Hnízdečko. Ano nebo ne?

emamir
1. črc 2020

Zdravím dámy,
zajímají mě zkušenosti Vás, které už doma miminko máte. Pomalu vybírám výbavičku pro naše miminko, které se má narodit začátkem prosince. Moc se mi líbí hnízdečka, jen mě zajímá, je to dobrá věc? 🤔 Využíváte to?

Děkuji 😊

martinazidkova
1. črc 2020

Nemám sice zatím osobní zkušenost, čekám v září,ale měla jsem ten samý dotaz na manželovu sestrenku a ta si hnízdečko strašně chvalila, že si mohla dát malou spát i do obýváku na gauč a nemusela v malém bytě řešit třeba koš na miminko, protože jí dala do hnizdecka 🙂

Mě dnes třeba přišlo tohle 🙂

tasimia
1. črc 2020

@emamir my jsme pořídili a doufám tedy, že i využijeme. Jinak vím, že u neteří sestra měla i teď u nejmenší, je super, že se to dá přenášet, nechaly jsme si udělat trošku vyšší, takže se to dá dát suprově na gauč, nebo si to dává vedle sebe do postele ( její manžel se už po tolika dětech bojí, že miminko pořád zalehne).

veru181
1. črc 2020

Nám zatím taky slouží dobře 🙂 Měli jsme mrňouse v zavinovačce, ale po dvou týdnech z ní začal lézt - více mu vyhovuje mít kolem sebe trochu prostoru, což v hnízdě má (ale zároveň ho to omezí, aby necestoval po celé postýlce). A taky využíváme i na gauči, když chceme mít malého u sebe.

miba10
1. črc 2020

Měla jsem na obě děti. Když se začali otáčet, dado se rozvazat a bylo větší. Takže za mě dobrá věc.

kacka1994
1. črc 2020

Malý má skoro 6měsíců a v hnízdečku spí od toho, co nemá zavinku ;) Jenže mu začalo být těsné (nerozdělá pořádně nožky), zkusili jsme hnízdečko zrušit, ale chudák se tulil k mantinelům 😀 Tak jsem mu teď ušila hada, stáhla ho do céčka a má takové napůl hnízdečko 🙂 Já si teda šila i hnízdečko sama, asi bych ho nekoupila napoprvé, přišlo mi to jen jako designový prvek, než užitečná věc... teď už bych ho klidně i koupila, využil ho dost 😊

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketka_m
1. črc 2020

deti neco chteji u sebe..at uz to bude hnizdecko nebo deka..proste neco k cemu se pritisknou..maly si dal vzdy na hnizdo ruku a drzel..taky jsem byla ta ktera rikala ze je to blbost..a pritom mi tam skoro do roka chrapak i kdyz jej mel male

badyr
1. črc 2020

@emamir měla jsem pro syna. Narodil se nedonošený a i v inkubátoru měl něco podobného, malému to vyhovovalo, až mu bylo menší, tak jsme hnízdo dole rozvázali a spal v něm dál... Za mě "ano" 😉

amazonkajanik
1. črc 2020

Syn se narodil dost malinký,takže jsem hnizdecko užila i v kočárku. Byl v něm velice spokojený ...

mona91
1. črc 2020

@emamir já jsem hnizdecko užila fakt hodně. Se synem jsme ze začátku byli v provizoriu před stěhováním takže jsem ho kolikrát v něm měla i na gauci a tak a za mě super věc za prve jsou krásná a za druhé fakt když je miminko malé tak ten okraj nepřekona když se třeba zamrska.

jirovapa
1. črc 2020

@emamir mám dvě děti a taky se mi hrozně líbí hnízdečka, ale nakonec jsem hnízdečko nekoupila. Kamarádka měla problém s odnaučením spaní v hnízdečku a taky prcek nechtěl spát bez něho. Jelikož často s chlapem jezdíme k rodičům, tak představa, že zapomenu doma hnízdečko a celý víkend se nevyspíme nebo ho prostě nevezmeme, protože už teď máme problém, že máme málo prostoru v kufru auta. Na gauč jsem miminko nikdy nepoložila samotné. Měla jsem v obýváku cestovní postýlku a na zemi podložku a hrazdičku, plus lehátko na chvilku pro změnu prostředí. Obě dcery se při usínání tulí k malým plyšovým mazlíkům, každá má svého oblíbeného a v případě potřeby ho kdykoli dám do tašky a můžeme jet. Pokud miminko usnulo s námi v posteli, tak jsem dala mezi chlapa a miminko kojící polštář, ten se bál aby prcka nezalehl. Ale hodně maminek si to hnízdečko chválí a nedá na něj dopustit. Jen jsem chtěla napsat i jiný úhel pohledu na dotazovanou věc 🙂.

martinazidkova
1. črc 2020

@kelerub https://www.hravedite.com/Multifunkcni-hnizdeck...

S těmi medvídky jsem teď nenašla, ale tohle je taky z těch stránek a cenově se lišily pouze o pár korun

andyskarsgard
1. črc 2020

Me by zajímalo jestli se dá hnízdecko použít i s monitorem dechu?

tasimia
1. črc 2020

@andyskarsgard dá, máme vyzkoušeno.

aselluska
1. črc 2020

No to jsou rakety ... šila jsem si ho sama a stálo mě to 150 Kč.

mona91
1. črc 2020

@andyskarsgard i s hnizdeckem i se zavinovacku i s obojím dohromady 😉

barulina
1. črc 2020

Za me super. Maly nechtel byt zavinuty, a hnizdecko vyslovene miluje. Z postylky si ho kolikrat dam na sedacku, nebojim se ze spadne atd.

barulina
1. črc 2020

@andyskarsgard mam monitor pod hnizdeckem

adinka19
1. črc 2020

@emamir My jsme meli pro malou a za me super. Schovala jsem na dalsi a kamaradkam ho doporucuji 🙂.

cherie24
1. črc 2020

Za mě naprosto úžasná věc 🙂 když byla úplně malinká, tak jsem jí v něm polohovala do boku, aby se neudusila, kdyby si ublinkla. Pak se to hodilo, když se začala vrtět a cestovat. Jakmile spala mimo hnízdečko, tak byla hned odkopaná. V tom hnízdě se neodkopávala tolik a využívala jsem ho i na gauč, aby nespadla a zároveň mě slyšela a viděla, že tam běhám. A všechny kamarádky, které ho měly si to nemohly vynachválit, takže bych se nebála, že to budou vyhozené peníze za to. 🙂

andyskarsgard
1. črc 2020

@barulina díky moc, já si koupila hnízdecko, a ještě chci koupit monitor dechu a pak jsem přemýšlela jestli to funguje. 😳 Díky za info
@mona91
@tasimia

lucinka_16
1. črc 2020

@emamir Já u prvního neměla. Když jsem potřebovala, zadělala jsem ho na gauči chvilku kojícím polštářem nebo byl v kolébce ( tam většinou teda jen spinkal). V postýlce spal cca 2 mesice v zavinovačce. Pak potřeboval prostor- tak mi i bylo řečeno,žádné serepetičky ( plyšáci) v postýlce. Když se začal přetáčet, trávili jsme čas na zemi na dece... V prosinci čekáme druhé a taky neplánuju pořídit,nějak asi nevím na co 🙈

crazyduck85
1. črc 2020

U syna jsem ho neměla, ale na dvojčata jsem ho hrozně chtěla, ikdyž mi mamka tvrdila, že jsou to vyhozené peníze ... něměla pravdu. Od příchodu z porodnice první dva měsíce kluci spali zavinutí v pleně nebo zavinovačce a ještě hnízdečku a krásně nám spinkají. Zítra mají 3měsíce a stále hnízdečka milují, takže za mě je to super věc, neměli by ve výbavičce chybět

loylii
1. črc 2020

@emamir vynález století.... nemusí se resit žádná ohradka, příruční kolébka, zavinovacky atd.. deti v tom spi cele dny a můžou se v něm převádět...

me_druhe_ja
1. črc 2020

Asi takhle: určitě se bez něj obejdes, není to nic životně důležityho. 🙂 Já ho mám a syn tam spí furt, i když ho dole má dávno rozvazany. Spí i normálně bez hnízda mimo domov. Když byl prte byl v něm na gauči vedle me. Ale jako to se dá vyřešit, že ho obložis polštáři např. 🙂 Takže asi tak: je to fajn věc, ale když ji nemáš, nic se nestane.

marti89
1. črc 2020

Malý byl nedonošený a zvykl si na něj už v porodnici (vytváří kolem bariéru, na kterou jsou v bříšku zvyklí). Výhoda byla možnost ho v něm uhoupat a kdekoliv odložit, spal v něm hodně dlouho (měla jsem s rozepínacím koncem u nožiček). Klasickou zavinovačku odmítal..

@andyskarsgard Používali jsme hnízdo na klasickou matraci a pod Nanny. Naprosto v pořádku..

petulejan
1. črc 2020

Za mě ano. Mimi si v něm můžete hezky polohovat,nemele se v postýlce,když už je větší. Malá má rok a spí v něm do teď 👍

puhelin
1. črc 2020

Nemam postylku, obe deti mi spi od narozeni v posteli s nami. Hnizdecko jsem vyuzila u druheho. Ma ho jeste ted v 11 mesicich (xxl, rozvazane).

emamir
autor
1. črc 2020

Holky, díky všem! 😘

lenatko91
1. črc 2020

U první nemám, že zavinky lezla ve 2m, v košíku se budila. U sestřenky jsme vyzkoušeli a spala v něm v hluku, takže pro druhého prcka v budoucnu asi pořídím.