Co na nohy do chodítka

rrk
9. zář 2011

Chtěla jsem se zeptat rodičů co dávají své děti do chodítek co jim dávají na nohy. Jestli jim dáváte botičky, nebo necháváte bosy?

bocinka
10. zář 2011

@andrea.ivf to je názor od názoru, můj pediatr řekl, že je mám malé dávat už od prvních krůčků kolem nábytku, kvůli kotníkům, sestřenici se stejně starou dcerkou řekl její - o jedny dveře dál - že žádné botky nedávat, dokud sama nepřejde místnost.... 😀 😀 😀 Takže si myslím, že je to o názoru a pocitu každé maminy....

A co se týká toho chodítka, asi bych taky dávala jen protiskluzové ponožky nebo tak, malej je ještě miminko 🙂 .... Malá měla chodítko u tchýně, byla v něm párkrát na zahradě a to z toho důvodu, že chodila až v patnácti měsících a tahat 13ti kilové dítě celý den po dvorku není žádná sranda, nic se jí nestalo, chodit se sice díky němu nenaučila, ale já měla třeba deset minut na vypití kafe, nebo cokoli jiného.... jak říkám, že to o pocitu.... ale všeho moc samozřejmě škodí.... 😉 😉 😉

dana3262
11. zář 2011

My choditko mame. Maly se krasne udrzel na nohou uz v 5ti mesicich, tak jsme ho asi od 7.m chvili pouzivali. Prijde mi to mensi zlo nez ho vlacet za rucicky, coz se taky dela. Na nozickach mel klasicke kozene kotnikove backurky, ale to proto, ze mi to poradili nasi. Mozna to byla cely blbost. Kazdopadne chci se zeptat, jestli i hopsadlo je tak skodlive?

andrea.ivf
11. zář 2011

@bocinka Díky za zdravý názor🙂
Hezký den všem🙂

andrea.ivf
11. zář 2011

@dana3262 Hopsadlo.. no, já si myslím, že opravdu je mnoho názorů. Ale jsem přesvědčená, že kdyby to bylo takové zlo, ani to neprojde testama a nebude se moci prodávat. A navíc, ani v chodítku, ani v hopsadlu mimčo jistě dlouho nevydrží, takže ta chvilečka pro odreagování mi přijde fajn.

dana3262
11. zář 2011

@andrea.ivf Jsou to minuty to ano. Ale zas ze by se to neprodavalo nevim..klokanky a ruzna priserna nositka se taky prodavaji a tam to dite je fakt treba hodinu a dyl.

blandik
11. zář 2011

Já mám názor takový, že se prodává dost věcí, které nejsou optimální pro děti. Docela mě vždy zarazí, když někdo dítěti dá něco, co dle názoru odborné veřejnosti není dítěti prospěšné...Když pominu to, že dítě nemá správné držení těla a učí se chodit po špičkách, těžistě těla se přesouvá nepsrávně...a jakoby je to pokus o předehnání vývoje - dítě prostě začně chodit, až na to bude biologicky - tedy psychomotoricky přiravené v mozku a ne proto, že mu posílí nožičky v chodítku ..tak si podle mě máma zakládá na budoucí problém, stejně jako mámy, které děti vodí za ruce, aby se "naučily" chodit. Protože dítěti se chodítko zcela jistě zalíbí a pak už to nebudou minuty, ale bude se domáhat chodítka a bude tam chtít být, protože mu to umož'ní se rychle přemís'tovat po bytě....Nám se nejvíce vyplatilo nevodit za ruce (chodítko mě ani nenapadlo - prostě nedám dítěti něco, o čem se ví, že škodí, je to jako s barvivy nebo taveným sýrem...), dítě se naučilo chodit samo a výhodou bylo, že jsem si ušetřila záda a opravdu nestrávila pár měsíců v předklonu, malý nechodil ani za jednu ani za dvě ruce, od začátku sám doma i venku...
A jinak - botky bych na nožky do chodítka nedávala, protože noha ještě nemá správné držení, je na špičce a není tam došlap na celou nohu, takže bota ji může deformovat.

brittta
11. zář 2011

@mihaulka Proč jako tabu? Jen proto, že někdo nesouhlasí? Vždyť tu nejsou jen negativní reakce. Řekla bych že je to asi půl napůl...A to "jsem kuřačka......."-to byl jen PŘÍKLAD (ještě jsem to tam napsala) takže to není ke komentování 😉

dana3262
11. zář 2011

@blandik urcite je to pravda, ale treba nas tam proste sedel zavesenej (coz taky neni dobre samozrejme) a trochu popojizdel tim, ze se odrazel. Nevypadalo to moc jako napodobovani chuze. A rodic musi vymezit cas, ne dite. Ale urcite souhlasim, ze lepsi bez, ale bylo to prijemne zpestreni. Kdyz jsem videla me rodice, jak ho porad chteji vodit za ruce, tak jsem jim casto pripominala, at mu ruce smeruji do predpazeni a ne do vzpazeni. To nevypadalo tak hrozne a vliv to melo podle me stejny, jako kdyz pred sebou neco tlaci. S tema botkama se mi to ale nezdalo od zacatku. Nesly mu ani poradne obout a ta noha tam byla urcite zdeformovana, jak pises. Nastesti to fakt byly minuty a ne denne, ale priste uz to neudelam.

romcovaklarka
11. zář 2011

@blandik Omlouvám se za OT, ale co je s taveným sýrem? 😲

petruskaaa
11. zář 2011

Na nohy bačkůrky a chodítko do popelnice 😉

takyja
11. zář 2011

@romcovaklarka Není pro malé děti vhodný pro vysoký obsah tavících solí, které se tam přidávají pro roztíratelnost taveného sýra. Tavící soli obsahují fosforečnany, které sice jsou důležité i pro správné ukládání vápníku do kostí, ale ve velkém množství mu mohou naopak škodit. Pokud je jich v těle nesprávný poměr (více fosforu než vápníku), mohou způsobovat i odvápňování kostí. Děti potřebují velké množství vápníku pro správný růst kostí a zubů a proto je pravidelné podávání tavených sýru nevhodné. Stejně jako pro ně není vhodné chodítko.

Já bych 6měsíční dítě, které se pravděpodobně ani samo neumí posadit (což svědčí o jeho motorickém vývoji hodně) do chodítka nedala, ani kdyby nenapodobovalo chůzi, ani na 5 minut denně, ani.. Tomuhle fakt nerozumím a nevěřím, že někdo koupí chodítko, aby dítě zabavil na pouhých 5 minut denně. 😉

romcovaklarka
11. zář 2011

@takyja Díky, o tom jsem nevěděla 🙂

blandik
11. zář 2011

@dana3262 - ano, rodič jakoby rozhoduje, ale někdy si dost sám sobě naběhne, když v dobré víře a pro spěstření nabídně dítěti něco, s čím vlastně nesouhlasí a pak od určitého věku se toho začne dítě domáhat...Já jsem si právě zažila kamarádku, která vodila dítě za obě ruce a měla s tím kupu práce, pořád a furt, malý pořád chtěl...celé dny v zápřahu, malý byl temperamentní...a pak jak jsme měli vlastní, tak nám rehabilitační sestra striktně doporučila žádné vodění, až dítě dozraje, tak až pak - ani za jednu ani za dvě...a fakt jsem to ocenila. Dítě když se konečně rozešlo (tedy náš je opatrný), tak přešel první den půl pokoje a za pár dní už capkal venku...takže pro mě to byly ušetřená záda a dítě správné držení těla...