Botičky pro širokou nožičku, máte zkušenost?

bartovaandrea
22. únor 2016

Ahoj holky 🙂 dcerka moje ma sirokou nozicku od kloubu palce ke kloubu malicku a neoblekne boticky co jsem tu mela. Za par tydnu ji budeme potrebovat poridit boticky na ven, a nevim vubec jake. Mate s tim bektera zkusenost? Urcite to neni jediny dite s sirokou nozickou, ale je to moje prvni dite a vubec s botama nemam zkusenosti. Dekuji a pekny vecer 🙂

sara84
22. únor 2016

Pegres jsou dost sitore, z tech co jsme meli nejsirsi

bartovaandrea
autor
22. únor 2016

@sara84 dekuju 🙂

konidana
22. únor 2016

@bartovaandrea Pegres jsou sice docela široké, ale vyrábějí se na standardním kopytě jako většina bot. Takže ty široké nejsou širší, ale spíš pro vyšší nárt. Syn má také širokou nohu tím stylem , že jí má skoro jako trojúhelník rozšiřující se od paty k prstům. Boty takto široké běžně v krámech nejsou. Slyšela jsem , že fajn jsou Little Blue Lamb a podobné barefoot botky, ale nemám zkušenost. Jinak jsme stejně skončili na Pegres kožených botkách na sucháč, ale rozhodně to není ideál. A jinak za pár týdnů bude už teplo, tak jí i na ven budou stačit kvalitní kožené capáčky (Dadoos, Liliputi, ...). Moje děti začaly obě chodit v září a do konce října stejně byly naboso i venku:D Být vámi tak do podzima vydržím s capáčkama a pak se uvidí:D

mysak07
22. únor 2016

naše malá má taky širokou nohu... lítala jsem každý den min 3 hodiny po obchodech a z 15 párů obula pouze 2! nakonec jsem to vzdala, obkreslila nosu, přidala nadměrek a podle uvedených rozměrů objednala na netu Little blue lamb a bylo to to nejlepší co jsem mohla udělat! Pořádně se rozchodila teď v zimě, o to bylo těžší najít takové, které by nebyly jak lyžáky... LBL můžu fakt doporučit všema 10, jsou dostatečně široké, ohebné, lehoučké... určitě do nich půjdu i na jaro 😉

konidana
22. únor 2016

Capáčky TapTapi ani nejsou drahé a KidOfit také vypadá pěkně, sakra že jsem na tyhle boty narazila, až když z nich mladej už vyrostl.

whitechocolate
22. únor 2016

Tak opravdu ideální noha do barefootu, koukněte na ty LBL cenově jsou přijatelné a široké opravdu velkoryse.

sedmiteckas
22. únor 2016

Zkuste ddstep, máme řadu 015 ( číslo na krabici od bot) a je jak ohebná do šířky i délky, tak široká. Pokud trváte na barefoot, je to kompromis. Ale fakt pouze některé typy, některé typy te značky jsou tvrdé. Chce to odzkoušet osobně.

simca31
22. únor 2016

Máme stejný problém kupujeme botičky od Fare a sedím nám pěkně 🙂

mysak07
22. únor 2016

@simca31 tak to máte štěstí... malá ty boty vůbec neobuje přes nart...

simca31
22. únor 2016

@mysak07 Fakt jo? syn má právě širokou nohu i vysoký nárt a tyto jediné nám sedli 😒

mysak07
22. únor 2016

@simca31 jj, když jsem hledala zimní boty, docela jsem na ně vsázela a ono prdlajs 😀 😀 😀 vůbec tam tu nohu nedostala

bartovaandrea
autor
23. únor 2016

Moc vam vsem dekuju 🙂 zkusum prvne ty capacky, podle me zacne poradne chodit az pred letem 🙂

hojda
23. únor 2016

@sedmiteckas Zrovna včera jsem ddstep koupila oběma dětem, ostatní botičky v obuvy tvrdé jak prkno (essi, protetika).

sedmiteckas
24. únor 2016

@hojda za nás také spokojenost s ddstep, ale chce to fakt vyzkoušet, fakt ne všechny typy jsou takto měkké...:/

missa111
29. únor 2016

Na širokou nohu jsou vhodné zmiňované LBL (ty jsou opravdu hodně široké), Pediped (cena vyšší, ale jsou hodně kvalitní, odolné, většinou pratelné v pračce). Keen, ty mají povětšinou tvrdou podrážku (krom řady s označením CNX, ta je ohebná), jsou velmi a velmi odolné.
Hodně široké jsou Kidofit, je to přímo barefoot botička pro děti.
A tady tabulka na zjištění šířky nohy. http://vpavucine.blogspot.cz/2016/01/sirokeuzke...

lenjii
29. únor 2016

@sedmiteckas d d step jsou pro užší nožku, ... LBL jsme taky ted měli,.. ale jelikož ji noha roste jen do delky a do šířky vůbec LBl nejsou pro nás vhodné a máme doporučeno D d step, které jsou pro užší nožky.

sedmiteckas
29. únor 2016

@lenjii no my máme řadu 015, dcera má širší nohu a právě jí sedí na šířku...i od pohledu jsou široké...tak nevím...ale fakt mi přijdou širší a prostornější než kdejaké lbl co jsem viděla naživo...🙂

lenjii
29. únor 2016

@sedmiteckas asi jak ktera rada. Mame 030 a jsou super. Ve stejne delce u lbl by ji byly o 9mm širší a to je moc. ☺

ladyhacek
4. dub 2016

@mysak07 a prosím jaké rozměry měla (má) ? Koukám také na LBL sny má v nejširším místě asi 55mm a botky píší 59mm jinak má 12 měsíců a dle jejich tabulky bychom měli mít 18.-24m

ladyhacek
4. dub 2016

@hojda na první krůčky venku doporučujete? 🙂. malý doma začal chodit a chci něco ven a jsem z toho jelen 😀 > jaké jsou rozměry? syn má v nejširším místě cca 55mm - nevím zda to ej široké či ne 🙂 . moc děkuji

hojda
5. dub 2016

@ladyhacek Musíte fakt vyzkoušet, co vám bude pasovat, těžko se to odhaduje. Hlavně nějak pružnější, ne pevné tvrdé podrážky. Nám vyhovuje superfit a d.d.step nebo befado.

mysak07
5. dub 2016

@ladyhacek měla kolem 5,7cm ... zkuste ještě DDstep řadu 015, ty jsou taky širší...

andelka
5. dub 2016

Moji oba mají širší nohu a vyšší nárt,starší měl první botky Fare, mladší D.D.step.

rybickamalicka
5. dub 2016

Nam pouze sedi Fare, dcera ma hodne sirokou nohu a vysoky nart. Jeste se vleze do Protetik.