Kosmetika pro celou rodinu. Co byste doporučila a máte vyzkoušené?

Zodpovězené
15. lis 2019

Dobrý den,

můžete mi, prosím, doporučit některé výrobky, které například máte vyzkoušené?

Jedná se o: tekuté mýdlo, dětský sprchový gel a šampón, zubní pasta (dětská i pro dospělé).
Místo aviváže dávám ocet. Na praní si vytvářím prací gel z mýdla Jelen, je to vhodné?
Máme doma ekzematika. Máme rádi přírodní produkty.

Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

tekutá mýdla mohu doporučit od značky Dr.Bronners a Sonett, obě značky mám vyzkoušené ve více variantách a obě jsou v pořádku složením i funkčně.
Na dítě není vhodné používat sprchové gely, spíše netoxická tuhá mýdla, ideálně s otetsovaným lanolinem (to má momentálně certifikované značka alchemix laboratory, kterou zmiňuji níže u pracích mýdel) nebo čistá olivová, bohatý výběr naleznete zde:
Seženete na nt eshopu https://www.prirodaregeneruje.cz/ nebo www.netoxickadomacnost.cz, www.rozabel.cz, biooo.cz a další.
Zubní pasty používám Weleda, Laveru a Urtekram, seženete také v mnoha i kamenných eshopech a DM. Používám také Hishams vital serum, zubní pasta se skvělým NT složením, pro náročné.
Jelen není non toxic mýdlo, bohužel obsahuje synstetickou parfumaci a další nežádoucí složky. Netoxické prací prostředky seženete opět na výše zmíněném nt eshopu, osobně jsem si oblíbila prací mýdla od zn. Alchemix laboratory, mají výbornou prací schopnost a hlavně jsou absolutně netoxická. Další výhodou je, že již obsahují netoxický změkčovač citrát a není tedy nutné přidávat na změkčení vody sodu, která také u ekzematiků může dráždit.
Místo aviváže používejte do nádržky kyselý oplach, tj. aviváž ze směsi octa a destilované vody v poměru cca 1:5. Kyselý oplach pomůže z vláken odstranit zbytky mýdel.
https://www.prirodaregeneruje.cz/vyhledavani/?s...
U ekzematika volte spíše produkty bez silic, na praní tedy čisté kokosové mýdlo by bylo ideální, neboť i silice přírodního původu mohou dráždit.
https://www.prirodaregeneruje.cz/kokosove-mydlo...

Přeji Vám krásný den.
Pavla