Bačkůrky, jaké kupujete? Poraďte mi prosím

veef
4. lis 2014

Maminky, jaké kupujete bačkůrky? Jedna se mi o kvalitní 1. bačkůrky pro dceru, děkuji za typy.

myskin
4. lis 2014

@veef místo bačkorek jsem kupovala jedině sandálky Ecco mimic, jsou lehoučké, ohebné. V podstatě kupuju všechny boty převážně Ecco. Cena je vyšší, ale radši ušetřím jinde. Měli jsme Superfit, Geox, Fare, Pediped a Ecco mi přijde nejkvalitnější. Jak jsi se ptala na Pediped, tak byly měkké, ohebné, ale nenadchli mě, i to zpracování se s Ecco nedá srovnat.

blondynka400
4. lis 2014

@blahova_andrea certifikát je jenom na použité materiály, ne na vhodnost obuvi,bohužel. Navíc je to placená značka a podle toho to tak taky vypadá...
Tak třeba sandálky na doma se dopředu kupují bez problémů (když jsou jedny malé, dáš druhé bez ohledu na počasí), ale i další boty. Mne se stalo jednou, že jsem netrefila. A za ty peníze je na netu vždycky prodáš levou zadní (když to koupíš ve slevě). Ty elefantnky právě měli minulý rok za půlku, pak i za 70%, chce to jenom mít štěstí a koukat. Já měla DD step dvakrát, mladší jako první botičky, ty stály asi 800 a starší má pak balerínky myslím za 900. O moc levnější jsem je tedy nikdy neviděla 😅 Na primigi je taky outlet v Praze, tam je seženeš za 30-50% slevu. Ecco buď klasicky v prodejnách (v OC), pak už zmiňovaný outlet a nebo na netu. Přijatelná cena je ale pouze outlet a nebo prodejny v sezoních výprodejích. Jinak hodně drahé, občas někdy něco na netu, ale to musíš mít hodně štěstí. Za mne bohužel nosí špatné boty velká část dětí, ale podle mne je šílený rozdíl mezi velkými a malými městy, bohužel. Protože sehnat v Praze dobré kvalitní značkové boty za slušné peníze jde krásně, na vesnisi támhle někde je to o hodně horší.
Já tedy nejsem ani pro capáčky, když má člověk doma tvrdé umělé povrchy, to už můžou chodit rovnou naboso a přijde mi to lepší.

katyxq
4. lis 2014

@blahova_andrea protože třeba zastaralá pravidla, byznys, jsou to jen lidi (omylní jako ostatní) ... a stejnak tak proč se dál prodávají pasivní chodítka, klokanky, sladké kojenecké kaše, příkrmy se solí a výtažkem z droždí (a taky to má atest)? Osobně se na to proto moc nespoléhám a hledám si co nejvíc info, ptám se odborníků, kterým věřím, a pak se rozhodnu.

terezapetrova
4. lis 2014

@veef delas dobře s kvalitnima botama, jen bohužel nefunguje to tak, ze pokud dite bude mit vždy dobře boty nebude mit problémy s nohama 😒

zazulka
4. lis 2014

Já nedávám vůbec žádný přezůvky a když jdeme někam, kde je chladněji, natáhnu ponágle s protiskluzem a ať si ťapkají bosky, myslím, že je to zdaleka nejzdravější a hlavně... z bosý nohy noha nevyroste :D

veef
autor
4. lis 2014

@terezapetrova to je určitě pravda, ale nechci si nic vyčítat, kdyby náhodou ...

veef
autor
4. lis 2014

@zazulka hlavně to řeším z toho důvodu, že malá se mi bez bot bojí chodit. Když je má, ťapká po svých, ale sundám-li je, leze jenom po čtyřech. Nevím proč, nikdy nespadla. Protiskluzové ponožky jsem zkoušela, ale se stejným efektem ☹

blahova_andrea
5. lis 2014

@blondynka400 aha, tak já si dodnes naivně myslela, že ten certifikát je na celou botičku, ne jen na materiál 😅 ☹ to mi potom přijde celá žirafka úplně zbytečná 😅
jinak tedy praha a zbytek čr je šílený rozdíl. já bydlím na malém městě. žádné outlety ani obchodní centra tu nejsou. na nákupy jezdíme do brna, když je potřeba. takže nehrozí mít jen tak štěstí na slevy. prostě kolem těch výloh denně nechodím, abych zjistila, že nějaké jsou ☹

veef
autor
5. lis 2014

Takové rozdíly v názorech, ach jo. No aspoň už vím, čeho si mám u botek všímat, moc vám všem děkuji. O žirafce jsem věděla, jak funguje ten certifikát, proto na ní nespoléhám. Projedu dneska OC a zdravotní potřeby a zkusím se po nějakých botkách poohlédnout, jsem na to zvědavá.

terezapetrova
5. lis 2014

@veef chápu 🙂

terezapetrova
5. lis 2014

@veef nu ale jestli se Ti bez bot boji chodit mozna bych ji max dala zatím capacky, rekla bych, ze napred by dite mělo v pohode chodit klidne i naboso a v chladnejsim počasí tedy v tech capackach, boty pak taky muzou delat medevi službu, at se rozhodnes co nejlepe preju 🙂

blondynka400
5. lis 2014

@blahova_andrea no jo, to si myslí řada lidí....
A ten zbytek to já právě vím, je to přesně jak píšeš no 😒
@veef různé názory máš všude. Já beru jak největšího experta přes nohu podiatra a ten tvrdí nekotníčkové měkké sandálky a co nejvíc chodit na boso přirozených površích, tj. hlavně tráva a písek. Doma prostě přirozené povrchy nemáš, ale umělé tvrdé a na to není dětská nožička přizpůsobena. A taky mít co nejpestřejší botník (různé značky a typy), ne mít jedny na ven a jedny dovnitř... Já se těchto pravidel vždy držela a obě mají nožičky vzorové. Ale jak tu někdo psal, můžeš pro dobré obutí udělat cokoliv, ale stejně ty nožičky nemusí být ok.....
A to že ti nechce chodit bez botiček to bývá, protože s botami se jim chodí snadněji, mají jakoby větší jistotu (hlavně když jso kotníčkové). Ale není to moc dobře, protože se může stát, že začnou chodit dřív, než by měli...

myskin
5. lis 2014

@zazulka a co máte doma za podlahy? I veterinář nám kdysi kladl na srdce, že ani štěně nesmí pořád běhat na tvrdé podlaze, kvůli kloubům , páteři. Natož dítě. Bez bot - tráva, hlína, písek. My máme doma laminát a když dcera začala lézt, tak jsem jí našila do tepláků takové polstrování jako chránič, aby neměla kolena v háji. Pro mě je taky nepříjemné, když si s dětmi hraju a musím po té podlaze lézt po kolenou 😠 .

zazulka
5. lis 2014

@myskin to je pravda, tak je to určitě se vším, s obuví, s jídlem, pestrost je základem všeho. Máme parkety a lina, denně jsme ale 6h venku, takže tráví hodně i v botách... jinak kolena mě taky bolí, ale myslím, že je tolik ne, mají je trošku tučnější a nenesou takovou váhu 😉

terezas4
5. lis 2014

@blahova_andrea úžasnou žirafu si může koupit v podstatě kterýkoliv výrobce, to není jen s botami ale se spoustou jiných věcí (klokanky, chodítka apod.), jinak dle mně roční dítko nepotřebuje bačkůrky, stačí ponožky, pokud máte studenou podlahu tak kvalitní kožené capáčky, at se noha vyvíjí a má prostor, když už tedy nějaké tak at mají nejširší špičku boty, také by špička neměla směřovat nahoru, do oblouku, když už tak at je podrážka natolik měkká že se jemným tlakem dokáže dotknout podlahy, tzv, přizpůsobí se nožce, to také znamená že podrážka by měla být měkká, bez jakéhokoliv navýšení, takzvaně minimální, nejlépe žádný, rozdíl mezi špičkou a patou

juldaska
5. lis 2014

@blondynka400 Tak my máme od fyzio doporučené kotníčkové botičky.. jedině kotníčkové a máme výbornou fyzioterapetku

blondynka400
5. lis 2014

@juldaska hm, tak v tom případě asi zaspala dobu a nebo se zhlídla u některých českých ortopedů, bohužel 😝
Protože tohle výborná fyzioterapeutka prostě nemůže vypustit z pusy (a docela by mne zajímalo, z jakého hlediska je výborná 😉 )

juldaska
5. lis 2014

@blondynka400 .. je výborná ve svém oboru, vyhledávaná v širokém okolí.. Možná vám nedošlo, když už tu takhle ventilujete svoje rozumy, že každé dítě, které dochází k fyzioterapeutovi tam dochází proto, že má nějaký "problém".. a ten se také individuálně řeší, takže třeba nám fyzio doporučila kotníčkové boty..

blondynka400
5. lis 2014

@juldaska tahle diskuze ale není pro děti, které mají nějaké problémy, to asi zase nedošlo vám 😀
A nejsou to mé rozumy, ale výsledky lidí, co se nohám fakt věnují a ví o nich vše a to bez urážky, fyzioterapeut není 😉

arrowka
5. lis 2014

@juldaska Taky řešíme u fyzioterapeutky problém a taky máme předepsané kotníčkové boty. Jako korekční pomůcku. Nicméně zakladatelka diskuse se o ničem takovém nezmiňuje, takže bych to sem nepsala. 😉 Jedná se o speciální doporučení.
Naše fyzioterapeutka se mimochodem s trendem co nejměkčích bot a nejvíce naboso absolutně ztotožňuje. Ale zdůraznila, že je to aplikovatelné pouze pro děti, kterým se nohy vyvíjejí zdravě.

juldaska
6. lis 2014

@blondynka400 Tak pardon!! Otázka zněla: "Bačkůrky, jaké kupujete?".. tak jsem si dovolila odpovědět. Zakladatelka nic neuvádí o tom, že tato diskuze je "jen pro některé děti".. A už na moji odpověď nereagujte, nehodlám hrát slovní ping pong..

juldaska
6. lis 2014

@arrowka .. ale zakladatelka se ani nezmiňuje o tom, že se jejímu dítěti vyvíjí noha zdravě.. No nic, příště si dám velký pozor, než někomu odpovím..

arrowka
6. lis 2014

@juldaska Když se nezmiňuje, tak předpokládám, že je u nich vše v pořádku a pak je teda vhodné napsat asi jen to, co je v souladu se současnými obecnými doporučeními, tj. žádné bačkůrky nebo měkké kožené capáčky. Napsat jen to, že máte doporučeny kotníčkové boty bez dalšího dovětku, že tím řešíte nějaký problém, přispívá ke zmatkům. Proto já do těchto diskusí ani nepřispívám.
Nic ve zlém, navrhuju konec debaty. 🙂

myskin
6. lis 2014

@arrowka no když už se tady navážíš do juldasky, že nemá psát že mají doporučeny kotníkové boty bez dovětku že řeší nějaký problém, tak ty by jsi tady taky neměla přispívat ke zmatkům informací o doporučení žádné bačkůrky nebo měkké kožené capáčky bez DOVĚTKU 😀 😀 že výjimkou jsou tvrdé podlahy.

arrowka
6. lis 2014

@myskin Do nikoho se nenavážím, tak se laskavě uklidni. Napsala jsem svůj příspěvek slušně a věcně.

myskin
6. lis 2014

@arrowka já?? Tobě nejspíš ráno manžel nedal..........cukr do kafe 😀 😀

pabka
6. lis 2014

Holky, mě by zajímala jedna věc - píšete, že certifikát žirafy je jen o materiálech, ne o vhodnosti pro nohu, že je zaplacený apod. - jak to víte? Já se dosud tímto certifikátem řídila, myslíte tedy, že je to blbost? Například na tomto odkazu se píše, že obuv posuzuje také ortoped a antropolog apod., že kritéria pro certifikaci stanovil tým odborníků ve spolupráci s Českou ortopedickou společností.... atd..... to je tedy lež? Tak jsem z toho zmatená.... fakt jsem tomu certifikátu doteď věřila... Jak víte, že je to tak, jak se tu píše, že je to jen o materiálech a že je to podplacené?
http://www.obuvdetska.cz/certifikat-zirafa.html

blondynka400
7. lis 2014

@juldaska já nemám nárok reagovat a vy můžete? To je maličko scéstné ne? 😉
Ono stačilo napsat rovnou, máme problém a proto máme kotníčkové boty, přesně jako to psala arrowka, protože jinak je to zavádějící a standartně se opravdu nepředpokládá, že má dítě nějaký problém. Navíc nechápu, proč jste to psala mne a ne zakladatelce diskuze, takže ano, je potřeba si dát pozor jak a komu odpovídáte 😀
@pabka stačí se kouknou na to, jaké botičky se certifikátem pyšní i bez dalších podkladů je to víc než jasné.
Třeba klasické šílené bačkůrky co bývaly i za nás a které nesplňují snad jedinou zásadu zdravého obouvání.

pabka
7. lis 2014

@blondynka400 nevím tedy, ale všechny boty, co jsme zatím s certifikátem měli, byly ok... pravda, zatím jich nebylo moc, dcera je ještě malá.... já myslela, že máte nějaká fakta, která nevím a neznám, zvláště o tom, že se jedná o test a certifikát pouze k materiálům, ne ortopedicky, například nějakou studii, vyjádření odborníka apod.

pisisvori
7. lis 2014

Nekdo tady psal,ze ve svete se nikdy kotnickove boty nedoporucovali. Jaci odbornici ve kterem svete? Ze by zase nejak uzasne spravne postavena studie americkych soudruhu?😀. Proc teda vsechny firmy:primigi, ricgter, geox, wiking,superfit ...delaji kotnickove do urcite velikosti? Ze by vyrabeli jen specialne pro zaostale cechy?😀.