Začínat s příkrmem - kaše?

tojsemztohojelen
10. srp 2021

Zensky, prosim o radu. Existuji nejake mlecne kase bez prichuti pro mimca 5mesicu +? Mam mimco, 5.5 mesice veku, jdeme od dr z ockovani, ale byla to nahradni dr, nase ma dovolenou, dr rikala, zacit prikrmy a zacit na noc kasi. Pak az dyl v poledne zeleninuba hjed dva druhy najednou 😳. Vlezu do drogerie DM a tam samy kase s prichutema, lepkem, vetsina i s cukrem. Jsem bezradna. Mimco stale plne kojim. To uz fakt muzou lepek a prichute tak maly, nechci ji cpat cukrem hned od mala... Moc se mi ty nahradni dr nechce volat, jestli jako fakt tyhle kase myslela? Zkusim jeste asi lekarnu, treba maji jiny sortiment. A treba mi tu nekdo zatim neco poradi. D Osobne bych snad radsi pockala, az bude moje dr a zeptala se ji, pripadne zacala proste zeleninou na obed po lzickackach. Kdyz ted jen kojim, aby ji z ty kase nebolelo bricho nebo ja nevim... mozna to moc jen resim.🤷‍♀️ Diky moc za radu jak zacit a jestli nejaka mlecna kase bez prichuti je.

netopejr
10. srp 2021

@tojsemztohojelen Boze,,to jsou 50 let stary nazory. Kojis, nepotřebujes kase, nejdes do faabriky. Kaše na noc je tezka. Pulrocnimu diteti dej ozuzlat čerstvou sezonni zeleninu a ovoce, pokud se toho dozaduje, ryzi, brambory, jogurt. Pokud se nedozaduje, nebo to ani nechce, když to nabidnes, tak ai setri nervy a poxkej, at bude chtit. Mrkni na BLW koncept - dite.ji z toho, co jeho rodiče,.to je nelepší, nejbezpečnějšíi, nejlogictejsi a nejdostupnější koncept.
Nepotrebujes dite zaplacnout umělýma vyrobkama. Chces mu dat nejlepsi živiny, a ty jsou z cerstvyho jidla, ne z instantu. Kdyz kojis, nemusis skladbu jidla vubec resit. Jsou deti, co nexhtwji nic.jimyho nez MM teba do.roku, i dyl. Vetsina sápe po jidle okolo 8.m, některý v 5m. Tak podle něho proste.

netopejr
10. srp 2021

@tojsemztohojelen To pribirani porovnavas s čím? Podle čeho tak soudis?

Uplne obecne: neni pravda, ze takhle maly kojenec pribira min, kdyz nema jidlo. Jsou kojenci s porodní vahou 3,5 kg, kteří maji v pul roce 11 kg.
A už vůbec neni pravda, ze bez kase nebo jinyho jidla mimino dobre nespi nebo se budi. Budi, ale vetsinou ty deti budi curani. Ano, pak chtějí pit, na uklidnění, na vycurani, protože jsou vzbuzeny, na usnuti. Jsou kojenci, kteří spi celou noc. Jsou deti, co spi tvrde a v noci necuraji. Jsou deti, který mají lehky spani a vzbudi je kdeco.

tojsemztohojelen
autor
10. srp 2021

@netopejr mimco ale spi dobre, neni to o spani. Je to o tom, ze pribira malo. Soudim tak dle dr., i me se zdalo, ze pribralo malo, doma kontroluju. Od posledni 4mesicni kontroly, tedy za 6 tydnu pribralo jen 550g.

konidana
11. srp 2021

@tojsemztohojelen deti nepribiraji pravidelne, ale postupne mene a mene, jak jsou starsi. Jestli pribira, tak to neres. Z prikrmu se zacina zelenonou take aby si dite zvyklo na jine chute. Kdyz zacnes kasi nebo ovocem, je mozne ze pak bude zeleninu odmitat. A pokud je plne kojene, tak prikrmy jsou formou ochutnavani klidne az do roka. Pokud tedy nechces uz postupne kojeni ukoncovat.

tojsemztohojelen
autor
11. srp 2021

@konidana to vim s tim pomalejsim pribiranim, boze, tady je fakt kazdej jak kolovratek, samy poucky, Dotaz byl o kasich... proste vazi malo, kdyz bude mit v pul roce 5.5kg, tak budu fakt rada, z porodnice se slo 2.2kg, a ne, neni to nedonoseny dite, pribira pomaleji nez pomaleji, takze fakt nejaky rady typu pribira pomaleji, ze je to normalni, si fakt nechte. To ta dr asi vi taky a zohlednila to. Jako asi to tady nikdo nemysli zle, ze dotaz byl jinej, nez se to tady zvrhlo na zacni jedine zeleninou, koj, kase jsou zlo atd. 🤦‍♀️🤦‍♀️

felixfelicis
11. srp 2021

@tojsemztohojelen No v původním dotazu bylo, že bys radši počkala nebo začala zeleninou na oběd a že se bojíš, aby ji z kaše nebolelo bricho. A většina lidí píše, že se to stát může a začínat zeleninou je opravdu obvyklý postup, tak nevím, co ti vadí. Když nenapíšeš, že máte nějaké specifické problémy, tak my to nemůžeme vědět. Ale stejně jako jsou děti baculate, tak jsou i děti hubené, jestli pribira nějakým stabilním tempem, tak by mi to přišlo normální a pořád by mi přišlo lepší prikrmovat něčím vyzivove hodnotnejsim než kasi.

sirinfirst
11. srp 2021

@tojsemztohojelen tak já už tomu přestávám rozumět.. nejdřív se zeptáš, dostaneš 10x stejnou odpověď, sama napíšeš, že se ti kaše na noc nezdá.. pak jí stejně dáš a najednou chceš potvrdit, že to bylo v pořádku? Nebo si to potřebuješ sama před sebou obhájit? Jo, já vim, je to těžký s prvním dítětem si dělat věci po svém a neposlouchat ve všem doktrorku, to si ale nejdřív musíš srovnat v hlavě sama, buď si budeš informace hledat i jinde a nebo pojedeš podle doktroky..

sirinfirst
11. srp 2021

@felixfelicis naprostý souhlas.. kaše jsou jen nutričně úplně bezvýznamné prázdné sacharidy (jasně, v instatních jsou přidané umělé vitaminy, jaká výhra..). Dětem jsem je nedávala, měla jsem od Nominy asi dvě krabice instantní doma jako nouzovku, když byl velký hlad, nebyl čas, máma s prsama v tahu 😀

tojsemztohojelen
autor
11. srp 2021

@felixfelicis v puvodnim dotazu bylo a stale je, ze v tom DM meli jen samy s cukrem, prichutema a lepkem, to se mi fakt nezdalo. Proste kase pro me velka neznama a nemyslim si, ze kazda kase = zlo, ale clovek musi hledat, coz ja dotaz psala fakt vydesena, ze existuje jen to, co jsem videla nahonem v tom DM. A ne, ty dm jahlovy bez cukru a tak, to bylo vyprodany, kdyby chtel zas nekdo si rejpnout, ze to tam prece maj...

marge_s
11. srp 2021

Dtandardne ma dite do pul roku vahu zdvojnasobit. Pokud neshledala doktorka nejaky individualni problem, je 5,5 kg ok 🤷🏾‍♂️ Kasi kojeny vetsinou nepotrebuje, dat mu ji jiste muzes (ja taky mela zalohu pro zpestreni nebo odbehnuti, prave tech, co jsem ti radila). Pokud ho chces vykrmit tak se hodi (ale kdo by to proc delal), ovozel je jiste nutricne zajimavejsi (ale tezko bude z mrkve obezni). Preferovala bych na pravidelnou stravu to. Zacit podle zajmu ditete o jidlo. (Moji treba nezajem, do roka temer 100% kojeni, jine deti davaly svici i s knedlikem v sedmi mesicich). Kazde dite je jine