Komplet seznam, co pořídit pro mimino. Je něco takového?

kelerub
24. srp 2020

Prosím pěkně. Existuje kompletní seznam co vše pořídit než se mimino narodí? Od hřebenu po kočár? Právě mi došlo, že za 8 týdnů rodím a kromě kočáru a pár oblečků nemám lautr nic. A co hůř, jsem prvorodička a nemám ani představu co takové mimino potřebuje 😀 Budu rodit císařem, nebudu kojit a bude to holka. Předem děkuji za jakýkoli odkaz a pochopení.

cikitkapb
24. srp 2020

A proč to zní, jako bys to „mimino“ ani nechtěla? Nejen tady, ale všude na netu najdeš asi tak milion různých seznamů pro prvorodičky, absolutně na všechno. Co pořídit domů, včetně spousty a spousty zbytečností. Co pořídit do porodnice na sál, co do porodnice na odd. šestinedělí. Když jsi měla dost času napsat sem, mohla jsi ten čas využít k použití Googlu. 🤦🏻‍♀️

mzacikova
24. srp 2020

@cikitkapb i mě to přijde.. A přitom když jsem se podívala na příběh a šílené touze po dítěti...
Na internetu jsou spousty seznamů. Nebo bych se ptala v rodině, kde děti jsou

me_druhe_ja
24. srp 2020

Žádnej univerzální seznam neexistuje, protože každej má jiný potřeby a je jiná povaha.

sigyn
24. srp 2020

Tak třeba v porodnici je třeba mít:
vlastní plínky
vlhčené ubrousky
a pak oblečení domů.
Osobně bych přihodila ještě vlastni zavinovačku, ty klasické zavazovací byly peklo.
Pak domů:
líh na pupík,
krém na zadeček,
teploměr s ohebnou špičkou
odsávačku hlenů
hoodně textilních plínek/ubrousků (min. 20)
základ oblečení: vel. 56 - 5x overal, 5x body + čepička
Fusak a deka do kočárku
Sterilizátor do mikrovlnky
tak 4-5 lahviček
Dudlík vel. 0
Zbytek se pořídí postupně.

klokanka31
24. srp 2020

@kelerub Taky mi přijde že se na miminko netěšíš. Chce to dupačky, čepičku, zimní kombinézu nebo jak se to jmenuje ☺ zabalovačku, postýlku, peřinky, teplou fleesovou deku (do autosedačky), autosedačku, povlečení, prostěradlo, osušky, žínky, vaničku, hřebínek, dětský gel na mytí, líh na pupík, tampónky na pupík, krém nebo pudr na zadeček, dětský prací prášek, dudlík, lahvičky, sunar, plínky, vlhčené ubrousky, teploměr, je toho dost...

klokanka31
24. srp 2020

@sigyn Na co tolik lahviček? 😮

kelerub
autor
24. srp 2020

@cikitkapb
@mzacikova
Tak děvčata to trochu přeháníte nemyslíte? Že neříkám těhulkování a mimísek tak ji nechci? Doposud si užívám těhotenství a výbavu jsem prostě doposud neřešila. Omlouvám se, že ve skoro čtyřiceti mám kolem sebe lidi jejichž mimískům (říkám to správně pro přechytračelé slípky?) je 20 a neporadí? Ano, vím o existenci googlu, ale je opravdu až tak špatně že se chci poradit tady s váma, které máte čerstvé zkušenosti? Tak díky pěkně za rady k věci.

drep
24. srp 2020

@klokanka31 jasně, protože každý, kdo nemá od počůraného papírku doma komplet výbavu, vlastně dítě nechce.

@kelerub Já neměla osm týdnů před porodem nic, kromě pár oblečků, co euforicky nakoupila moje mamka. Nastoupila jsem 6 týdnů před porodem na mateřskou, během týdne koupila všechno, včetně toho, že jsem si pro kočár a isofix musela dojet. Univerzální seznam neexistuje, každá máma a její dítě potřebují to, co potřebují.

cikitkapb
24. srp 2020

@kelerub Nemusí to bejt mimísek, stačí nenazývat vlastní dítě miminem. Je to drsný. Stačilo by napsat co pro mimčo, nebo miminko. Ale ne mimino. To prostě nezní zrovna toužebně a láskyplně. I kdybys napsala, že pro tu svojí puklinu nemáš nic nachystanýho, pořád to bude znít líp než mimino. 🤦🏻‍♀️ BTW: obsah těch seznamů se nemění. A i tady jsi mohla věnovat alespoň minimum času hledání...

mzacikova
24. srp 2020

@kelerub tak tyhle slova nesnesu ani já. Ale taky mě trošku zarazilo to MIMINO a věta "budu rodit císařem, kojit nebudu, bude to holka". Prostě mimčo. Že už teď víte, že nebudete kojit je vaše věc samozřejmě, k tomu nemá co kdo kecat. Císař je určitě taky z nějakého důvodu. Mě jen prostě seklo to oslovení

vineta
24. srp 2020

Bože ženský, to fakt myslíte vážně, že kdo nepoužívá všechny ty příšerný zdrobnělinky, tak se na dítě netěší? Holt všechny nemáme tohleto mimískový nastavení, to, jak se která na dítě těšíme, s tím nemá co dělat.

mzacikova
24. srp 2020

@vineta proboha, čtěte to pořádně 😉 většina žen tady ostatní jen uráží a nikdo se neozve. A já třeba napsala jen to, že mě to zarazilo. Ne že uznávám trapný zdrobnělinky.

kelerub
autor
24. srp 2020

Bože ženské, pokud nejste ochotny se se mnou podělit o zkušenosti a rady, dejte mi svatý klid. Děláte jak bych tady při nejmenším vyvolávala ďáblovo jméno. Prostě v mém okolí se mimina nazývají miminy a ne, vážně to nebylo myšleno jako sprosté slovo. Všem ostatním děkuji za snahu poradit.

klokanka31
24. srp 2020

@mzacikova Ale i to že nebude kojit není na 100%. Já odmítala, ale jak mi malou přiložili, pocítila jsem takovou vlnu lásky, že kojím už 3 a půl měsíce 😊

klokanka31
24. srp 2020

Asi bude pršet 😄

vineta
24. srp 2020

@mzacikova Nevím, kdo z nás je na štíru s porozuměním textu 🤷🏻‍♀️. Nemluvila jsem jen k tobě, tak jsem to hodila do nadsázkový zkratky.

monca_24
24. srp 2020

Já teda budu rodit až za dlouho, ale seznam jsem si vytvořila svůj 😃 🙂vyhledala jsem si jich spoustu na netu a i tady na koníku a dala to kupy. Jsem prvorodicka, takže kupuji, tak nějak to co si myslím, že využiji. 😃
Ale víš jak každá mamča ti řekne něco jiného a každá mamča a miminko využijou něco jinyho a nebo ti řeknou že to nebo to je zbytečné. 🙂
▪️Kočárek
▪️Fusak do kočárku
▪️Peřinka do kočárku
▪️Přebalovací taška ke kočárku
▪️Postýlka, matrace, prostěradlo, povlečení, peřinka, hnizdecko, mantinely, původně jsem chtěla i nebesa, ale kvůli prachu nechci, sice uklizim jak můžu, ale jsem alergik 🙂
▪️Kolébka do obýváku
▪️Houpatko
▪️Monitor dechu
▪️Přebalovací podložka (dám na vlastní komodu)
▪️Jednorázové plenky - značku jsem si ještě nevybrala, to až pak podle toho, co bude miminku vyhovovat
▪️Vlhčené ubrousky, vatové tyčinky do ousek
▪️Kosmetika (přebalování, koupání)
▪️Nuzticky na nehtiky, hřebínek na vlásky
▪️Žinka, ručníky
▪️Látkové pleny (cca 30ks)
▪️Vanička s lehatkem
▪️Teploměr do vody
▪️Oblečení vel. 50,56 základ, hlavně ať má tepla pyžamka, overalky
▪️Rychlozavinovačka
▪️Vajíčko
▪️Dudlík a nějaká hračka
Nevím zda kojit budu nebo nebudu, takže nějaké lahvičky, nebo Odsávačky ještě neřeším. 🙂
Pak kupují věci za pochodu, ale to už jsou většinou takový blbustky pro radost. 🙂 Kosmetiku a lékárničku doplním až před porodem 🙂

me_druhe_ja
24. srp 2020

Co je na slovu "mimino" špatně?🤷

sigyn
24. srp 2020

@klokanka31 Nám se osvědčilo mít jich víc, kdyby náhodou. Měli jsem takhle třeba dvě nachystané na večer vedle ohřívačky, abychom nemuseli lítat do přízemí a čistit, sterilizovat, plnit... Nebo když jedeme na návštěvu na déle, tak máme 2 lahvičky připravené a nemusíme na návštěvě řešit sterilizaci. Pak jsem třeba jednu měli už na čaj.
Určitě je lepší kupovat rovnou větší lahvičky (200 ml+), protože se pak zvyšuje dávkování a malé lahvičky pak přestanou stačit.

corry21
24. srp 2020

Jako fakt se směju co jste schopný řešit 🤣🤣 informace o plánovaném císaři i že nebude kojit jsou užitečné právě pro to, aby zakladatelce někdo nepsal třeba odsávačku, kojící čaje, gely s dubovou kůrou a podobně. Výčet informací, nic víc. Já taky dost často říkám mimino a asi moc nechápu že si z toho někdo dovolí vyvozovat jak moc se na dítě těším nebo netěším a že si vůbec myslí že mu do toho něco je. Seznamy všude jsou a postupně si je každy dolní o to co bude potřebovat, tady asi šlo spíš o nějaké tipy ne? To už je někdy extrem nad čím jsou někteří schopní ztrácet čas.

kelerub
autor
24. srp 2020

@monca_24 Tyy jo, paráda. Moc děkuji 🌷

corry21
24. srp 2020

@kelerub na holčičku ještě něco na pipku, měla jsem čištěný olivový olej z lékárny. Jinak z kosmetiky a lékárny mám linolu do vaničky, mazání leniensku nebo ambiderman, lih na pupík, na zimu nejaky ochranný krém na obličej, krém na zadek mám bepanthen a sudocrem, dál teploměr a paralenove a nurofenove čípky. Jinak oblečení vel.50 nemám nic, první dcera měla tři kila a stejně jí to bylo malé, takže si myslím že je to zbytečný při donosenem dítěti a max se trochu ohrne ta 56

kelerub
autor
24. srp 2020

@corry21 Moc děkuji, doplním si do seznamu 👍

kelerub
autor
24. srp 2020

@corry21 amen 😀 Děkuji.

kelerub
autor
24. srp 2020

@me_druhe_ja tady nesmíš říkat mimino. Na některé to tu působí jak bys řekla Hitler 🙄😀

ondul
24. srp 2020

Ty blaho, co to tady je za matky jazykovedne fasistky? Kdo rekne slovo mimino nechce svoje dite? Jdete do haje! Tahle moralni nadrazenost je nechutna a sprosta! Hanba by vas mela fackovat! Fuj, to jsem se rozcilila zas jednou...
Zakladatelko, souhlasim s tim, ze dokud to dite nemas a nevyzkousis, nikdy nevis co doopravdy potrebujes, doporucuju koupit opravdu jen zasadni a zakladni veci a zbytek dokoupit dle potreby!

katule1990
24. srp 2020

@kelerub Jsem na tom jako @monca_24, něco jsem si pročetla a dávám si dokupy vlastní seznam, co si myslím, že bude potřeba, zbytek dokoupíme za pochodu. Mám na to excel, kam si píšu, co chci koupit, jestli už je to pořízené atd 🙂. Zatím mi z toho vychází toto:
- věci spojené s používáním látkových plen (nebudu do podrobna rozepisovat, pokud neplánuješ 🙂, ale minimálně nějaké čtverce pořídit),
- papírové pleny do porodnice,
- olej Medvídek na otírání zadečku + nastříhaný Perlan místo chemických ubrousků,
- 2x pratelná přebalovací podložka (např. k dotorovi, na návštěvu),
- zimní fusak do kočárku + rukávník (koupila jsem v akci od Emitexu),
- body, overaly, polodupačky, tepláčky, možná punčochy od vel. 56 (ideálně celorozepínací),
- 2-3x mikinu nebo svetřík na rozepínání,
- zimní overal nebo kombinéza,
- rukavičky, čepičky (2 ks zimní, 2 ks bavlněné), ponožky,
- teploměr s ohebnou špičkou,
- postýlka se stahovací bočnicí, co jde přirazit k naší posteli,
- autosedačka (vajíčko),
- lehátko do vaničky + vanička,
- monitor dechu (půjčím si v porodnici),
- kočár, možná šátek na nošení,
- kojící polštář (chci používat na lepší spaní v těhotenství a pak místo hnízda),
- zavinovačka,
- líh na pupík,
- přebalovací podložka, co ji dáme na 2 spojené komody,
- 2x osuška s kapucí,
- prací prostředek na dětské prádlo (prý je dobrý z DM),
- odsávačka hlenů na vysavač,
- nůžky na nehty,
- olej na koupání Delfínek (přírodní a nemusí se pak ničím ani mazat).
Doufám, že budu moct kojit, takže lahvičky, dudlíky apod. v seznamu nemám. I tak je toho dost a spoustu toho zatím nemám 😅.

kelerub
autor
29. srp 2020

@katule1990 super, moc děkuji. Seznam asi doplněn k dokonalosti 👍

blbajulca
29. srp 2020

@kelerub jinak doporučuju toho pořídit míň, než víc, až časem.zjistíš, co ti bude vlastně vyhovovat a co budeš potřebovat...takže pořiď takovej ten základ a pak uvidíš.... Všechno dneska koupíš online a za dva dny to máš doma😁

denisahlavicova
15. zář 2020

@kelerub pokud chceš, napíšu ti, co jsem potřebovala já. Nekojim,mám holčičku.