Kupovat zimní boty dítěti, které nechodí?

nezvalova
8. říj 2017

Ahoj holky, potřebuji poradit.Syn ma 13m a ještě nechodí a ani to nevyzera, ze by se něco mělo změnit.Blizi se zima a spousta maminek již kupuje zimní botičky a ja nevím co dělat.Syn sice nechodí,no je docela akční a proto s ním chodím na venkovní hřiště,kde se mu hodně líbí.Doted jsem to řešila capáčky s koženou podrážkou,no to jiz vzhledem k počasí nejde.Proto sem koupila nové celoroky- DD stepy( barfoot kompromis),no syn je odmítá.Mame je od září a syn je měl na sobě pár krát.Dnes sem mu měřila nožku a vypadá to, že mu budou tak na další 1 měsíc.A co pak? Koupit nove?Popravdě nechce se mi dávat 1200 za boticky, které bude syn nosit převážně v kočáru.Ale koupit nošené? Nechci mu zničit vývoj nožky.Nebo nekoupit žádné?Ale co mu dát, kdybych s ním chtěla např. v zimě na sáňky?Jak jste to řešili vy? A Je uprostřed zimy možné sehnat kvalitní boty? Není pak omezený výběr?
Díky a hezký zbytek víkendu.

lavenderl
8. říj 2017

Ahoj,pokud takto chodíte ven,tak botky budou potřeba. Kupuj ve zdravotní obuvi, Santé např. Nevím,kolik budou stát zimní boty,ale myslím,že ne víc jak 1000 Kč. Syn také nechtěl nosit boty na začátku,my začínali pomalu,aby si zvykal,ale nedá se nic dělat,ale neboj,zvykne si. Nošené také nekupujeme.

journals
8. říj 2017

Syn možná ve 13 měsících nechodí, ale v 15 klidně může 😎 a je asi spíš jen otázka týdnů, kdy bude

ninive211
8. říj 2017

Nošené boty osobně taky nekupuji, ale nošené boty "zničí" nohu akorát právě při chůzi, pokud bys je měla důsledně jen do kočáru nebo tak na to minutové postávání u kočáru, tak v tomto věku podle mě nemá jak se ta nožka zničit (navíc botky z druhé ruky v těch pidi velikostech jsou často jen opravu velmi málo nošené, právě proto, že dítě nemá kdy je tzv. ochodit, sešlapat). Samozřejmě musí sedět na typ nožičky (nelze na širší boty s vysoký nártem kupovat úzké superfity a naopak).
Jinak to, že ve 13m nechodí, neznamená, že za měsíc, dva chodit nebude...pokud má syn širší nožku, můžeš pořídit např. zimní LBL řady Baby - je to barefoot řada a spíš capák než pevná boty.

jipe
8. říj 2017

co ty Stonz capáčky, je to nepromokavé, protiskluzovém, dá se dokoupit teplá vložka,.. ale cena není nijak výrazně nižší (nezničené jdou ale zase prodat). U nechodícího a ještě v barefoot bych se zničení nohy v botech z druhé ruky nebála. Určitě bych mu nešněrovala nohu do kopy typu santé, superfit, apod., to je pro tak malé dítě jako kdybys ty chtěla chodit v lyžákách. Určitě si na "normální" botky bude muset zvykat postupně, až začne sám chodit, půjde to lépe

nezvalova
autor
8. říj 2017

@ninive211 A jsou ty LBL vhodné i do sněhu,kdyby se mi pak malý přece jen rozchodil?Jinak syn ma docela velkou nožku (22) a myslím že v zimě bude mít 23.Nenasla jsem hodně boticek téhle velikosti, které by nebyli vůbec chozene.

mandala
8. říj 2017

Koupila bych, až by začal chodit, do saní jsem dávala děti stejně s fusakem, aby nepromrzly. Ona mu múže nožička do té ještě povyrůst, tak aby ses neunáhlila... 😉

nezvalova
autor
8. říj 2017

@mandala Toho se taky bojím.Ja mu teď koupím boticky a jemu můžou být v prosinci klidně malé.Jenomze seženu v prosinci nějaké boty?Bojim se ze bude hodně omezený výběr.

hanih
8. říj 2017

@nezvalova Co se týká omezení výběru v zimě, asi záleží, odkud jste. My kupovali dceři první zimní botičky koncem prosince v Praze a výběr mi přišel docela velký. Krám byl plný botiček různých značek, na stojanech u každé botičky byly vypsané dostupné velikosti a většina jich byla na skladě. Sami jsme zkoušeli alespoň patery botičky.

slimacikmia
9. říj 2017

Súhlasím s @mandala, je zbytočné mu tú nožku sťahovať do boty, zvlášť, keď ju má veľkú ako píšeš... V zime je pravdepodobné, že kúpiš boty ešte aj v zľave. A hlavne mu budú sedieť...

alkuska
9. říj 2017

Já bych řekla že když koupíš z druhé ruky boty v dobrém stavu a dost volné, nejlépe barefoot, na začátek to bude stačit. Ti začínající chodci toho ještě moc nenachodí, zvlášt jestli bude sníh. Takže podle mě mu tím nohy nezničíš, ty boty by sloužily jen proti zimě v kočárku a na občasné postavení, pár kroků maximálně. Dokud opravdu nezačne chodit, drahé nové boty bych fakt nekupovala, stejně v nich chodit nezvládne, je to pro něj jak pro tebe lyžáky. Možná bych se zkusila mrknout po nějakých návlecích typu stonz.

hanih
9. říj 2017

@nezvalova Ještě mě dneska napadlo, že když jsem pořizovala dceři první botičky, radila jsem se s doktorkou a fyzioterapeutkou, a obě se shodly, že první boty dávat až tak tři měsíce poté, co dítě začne samo bez opory chodit. Do té doby to je pro vývoj nožičky nevhodné.

anniesfibis
9. říj 2017

prvni boty jsme koupili az v 15m (chuze od 12/13m). driv zcela zbytecne

horymili
9. říj 2017

@nezvalova pro vyber boticek (bf nebo ne-bf) je dulezita nejenom delka ale i sirka...pro uzkou/normalni nohu bych doporucila Filii a pro normalni/sirsi klidne LBL baby radu...a na zimu pak Stonz se zimni vlozkou...bf boticky muzete klidne koupit bazarove, deti je v tech malych velikostech (do 24) obvykle nosi max 3mesice a jsou casto skoro nove 😁...pro dalsi info doporucuji precist uvodni informace o vyberu boticek na fcb skupiny barefoot (ne)jen pro deti, zdrave (ne) obouvani a tady na MK je taky nejaka skupinka...nebo blog vpavucine.blogspot....tam najdete spoustu informaci o botach...

horymili
9. říj 2017

@nezvalova pokud jeste nechodi tak mu staci na lezeni nejake softshell navleky kt se pripadne daji podlepit plotnou, nebo stonz bez zimni vlozky...

catf
9. říj 2017

@nezvalova je zbytečné kupovat boty dítěti, které nechodí, nemá ještě dostatečně přizpůsobené chodidlo pro chůzi v rovných botách (nárt má ještě trochu do špičky a lámat mu nohu do boty je nereálné - proto je ani nechce nosit). Sama jsem dceři vyměňovala koupené boty několikrát, než mi to úplně došlo. Osobně bych dítěti nikdy nekoupila obnošené boty, nekoupila bych takové ani sobě. Pokud boty koupíš ve slušném obchodě, tak ti je vymění, pokud budou nenošené, i po době, po kterou uvádějí, že je možná výměna. Takhle jsem to já udělala několikrát. Boty by měly být hlavně lehké pro první krůčky. U nás se osvědčily boty na zip (lehce se dají sundat a nandat a dcera si je nesundá) a současně na šněrování (dají se utáhnout). Přeju hodně štěstí při výběru.

nezvalova
autor
9. říj 2017

Ahoj holky, děkuji za názory.Po dlouhém přemýšlení sem se rozhodla, že dokud to jen půjde, budu s nákupem boticek čekat.Jak jiz tady bylo několikrát zmíněno, za měsíc se může klidně rozchodit.Pokud to bude tak, tak mu koupím nové a pokud ne, koupila bych nějaké použité barfoot botičky.A možná když bude " po sezoně" budou i levnější.A taky budu mít jistotu že mu nebudou v lednu malé, když bych je koupila teď.Sem z Prahy,tak snad nebude problem v prosinci sehnat nejake zimni boty.
Jinak aby mu nebyla zima na nožky,tak to mám softshellove capáčky s kožíškem,ktere by měli být nepromokavé.Takze teoreticky, kdybychom chtěli na ty sáňky před dům,tak by to na tu chvíli mohlo stačit.

slimacikmia
10. říj 2017

@nezvalova my chodíme do obchodu balabenka, neďaleko palmovky, zatiaľ tam mali vždy dobrý výber a vedeli poradiť, akú obuv malý potrebuje, narozdiel od iných predajní, ktoré som vyskúšala... Inak ak by sa aj rozchodil, tak určite nezvládne hneď botu, pár mesiacov bude potrebovať len hrubé fusky, alebo capáčky, alebo nič, pokiaľ máte koberec. Snáď na zimné boty ani nedôjde, sú pevnejšie a vyššie ako celoročky, podrážky majú hrubšie...bolo by to pre neho asi dosť nepohodlné a ťažké, učiť sa chodiť práve v zimných botách.