Jakou kosmetiku pro novorozeně?

messias
22. srp 2016

Ahojky, holky poradte mi, jakou kosmetiku a gel na prani, popripade i avivaz ma poridit pro malou, ktera se narodi behem rijna ? Bude moje prvni, tak v tom tapu. Praci gel jsem koupila ted v kauflandu Batole, ale netusim, jestli je to vhodne pro mrne. Mate vyzkousene ? Co mam koupit na koupani, na prebalovani a tak dale ? Hrozne se v tom uz ztracim a to to jeste ani nezacalo 🙂

ivatko0406
22. srp 2016

@messias ahoj, ja jsem prala v Lovele, asi pul roku. Pak jsem pomalu sem tam neco soupla k nasemu pradlu a bez problemu. Na koupani a vlasky sprchacek od johnsons, ten zluty. A mazala jsem miminko vrchlabskou masti (rika se ji take prusova nebo ondrejova). Takova mastna zluta tuha mast. Anebo pak olejicek od hipp. Ale musis si vyzkouset co bude vyhovovat tvemu miminku. Obecne si holky hodne chvali Hipp, Johnsons a Sebamed? Nebo jak se to jmenuje, ted mi to total vypadlo 😀. Ale treba nekdo bude vedet co myslim a nazev upravi 🙂

messias
autor
22. srp 2016

Ja zase cetla, ze ten Johnsons je moc ,,navoňaný" a ze neni uplne nejlepsi :-/ pockam jestli jeste nekdo neco napise a udelam nejaky vyber. Dekuji moc 🙂

hz
22. srp 2016

@messias tak ma zkusenost je takovato: prala jsem v Baleteti a ok... kosmetiku jsem z pocatku nepouzivala vlastne zadnou, nasi mi porad cpali nejaka mydla, ale ja koupala jen v ciste vode a natirala jsem mandlovym olejem od Nobilis Tilia. ja jsem takovy prirodnak, presla jsem na latkovy pleny a misto cisticich vlhcenych ubrousku jsem pouzivala Medvidka od Eone. Naredilo se to vodou, postrikala jsem prdylku a krasne slo vsechno smyt, bez drhnutia cervene zaparene zadelky...
jakou cestou se vydas, to je jen na tobe...
hezke vybirani 😉

messias
autor
22. srp 2016

U nas je na baraku problem s hodne vapenitou vodou, takze budu muset mazat.. dekuji moc za reakci 🙂

zmrz_lina
22. srp 2016

Kosmetika neni potřeba žádná. Ideální koupat v normální vodě a mazat např. mandlovym olejem (treba od zn. Eone, ciste přírodní). Na zadek jsem mela mastičku taky od Eone (tusim Lalium) a to bylo všechno. Prala jsem v normálním prášku co pouzivame my (Ariel, persil, denkmit).

messias
autor
22. srp 2016

@zmrz_lina
Kde se to da sehnat ? Myslim tu znacku Eone ?

zmrz_lina
22. srp 2016

@messias uplne bezne na internetu 😉 jejich webovky jsou www.eone.cz myslím.

yelowangel
22. srp 2016

Ahoj, já jsem taky chtěla koupat jenom ve vodě, v porodnici mě ale převedčili že aspoň zadeček je dobrý umýt nějakým mýdlem tak jsem měla Johnsons&Baby jakejsi fialovej a dobrý na štěstí ale vím že na tuhle značku dost nadávají. Pak jsem přešla na Kulíška od Missivy a naprosto super ale tam musíš být buď zaregistrovaná nebo najít někoho kdo zaregistrovaný je, je to jak Avon nebo Oriflame, koukni na http://www.missiva.cz/ tam určitě najdeš nějaký kontakt jak objednat. U nás to dělá partnerova máma. Jinak co se týče olejíčku moc jsem spokojená nebyla, doktor taky říkal že to spíš ucpává póry ale nepromastí a to je malej doteď hodně suchej a musí se mazat každý večer. Skončila jsem tím že do každýho koupání přidám trošku Astrid olejíčku a od doktory si nechávám psát glycerinovou mast. Koupíš ji v lékárně i bez receptu ale dáš za to stovku, s receptem je zadarmo. Na zadeček jsem používala Rybilku, není špatná, ale jsem spokojenější teď se Sudocremem. Na umývání žádný ubrousky, malej byl hned zapařenej, přešli jsme na Medvídka co už tady byl zmiňovanej. Najdeš ho např tady https://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/kosmet... Nevím odkud seš ale v Brně je přímo obchod. Jinak odmalička peru v Lovele, Batoleti, Marseiským mýdle a nikdy žádnej problém nebyl takže Batole klidně požívej. Nic jinýho z kosmetiky potřebovat nebudeš, snad mě pak jenom napadá nějaký krém proti mrazu když se malé narodí na podzim ale to bych si nechala doporučit v lékárně nebo u pediatra.

sara84
22. srp 2016

Prala jsem v Persil sensitive gel. Lovela nevypere, zustavaji fleky atd. Na zadecek mesickovy krem z DM, ubrousky a pleny DADA. A na myti pumpicku z Rossmanu- Babydream a olejicek take stejne. A naprosto bez problemu. A v lete Cien Baby Spf 50 pro vsechny doma.

messias
autor
22. srp 2016

@yelowangel
Dekuji moc za prispevek, urcite mi pomohl 🙂 nejlepsi by bylo asi nekde sehnat vzorky a vyzkouset, az se mala narodi. 🙂

lenkas1982
22. srp 2016

My používáme měsíčkovou kosmetiku od Weledy - do koupele a olejíček na mazání těla po koupání. Teď od nich používám i gel na čištění zubů (měly by se čistit hned jak vylezou). Máme doma i jejich pleťový krém, ale ten moc nepoužíváme. Je to všechno čistě přírodní.

lenkas1982
22. srp 2016

Jo a na zadeček používáme místo vlhčených ubrousků perlan. Je to česká netkaná textilie, která se po namočení chová stejně jako vlhčené ubrousky, ale není to ničím napuštené. A na mazání Sudocrem (vyfasovala jsem plnou pikslu, takže jsem to nijak neřešila), ale asi od půl roku už mažu jen 1x denně před spaním, dcera na opruzeniny naštěstí netrpí.

sromulenka
22. srp 2016

Každá maminka Ti napíše svou oblíbenou značku. Já u první dcery používala prací prášek Lovela a postupně aby si zvykla přešla na klasický. Třeba Persil. Naše dr. píše už při první návštěvě miminka recept na Linolu olej do koupele - také právě na změkčení vody a vláčnou pokožku miminka. V porodnici jsme koupali miminka kosmetikou Johnsons Baby. Já osobně jsem používala a měla nejvíce ráda HIPP. Jak sprchový gel na tělo i vlásky, který neštípe v očích, tak po koupání mandlový olejíček, kterým jsem při masáži namazala celé tělíčko. No a zadeček jsem mazala sudokrémem x opruzeninkám. S tím mám nejlepší zkušenosti. Můžeš ho mít i pak dál v lékárničce, třeba na odřeninky, popáleniny, štípnutí hmyzem atd.Je víceúčelový, v budoucnu využiješ 😉 . Vlhčené ubrousky také od Hipp, nebo ještě od Nivei - (krásně voní.) jsem používala jen na cestách. Doma prcinu rovnou pod kohoutek. Záleží na Tobě co Ti voní, k jaké značce máš větší důvěru a jakou kosmetiku si nakonec vybereš. Ať vybereš tak či tak, vždy budeš mít krásné, čisté a voňavé miminko. 🙂

jojosefina
22. srp 2016

Každý má to své, já upřednostňuji Weledu do koupele a na prdelku. Spíš přírodní kosmetiku. Nikdy Niveu či Johnson . Později Babylove . Miminko voní i bez parfémů.

yelowangel
22. srp 2016

@messias Rybilka posílá vzorky zdarma - jak Rybilka krém na zadeček tak Pupík na bolavý bříško. Já jsem objednávala už 2x jednou na sebe a jednou na syna (máme jiný příjmení a bydlíme v paneláku) tak můžeš zkusit objednat na sebe, na partnera a domluvit se třeba i s rodiči nebo kamarádkami že bys uvedla jejich jméno a adresu, žádný letáky nebo reklamní akce pak nechodí. Je to adresa http://www.rybilka.cz/nase-detska-rada/ sjedeš kousek dolů a v pravo je formulář. Jinak koukni tady na koníku je diskuze kdo všechno posílá vzorky zdarma https://www.modrykonik.cz/forum/volne-diskuze/kdo-posila-vzorky-zdarma-pro-maminku-a-miminko/ a určitě koukni na skupinu https://www.modrykonik.cz/group/4710/ bývají tam pěkný věci nejenom pro miminka 🙂

janickajana
22. srp 2016

Budu používat Lenienskou mast. Je to krém z lékárny kde ti ho namíchají. Hezky voní a je vhodný pro citlivou pokožku. Je mastný. Přirovnává se voňavému sádlu 😀
Ze začátku jsem prala v Batole, že důkladně nepere mi nepřišlo protože nové věci stejně extra vyprat nepotřebuješ a když už jsem dávala příkrmy tak jsem dětský prášek už nepoužívala. Vše to chce vyzkoušet a uvidíš co tobě a mimi bude vyhovovat ☺

z_u_z_a_n_a_1988
22. srp 2016

Ahoj, ja jsem asi prvni 3 mesice prala v Persil sensitive gel, jak uz tu nekdo zminoval a v avivazi Silan sensitive. Avivaz pouzivam furt stejnou, ale praci prasek uz davam nas Persil.Co se tyce kosmetiky, prvni 4 mesice jsem take koupala jen ve vode a pak koupila od Lavery detsky sampon a sprchovy gel v jednom a krem od teze znacky, kterym mazu po koupeli a jsem moc spokojena.Na zadecek pouzivam Bepanthen.Ze zacatku jsem natirala Sudocremem, ktery nam dali v porodnici, ale ten opruzeniny jen zhorsoval.Bepanthen je za nas super, uz ho taky nemazu pokazdy, protoze s opruzeninama problem nemame.

lenkas1982
22. srp 2016

@yelowangel Ehm, nic ve zlém, ale nedá mi to. Nepřijde Vám trochu jako zneužívání vstřícnosti výrobce nechávat si posílat zdarma vzorky na x příbuzných?

myshoun
22. srp 2016

Od narozeni kupuji Sebamed, je to lepší průměr, ale vyhovuje synovi. Chtěla jsem mu polepšit a koupila jsem biodermu a zrovna mu nesedla. Vlhcene ubrousky nepoužívám, sice je mam v prebalovaci tašce pro případ nouze, vystacim si s zinkou.koupila jsem ty z ikey. Neni to asi moc praktické 😃 Na zadeček máme sudocrem, bepanthen a rybilku, ta je skvělá a neni extra draha. Oleje přidávám do vody, na tělo ne, jak tu bylo řečeno, zmasti se vsechno okolo a zacpe póry. Záleží, co vám bude vyhovovat, hodně maminek si chválí hipp, připomíná mi nas dlouhy pobyt v nemocnici, tak mi nesmí přes práh. V lekarnicce máme i violeť na Afty a infadolan- na suchá místa neni nic lepšího.

kekulice
22. srp 2016

Používám od narození prirodni kosmetiku Motherlove a Nobilis Tilia. Cenově srovnatelná s komerční produkcí, ale kvalita bych řekla je mnohem lepší. Nakupuji online na mamadiva. Už je to skoro rok a velká spokojenost.

yelowangel
22. srp 2016

@lenkas1982 pročtěte si diskuzi kdo posílá vzorky zdarma či jak se to jmenuje některý maminky si to nechají posílat na svoje jméno i 4x. Krom toho já jsem měla Rybilku normálně koupenou Pupíka taky a teď mám 2 známí těhotný. Nejsou to nijak extra kamarádky že bych do nich musela rvát tisíce ale natolik dobrý známí že aspoň něco jim s partnerem dáme. Takže krom toho že dostanou dudlíky co se nám tady sešli, nějaký chrastítko nově koupený pro malýho (rozuměj jejich malýho - oba kluci) tak jim sháním nějaký vzorky kosmetiky. Pořád se může stát že to tomu prckovi nesedne a než kupovat krém co se pak vyhodí radši ať vyzkouší víc značek v malejch dávkách.

rebejsova
22. srp 2016

@messias Peru v Lovele (ale je pravda, že následky větších nehod nevypere), na koupání jsme měli šampon/pěnu do koupele od Lavery (bez parfemace, příjemná), na tělo používám čisté oleje (na novorozeňátko mandlový nebo meruňkový od Saloosu). Na zadeček na běžnou péči Rybilka, když se objeví náznak problému, Sudocrem. Vlhčené ubrousky střídáme (co dostaneme, co je v akci atd.).

lenkas1982
22. srp 2016

@yelowangel Ale to ja přece nezpochybňuju. Taky nemám problém se nezištně podělit i s neznámými lidmi, už jsem to párkrát udělala. A ano, to je hlavní myšlenka vzorků zdarma, aby si to lidi mohli vyzkoušet, kdyby to nesedlo nebo se na to vyskytla alergie. Ale na to snad stačí vzorek jeden, možná dva, ne si to nechat posílat na 10 známých a vytřískat z toho, co jde. Aspoň to tak vyznělo, jestli to tak nebylo myšleno, tak se omlouvám.

bonulinka
22. srp 2016

Peru v mýdlových vločkách a dám ještě jedno máchání. Fleky od mrkve skvěle vybělí sluníčko 🙂. Koupu v čisté vodě a pak namažu mandlovým olejem. Dobrý je i meruňkový. Na zadeček používám mycí olej Medvídek a otírám to Perlanem. To je vše. Nic víc není potřeba a kůžička je krásná.

lilulilu
22. srp 2016

Peru v Lovele, avivaz nepouzivam. Pri koupani Weledu do koupele, po koupeli Weledu olej, nam vyhovuje, krasne voni a nemasti, rychle se vstrebava. Na zadecek vlhcene ubrousky Babylove, krem Bepanthen nebo Synderman. Na opruzeniny Imazol.

luckylee
22. srp 2016

Na koupani mame sprchovou penu od Hipp,kachnickova flaska.😀 Zadecek umyvam jen cistou vodou a perlanem a nemazu preventivne nicim.Kdyz se ze zacatku kvuli prujmu a prilisneho mazani oprudil tak pomohl cerny caj a trosku imazol.Na suchou kuzi modra indulona.Krom koupani na nej ted ve 4m nepouzivam vubec nic.Neni potreba.☺

sonaxoxo
22. srp 2016

Používám přírodní alverde😃..Olejicek i sprchac+ šampon. Bez aromatizace.myju v čisté vode bez pěn apod.😃 Kupuji prášek batole (ale nepere)...avivaz ještě nepoužívám,ale mám spadeno na přírodní avivaz biodrogerie.cz (levandule)..kupuji tam už drogerii a spokojenost.😃 jinak ubrousky babylove zelené a sudocream (bepanthen vyzkoušen u nás,drahy a opruzeniny)...Toť vše co používáme.😃

janawei
22. srp 2016

Peru v Batoleti a místo aviváže dávám ocet - dostává z prádla zbytky pracího prášku. Po uschnutí není prádlo octem cítit. Co se týče kosmetiky, tak se asi budete muset rozhodnout, zda chcete používat přírodní nebo konvenční kosmetiku. Já dost řeším složení téměř u všeho, kosmetiku nevyjímaje, takže jsem logicky zvolila i pro prcka přírodní kosmetiku. Konkrétně Weledu. Někomu sice připadá dražší, ale u většiny věcí stačí použít malé množství, takže to ani cenově nevychází špatně. Používali jsme olej do koupele (1 x týdně, jinak jsme koupali v čisté vodě), na mazání Zklidňující tělové mléko (prcek byl lehký atopik) a na občasné opruzeniny Měsíčkový kojenecký krém. Vlhčené ubrousky jsem používala jen na "větší příhody", a to doma vyrobené - Perlan nebo separační pleny + Medvídek. A stejně jsem ho vždy omývala čistou vodou.

pajula123
22. srp 2016

Na prani Persil sensitive,avivaz neni nutna. Na koupani Delfinka od Eone nebo Mesickovou koupel od Weledy. Po mycich ubrouscich se maly opruzuje,nejlepe perlan a cistou vodu. Na zadecek Babydream z Rossmanu,vyborna,neparfemovana. Jen pri vetsich potizich Sudocrem,uz 8 mesicu mame minivzorek z porodnice.

lucykal
22. srp 2016

My používáme od porodnice ( nedonošenecké odd) Weleda krém na zadeček, olej (ten i od Hipp), olej do koupele Weleda.
Peru v Batoleti i aviváž batole.