Co do vaničky pod miminko?

kachiiina
18. dub 2018

Maminky, chtěla bych se optat... Zvažujeme různé varianty. Co pod miminko do vaničky? Pěnová podložka mi příjde dost velká, lehátečko látkové na těch nožkách taky... Máte třeba někdo zkušenost s protiskluzovou podložkou? Sem se teď někde dočetla a zajímaly by mě osobní zkušenosti 😊 Děkuji a hezký den 🍀

lida9
18. dub 2018

ja uplne male mimco pokladala do vody zabalene v pline, lepe to snasel, tam jsem ho pak rozbalila a plinu pod nim nechala.. vsechno ostatni mi prijde vyhazovani penez, stejne je to na chvilku nez se budou cachtat sami🙂 koupani zdar 😀

zdenkaell
18. dub 2018

Nepoužívala jsem nic. Jednou rukou držím, druhou myju. Přijde mi to zbytečnost. Jedna z mnoha zbytecnosti 😀

ha_na
18. dub 2018

Já jsem se v porodnici naučila koupat miminko na ruce (dlani se podpirala zadicka a hlavicka), koupame tak ještě teď v půl roce. Ale obcas jde prcek do vany a na to je fajn to látkové lehátko ;). Ve vanicce by s ním neměl místo na nohy. Ale koupání se mu brzy začalo líbit, plakal snad jen prvních par dní, takže mu to nějak "zprijemnovat" třeba právě plenkou nebylo potřeba.

adau
18. dub 2018

Prvni tydny na ruce, pak na pline, miminu to staci, protiskluz jsme poridili az batoleti (a zadny zazrak to teda neni😀)

monunkaaa
18. dub 2018

Na obě holky jsem pěnoveho medvěda do vanicky,za mě nej na koupání.

misa1106
18. dub 2018

Když byl úplně maličký, koupali jsme v umyvadle a drželi hlavičku, pod ním ručník, aby umyvadlo nestudilo. Ale asi od 3 měsíců je ve vaničce na látkovém lehátku a byl to nejlepší kup! Bez toho ani ránu. Kdybych mu měla pořád držet hlavu a ohýbat se k němu, už se asi nenarovnám:D

aktakd
18. dub 2018

Pouzivali jsme latkove lehatko a byla to dobra investice (I kdyz z bazaru za 50,-), vyuzivali jsme asi 5 mesicu, potom syn lezel na brisku a hral si. Syn od malicka koupani miloval a tak se koupal treba 10 minut. Drzet ho v ruce, bylo by dost zahul.

ssandy
18. dub 2018

Nejsrive latkove lehatko, kdyz uz sama sedela ve vane, tak protiskluz. podlozku se spuntikama, ta se vyuzije leta.Ani jednl mi neprislo vyhazovani penez, uzitecne veci.

kachiiina
autor
18. dub 2018

No mě totiž tak nějak přijde, že když do te vaničky to látkové lehátko na těch nožkách narvu, že tam bude málo místa 😀 takže protiskluzovou podložku až později... Dobrá tedy 😊

bartakova_veronika
18. dub 2018

když se malá narodila, byla 3 týdny v porodnici, takže koupání pouze v umyvadle bez ničeho. Doma jsem jí koupala normálně ve vaničce + později s plínkou pod ní ... je jí půl roku a stále koupeme s plínkou pod ní ve vaničce ... mám doma protiskluzové lehátko ale nikdy jsem nepoužila

sell1
18. dub 2018

Koupila jsem látkove Lehatko a použila jsem ho tak dvakrát. Nam se neosvedcilo a teď mi leží ve skříni.
Malého koupu tak, ze ho jednou rukou držím a druhou myji. 🙂

gabrolo
18. dub 2018

Taky jsem nad tím teď uvažovala jestli něco pořídím a po zkušenostech kamarádek v okolí nebudu pořizovat nic, jednohlasně se shodly, že jsou to vesměs zbytečnosti a nejlepší je držet ho v ruce a nebo koupací kyblík 🙂.

bamak
18. dub 2018

Koupala jsem na ruce, ale dcera moc spokojena nebyla, lekala se pri kazdem pohybu, plenka moc nepomahala. Tak jsme koupili penoveho medveda a parada. Dcera mela cela zada oprena a zacala koupani milovat.

petra357
18. dub 2018

Poprvé jsme doma zkoušeli koupat na té pěnové podložce a poté už jen na ruce (jednou rukou držím a druhou myji) a naprosto vpohodě stačí. Záleží asi na té které mamince i miminku.

neria55
18. dub 2018

My máme pěnového medvídka a jsme spokojeni. Jen na rukou jsem se bála, když jsem neměla žádné zkušenosti, navíc malý měl 2600g jak jsme si ho přinesli domu, takže opravdu mrně. Za mě doporučuji 😎

evee24
18. dub 2018

@kachiiina to lehátko na nožičkách je do vany. U nás sem držela ja a manžel myl. Byl to ritual nás aby si u žil malou. Takze sme nic pod ni nedavali.

marii90
18. dub 2018

Mam to klasicke latkove lehatko. Jednou rukou ho drzim, aby mi nesjel moc nizko, ale to bych delala aso se vsim, aby se treba nepretocil ☺

zmrzlinka
18. dub 2018

Obe děti jsem koupala bez jakýchkoliv podložek. Držela jsem je rukou.

irena1111
18. dub 2018

U obou dětí jsem používala molitanovou podložku a za mě maximální spokojenost. Měla jsem tak volné ruce a mohli jsme dělat blbinky bo obě moje děti jsou lachtani a vodu milují takže koupačka často trvala celkem dlouho.

bartakova_veronika
18. dub 2018

tak malá také vodu miluje a užíváme si vodu i bez nějakých pomůcek 🙂 jednou rukou držím a druhou umývám ... manžel je občas u toho nebo jeho mamka a tak se dají dělat ještě větší kraviny 🙂 když se narodila měla jenom 2150 gramů a 42 cm to jsem se jí bála koupat, takže jeden držel a druhý umýval ale teď je to pohoda 🙂 teď má v půl roce cca 58 cm a 5600 gramů takže si to koupání víc užíváme i bez jakýchkoliv pomůcek .. jenom mám pod ní plenu abych jí mohla lépe umýt 🙂

brigitabazar
21. dub 2018

My měli tuhle žábu🙂 za mě úplně nejlepší. Před tím jsme vyzkoušeli vše z výše uvedeného 🙂

ivuska1986
21. dub 2018

Ahojky, nam je sest mesicu, do ctyr mesicu jsme meli ve vanicce latkove lehatko, ted ho mame ve velké vaně, je skvele v tom, ze mimco bezpečně lezi s hlavickou nad vodou a ty mas obe ruce volne na myti. Jinak pokladat s plinkou se nam moc neosvedcilo, davala jsem teplou zinku pres brisko, to se Ani moc libilo.

dapele
21. dub 2018

Mě se nejvíce osvědčilo na ruce, já i děti jsme to tak měli nejraději, měla jsem doma i látkové lehátko, ale to jsem použila asi třikrát, pěnovou podložku jsem nechtěla, protože špatně vysychá úplně do sucha a zůstá v ní kde co z koupele na čemž se pak živý kde jaký bakterie a plísně

babagaga
21. dub 2018

Jedna ruka 😃 Pak jsme koupali v klasický vaně s lehátkem, a ted se cachtá opět ve své plast. vaničce a už nic pod sebou nemá..

z_kopretinka
21. dub 2018

Mam latkove lehatko.. sehnala jsem mensi nez se obvykle vyrabi, mame malou vanicku. Malej je spokojenej. Vodu miluje u prvni jsem mela to penove. Dite na nem sice lezi nejlip, ale to zdimani a suseni za trest.

marcelapaskova
30. dub 2018

My máme tu z pěny, jakou houbička na nádobí,ta je super. A ségra má z Tesco, takovou látkovou na železné konstrukci, také skvělé

just_majka
Autor odpověď smazal
Zobraz
just_majka
9. kvě 2018

My dáváme malý ručníček pod zadeček, jednou rukou držím hlavičku a zádíčka, druhou umývám 🙂

michalelka
9. kvě 2018

@kachiiina to jsem si o lehátku myslela taky, ale přišlo mi maličké a ve vaničce sedí skvěle. Na rukách mi koupání nejde, ale každý si musí najít to svoje 🙂

kejt29
9. kvě 2018

Nepouzivali jsme nic. Podle me neni treba, max ta plina.