Jakou kosmetiku pro novorozeně?

messias
22. srp 2016

Ahojky, holky poradte mi, jakou kosmetiku a gel na prani, popripade i avivaz ma poridit pro malou, ktera se narodi behem rijna ? Bude moje prvni, tak v tom tapu. Praci gel jsem koupila ted v kauflandu Batole, ale netusim, jestli je to vhodne pro mrne. Mate vyzkousene ? Co mam koupit na koupani, na prebalovani a tak dale ? Hrozne se v tom uz ztracim a to to jeste ani nezacalo 🙂

lucykal
22. srp 2016

@yelowangel Teda také by mě nenapadlo nechávat opakovaně posílat kosmetické vzorky na x příbuzných.

kekulice
22. srp 2016

Mám nedonošené obě děti a kosmetika z porodnice nám vůbec nesedla.... vykoupila jsem půl drogerie a nakonec jsem nakoupila u laktační poradkyně věci na podporu kojení i kosmetiku a u druhého už šla na jistotu... aviváž je těžký alergen, takže nepoužívám ani pro dospělé. Dcera i syn mají velmi citlivou pokožku, velké sklony k opruzeninám, takže u dcery jsem těžký začátek, z ARO mi ji dávali na jip chuděrku tak opruzenou, že jsem brečela za ní.... balzám na opruzeniny byl i balzám na duši

konidana
23. srp 2016

Kosmetiku? žádnou! Stačí voda, max. nějaký olejíček na mazání. Pak sudokrém nebo rybilku na prdku. V případě potřeby koupit bepanthen. Prací gel běžný a aviváž nepoužívat.

domca89
23. srp 2016

Taktéž malýmu jsme koupili od Johnsons Baby kosmetiku a ve 4 měsících nám zjistili atopický ekzém, který je prý většinou způsoben přeparfémovanou zbytečnou kosmetikou. Takže teď jen čistý slunečnicový olej z lékárny po koupání. Na koupání čistou vodu. Bepanthen na prdelku. A když používáme něco jiného, tak jen od excipial, nejšetrnější neparfémovaná kosmetika a i dělaná na atopiky a citlivou pokožku. Vše ostatní je zbytečné.

evulina77
23. srp 2016

na umývání stačí voda a pak nějaké tuhé mýdlo třeba s olivovým olejem a dětský tuhý šampón, na prdelku rybylku, pro jistotu mít bepanthen a nebo kalciovou mast (od Generica - je úplně jiná a super). Jinak prací gel nějaký sensitive a místo aviváže ocet...

meta123456789
23. srp 2016

Ahoj, dobrá rada - nepřeháněj to s kosmetikou, pokožku nevorozence není dobré zatěžovat velkým množstvím kosmetiky. Já jsem používala měsíčkovou koupel Weledu (nebylo pak třeba žádné další mazání), Bepanthen na zadeček, až později jsem přidala Sebamed mycí gel a šampon. Peru v Lovele, aviváž je podle mě zcela zbytečná.

oldriska_p
23. srp 2016

na praní jakýkoliv gel nebo prášek vhodný pro děti, my používali Lovelu cca do 10 měsíců, jsem prala odděleně od našeho. u Lovely je problém, aspoň u nás, že mi nevyprala odolné fleky (pokakání, mrkev atd.) musela jsem namáčet a přeprat v ruce a pak teprve do pračky s Lovelou. na přebalování jedině Zitenax, už bych nic jiného nechtěla, po našich zkušenostech s opruzeninami. kdybych ho měla hned na začátku, tak ani nic jiného nedávám