Monitor dechu, chůvička a další, pořizujete je?

romancam
20. říj 2014

Ahojda ženy, mám otázku, zda pořizujete vychytávky typu monitor dechu a nebo chůvičku (máme pidi byt,ale mimi bude i ve vedlejší mísnosti)? Případně kde to sehnat, jaká značka je spolehlivá a tak dále 😉
Děkuji

xboax
21. říj 2014

@terezapetrova zaujímalo by ma, akú spojitosť má syndróm náhle úmrtia so spaním v spoločnej ložnici s rodičmi, prípadne s mamou??? Nechcem rýpať, ale pokiaľ miminko prestane dýchať, nezistíš to, keď spíš...

terezapetrova
21. říj 2014

@xboax tak nerypej 😉

blahova_andrea
21. říj 2014

já nepořizovala ani jedno. v malém bytě mi chůvička přijde naprosto zbytečná. něco jiného by byl dům, mezonet apod. monitor dechu jsme taky neměli, ale mnoho maminek ho má pro svůj klid. mají s ním lepší pocit, že je mimi v bezpečí.

barus.8
21. říj 2014

Monitor jsem měla u prvního pujčený od švagrové, teď přemýšlím, že pujčim v porodnici. Zapujčují za malý poplatek. Zvonil nám jen jednou a byl to falešný poplach, ale je to taková trochu jistota 🙂
chuvičku máme taky, z bazaru, používáme ji už 3rok a jsem spokojená. Bydlíme ale v domě. Když bylo mimčo, tak spal v kočárku na dvoře, já uvnitř. Nebo teď opačně on vevnitř, já venku. Měla jsem ho zapnutý i když jsem byla v kuchyni a malý v ložnici. Když třeba jen kňoural-chtěl dudlík nebo se odkopal, tak jsem hned přišla dala, přikryla a spal dám. Když jsem chuvičku neměla zapnutou, tak jsem kňourání neslyšela a slyšela až pláč nebo volání. Takže určitě doporučuju, podle toho jak budete využívat bych se dívala na parametry-dosah metrů, počet batetií, atd.

gepe
21. říj 2014

@terezapetrova cim konkretne @xboax rypala? Vzdyt ma pravdu v tom, ze kdyz dite prestane v noci dychat at uz jde o Sids, ci vdechnuti pri refluxu aj., tak to ze spi vedle rodicu ci primo s nimi v posteli. Kdyz clovek spi, tak vetsinou spi. Jsou pripady, kdy dite spalo v posteli s rodici a prestalo dychat, uz se neprobudilo. A casto neslo vubec o nedonosene deti, ci nejak nemocne!
@romancam my mame Nanny monitor, poridili jsme jak uz bylo zminovano pro nas klid a jistotu, i pohodli, ze nemusime stale malou kontrolovat zda dycha.
Nase rozhodnuti nam zachranilo zivot nasi male na konci sestinedeli, kdy byl prvni a pritom neplanny poplach. Malou jsme rozdychali, ja pak s ni byla 4 cele dny v nemocnici na testech a pozorovani, vcetne celou dobu probihajiciho monitoringu zivotnich funkci.
Mala se narodila v planovanem terminu, zdrave dite, bez jakykoliv komplikaci, plne kojena od prvniho dne. To co se stalo, jsme s manzelem vubec necekali, ani nepomysleli, ze by se to mohlo stat nam. Ted ji bylo 14 mesicu 🙂
Takze monitor za nas je nezbytnosti ke kazdemu miminku, protoze... clovek nikdy bohuzel nevi.
Ad chuva: sice nemame uplne maly byt, ale hodi se domu i na cestovani. Mame video chuvu Motorola mbp36 a doma se osvedcila nejednou tak, ze clovek nemusi behat pri zvlastnim zvuku hned do loznice treba pri vareni aj. Nebo i kdyz clovek je na wc, ci sprcha.
Jeste pro @terezapetrova v 6 tyden nanny zachranil malou. Postylku ma dosud hned vedle nasi postele! kdybychom nemeli Nanny, najdeme ji po nasem probuzeni mrtvou.

terezapetrova
21. říj 2014

@gepe mate pravdu, snad to takto bude stacit

lorreine
21. říj 2014

Monitor dechu sme mali a pouzivali sme fakt dlho. Ja som sa proste bala. Chuvicku pouzivame doteraz. Som tak kludnejsia. Niekedy potrebujem vybehnut len pred barak so psom, ked dcerka spi, tak mam chuvicku. Ked varim alebo som na balkone, tak mam chuvicku so sebou. Nemyslim, ze je to nutnost. Ale aj tak radsej chuvicku mam.

gepe
21. říj 2014

@terezapetrova ne takto to stacit nebude, dat za pravdu s podtonem ironie. Kdyby nase mala spala bez monitoru vedle nas v postylcem ci s nami, se mnou jako mamou, tak ji z domu odvezli v rakvi. Takhle jsme skoncili "pouze" v nemocnici. A nejsme jedini se zdravym ditetem, komu se to stalo. Pokud se domnivas, ze tady jen placam, tak prosim:

terezapetrova
21. říj 2014

@gepe prosim Te a co chces abych napsala aby jsi byla spokojena? Snad muzu mit proboha jinej názor nez Ty ale jestli mi hodláš psat i další vzkazy v této diskuzi jako doposud tak ja uz asi odpovídat nebudu, promin. JInak me samo mrzi co potkalo Vas ale nemuzu za to..

kera.k
21. říj 2014

@gepe Přesně to samé měla kamarádka. Její maličká zdravá, vše o.k. Jednou v noci se ozval monitor, malá nedýchala, kamarádka jí dávala první pomoc a už šupajdili do špitálu.
Od té doby už se nic podobného nestalo, ale kdyby tehdy monitor neupozornil, nechci ani domýšlet...

luccy.luccy
21. říj 2014

@zmrz_lina opravdu to nepomůže při SIDS? to jsem ještě neslyšela. ☹ mě doktor říkal, že právě že ano, že "chytří lidé mají na noc zapnutý monitor, aby předešly sids." Doslova takto to řekl, tak mě zaráží, že by to tak nemělo být? ☹ na co potom teda je?

gepe
21. říj 2014

@terezapetrova samozrejme ze muzes mit a diskutovat o tom, kde napr. je ta jistota, ze se nic takoveho nestane pokud dite spi s mamou nebo vedle v postylce? A nenapsala jsem, ze za to muzes prece 🙂 pouze jsem oponovala.
@kera.k ja domyslela jakmile vse pominulo a nervy povolily, co by bylo, kdybychom nemeli monitor...hlavne, ze mala od kamaradky je v poradku, jako nase 🙂

romancam
autor
21. říj 2014

Panečku, to jsem rozpoutala diskuzi. Každopádně vím, že moje mamka kvůli mně kolik nocí nespala a jen kontrolovala, zda dýchám a když je tahle vymoženost, tak nebudu váhat a koupíme ji, stejně jako chůvičky. Super, díky za postřehy, vůbec by mě nenapadlo, jak jsem zcela bez zkušeností, vzít chůvičky třeba na dovču, nebo k babičkám 😉 a už dost o těch všech hrůzách, jen sama zdravá a veselá miminka, co v noci hezky spinkají 😉 všem díky!!

gepe
21. říj 2014

@romancam moje mama me taky casto kontrolovala a uz kdyz jsem byla i vetsi. Nejednou rikala, ze kdyby byl uz monitor za me, tak nevaha a jde do nej. 🙂 promin za tu nasi hruzu, nechtela jsem jakkoliv strasit ci desit..
Neni zac a hodne stesti i radosti s miminkem 🙂

denca1988
22. říj 2014

Ahojky,my sme si poridili monitor dechu s chuvickou v komplete,jediny ktory sa vyraba pre nemocnice ,britska alebo svedska vyroba,bol sice drahy ale za zivot mojej malej mi to stoji....

katkasar
5. led 2015

Pokud chcete nějakou levnou ale naprosto spolehlivou alternativu klasických chůviček, tak zkuste tuhle aplikaci- Baby Monitor 3G (www.babymonitor3g.com). Mám ji nainstalovanou na telefonu a ipadu, používám ji nejenom doma - dcerka spí v kočárku na zahradě a já tam aspoň nemusím každých pět minut lítat, ale i když někam jedeme (např. k rodičům, na návštěvu, do hotelu). Umí to i video přenos a stojí to fakt pár kaček oproti těm klasickým chůvičkám.

ivetak95
Odpověď byla odstraněná
Zobraz