Jak se na látkování dívali tatínkové?

luj89
19. únor 2015

Ahoj, ráda bych se zeptala maminek, které dětem dávaly látkoý plínky. Jak se na látkování dívali tatínkové? Nedělalo jim problém přebalovat mimčo s látkovkou? Děkuju 🙂

kkouzlo
19. únor 2015

u nás to teda bylo úplně v pohodě. Nikdy předtím nepřebaloval ani jednorázovku ani čtvercovky, takže mu bylo jedno co si vymyslím. A později i skládat pleny 😀 my jsme spíš oba měli problém, když jsem občas museli dát jednorázovku, tak jsme málo utáhli atd 😀

leeena_4
19. únor 2015

@luj89 u nás stačilo vysvětlit, párkát manžel zapomněl dát svrchňáky, jinak bez problémů. Našel si z naší výbavy plenky, které mu vyhovovali a do těch přebaloval rád - kalhotkovky a AIO.

luj89
autor
19. únor 2015

@kkouzlo
@leeena_4 Holky, souhlasili v tom rozhodnutí s vámi, nebo se prostě podřídili a moc to neřešili?

kkouzlo
19. únor 2015

@luj89 moc to neřešil. Vůbec netušil do čeho jde, tak mu to bylo jedno .D ale vesměs ocenil, že zbytečně neplýtváme a všechny výhody látkovek postupně

ivi88
19. únor 2015

Manžel toto rozhodnuti nechal ciste na me, nic nekomentoval, prece jen 80% casu travim s malou ja a prebaluju ja, ze 🙂 Pokud ma poskladany novosklad tak dokaze i prebalit, ale co si budeme nalhavat tak radeji da papirovou 😀

ufonaut
19. únor 2015

Začali jsme látkovat ve 4 měsícíc syna, postupně, manžel soulasil, postupně se do toho zapojoval a umí dát čtverce i kalhotovky, dokonce mu nevadí likvidovat posranděné plenky. V tomhle jsem na něj moc pyšná 😵

suzanna123
19. únor 2015

můj muž s tím vůbec neměl problém. Sám se o to nijak nezajímal, ale když jsem mu to řekla, tak mi to odkýval, že to má svá pozitiva. My tedy používáme AIO, takže je to poměrně nenáročné. Ovšem hovínka zapírám asi výhradně já - ale možná proto, že mu nedůvěřuji, že by to udělal pořádně 😀

mariti
19. únor 2015

Můj muž se napřed trochu zhrozil, když viděl ceny některých látkovek (např. AIO), tak jsem mu to spíš podávala tak, že z dlouhodobého hlediska výrazně ušetříme a konkrétní částky jsem raději moc nesdělovala. Jinak ale byl taky pro, i kvůli ekologii. Co se týče jeho přebalování, nemůžu si stěžovat, naučil se všechno a hovínka mu nevadí. Samozřejmě z toho byl napřed trochu zmatený (hlavně díky tomu, že máme nakombinováno opravdu hodně druhů plen), stejně tak i babička, a taky se stalo, že přes kalhotky nedal svrchňáky, protože "to je přece logické - byly barevné a přes ty se už nic nedává,ne?"., případně "špatně jsi mi to nachystala". Snažila jsem se to vždycky všechno předem nachystat, ale občas jsem se fakt zasmála, jaké neuvěřitelné kombinace jsou lidi schopní vymyslet (plena obráceně, jednorázovka a přes to svrchňáky atd.).
Mamka v žertu říkala, že to látkování je jak vysoká škola 😉 Ale celkově v pohodě.

karlalala
19. únor 2015

U nás pohoda, manžel byl schopný poskládat i novosklad 😀 Nejraději má ovšem AIO, protože jsou jednoduché. Těch ale máme jen pár, takže když hlídá těch pár hodin, co jsem ve škole, tak musí být všechny vyprané a připravené 😀 Ale dokáže si poradit i s ostatními plenkami...Dělá s ním i bezplenkovku 🙂

v_anilka
19. únor 2015

Můj manžel se zatím na to moc netváří, že chci látkovat... ale ještě je času dost, tak ho snad zpracuju...

vercik83
19. únor 2015

Tak manžel by určo raději dal jednorazovku, ale pokud byl předskládanej novosklad tak ho dal. I s drakem ma trochu problem, ale spis ze prichazi domu az pozde, to ji nechavam nahounkou uz tak to nevidi. To s barevnejma kalhotkovyma plenkama taky nechape, ale ja jedu na 90procent ctverce stejnak, jeste mu vysvetlovat ze na tyhle davat svrchni, na tyhle dvoje uz nemusi, takhle je to nejjednodussi. Mela jšem jednorazovky pampers bile a ted na noc zelene, ty jo ty smrdiiiiii.

leeena_4
19. únor 2015

@luj89 souhlasil. Se zdravotními výhodami, finančími i ekologickými.

luj89
autor
14. bře 2015

A jak jste se pro to rozhodli? Bylo to vaše rozhodnutí, nebo po dohodě s partnerem?

vercik83
15. bře 2015

@luj89 moje ale chape zdravotni duvody a financni ale kdyz videl troje bazarkove anavy a vv tak se ptal co me to vsechno vlastne stalo

romikka
15. bře 2015

no my ještě prcka nemáme, ale bavili jsme se o tom doma a plánuji látkovat a manžel mě v tom podporuje. On je takový praktik.. když mu vysvětlím co a jak, tak nemá problém a umí to pak udělat.. samozřejmě by si to i načetl, ale na co když se může zeptat 😀

betelgeuzz
15. bře 2015

Látkovat bylo moje rozhodnutí, už dřív jsem se zajímala o ekologii, jedna kamarádka už látkové plenky měla. hodně jsem si načetla a pak to řekla m. Bral to tak, že tomuhle nerozumí, neměl potřebu do toho mluvit. Vysvětlila jsem mu, že to vychází líp finančně, na to on slyšel 🙂 akorát ho postrašil švagr, švagrová prý taky přemýšlela o látkování, nakoupila si výbavu za 2 tis a pak je nepoužívala. Já už měla nakoupeno asi za 6 tis, tak z toho byl nervozní, hlavně, když jsem asi měsíc používala jednorázovky. Starší se narodila s váhou 2,2 kg, i nejmenší jednorázovka jí byla tehdy velká. Taky jsem s ní řešila kojení, rehabilitace, tak chvíli trvalo, než jsem si to všechno zajela. Ale pak jsem najela na látkovky a látkovala plně, jednorázovky jsem dávala vyjímečně. A když měl přebalit m, tak jsem mu to přesně nachystala, buĎ už naskládaný novosklad s kalhotkama, nebo AIO.

luj89
autor
15. bře 2015

Přiznám se, že děti ještě nemáme, ale už teď víme, že látkovat chceme. Rozhodnutí je to společné, i když muž by se asi smířil s jakoukoliv variantou 😀. Strašně ho chytlo šátkování a nošení dítěte nosítku, od toho už k látkování není tak daleko - oboje je v dnešní době bráno za ,,alternativní" (i když z mého pohledu je normou dítě nosit a mít v látkových plínách a alternativou pak vozit v kočáru a dávat mu denně ty papírovo-plastovo-gelový jednorázovky). Doufám, že přebalovat zvládne i bez mých předchozích příprav novor. skladu apod...

aftylka
15. bře 2015

My máme termín za měsíc, takže prakticky ještě nevím, jak to bude fungovat. Manžel do toho ale nijak nemluvil a přijal to jako fakt. Vždycky se jen zajímal, co přišlo za novou plenku a jaké jsou tam obrázky 😀 Že jsem koupila jednu sytě růžovou na noc, to sem mu radši zatajila (neznáme pohlaví a u kluka by mu to asi vadilo), ale myslím, že i na noc to případnému chlapečkovi vadit nebude 😀 Počítám, že ze začátku pojedeme jenom ve čtvercích, čekáme spíš menší miminko, tak mu to chci dávkovat postupně. Naučím ho čtverce (nejdřív sebe, pak manžela 😀) a až prcek doroste, tak přidáme kalhotovky. Snad to půjde 🙂

hanve
3. dub 2015

Porod mam az koncem kvetna, ale latkovat jsem se rozhodla uz na zacatku tehu. Duvody ekologicke, ekonomicke... Ze zacatku se na to netvaril, ze pry abych z toho nebyla jeste unavenejsi nez budu se vsi peci o mimi. Tak jsem mu vysvetlovala stale dokola a dokola, ze kdyz to zvladli nase mamky a babky, zvladnu to taky, navic prat se bude tak jako tak. Pak jsem nekde videla obrazek poctu jednorazovek a latkovek za 2lety plenkovy zivot ditete (miniaturni hromadka latkovek vs obr hromada jedorazovek), tak jsem mu to poslala spolu se zdravotnimi hledisky a financi usporou. No a to uz slysel, jak by taky ne. Takze ve finale se mnou sel i na latkovaci kurz do Brany a neustale se me pta, jestli uz mame celou latkovaci vybavicku nebo co je treba jeste dokoupit.

elana
3. dub 2015

mě manžel bezvýhradně podpořil, stačil mu argument zdravotní (což byl i pro mě ten primární, proč jsem o tom začala uvažovat), dítě v látce se nezapařuje, nepřehřívá (zvlášť první máme chlapečka, tam je to extra důležité), takže to vůbec neřešil, jen občas mívá komentáře, jestli opravdu novou plenku potřebujeme 🙂 Přebalovat se naučil, když se chce, jde všechno, nepřebaluje jen ten, kdo nechce a koneckonců použití např. AIO plenky (kapsovky nebo i připravené SIO) není složitější, než jednoráz.