brzo s tím pudinkem. A ty maliny mě nenapadli tam přidat. A taky jich máme na zahradě hafo.

pavlina05
13. únor 2009

jaannaa 😅 ses nudila...Bude to jíst. Vše jde pomalu.JJ, zkus to 😉 nebo pokud by jí chtnala mrkvička, tak bych ju dávala do všeho. Ale zase aby nebyla oranžová 😀

jaa, tak to musí být mňam ty tvé přesnídávky. Hned bych si dala. Já to miluju. A maliny, mńam!!

jaannaa
13. únor 2009

pavlina...myslis ze bych mohla rovnou odpoledne treba davat mrkev s jablickem ? (taktez jsem si nadelala do zasoby) a postupne trea odbouravatmrkev a pridavat do jablicka banan? nebo radeji jeste chvili pockat? 😵

andtka
13. únor 2009

Ahojky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli vám sní malí celou skleničku příkrmu. My papáme zatím 2. týden, ale zatím sníme max půlku skleničky první lžičky.

jaannaa
13. únor 2009

andtka...začala jsem minulý týden...taktéž jsme na polovine té malé přesnídávky... ono prý trvá cca 3-4 týdny než začnou jíst celou porci 😉

jaannaa
13. únor 2009

tada tak to je alespon u nas... co se týče zeleniny... večer ale kaši sní pomalu už celou porci (40g kaše, 140 ml vody)

andy80
13. únor 2009

tak moje malá už třetí den po zavedení příkrmů zlbajzla tu malou sklinku ani jsem nevěděla jak. Ale ona je jedlík do teď s jídlem problémy (zatím ťuk, ťuk) nemáme.

evikuu
13. únor 2009

Hoky potřebuji "poradit" nebo spíš "schválit" krmení malé.Baští hezky i zeleninku ale nechci jí ošidit o mlíčko
ráno 120-150ml mlíčka
10h malou přesnídávku+ čaj
12h půl malé sklenky zeleninky nebo zeleninku s kuřecím masem
13h 180ml mléka
16.30 120ml mléka
1.30 200ml mlíčka + rýžová kaše.
spí celou noc od 8 do 7h ale říkám si jestli to nemám nějak jinak namíchat....

Další otázečka-doporučuje se takhle malým cerel a nebo ne?? On je teda skoro ve všech příkrmech 😒

andtka
13. únor 2009

Jaannaa, díky

a jak postupuješ? Dáváš zatím jen zeleninu? My jsme dávali týden jen mkrvičku, snědli jsme 3 skleničky a teď dávám druhý den mrkvičku s bramborem. Pak dám asi květám, brokolici a ještě jsem koupila špenát s bramborem, pak nevím. Jestli pak dávat třeba i ovocné přesnídávky?