Látkové nebo jednorázové pleny. Které se finančně více vyplatí a jaké značky doporučíte?

ajakordi
3. říj 2022

Hezký den,
potřebuji radu jsem v sedmém měsíci těhotenství a přemýšlím už delší dobu jaké pleny se v dnešní době víc finančně vyplatí,aby to nebylo nějak extra drahý.
Líbí se mi i látkové,že člověk asi ušetří peníze než za jednorázové,ale otázka je ,jestli vůbec při dnešních cenách energie apod..
Jednorázové člověk sice zaplatí,ale asi má víc čas na rodinu.
Zajímají mě Vaše zkušenosti a co se v dnešní době vyplatí či nevyplatí, popřípadě nějaké značky ,které by jste doporučili u jednorázových plech ,ale i látkových.
Slyšela jsem o plenách Dada,babyDream ,nějaké pleny z Tesca a Lidlu,baby love ty mají i látkové (jaké jsou) .
Pemprsky nechci děkuji,max vím,že jsou dobré na noc.
Vaše názory a zkušenosti,děkuji moc.
Hezký den ☺️

jako_mala_holka
23. říj 2022

Perlan je super, koupíš v lékárně (resp spíš na eshopu), vydrží to fakt dlouho, já si do vody kapu olej, měsíčkový nebo mandlový, a mažu jen po 💩, u druhého plánuju dělat stejně
Jinak používáme jednorázovky, u první a budu i u druhého, na látkové jsem moc pohodlná a nechce se mi to prát atd, jsem ráda, že plenku jen sundám, vyhodím, hotovo... Používali jsme spoustu značek, dobré byly dada, huggies, kolorky nebyly špatné, muumi byly super, ale už dost drahé, jediné, co fakt ne, tak Pampers, po těch jediných byla opruzena, jinak nikdy... My jsme brzy najeli na kalhotky, a tam byly super na noc Kolorky night, a celkově úplně nejlepší z Alberta Happy baby Pants, používáme doteď, malé sedí, vydrží většinou i přes noc a cena je super, když jsou v akci
Pro druhé dítě mám nachystané huggies Elite soft a Babylove z dm, zkusím i ty nature, mám dvě jako vzorek, tak uvidíme... Ono přece jen každému dítěti můžou sedět jiné... A na noc pak plánuju taky kupovat ty Kolorky night, až dojdeme k té velikosti, od které se dělají 🙂

inssomnia
23. říj 2022

@ajakordi minidraka. Teď mám 14denní mimi a opět ho používám. Je to složený raz dva a málokdy něco prostřelí na svrchňáčky. Taky do toho dávám froté vložky jako extra savou vrstvu (mám jich asi 10-15). Novorozenecké svrchňáčky mám troje a to je opravdu holé minimum, ty větší mám myslím šestery. To je všechno.

katule1990
23. říj 2022

@ajakordi Já jsem dávala od narození yo fold, dávám doteď i dvouletému 🙂.

evculinda
23. říj 2022

@ajakordi Já jsem dávala yo fold, teď dávám narovno, třikrát vepředu přeloženo , na zadečku jen jedna vrstva

inssomnia
24. říj 2022

@ajakordi tak jsem právě zjistila, že vlastně neskladam na druhe minidraka, ale rovnou draka. Syn měl při narození skoro 4,5 kg a ty delší konce mu překládám na bříšku, aby tam měl větší vrstvu (holky potřebují naopak větší vrstvu uprostřed a vzadu). Díky tomu vlastně ani nepoužívám snappy.

evculinda
26. říj 2022

Kdyby někdo chtěl doplnit plenkovou výbavu, ráda pošlu dál svou látkovou výbavu ( perlan, látkové pleny XKKO Staré časy, svrchní Bamboolik)